דרוש מידע מי ברז בדירה ישנה

**Moko**

משתמש מקצוען
היי לכולם,
כבר כמה חודשים שהמים שיוצאים מהברז סוחבים איתם גוון נחושת. זה אמנם לא נראה לעין, אבל שמים לב לזה בכמה כלים-
הקומקום:נוצר "קו מים" כזה בגוון נחושת עד איפה שממלאים מים,
בקבוק עם קש-הקש שקוף ורואים שנוצרה שכבה קטנה בגוון נחושת
ולאחרונה גם בדוש של המקלחת רואים על הפתחים הקטנים שמהם יוצאים המים (והם עשויים סיליקון לבן)-גוון נחושתי
מישהו נתקל בזה?
יודעים מה זה אומר?
והכי חשוב- יש תקנה?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אומר שכנראה יש חלודה בצנרת
וזה נפוץ בבתים ישנים (לפני 20+ שנה) שנבנו עם צנרת ברזל ולא פלסטיק
בעיקרון זה לא בעיה בריאותית, אולי אפילו מספק ברזל לגוף (ברצינות)
אפשר להזמין בדיקת איכות מי שתיה מתאגיד המים (הגיחון, מי ברק וכדו')
אפשר להתחיל לשתות רק מי עדן אם זה מגעיל אתכם
אם תעשו מיניבר או מערכת סינון, חשוב לבדוק שיש להם פתרון למתכות כבדות.

**Moko**

משתמש מקצוען
זה אומר שכנראה יש חלודה בצנרת
וזה נפוץ בבתים ישנים (לפני 20+ שנה) שנבנו עם צנרת ברזל ולא פלסטיק
בעיקרון זה לא בעיה בריאותית, אולי אפילו מספק ברזל לגוף (ברצינות)
אפשר להזמין בדיקת איכות מי שתיה מתאגיד המים (הגיחון, מי ברק וכדו')
אפשר להתחיל לשתות רק מי עדן אם זה מגעיל אתכם
אם תעשו מיניבר או מערכת סינון, חשוב לבדוק שיש להם פתרון למתכות כבדות.
וואו איזה תשובה מקיפה (y)
איך מזמינים בדיקת איכות? יש להם מה לעשות בנידון או רק לעדכן אותי מה אני שותה?
ואם יש לי פילטרים שמחכים שאחבר אותם לברז (יש ברז קטן ליד הברז הגדול שמיועד למים מסוננים) זה יעזור במשהו?
פשוט בבית של ההורים שלי היה פילטרים ולפעמים למים היה טעם לוואי (כאילו מידי מסונן ..)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
איך מזמינים בדיקת איכות?
פונים לתאגיד
יש להם מה לעשות בנידון או רק לעדכן אותי מה אני שותה?
הם מחוייבים לתת מים לפי התקן (המחמיר יחסית לעולם) עד למונה המים. אז אם יש צנרת ציבורית חלודה או סדוקה זה באחריותם לתחזק ולהחליף.
הצנרת מהמונה לברזים כבר לא קשורה אליהם.
ואם יש לי פילטרים שמחכים שאחבר אותם לברז (יש ברז קטן ליד הברז הגדול שמיועד למים מסוננים) זה יעזור במשהו?
פשוט בבית של ההורים שלי היה פילטרים ולפעמים למים היה טעם לוואי (כאילו מידי מסונן ..)
יתכן. אפשר לבדוק אצל היצרן אם זה נותן מענה לחלודה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
היה לי כזה בבית הראשון שגרנו בו... דירה עתיקה מיועדת להריסה... הפתרונות:
1. אין בעיה בראותית לשתות או להתרחץ בזה גם לתינוקות לפי מה שביררתי (מדברת על מים בגוון כתמתם)
2. קנקן בריטה עזר חלקית כשרצינו להגיש לאורחים מים (ולא היה מים מינרלים)
3. פתרון מטופש קצת עזר לנו- לאכסן את המים במקרר או בכוסות בגוון כלשהו כגון בקבוק ירוק וכוסות חומות..
4. הקפאה גורמת להפרדה כלשהיא בין האבנית לחלודה ולמים אז מים מופשרים היה בהם פחות טעם לוואי וכמובן מורתחים ומקוררים קצת יותר טוב אבל התרגלנו מהר לטעם...
5 הבעיה הכי מעצבנת במכונת כביסה לבנה אבל נראה לי אצלך לא ברמה כזאת.....

ויתכן שהחלפה תדירה של מסננות בברז תעזור קצת.......

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב מאד לא להרתיח מים אחרי סינון בבריטה!
הבריטה מפרק מתכות והופך את המים לכבדים יותר, ואז ברתיחה הם הופכים למסוכנים לשתיה.

**Moko**

משתמש מקצוען
תודה על כל העצות!
מפתיע לשמוע שהרבה התנסו בזה.
היה לי כזה בבית הראשון שגרנו בו... דירה עתיקה מיועדת להריסה... הפתרונות:
1. אין בעיה בראותית לשתות או להתרחץ בזה גם לתינוקות לפי מה שביררתי (מדברת על מים בגוון כתמתם)
3. פתרון מטופש קצת עזר לנו- לאכסן את המים במקרר או בכוסות בגוון כלשהו כגון בקבוק ירוק וכוסות חומות..
4. הקפאה גורמת להפרדה כלשהיא בין האבנית לחלודה ולמים אז מים מופשרים היה בהם פחות טעם לוואי וכמובן מורתחים ומקוררים קצת יותר טוב אבל התרגלנו מהר לטעם...
5 הבעיה הכי מעצבנת במכונת כביסה לבנה אבל נראה לי אצלך לא ברמה כזאת.....
אז ב"ה זה לא ברמה של מכונת כביסה ולאחסן בכלי צבעוני, כפי שציינתי רואים לפי הצטברות המים באיזורים קבועים (דוש,קומקום וכזה)
רעיון מעניין להקפיא. מנסיון מדירות קודמות מים מקוררים זה תמיד מעביר את הטעם.. וגם לערבב עם פטל במידת הצורך
וכמובן הכי הטריד אותי זה הנושא הבריאותי, אז נחמד לדעת שזה מכוסה.
תודה רבה!
נפנה בע"ה לתאגיד לראות מה אפשר לעשות..

הכריש החרדי

משתמש חדש
לא יותר פשוט להזמין אינסטלטור שיחבר את המים מהראשי ישירות לחנוכייה של הבית ענין של כמה מאות שקלים או ידים טובות וזהו עושים את זה בכל הבניינים הישנים

A052

משתמש סופר מקצוען
לא יותר פשוט להזמין אינסטלטור שיחבר את המים מהראשי ישירות לחנוכייה של הבית ענין של כמה מאות שקלים או ידים טובות וזהו עושים את זה בכל הבניינים הישנים
בבתים ישנים אין חנוכיה, יש צינור מתכת שעובר מנקודה לנקודה בבית.

**Moko**

משתמש מקצוען
אז מה עושים?

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אולי המים עוברים דרך דוד ישן על הגג מצוי בדירות ישנות

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז מה עושים?
מחליפים צנרת בסוף...
הצינורות ברזל הישנים מחלידים עד שנהיות נזילות... ואז אין ברירה אלא להרים ריצוך ולהחליף. אבל זה לוקח זמן, אל תבהלו מידי.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אפשר הסבר מה המטרה של החנוכיה הזו מרובת הצינורות ?
ראיתי את זה בבית חדש ובמוסד חינוכי

הכריש החרדי

משתמש חדש
יש לי את אותה בעיה בבית איתרתי צינור שמוביל מים למכונת כביסה ולשם עשיתי מעקף מהצינור הראשי לברז כביסה בצינור פלסטיק גם שיפר את הלחץ מים וגם המים הרבה יותר נקיים מפעם אומנם עדיין זה על בסיס צינורות חלודים אבל זה רק בכמה מטרים בתוך הדירה ולא לאורך כל הבנין

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גרגורי רודשטיין, סגן מפקח ארצי לבריאות הסביבה, מרצה מטעם משרד הבריאות בנושא קשר בין תכנון מערכות אינסטלציה למניעת תחלואה ממערכות אספקת מים.
כשאמצא את הסיכומים של השיעור אוכל לפרט מדויק. זה מה שזכור לי בינתיים. שמערכת סינון שמפרקת מתכות הופכת את המים למסוכנים לצריכה אחרי הרתחה.

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
1711489649205.png

הנה עוד תגובה, ייתכן שהכותב בתמונה לא מבין באינסטלציה.. @אוריגמי נשמח למקור... תודה על הטירחה
עריכה: מתוך דיון שנערך בשנת 2004

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
צפה בקובץ המצורף 1609137
הנה עוד תגובה, ייתכן שהכותב בתמונה לא מבין באינסטלציה.. @אוריגמי נשמח למקור... תודה על הטירחה
עריכה: מתוך דיון שנערך בשנת 2004
כתבתי מאיפה אני שמעתי.
הוא לא דיבר ספציפית על בריטה אלא על כל מערכות הסינון, שמפרקות את הברזל אבל הופכות את המים לכבדים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה