התייעצות מסובך ומתוסבך---

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שבוע טוב-אולי תוכלו לעזור לי:
אז ככה:
יש לי אחות שעובדת יום יום עם גיסה (כלה!) שלי מהצד השני וכמובן זה בונה חברות טובה על בסיס עבודה יום יומי-מה שקרוה
אני מאוד שומרת על הכבוד של המשפחות משני הצדדים ולא מעבירה ומספרת פוליטיקה משפחתי-כמובן בשורות טובות ושמחות אני משתפת משני הכיוונים.
ועכשיו בגלל הקשר שנרקם ביניהן הן מספרות על המשפחה אחת מהשניה וממש נכנסים לפרטים אישיים-מה שפוגע בי מאוד!
ולא רק זה כל דבר אח"כ גיסי מספר לבעלי על המשפחה מהצד שלי מה שאחיו מספר ששמע מאשתו.
מה אני אמורה לעשות עכשיו?
חשוב לציין שלגיסתי לבגיד ממש לא יעזור ולאחותי הקשר בינינו מאוד רגיש.
בבקשה תעזרו לי!!!

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הקשר בינינו מאוד רגיש
לדעתי פה טמונה הנקודה שמקשה עליך,
אם הקשר כבר רגיש אז כל מה שקורה נבחן בעיניים של קשר רגיש.
אם תצליחי לגרום לעצמך ללמוד איך לנהל את הקשר באופן שאת תרגישי שהוא נכון בשבילך,
תוכלי להרגיש יותר טוב עם עצמך.
תבדקי מה "נוגע" בך בקשר הזה, תבדקי איך את יכולה לאזן את הרגשות בקשר לזה,
תבדקי אלו תגובות נכונות בשבילך כדי שתרגישי טוב.
תבדקי מה את כן חושבת, מה את לא מוכנה לחשוב, תראי מה תגידי לעצמך שייתן לך הרגשה טובה.
ברגע שאת קולטת את הבן אדם וקולטת מה דפוסי ההתנהגות שלו ומה בתוך דפוסי ההתנהגות שלו לא מתאים לך,
ואיך את מתנהלת עם זה, אז את בוחרת מתי את נמצאת ומתי את לא שייכת בתוך המערך הזה.
את יכולה לשבת עם עצמך ולנסות לברר לעצמך מה מפריע לך? למה זה מפריע לך? מה את יכולה להגיד לעצמך
בעניין, מה את לא יכולה לעשות, כשאת מבררת ומקבלת החלטות זה רק יקדם אותך.
וגם נשימות עמוקות, לפחות 10, מחזירות חמצן לגוף ומאטות את קצב הפגיעה, ברגעים שזה קורה.
בהצלחה רבה

אפונה וגזר

משתמש צעיר
לא הבנתי, מה לדוגמא הן מספרות? דברים משפחתיים כלליים או דברים אישיים שלך?
אם זה רכילות משפחתית שאחותך מדליפה, אז היא היתה יכולה לעשות זאת עם כל קולגה... ויהיה קשה לחנך אותה..
את מצידך יכולה לדאוג לא לשתף אותה במידע שאת לא מעוניינת שיתפרסם, כי את מבינה שאי אפשר לסמוך עליה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אולי אל תשתפי את אחותך בשום מידע משותף, וכן את גיסתך.
לדוגמא פגשת את אחותך בברית, את לא מספרת לגיסתך וכן להיפך לא להעביר שום מידע אישי, ואולי אפילו כרגע גם לא מידע משפחתי.
וכשישאלו אותך למה את לא מספרת?
תגידי שאת מעדיפה לא להעיבר מידע מצד לצד, כי זה לא מתחשק לך או לא עושה לך מצב רוח.
ככה באופן עקבי... ואז ירגישו שזה לא מוצא חן בעינייך.
וגם את לא תספרי לאמא שלך או לאחות אחרת עליהם כלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה