קורונה מי שילדה בתקופת הקורונה- שתקום :)

מצב
הנושא נעול.

מקפיצה

משתמש מקצוען
צודקת מאודדדד!

אבל שימי לב מי שצעק וקיבל וכל הצועקים שקיבלו זה על הפסד כספי
פה מדובר על הפסד מסוג אחר נפשי/גופני
ייתכן וזה הפסד הרבה יותר כואב קשה או כל מילה שתמצאי
אבל אם תפתחו את זה
יבואו כל אילו שהיו להם עוגמת נפש בתקופה, אילו שעבדו שעות לא שעות בתת תנאים,
אילו שעבדו עם ילדים והתמוטטו
וכו כו
כולם צריכים דחוף התאוששות

אולי אם לא הולך הארכת חל"ד,(מפרגנת בכל לב רק נשמע קצת חסר סיכוי)
אפשר לדחוף יותר לחוק כמו חל"ת מיידי אחרי חופשת לידה ללא צורך בהמתנה, מאחר והיולדת זקוקה לחופשה או התינוק זקוק לזמן אמא וכד,

וכמו שרשמה למעלה תזהרו קצת ותבחנו אישית כל אחת את מקום עבודתה
מצד המעבידים זה יכול להיות בעייתי , דבר כזה יכול לגרום להם לחפש עובדת אחרת או לתעדף פחות עובדות בגיל הזה
ברגע שיכנס הנושא לחוק
למעסיקים לא תהיה זכות תגובה בכלל!

שולי איטח

משתמש מקצוען
ברגע שיכנס הנושא לחוק

לא דיברתי על זכות תגובה

דיברתי על שימת לב כל אחת באופן אישי לגבי עבודתה, זאת לא תקופה קלה
יש הרבה עובדים
ונכון שאם יהיה חוק המעסיק יהיה מוכרח לקיים אותו
אבל מה הלאה

אני לא מעסיק, כך שלא מדברת ממקום שלו בכלל אבל נתקלת כל הזמן בנושאים דומים דווקא מהמקום שבו אני בודקת את החוקים לשכירים

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ברגע שיכנס הנושא לחוק
הם רק לא ירצו להעסיק נשים בגילאי הפריון. זה הכל.
אני מבינה את צערן ותשישותן של הנשים, אולי יש מקום לשקול לבקש מקופות החולים לסבסד עבורן יותר ימי החלמה, או להרחיב את הזכאות להחלמה מעבר לצימרים/מלונות/בתי החלמה (סתם זורקת רעיונות - למשל להעניק חלופה בדמות החזר בסך איקס ש"ח על אוכל מבושל או עוזרת/מטפלת), אבל דעו שכל המשק משלם על הקורונה הזו וימשיך לשלם עליה. אתן אולי תקבלנה החזר מצד אחד ותשלמנה אותו מהכיס השני - שלכן.
כך למשל נזקקי רווחה כבר גילו על בשרם את הקצוצים, למשל הורים לילדים אוטיסטים שהורידו להם עשרים אחוזים מהסיוע שהם מקבלים, ועוד כתבו להם שזה בחסד וברחמים ותכננו לקצץ יותר. ואין אזרח שלא יראה שהוא משלם על התקופה הזו. כל סקטור ישלם.

נעמה 26

משתמש פעיל
תגידו יש כבר בתי החלמה?

אני לכאורה אזדקק לשרותיהם בתקופה הנ"ל, מקווה שכבר תסתיים התקופה הזו.

כי מה שאני מבינה, המצב המתואר לעיל לא עתיד להשתנות בחודש-חודשיים הקרובים, ואני כ"כ מדוכאת.
התקופה הזו פוגשת כל אחת בסיטואציה קשה אחרת.
אצלי זה אחרי שבלידה הקודמת חיכיתי בכל תקופת ההמתנה להיות בבית החלמה, התקופה הסתיימה בידיים ריקות, בבית החלמה-לא הייתי.

וכ"כ חיכיתי לאחרי התקופה הזו, קיוויתי שעד שזה יקרה, הקורונה תחלוף לה, וזה לא נראה כך, אני ממש שבורה.
יש בית החלמה בתנאים שונים מהרגיל, גם טלזסטון וגם ביכורים

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
יש משהו שאלה שילדו בקורונה עצמה לפחות יש להן עכשיו חופשת לידה חודש חדשיים
ואלה שילדו בסוף שבט תחילת אדר, חוזרות עכשו לעבודה ללא חל"ד בכלל!!
מתסכל, אני אמורה לחזור בשבוע הבא, כמובן שאין מטפלות וטיפת חשק לחזור
וכבר אין אפשרות לצאת לחל"ת... :(:(
באמת קשה!!
אני יודעת שקל לדבר מבחוץ... אבל רוצה לשלוח כאן המלצה לכל מי שבמצב כזה שתעשה מאמץ כלכלי ותאריך את החל"ד על חשבונה בעוד שבועיים נניח (או המקסימום האפשרי מבחינתכם) ולהוציא את התינוק למטפלת.
ולהקדיש את הימים האלו רק לעצמה ולעשות דברים שהיא אוהבת ולנוח!!!
שווה בשביל בריאות הנפש.

שירהפ

משתמש מקצוען
כפי שנרשם כנראה חכ אשר הוא הכתובת...

תוארך חופשת הלידה ליולדת ששהתה ב'מלונית קורונה'

המוסד לביטוח לאומי הודיע לח"כ יעקב אשר כי הוחלט להאריך את חופשת הלידה ליולדות ששהו במלונית קורונה, כך שתקופה זו תוכר כאשפוז בבית חולים עבור החופשה (חדשות)
בשורה ליולדות: המוסד לביטוח לאומי הודיע על הארכת חופשת הלידה ליולדת ששהתה במלונית קורונה, והכרה בתקופה זו כאשפוז בבית חולים לעניין הארכת החופשה.

בעקבות מצוקתן של יולדות רבות, ששהו במלוניות הקורונה ולא זכו לחופשת לידה מלאה ותקינה, פנה יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט, ח"כ יעקב אשר, למנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, וביקש את התערבותו לפתרון מהיר.

בפנייתו כתב ח"כ אשר: "על פי חוק הביטוח הלאומי, יולדת זכאית להאריך את חופשת הלידה אם היא או התינוק שילדה צריכים להתאשפז במהלך חופשת הלידה. בתקופה זו בה התפרץ נגיף הקורונה בישראל אושפזו יולדות רבות יחד עם תינוקיהם במלוניות שהוסבו לטיפול עבור חולי הקורונה".

אותן יולדות לא זכו לחופשת לידה כראוי, בביתן, במנוחת הנפש. אולם מכיון שאשפוז המלוניות לא הוגדר על ידי הביטוח הלאומי כאשפוז לעניין חופשת הלידה, לא היה מענה למצוקתן.

לאור זאת, דרש ח"כ אשר במכתבו כי "יש צורך בהבהרה של המוסד לביטוח לאומי לפקידי התביעות במוסד לביטוח לאומי, כי יש להכיר באישור האשפוז בבית מלון כאישור אשפוז לצורך הארכת חופשת הלידה".

עוד ביקש ח"כ אשר לבחון אפשרות להעניק הארכה זו לכלל היולדות בתקופה זו, לאור העובדה כי היו סגורות בבתיהן יחד עם הילדים, ולא יכלו לנצל את חופשת הלידה כדי לאגור כח לקראת החזרה לעבודה.
עוד הוסיף וציין כי "כדי לעודד נשים לשוב לעבודה לאחר הלידה, יש חשיבות לתת להן את המנוחה הנדרשת בתקופה זו שלאחר הלידה, כך שיש צורך לבדוק כיצד ניתן לפעול גם בצורה רחבה יותר ולהאריך לכלל היולדות בתקופה זו את חופשת הלידה".

9t42y76u.jpeg

בתשובתו, כתב מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר, כי אושרה הבקשה לגבי מאושפזות המלוניות. "הלשכה המשפטית בחנה את הסוגיה ברוח בית הלל", כתב שפיגלר, "והוציאה חוות דעת המכירה בשהייה במלונית של יולדת או תינוקה, שאומתו כחולים בנגיף, כאשפוז בבית חולים לעניין הארכת חופשת לידה".

"הנחיה ברוח המצויין לעיל נשלחה לפקידים המטפלים", חתם שפיגלר את מכתבו בבשורה החשובה.

ח"כ יעקב אשר הודה לשפיגלר על האישור שניתן לטובת היולדות מאושפזות הקורונה, וציין כי מן הראוי שלא להרפות ולפעול לבחון שינוי מהיר בחקיקה כדי לאפשר את הארכת החופשה לכלל היולדות.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
קיבלו כבר החזר?
כי אני דיווחתי באתר שלהם ולא קיבלתי כלום,
הטענתי חופשי חודשי במחיר מלא
פה ההוראות (ונא לא לסטות מנושא האשכול. -זה לא הכוונה דוקא אליך, אלא כל מי שיבוא בעקבות ההודעה הזו-)

קבצים מצורפים

• קבלת פיצוי קורונה על חופשי.pdf
    KB 83.3 · צפיות: 37

דבורה לאה1

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אפשר להגיד משהו מהצד?
המטרה של חופשת לידה אינה נופש, עם כל הכבוד.
חופשת לידה הוא תשלום שלוש וחצי חודשי משכורת.
וכל זאת רק בשביל שהיולדת תוכל להתאושש, ולשהות ליד התינוק שלה בחודשי חייו הראשונים.
איך הגעתם כל כך רחוק?
נכון שמבאס שכל התכניות והבילויים הלכו לפח, אבל פיצוי? למה?
מישהו חייב לכן משהו?
כולנו התבאסנו ופספסנו והפסדנו בכל התקופה הזאת ללא יוצא מן הכלל.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אישית אינני מאמינה שיש היתכנות שתקנה כזו תעבור בחוק.
אין שום דרך לאמת ולכמת כמה מנוחה הפסידה כל יולדת וכמה היה קשה לה נפשית (ובאמת זה קושי גדול)
ואין שום סימוכין בחוקי המדינה לפיצוי כספי למי שהפסיד חופשה/ מנוחה כזו או אחרת שקבועה בחוק כי הילדים היו איתו בבית.
הסיבות להארכת חופשת לידה קבועות בחוק וניתנות למדידה והן בד"כ עבור הורים לפג שהיה באשפוז ממושך ומקרים דומים.

ובעידן של אי ודאות כלכלית והוצאות ממשלה עצומות על פיצוי שכירים ועצמאים הסבירות קטנה עוד יותר.

ולגבי זה:
ברגע שיכנס הנושא לחוק
צריכים להיות חכמים ולא רק צודקים.
עלות המעביד בישראל היא מהגבוהות בעולם.
והמציאות מוכיחה שכל חקיקה בנוגע לעבודת נשים יכולה לחזור אלינו כבומרנג.
אם למעסיק לא ישתלם כלכלית להעסיק נשים (ובפרט חרדיות שיולדות יותר), הוא ימשיך להעדיף גברים חילוניים וההעדפה הזו תתעצם.

אליש

משתמש מקצוען
בשורה ליולדות! מנכ"ל הביטוח הלאומי נענה לפניית יו"ר וועדת החוקה ח"כ יעקב אשר והורה לאפשר הארכת חופשת לידה ליולדות שאושפזו במלוניות הקורונה, והכרה בימי שהייתן במלונית כימי אשפוז בבית חולים לעניין חופשת הלידה.

אסתי שפיגל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני ילדתי בתקופת קורונה
נכון היה קשה
אבל לא לשכוח להודות, להודות ושוב להודות
נכון אפשר לבכות ולהתלונן
אבל מעל הכל צריך לזכור להודות לד'
תחשבו כמה עסקים נסגרו או קטנו למרות הפיצויים הכספיים
אנחנו ב"ה זכינו להגדיל את המשפחה
אז על מה להתלונן?

נ.ב. אשמח להצטרף לעצומה להגדלת חופשת הלידה :)

batya11

משתמש פעיל
אפשר להגיד משהו מהצד?
וכל זאת רק בשביל שהיולדת תוכל להתאושש, ולשהות ליד התינוק שלה בחודשי חייו הראשונים.
איך הגעתם כל כך רחוק?
מישהו חייב לכן משהו?
מסכימה בהחלט, עם כל האמפטיה למצב הקשה וחוסר המנוחה והבלאגן, מזדהה מאד מאד, בהחלט לא קל, ולעיתים קשה מאד.
רק אל תשכחו הייתה פה קורונה, כולם סבלו, גם אם לא משווים סבל/קושי, המונים הפסידו פרנסה, נשים שחודשים לא ישנו כי עבדו בלילות והמון קשיים שלא קשורים דווקא לעבודה..... קורונה זה בהחלט מגיפה מכבידה.
ואצלכן לפחות הייתה משכורת בטוחה של ביטוח לאומי.
באמת מי שממש חייבת עוד את הנופש/שקט/מנוחה, מובן, ובחוסר ברירה יש את האופציה להאריך את חופשת הלידה ללא תשלום.
יש המוני נשים שיצאו לחלת/הפסידו המון שעות עבודה כי הילדים היו בבית ולא היה מי שישמור. להבדיל.

נערך לאחרונה ב:

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אם מטפלים בלהאריך חופשת לידה אני בעד חופשה רוכה יותר ליולדות בקיסרי,
תמיד אני שומעת על תוכניות לחופשת לידה, אצלי היא עוברת בשכיבה במיטה שהמקסימום זה להעמיד ארוחת צהרים רגילה, לא משודרגת של אמא בחופשה
עד שאני בכושר לצאת מהבית - תמו להם ה3 חודשים

Bingo

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אפשר להגיד משהו מהצד?
איך הגעתם כל כך רחוק?
מישהו חייב לכן משהו?
לא נראה לי שמישהי פה ביקשה נופש או ביקשה לבלות...
בקשנו להשאר בבית וסה"כ להצליח להיכנס למיטה בבית ולהרגיש קצת שקט מה שלא עשיתי כבר חודשיים מהרגע שחזרתי מבית חולים. [יולדת+ בית עם פיציים ב"ה ב"ה שהעסיקו אותי 24/7 + חג + שלא היה אפילו אפשרות להוציא אותם קצת...]
את צודקת שכל התקופה הזו מבאסת לכולם.
אבל יולדת זקוקה למנוחה הזו כדי לחזור לעצמה ולהעניק לתינוק שלה מה שהוא צריך [מה שבתקופה הזו היה מאד מורכב עם המצב] וכל הבקשה זו היא כדי שכן נוכל לקבל קצת התאוששות.
השבוע פעם ראשונה כולם יצאו לי מהבית ואני עוד מעט כבר צריכה לחזור....
זה לא מתלונות מודה לה' מיליון פעם ועוד פעם מיליון פעם ועוד מיליון פעם אבל כן מבינה שצריך לנסות לבקש אני מבינה את הצורך בכך..

batya11

משתמש פעיל
נכון שכולם סבלו בתקופה זו אבל אישה אחרי לידה היא במצב אחר עם כל הכבוד
והכי לא מתחשב זה להגיד למישהו שעבר קושי שיש דברים קשים יותר
נ.ב. אני לא אחרי לידה
צודקת לגמרי, כיבדתי את הקושי, וכתבתי במפורש שלא משווים קושי,

אמא לילדים מתוקים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ומי שלא שהתה במלונית קורונה??????????????????????
לפחות שתהיה אפשרות לצאת לחל"ת עם התנאים המיטיבים שהיו עד ה-30/05
עכשיו אין אפשרות לצאת לחל"ת עם התנאים האלו :(

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
גם אני בסירה שלך, אחרי לידת תאומים..
יש משהו שאלה שילדו בקורונה עצמה לפחות יש להן עכשיו חופשת לידה חודש חדשיים
ואלה שילדו בסוף שבט תחילת אדר, חוזרות עכשו לעבודה ללא חל"ד בכלל!!
מתסכל, אני אמורה לחזור בשבוע הבא, כמובן שאין מטפלות וטיפת חשק לחזור
וכבר אין אפשרות לצאת לחל"ת... :(:(
נראה לי שנפגשתי איתך באם וילד....
אני גם ילדתי בשבט,
אמנם לידה נורמלית ב"ה
אבל 5 שבועות אחרי הלידה עם כולם בבית (פצפונים)
ועוד לפני שהמעון נפתח הייתי צריכה לחזור לעבודה....

אבל באמת,
בלי שום קשר לחברי כנסת וממשלה,
ניתן לפקוח עיניים ולעזור אחת לשניה-
דברתי עם חברה שילדה בסוף אדר,
חזרה אחרי יום הביתה (ילדה בערב שבת ובמוצש"ק היתה בבית)
יש לה3 פצפונים,
ברית הם עשו בבית לבד,
וכמובן את כל הפסח...

במשפחה של חמותה כולם היו חולים
וההורים לה מבוגרים-
אפס עזרה לא היה לה!!
(+ברית בבית שבוע וחצי לפני פסח)

אז גם אם הממשלה לא מביאה משהו,
אפשר להושיט ידיים ולעזור לפחות אחת לשניה, לשמור על הילדים ולבשל צהריים ושבתות.
נראה לי שזה יכול יותר לעזור מסכום כסף.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה