שאלה מי מתנדב לעצב לי את הבית?

ללי וחני

משתמש פעיל
אני רואה פה הרבה פעמים שאלות בסגנון הזה (האמת שבעוד פורומים מקצועיים. אבל פה זה ממש צועק לי)
כמובן, בניסוח עדין יותר, לא כותבים 'תעצבו לי את הבית' אלא: (בכוונה לא ציטטתי. למרות שממש התחשק לי...)
'עיצבתי את הבית לבד. מה דעתכם?'
'גיסתי עיצבה לנו וקצת לא רגוע לי כי היא רק לומדת עכשיו עיצוב. אשמח לעצות לייעול'
ועוד שאלות שיכולות להישמע תקין. ולהיות תמימות
ולפעמים בהתחלה זה אכן תמים, ורק בהמשך כשמבינים שהתכנון העצמי גרוע זה הופך לכזה
אבל הרבה מאד פעמים זה פשוט במילים אחרות:
'תתנדבו אצלי'
לפליאתי, אני רואה שיש גם כאלו שאכן מתנדבים!
ממש נותנים שרטוטים מלאים!!
קודם כל, מעריכה את התרומה לציבור
כל הכבוד שיש מי שמוכנה לעבוד בחינם למען האחר שהיא אפילו לא מכירה
ועדיין, יש לי 2 שאלות:
1 איך אתם לא מתביישים לשאול, ושוב לשאול, ולפעמים אפילו ללחוץ שיתנו לכם עוד אופציה, ואם מישהו פסל רעיון שהצעתם אתם ממש דוחקים אותו לתת רעיון אחר (נכון, הוא לא חייב, אבל לפעמים אם לא יענה זה יכול להראות כאילו הוא לא מספיק מקצועי ולא יודע)
2 איך אתם, מעצבים/ות מוכנים להתנדב ככה בדבר שהוא העבודה שלכם?
באמת כשאתם נותנים שרטוט מלא לניק בפרוג זה מביא לכם לקוחות מפה?
אז יש שנותנות מענה קליל, שארך להן כמה דק'
אני מבינה שזו דרך לפרסם את עצמה
אבל יש כאלו שנראה שלקחו על עצמם להיות המעצבות האישיות של הניקים פה
למה?

AYLA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נתחיל בזה שלעשות חסד לעולם לא מפסידים, רק מרוויחים!
אני לא מגיבה באופן שוטף בכלל, כשמזדמן לי - זה יכול להיות עם שרטוט ועוד עצות טובות
ואני אגב בכלל בשם בדוי כך שזה בכלל לא לשם פרסום...

לגבי הלקוחות שנמצאים פה ושואלים, תוכלי לראות הרבה שאלות של אלו ש"חייבו" את המעצבים לענות להם
ולא טרחו אפילו לשים תודה, תראי פחות מענה אצלם...

וכן יש כאלו שזה לפרסום אצלם וכנראה זה עובד...

לאה דבורץ

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז השאלה שלך היא שאלה מצוינת
והתשובה שלה מתחלקת-יש בפורום חובבנים שזה הרוב ויש גם כאלה מקצועיים
החובבנים זה לפעמים סטודנטים ולפעמים סתם אנשים שנהנים לנסות לענות תשובות ולפעמים עוזרים ולפעמים לא
המקצוענים עונים בשביל לפרסם את עצמם-אני עשיתי תכנון טוב למישהו, באו אנשים שהתרשמו ופנו אליי באישי...
עד כאן טוב ויפה
הבעיה של האנשים שמתיעצים בכזה פורום שהם לא יודעים למי כדאי להקשיב ומי העצה שלו היא פח יקוש
כשבא אליי לקוח אני מסבירה לו היטב למה מומלץ ככה ומה גרוע כ"כ באופציה הזאת שהוא רוצה, כך הלקוח מבין ויכול לעשות בחירה מושכלת
כאן בפורום אני יכולה לתת עצה מידיי פעם, אבל אני לא אסביר מה מומלץ בה יותר מאופציות אחרות
כמובן שאני לא יכולה לפגוע באנשים ולכתוב כמה הרעיונות שלהם לא מוצלחים והם עתידים להתחרט על כך...
לפעמים אני נכנסת לדיונים כאן ותוהה עד כמה הבורות יכולה להרוס לאנשים
בנ"א מוציא מאות אלפי שקלים על הבניה עצמה אבל על התכנון הוא מתקמצן ושואל עצה מאנשים שהוא לא יודע עליהם כלום, על נוחות עתידית שווה לשלם עוד כמה אלפי שקלים, על ערך גבוה של דירה שווה לשלם הרבה יותר...
בנ"א שלא למד את המקצוע ולא התנסה שנים בתכנון מותאם יכול לעשות טעויות ששות המון כסף וחבל :)
בהצלחה רבה!!
כמובן שזכות כל אחת להתיעץ איפה שהוא רוצה, למה שהוא יתבייש? אם מישהו ירצה יענה לו ואם לא אז לא.

נערך לאחרונה ב:

saltz

משתמש מקצוען
רק מעלה משהו
כשבנינו את הבית העלתי שאלה להתייעצות כאן
העלתי אותה בתור התייעצות עם אנשים ולא חשבתי על זה שזה בעצם פורום שנועד לאדריכליות ומעצבות פנים שזה המקצוע שלהם
האמת שהתגובות ממש עזרו לי ותודה ענקית לכל מי שהגיבה
כמעט לקחתי מעצבת מהפורום בשביל המטבח (בסוף לא לקחתי בגלל שהרחבנו את המטבח וקנינו מטבח מדהים ביד 2)

אגב, לקחנו מעצבת בתחילת הבניה שלא היתה בראש שלנו שילמנו לה והפסקנו לעבוד איתה אז היה קשה לנו לקחת מישהי אחרת.. בסוף עצבנו לבד ויצא מדהים ב"ה
אני ממליצה מאוד לכל מי שמחפש מעצבת / אדריכלית לראות קודם כל שאתם באותו ראש. זה חשוב מאוד ועדיף לשלם יותר בשביל זה.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אף אחת לא דורשת כאן שום דבר מאף אחת.

יש פה לפעמים שאלות קצרות
לפעמים שאלות שהן קצת יותר ארוכות
אף אחד לא חייב לענות
ואף אחד לא מקבל כאן מה שהוא יכול לקבל אצל אדריכלית/ מעצבת
גם לא מתקרב לפגישת ייעוץ פרטית חד פעמית

סוג של חכמת המונים

לפעמים יש כאן שאלות אחרי שיש מעצבת
ופתאום עולות תהייות

אבל
למעצבות פנים (בפרט בשלבי התחלה, אבל בכלל לא רק)
זה בהחלט יכול לתת קד"מ רציני
כי תכלס, כמישהוא צריך מעצבת
הוא הרבה פעמים עובר כאן ובודק מה האופציות
ובהחלט זה מקדם
כמובן שאם מעצבת עונה מלמעלה, זה בחירה שלה
אבל זה בהחלט סוג של פרסום עבורה.
(ומה לא עושים בשביל פרסום...)

אבל באמת שאף אחת לא חייבת לענות
ויש שאלות שנשארות ללא מענה הרבה זמן ועד בכלל

ללי וחני

משתמש פעיל
אבל
למעצבות פנים (בפרט בשלבי התחלה, אבל בכלל לא רק)
זה בהחלט יכול לתת קד"מ רציני
כי תכלס, כמישהוא צריך מעצבת
הוא הרבה פעמים עובר כאן ובודק מה האופציות
ובהחלט זה מקדם
זה ממש מענין אותי
האם את היית הולכת למעצבת שעונה פה בכל אשכול וממש מביאה שרטוטים וכמה אופציות?
או שזה היה נותן לך הרגשה שהיא פשוט משועממת ומשוועת לעבודות?
לא הבנתי מה מפריע לך
היה לי ע"ז ויכוח רציני עם חברה (אדריכלית)
אז החלטתי להעלות את זה לפה
לשמוע את
חכמת ההמונים
....

לארג'

משתמש מקצוען
היה לי ע"ז ויכוח רציני עם חברה (אדריכלית)
לא נראלי שמישהו יקח אותה בתשלום בגלל שמישהי קיבלה ממנה יעוץ חינם
מי שחושבת להתפרנס מזה אז כנראה שלא,מי שרוצה לעשות חסד זכותה
אם לוקחים זה מכאלה שמעלות פה שיתופים של תמונות לפני ואחרי השיפוץ..

למה שואלים פה? כי רואים אשכולות אחרים שאדריכליות נותנות יעוץ חינמי אז מבקשים גם
וגם בציבור שלנו אין הרבה שישלמו לאדריכלית,רק למי שיש כסף מיותר/ רוצים דברים מיוחדים

זה נכון אנשים משקיעים מאות אלפי שקלים לקבלן,וחוסכים 10 אלף לאדריכלית אבל זה המצב לבינתיים

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
למה שואלים פה? כי רואים אשכולות אחרים שאדריכליות נותנות יעוץ חינמי אז מבקשים גם
וגם בציבור שלנו אין הרבה שישלמו לאדריכלית,רק למי שיש כסף מיותר/ רוצים דברים מיוחדים
:oops: (n):D
מאיפה אתה מביא את המידע השגוי הזה?
כיום (כמעט) אין בציבור החרדי מי שלא לוקחים אדריכלית/מעצבת.

ללי וחני

משתמש פעיל
:oops: (n):D
מאיפה אתה מביא את המידע השגוי הזה?
כיום (כמעט) אין בציבור החרדי מי שלא לוקחים אדריכלית/מעצבת.
גם ממה שאני מכירה זה ככה
הרבה פעמים לוקחים רק לתכנון ולא לעיצוב
אבל נדיר מאד שלא לוקחים (מאלו שאני מכירה. ומכירה ציבור אברכי דלפון למדי...)

ללי וחני

משתמש פעיל
מבחורה באמצע לימודים :sne:

לא סתם באדריכלות לא שווה להיות עצמאית,ואני מכיר טוב את התחום
דווקא אני מכירה דלפונים שכן מעריכים את הנסיון
אבל באמת הרוב לא...
(והיתה לי חברה שלקחה מעצבת עם נסיון של 20 שנה
שמשום מה לקחה זול
והתוצאות :( :(
כמובן שבדיעבד הבינו למה היא זולה): )

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
מבחורה באמצע לימודים :sne:

לא סתם באדריכלות לא שווה להיות עצמאית,ואני מכיר טוב את התחום
אחרי שלוקחים פעם אחת מבחורה, לומדים את הלקח של החיים, ואח"כ לוקחים רק אחת עם מוניטין

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
זה נכון
לתכנון כמעט כולם לוקחים
כי רובם מבינים שזה זול יותר לקחת מישהי מוצלחת
לעיצוב
הרבה פחות
אבל זה בדיוק המגזר...

חיה ואיציק

משתמש רשום
אחרי שלוקחים פעם אחת מבחורה, לומדים את הלקח של החיים, ואח"כ לוקחים רק אחת עם מוניטין
גיסתי לקחה בחורה הכל היה מדהים רק שבשטח שהיה אמור להכנס היה חסר 2 ס"מ למקרר.:confused:
מאז היא ממליצה לכולם לא להתקמצן על זה.
תכנון טוב = בית טוב.

הייטקסטית

משתמש צעיר
אני רואה פה הרבה פעמים שאלות בסגנון הזה (האמת שבעוד פורומים מקצועיים. אבל פה זה ממש צועק לי)
כמובן, בניסוח עדין יותר, לא כותבים 'תעצבו לי את הבית' אלא: (בכוונה לא ציטטתי. למרות שממש התחשק לי...)
'עיצבתי את הבית לבד. מה דעתכם?'
'גיסתי עיצבה לנו וקצת לא רגוע לי כי היא רק לומדת עכשיו עיצוב. אשמח לעצות לייעול'
ועוד שאלות שיכולות להישמע תקין. ולהיות תמימות
ולפעמים בהתחלה זה אכן תמים, ורק בהמשך כשמבינים שהתכנון העצמי גרוע זה הופך לכזה
אבל הרבה מאד פעמים זה פשוט במילים אחרות:
'תתנדבו אצלי'
לפליאתי, אני רואה שיש גם כאלו שאכן מתנדבים!
ממש נותנים שרטוטים מלאים!!
קודם כל, מעריכה את התרומה לציבור
כל הכבוד שיש מי שמוכנה לעבוד בחינם למען האחר שהיא אפילו לא מכירה
ועדיין, יש לי 2 שאלות:
1 איך אתם לא מתביישים לשאול, ושוב לשאול, ולפעמים אפילו ללחוץ שיתנו לכם עוד אופציה, ואם מישהו פסל רעיון שהצעתם אתם ממש דוחקים אותו לתת רעיון אחר (נכון, הוא לא חייב, אבל לפעמים אם לא יענה זה יכול להראות כאילו הוא לא מספיק מקצועי ולא יודע)
2 איך אתם, מעצבים/ות מוכנים להתנדב ככה בדבר שהוא העבודה שלכם?
באמת כשאתם נותנים שרטוט מלא לניק בפרוג זה מביא לכם לקוחות מפה?
אז יש שנותנות מענה קליל, שארך להן כמה דק'
אני מבינה שזו דרך לפרסם את עצמה
אבל יש כאלו שנראה שלקחו על עצמם להיות המעצבות האישיות של הניקים פה
למה?
עוד לא נתקלתי במעצבת שממש הכריחו אותה לענות..
ואם יש אחת שהיא קצת לא טקטית אז היא גם לא תקבל עזרה

זה נטו עניין של חסד מהצד ,(אנשים עובדים כדי לקבל כסף בעולם הזה וגם כדי לקבל זכויות לעולם הבא..)

ובכללי את יכולה לשאול את השלה הזאת בכל פורום, מה העניין של משועממים לשבת ולענות פה לאנשים בארוכה
אבל כנראה שב"ה העם שלנו הוא גומל חסדים ורב זכויות

לא כך כך הובן מה את בעצם באה להגיד?
למה אנשים גומלי חסדים?
ולמה אנשים מבקשים עזרה?

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
גיסתי לקחה בחורה הכל היה מדהים רק שבשטח שהיה אמור להכנס היה חסר 2 ס"מ למקרר.:confused:
מאז היא ממליצה לכולם לא להתקמצן על זה.
תכנון טוב = בית טוב.
אני אדייק לכיוון שלי
תכנון טוב, חוסך הרבה כסף ;)

עד מתי

משתמש מקצוען
אני רוצה לשתף שראיתי את כל ההודעות האלה ובהתחלה חשבתי גם לעלות שרטוט של המטבח ולקבל חוות דעת ממי שיתנדב לענות.
בסוף החלטתי שכן כדאי לקחת מעצבת אישית
פרסמתי פה בפורום שאני מחפשת, פנו אלי הרבה מאד באישי
סגרתי עם משהיא מהממת מהפורום ואנחנו פשוט מברכים על זה ומבינים כמה קריטי ונחוץ היה לקחת מעצבת.
היא יושבת איתנו על כל האופציות האפשריות, מגלים פתאום פתרונות ורעיונות שלא חשבנו, ולהיפך מבינים על דברים מסוימים למה לא כדאי.
לדעתי מאד חשוב לקחת משהיא שמגיעה בראש פתוח ולא מגבילה למספר מסוים של סקיצות, כמה רשמו לי בהצעת מחיר עד 3 סקיצות, והיה לנו חשוב משהיא שלא מגבילה.
ואנחנו רואים כמה זה באמת חשוב!! כרגע כבר עומדים באופציה שביעית ( מטבח גדול עם הרבה אופציות אפשריות )
ומי שרוצה באישי המלצה על מעצבת מדהימה, סבלנית , מבינה את הראש של הלקוח וזורמת עם שינויים וכמובן זריזה ומקצועית מאד
מתאפקת אם לתייג אותה...
אבל בעז"ה שנסיים בטח תעלה שיתוף ( בעז"ה שיצא מהמם)

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
השאלה שלך היא לדעתי שאלה כללית על דרכים לשיווק.
על אותו משקל אני יכולה לשאול מה מרוויחה בעלת מקצוע שפותחת קבוצה בה היא נותנת עצות בחינם?
ומה מרוויחה אחת ששולחת טור קבוע במייל בחינם, ומשקיעה כל שבוע בכתיבה איכותית ודיוור במייל?
ומה מרוויחה אחת שמוכרת קורסים אבל יש לה קורס מוקטן בחינם שהיא השקיעה בו באותה רמה של צילום ועריכה?
פעם חשבו שמי שמרוויח הוא מי שגובה כסף על השירות שלו. היום יודעים שדווקא מי שהשירותים שלו הם בחינם מרוויח הכי הרבה - מהשדרוגים, מתוכניות הפרמיום, מפרסומות וכו'.

ולעניין פרוג, אז בן אדם שעומד לפני שיפוץ וחורש את האשכולות של הפורום ונפגש שוב ושוב בשמות שחוזרים על עצמם שמציעים רעיונות מעניינים/שונים/מפורטים, זה נכנס לו לראש. יכול להיות שהוא יכנס להציץ בפרופיל ובעבודות כדי להתרשם ויכול להיות שסתם כך השם הזה יסומן לו בראש כאחד/ת מביני עניין. וכאשר הוא יברר ויציעו לו חמש מעצבות שונות, השם הזה יבלוט לו מיד.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
אבל זה בדיוק המגזר...
זה לא עניין מגזרי.
גם בצבור הכללי לא כולם לוקחים אדריכלית לתכנון ובטח שלא מעצבת פנים.
וגם בציבור הכללי מקובל מאד קבוצות מקצועיות בל מיני תחומים. אנשי המקצוע משתתפים בזה בשביל התחביב או הפרסום או החיבור לשטח, ותמיד יש מי שיש לו ציפיות קצת מוגזמות.
הרבה פעמים הציפיות המוגזמות נובעות מחוסר ידע וחוסר היכרות עם התחום, אז לא צריך כל כך לכעוס על מי שמבקש שיתכננו לו ;) אנשים חושבים שיגידו להם תזיזו את הכיור לפה והארון לשם ובזה מסתכם תכנון מטבח, ומעצבת מטבחים זה בשביל מי שלא יודע לבחור לבד צבעים.

אולי מעניין אותך גם...