שיתוף - לביקורת מעורר ישנים

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יצאתי למנחה. קצת מאוחר, אבל ככה אני.

'זאג מיר רעב איד (תגיד לי רבי יהודי), ר' דוד פוברסקי היה מקבל שישי והרב שך שלישי, או הפוך?'

'מה?!'

לפי השערתי, החזן כבר אמר קדיש והתחילו שמונה עשרה, מה הוא רוצה עכשיו.

'ר' יעקב משה חרל"פ היה ממש ציוני, או רק תלמיד של הרב קוק?'

'וואס?!' לא הצלחתי להבין מה הוא רוצה.

'הבריסקערס שהלשינו על ר' יהושע לייב דיסקין וגרמו לכליאתו והעמדתו לדין, הלכו עם פראק?'

'על מה אתה מדבר?!' הרגשתי כמו הלל הזקן שרק רצה לסיים להתרחץ לכבוד שבת, וה'צדיק' משגע אותו עם שאלות שונות ומשונות.

בטח הזריזים כבר גמרו שמו"ע, ומחפשים עכשיו סיפור מרתק באיזה עלון מזדמן.

'הגאון מוילנא, קראו לו לנדא או לנדו, או אולי בכלל לנדוי?'

לא הצלחתי להבין את ההבדל בין האפשרויות. 'אולי תשלח את השאלות להרב אבינר? נראה לי שתקבל תשובות טובות!'

הוא לא עצר. 'המלאך רפאל, רבי רפאל בירדוגו ממרוקו, קבר שלוש נשים או ארבע?'

'מי זה?! עם מי אתה חושב שאתה מדבר?! אני לא ויקיפדיה!' כמות הידע שחסרה לי, הדהימה והאדימה אותי יותר מרגע לרגע.

'רבי יהושע העשיל צורף תמך בשבתאי צבי, או שרק העלילו עליו כך?'

הסבלנות שלי אמנם ידועה ומפורסמת, למרות שאשתי והילדים לא כל כך מסכימים איתי. אבל גם לסבלנות שלי יש גבול. הלל הזקן גם היה כועס, כשהוא מבין שהוא כבר הפסיד קדושה, ובשאלה הבאה הוא כבר מפסיד מודים דרבנן...

'אולי תסביר לי מה אתה רוצה ממני, לאן אתה חותר?!'

'אההה. פשוט שמעתי אותך אתמול, מדבר עם מישהו על סערת התפילין של תמר זנדברג. חשבתי שאתה אוהב 'אלטע נייעס' (חדשות ישנות).

עכשיו אתם מבינים מה זה 'מעורר ישנים'? זה ההוא שממחזר נייעס.

לפרקים הקודמים בסדרה:
מתיר אסורים.
משיח אילמים.

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ולמי שבאמת מעניין אותו 'אלטע נייעס', בבקשה:

ר' דוד פוברסקי היה מקבל שישי והרב שך שלישי, או הפוך?
כאן
ר' יעקב משה חרל"פ היה ממש ציוני, או רק תלמיד של הרב קוק?
כאן
הבריסקערס שהלשינו על ר' יהושע לייב דיסקין וגרמו לכליאתו והעמדתו לדין, הלכו עם פראק?
כאן
הגאון מוילנא, קראו לו לנדא או לנדו, או אולי בכלל לנדוי?
כאן
המלאך רפאל, רבי רפאל בירדוגו ממרוקו, קבר שלוש נשים או ארבע?
כאן
רבי יהושע העשיל צורף תמך בשבתאי צבי, או שרק העלילו עליו כך?
כאן
סערת התפילין של תמר זנדברג.
כאן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה