דרוש מידע מלון ירמיהו 33 מכירים?

adiakby

משתמש חדש
אתמול העדה החרדית הודיעו שהם הורידו להם את הכשרות עקב אי ציות להוראותצפה בקובץ המצורף 1774756
*סיבה להסרת השגחה*

העדה החרדית הסירה את ההשגחה שלה ממלון ירמיהו 33 עקב חילוקי דעות בלתי ניתנים לגישור עם הנהלת המלון.

בעקבות מקרים של אי עמידה בתקני הכשרות, התמודדו משגיחים של עדה חרדית בהתנגדות מצד צוות המלון. ספציפית:

- השף הראשי, אדם שאינו שומר מצוות, הועסק למרות הסתייגויותיה של עדה חרדית.
- משגיח היה עד לנהלי מטבח בלתי מקובלים, שההנהלה התעלמה מהם.
- ההנהלה דחתה את כניסת המשגיח בבוקר למטבח, וציינה אותו כ"רכוש פרטי".

לאחר בחינת חלופות, הגיעה העדה החרדית למסקנה כי הפסקת ההשגחה שלהם נחוצה כדי לשמור על שלמות תעודת
הכשרות שלהם.

נפטון

משתמש מקצוען
הרמה של האוכל והעיצוב מאד גבוהה

האוירה לא מתאימה למשפחות שמורות.
יש שבתות עם אורחים חילונים, נוער על גבול הדתי (אולי מתנדבים בשיקום, אבל זה לא עוזר). נשים מסתובבות בלבוש מאד לא תואם במרחבים הציבוריים.

יושבים ביחד חסידים עם נשים לא דתיות, ילדים משחקים עם נוער לא דתי. שירת נשים (בעיקר באמצע השבוע, אבל גם בשבתות) זה לא דבר חריג או נדיר וכן הלאה. עד שלא יתקנו את הדבר הזה, צריך לקחת את זה בחשבון.

מי שחשוב לו אוירה חרדית שמורה, יברר היטב לפני ויקבל תשובות (ותמונות. הכל מגובה בעובדות).
חורף עכשיו בירושלים. כרגע רואים רק את משפחות המפונים עם הסמארטפונים בשבת באיזורים הציבוריים, פחות פריצות בולטת.

את היית שבת אחת (ריקה במיוחד, כנראה, כי גם החסידים וגם הליטאים אכלו ביחד בחדר אוכל המאולתר שמעל בית הכנסת שהקצו לקבוצה הליטאית ועוד נשאר הרבה מקום פנוי. בד"כ מחלקים כל קבוצה לחדרי אוכל בקומות אחרות)
אבל אנשים לא יכולים לדעת על איזו שבת יפלו. וברוב מוחלט מהשבתות האוירה לא מתאימה למשפחות שמורות.
זה דומה למלונות מהדרין רגילים אחרים עם עירבוב אוכלוסיות. זה לא דומה ולא כמעט לגלי צאנז וכד'.
וזה ממש לא רק המפונים. גם לפני שהם הגיעו היו פריצות וחילול שבת במלון.

הרב רימר, "רבה של יד שרה", הביא את הרב אפרתי לתת כשרות לעסק שממנו הוא מתפרנס...
ומכאן שכל אחד יחשוב כמה סמכות יכולה להיות למשגיחיו של הרב אפרתי מול מערך משומן שלא התכופף אפילו לבד"ץ.
ומי יגבר על מי במצב של דילמה כשרותית. עובדיו של הרב רימר או עובדיו של הרב אפרתי. ואידך זיל וגמור.

יש לך משהו אישי נגדם? הם עשו לך משהו רע?

לגופם של דברים:
1. מי שהיה שם בטח ראה את מנהלי המקום היראים ומקפידים על קלה כבחמורה והם גם מסתובבים כל הזמן אף במטבח, היתי אוכל בבית שלהם, אז ברור שמלון ומטבח תעשייתי זה מקום מורכב שחייב גוף כשרותי שיפקח שלא יהיה מכשולות חלילה אבל כשהמנהלים יראי ה' זה הרבה יותר קל לאכול שם.
2. גם הבד"ץ לא אומרים שהיה משהו לא כשר אלא שהם לא הסתדרו עם הנהלים. כלומר לבד"ץ יש נהלים/הנחיות מסוימות שאינם חובה הלכתית אלא כך הם דורשים והמלון לא יישם את זה, הבד"ץ לרגע לא ערער על 'כשרות' המקום.

HennyS

משתמש מקצוען
גם הבד"ץ לא אומרים שהיה משהו לא כשר אלא שהם לא הסתדרו עם הנהלים. כלומר לבד"ץ יש נהלים/הנחיות מסוימות שאינם חובה הלכתית אלא כך הם דורשים והמלון לא יישם את זה, הבד"ץ לרגע לא ערער על 'כשרות' המקום.
ממש לא!
העדה הורידו את ההכשר בגלל אי ציות לנהלי הכשרות!
זה ערעור חמור על כשרות המקום, מטבח שלא פועל לפי נהלי הכשרות הוא לא כשר. לא כתוב בשום מקום שהם הפרו רק הנחיות מסוימות שאינן חובה הלכתית, זה ממש סילוף.

מנוחי_מ

משתמש פעיל
2. גם הבד"ץ לא אומרים שהיה משהו לא כשר אלא שהם לא הסתדרו עם הנהלים. כלומר לבד"ץ יש נהלים/הנחיות מסוימות שאינם חובה הלכתית אלא כך הם דורשים והמלון לא יישם את זה, הבד"ץ לרגע לא ערער על 'כשרות' המקום.
אי ציות לנהלי כשרות
הכוונה שיש נהלים שנוגעים לכשרות המקום שבעלי המקום לא שמעו להוראות
אין פה חילוקי דעות שבעל המקום אמר לא מתאים לי ואני יחפש הכשר אחר אלא ההכשר היה על דעת שהוא מיישם את נהלי הכשרות והוא הפר את האמון שהיה לו

האם את/ה חושב שעכשיו הוא ימלא אחרי כל הנהלים בהכשר החדש
או שההכשר החדש יש לו מספיק כח לכוף את דעתו על בעלי המקום ?

לא מאוחר

משתמש מקצוען
מאיזה סעיף בשו"ע לקחת את הפסיקה הזו?
לא כל דבר זה סעיף בשו"ע. יש גדרים וסייגים, וכשרות העדה שהיא הכי מוסמכת ומקובלת כיום, יודעת מה הם הגבולות.

לא בהכרח שהם יפסידו, כי יש מספיק אוכלי כשרות הרב אפרתי, אבל כמובן שזה כבר לא מלון חרדי

מחפשת את עצמי

משתמש רשום
לא בהכרח שהם יפסידו, כי יש מספיק אוכלי כשרות הרב אפרתי, אבל כמובן שזה כבר לא מלון חרדי
אפשר לקבל את כשרות הרב אפרתי ולהישאר מלון חרדי
יש קהל יעד עצום שלא מקפיד על בד"צ,

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האווירה עד עכשיו כבר לא היתה לגמרי חרדית, כפי שנכתב בהודעות למעלה, אז עכשיו זה יהיה עוד יותר פחות חרדי.
לא הבנתי את הלוגיקה.
מי שסומך על כשרות הרב אפרתי הוא פחות חרדי ממי שלא סומך על הכשרות הזו?
מה בדיוק יהפך לאוירה פחות חרדית?

MG3719742

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
המלון הזה חרדי לגמריייי!!
אפילו סוג של חסידי:)
הייתי שם כמה וכמה פעמיים
לא ראיתי חילונים
לא משהו שצפה לי בכלל
הכל כל כך שמור עדין וחרדי
מה שמוזר לי שכתוב שהשף הראשי ומנהל המטבח לא שומר תורה ומצוות
זה שקר!!!
לפני חודש הייתי שם
אני אישית פגשתי את השף הראשי
שוחחתי איתו הרבה
ומכיר אותו אישית כבר מלפני
הבן אדם חסיד
לא יודע מאיפה לוקחים את זה...
לסיכום
מלון חרדי לגמרי!!

מחפשת את עצמי

משתמש רשום
האווירה עד עכשיו כבר לא היתה לגמרי חרדית, כפי שנכתב בהודעות למעלה, אז עכשיו זה יהיה עוד יותר פחות חרדי.
יש מספיק אנשים שחשבו שהאוירה שם הייתה חרדית
יתכן והאוירה לא הייתה מספיק חסידית (לפי תגובות של ניקים דכאן)
הציבור החרדי כולל מגוון קבוצות שהמקום והכשרות יכולים להתאים לו...

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אוירה חרדית \חסידית.
אוכל משובח ++
שהינו ביום חול.
נקי, מעוצב מדהים.
אי של שקט במרכז ירושלים.

נפטון

משתמש מקצוען
ממש לא!
העדה הורידו את ההכשר בגלל אי ציות לנהלי הכשרות!
זה ערעור חמור על כשרות המקום, מטבח שלא פועל לפי נהלי הכשרות הוא לא כשר. לא כתוב בשום מקום שהם הפרו רק הנחיות מסוימות שאינן חובה הלכתית, זה ממש סילוף.

אי ציות לנהלי כשרות
הכוונה שיש נהלים שנוגעים לכשרות המקום שבעלי המקום לא שמעו להוראות
אין פה חילוקי דעות שבעל המקום אמר לא מתאים לי ואני יחפש הכשר אחר אלא ההכשר היה על דעת שהוא מיישם את נהלי הכשרות והוא הפר את האמון שהיה לו

האם את/ה חושב שעכשיו הוא ימלא אחרי כל הנהלים בהכשר החדש
או שההכשר החדש יש לו מספיק כח לכוף את דעתו על בעלי המקום ?

*סיבה להסרת השגחה*

העדה החרדית הסירה את ההשגחה שלה ממלון ירמיהו 33 עקב חילוקי דעות בלתי ניתנים לגישור עם הנהלת המלון.

בעקבות מקרים של אי עמידה בתקני הכשרות, התמודדו משגיחים של עדה חרדית בהתנגדות מצד צוות המלון. ספציפית:

- השף הראשי, אדם שאינו שומר מצוות, הועסק למרות הסתייגויותיה של עדה חרדית.
- משגיח היה עד לנהלי מטבח בלתי מקובלים, שההנהלה התעלמה מהם.
- ההנהלה דחתה את כניסת המשגיח בבוקר למטבח, וציינה אותו כ"רכוש פרטי".

לאחר בחינת חלופות, הגיעה העדה החרדית למסקנה כי הפסקת ההשגחה שלהם נחוצה כדי לשמור על שלמות תעודת
הכשרות שלהם.

1. בבעיית "כשרות" אמיתית כמו חשש בשר בחלב/מוצרים לא כשרים וכו' אז הבד"ץ מוציא הודעה נוסח שאינו משתמע ל2 פנים כמו "עקב מכשולות שנעשו" "עקב זיופים" וכו', הסרת כשרות עקב אי ציות לנהלים היא לא בגלל פגם כשרות ככה אני מבין אולי אני טועה.

2. הם עצמם מונים את הסיבות הם הסתייגו משף חילוני (היצרנים והפועלים כולם בכל מפעלי המזון, מממתקים בחו"ל ועד לחם של אנג'ל מה איתם....) הם לא התנגדו אלא שהעדיפו שלא יהיה כזה, לא כל כך ברור הנוסח הזה.
נהלי מטבח בלתי מקובלים לא ברור מה הכוונה, הם לא רושמים שהיה בעיות כשרות, אולי הכוונה להתנהגות בלתי הולמת בין העובדים/ת? כי גם על כאלו דברים אני יודע שהם מורידים כשרות, או אולי נהלים מסויימים שהם דורשים שאינם בהכרח נחוצים עבור הכשרות אולם זה "נהלים", כמו שפעם אצל הרב לנדא היו נוהל ישיבה בחנויות אוכל עד 8 בערב ומוריד את הכשרות במידה וחורגים.
ההנהלה דחתה את כניסת המשגיח בבוקר. שוב, זה נוסח עמום, שלא ברור. אין כאן טענה על בישולים ללא משגיח או פעולות שנעשו ללא פיקוח אלא שבשעות מסוימות אמרו לו עכשיו אל תסתובב לנו בין הרגליים אנו רוצים לעשות ספונג'ה.... או שהמטבח נפתח ב8 והמשגיח רצה מפתח שיוכל להיכנס כבר ב6, זהו לא "בעיית/מכשול כשרות"

רק לסיום נקודה מענינת מלון נוסף שהיה בכשרות העדה הוא 'ליטוב', לפני שנתיים הם פרסמו נוסח דומה והמלון עבר לרובין
LitovRestaurant.png

יעקב דב

משתמש פעיל
המלון הזה חרדי לגמריייי!!
אפילו סוג של חסידי:)
הייתי שם כמה וכמה פעמיים
לא ראיתי חילונים
לא משהו שצפה לי בכלל
הכל כל כך שמור עדין וחרדי
מה שמוזר לי שכתוב שהשף הראשי ומנהל המטבח לא שומר תורה ומצוות
זה שקר!!!
לפני חודש הייתי שם
אני אישית פגשתי את השף הראשי
שוחחתי איתו הרבה
ומכיר אותו אישית כבר מלפני
הבן אדם חסיד
לא יודע מאיפה לוקחים את זה...
לסיכום
מלון חרדי לגמרי!!
יש כאן קצת בלבול המסעדה בלובי הייתה עם שף חרדי "ריבי"
את האוכל במלון בישל ערבי (ולעדה היה בעיה של בישול עכו"ם לשיטת הבית יוסף)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה