מספר שאלות על המשכנתא שלי

homie44

משתמש חדש
שלום,

אני לא מבין במשכנתאות כלל, ולקחתי משכנתא ע"י יועץ משכנתאות לפני 4 חודשים. עכשיו 4 חודשים אחרי לקיחת המשכנתא, אני מעוניין לשאול מספר שאלות:
  1. למה לאחר 4 החזרים גבוהים, המשכנתא שלי גבוהה יותר מהסכום המקורי? על מה שילמתי עד כה?
  2. בהמשך לשאלה הראשונה, איך זה מסתדר עם זה שהמשכנתא שלי הינה ל-15/20 שנה? התשלומים בהמשך יהיו גבוהים יותר?
  3. מה דעתכם על המצב של המשכנתא ברגע זה (ריביות) והאם כדאי להשתמש בכסף זמין כדי לכסות חלק מהמשכנתא?
משכנתא.png

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הקרן עלתה כי 410k צמוד למדד [המחירים לצרכן]
דחוף לסגור את המסלול הראשון
ומומלץ מאוד גם את המסלול השלישי [יש שם זכאות?[

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מניסיון, תבטל דחוף את המסלול צמוד מדד!
הקרן רק מטפסת ומטפסת בכל חודש...

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אם יש כסף לסגור כמובן שעדיף לסגור את המצ..

אגב השאלה היא למה כזה מסלול עם צמודות ??
באמאלי לפני 5 חודשים לקוח . אני רוצה שתגיד לי אם אתה יכול לשפר לי משמעותית את ההצעה שלי. מה ההצעה??? שליש קצ 2-3 פריים. אמרתי לו ככה. אני יכול לשפר בוודאות. אבל. אני לא ממליץ על המשכנתא בבניה הנוכחית אלא אחרת..והתחלתי להסביר. הוא אומר לי אני רוצה רק ככה. רק לדעת אם תביא לי שיפור בריביות. אז הבאתי לו חצי 0.6 פחות בקצ ו0.3 פחות בפריים. ושוב לא ממליץ על התמהיל התעקש... לפחות הצלחתי לשכנע אותו לקחת סינרגיה ושיסגור חלק מהקצ​

homie44

משתמש חדש
האם כבר עכשיו כדאי למחזר משכנתא חיצונית עם הבנק הנוכחי שלי (לאומי)?

zmmb

משתמש פעיל
אני שואל, האם במצב הנוכחי שווה לי לקחת את המשכנתא שלי במזרחי טפחות, ולנסות למחזר אותה עם הבנק שלי (לאומי)? האם אני אקבל הצעה יותר טובה?
אתה לקוח לאומי בעו"ש?
יכול להיות שיתנו לך תנאים יותר טובים, אבל הם בהחלט לא הבנק הכי טוב היום.
תנסה אולי יותר כיוון של מרכנתיל/דיסקונט/פועלים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אישית חושב שמרכנתיל פחות. אבל זה עניין של עבודה קבועה. וכל אחד והקשרים שלו​

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בהחלט. בקו הכללי אבל הם מהטובים היום, לא?
לדעתי . הטובים כיום זה . לאומי. דסקונט פועלים.. אבל מרכנתיל בהצעה מתחרה יכול להתמודד לא רע. לא ההצעה ראשונית

E_Y

משתמש פעיל
לפי דעתי הכי זולים ביום זה לאומי פועלים ודיסקונט
מרכנתיל ממש לא יכולים להתחרות
וביצעתי כמה תיקים ממש לאחרונה במרכנתיל..
הם פשוט לא מתאימים לכל עסקה

מדד משכנתאות

משתמש רשום
מרכנתיל לא בפרשה.. במיוחד לא בקלצים

אי אפשר לקחת בנק קטן ולראות אותו כמתחרה.. אין חיה כזו..
דיסקונט מנסה בכל כוחו וממש מתאבד.. כל השאר לא.

ים כחול

משתמש פעיל
מי יכול לעזור לי עם המשכנתא שלי ?
החודש ההחזר החודשי עלה בעוד 10% , נורמלי ?

E_Y

משתמש פעיל
מי יכול לעזור לי עם המשכנתא שלי ?
החודש ההחזר החודשי עלה בעוד 10% , נורמלי ?
הגיוני
הגיוני גם שאין מה לעשות כל כך
אם זה בפועלים או בדיסקונט אולי תוכל להאריך את המסלול של הפריים ולהוריד קצת את ההחזר החודשי .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה