התייעצות מי אמור לשאת בתשלום, אני או המשכיר??

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
גם אם זה יגיע לבית משפט זה חוקי
לא ברור. יש עניין של חוזה לא הוגן. ואם זה לא קביל מבחינה חוקית, יש מצב שגם לא מבחינה הלכתית, מנהג המדינה וכדו'

גם לגבי הנורה, יש לי שוכר שהיה מתקשר לבקש להחליף נורה. יש לי שוכר אחר שאמנם היה מחליף לבד, אבל היה מתקזז איתי. ואני מבין את שניהם. בהחלט.

משה 05276

משתמש מקצוען
לא ברור. יש עניין של חוזה לא הוגן. ואם זה לא קביל מבחינה חוקית, יש מצב שגם לא מבחינה הלכתית, מנהג המדינה וכדו'
אם מנסחים את זה נכון זה יהיה קביל בבית משפט
גם לגבי המנורה, יש לי שוכר שהיה מתקשר לבקש להחליף נורה. יש לי שוכר אחר שאמנם היה מחליף לבד, אבל היה מתקזז איתי. ואני מבין את שניהם. בהחלט.
מה פתאום אתה אמור להחליף לו מנורה?

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אם מנסחים את זה נכון זה יהיה קביל בבית משפט

מה פתאום אתה אמור להחליף לו מנורה?
אם לא פירטת את זה בחוזה, לכאורה כן. אתה אמור להביא דירה מושלמת, על זה הוא משלם. זה כל הקטע בלשכור דירה. השוכר חף מדאגות. ספונג'ה וגמרנו.

משה 05276

משתמש מקצוען
אם לא פירטת את זה בחוזה, לכאורה כן. אתה אמור להביא דירה מושלמת, על זה הוא משלם. זה כל הקטע בלשכור דירה. השוכר חף מדאגות. ספונג'ה וגמרנו.
ממש אבל ממש לא נכון אתה אמור לתת בתחילת החוזה דירה ראויה למגורים
ולקבל בחזרה בסוף החוזה בדיוק כמו שנתת
אין שום חיוב להחליף נורות אולי גם מטהר אויר תקנה לו

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אנחנו שוכרים דירה במחיר הרבה יותר זול מהשוק. המשכיר אמר לי "צ'מע אני נותן לך מחיר זול תיקונים עליך.." כשהייתי צעיר עוד הייתי קורא לו מידי פעם לסתימות עד שלמדתי להיות כלבויניק וחסל.
כמובן כשיש הוצאה חריגה או תקלה בדוד וכדו' אנו מסתדרים.
הלוואי על כולם כזה משכיר..
@יוו
לא יודע מה הייתי עושה אבל ממש לא נעים לגור בבית כזה שבעה"ב מחמיץ פנים ועושה קונצים.
מעצבן!

תמר -מעצבת פרחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
זה מאוד תלוי מה מקובל באזור/ במגזר/ במנטליות...
לאחותי יש דירה בצפון והשוכרת פנתה אליה שנשרפה לה המנורה .
אחותי אמרה- תיקני, תחליפי, מה זה קשור אלי?
השוכרת פנתה לעו'ד(חילונית) שהיתה בחתימת החוזה
והעו''ד אמרה לה,
זה כמו בית מלון, האחריות היא עליך...
לדעתי היא ממש לא צודקת
אבל שוב, זה תלוי מה מקובל ...

ככר השוק

משתמש מקצוען
ממש אבל ממש לא נכון אתה אמור לתת בתחילת החוזה דירה ראויה למגורים
ולקבל בחזרה בסוף החוזה בדיוק כמו שנתת
אין שום חיוב להחליף נורות אולי גם מטהר אויר תקנה לו
אתה מחויב שהדירה תהיה ראויה למגורים לאורך כל החוזה.
מים, מים חמים, חשמל, דירה בלי נזילות משמעותיות- אלה דברים שכל בית משפט יפסוק שבאחריות המשכיר, בלעדיהם הדירה לא ראויה למגורים, ושום חוזה מקפח לא יעזור למשכיר להמנע מלתקן
על מזגנים זה תלוי. אם היה מזגן בדירה והוא התקלקל, מחייבים את המשכיר לתקן.

אין חוזה חוקי שמעביר את האחריות לתיקונים שבלעדיהם הדירה לא ראויה למגורים, אל השוכר (אלא אם זה עסקת בארטר שהשוכר עושה תיקונים מסוימים ומוסכמים מראש תמורת הורדת כל הסכום מהשכירות. לא הנחה קטנה קבועה ותיקונים לא ידועים)

משה 05276

משתמש מקצוען
אתה מחויב שהדירה תהיה ראויה למגורים לאורך כל החוזה.
נכון ולא נכון
נכון כי אם התפוצץ המוביל מים אני חייב לתקן
לא נכון כי אם נשרף נורה אני לא אמור להחליף נורה
מים, מים חמים, חשמל,
במידה והוא לא ישלם למים או חשמל וינתקו אותו המשכיר גם מחוייב לדאוג לזה
דירה בלי נזילות משמעותיות- אלה דברים שכל בית משפט יפסוק שבאחריות המשכיר, בלעדיהם הדירה לא ראויה למגורים, ושום חוזה מקפח לא יעזור למשכיר להמנע מלתקן
על מזגנים זה תלוי. אם היה מזגן בדירה והוא התקלקל, מחייבים את המשכיר לתקן.

אין חוזה חוקי שמעביר את האחריות לתיקונים שבלעדיהם הדירה לא ראויה למגורים, אל השוכר (אלא אם זה עסקת בארטר שהשוכר עושה תיקונים מסוימים ומוסכמים מראש תמורת הורדת כל הסכום מהשכירות. לא הנחה קטנה קבועה ותיקונים לא ידועים)
אני ממש לא מדבר על להעביר אחריות
יש דברים שהם בלאי טבעי והמשכיר צריך לשלם
אבל להחליף נורה לא
ומה שלא מוגדר בלאי טבעי הששוכר צריך לשלם
אתם יודעים עם השוכר יטרטר אותי על כל נורה
אני יעדיף לחפש שוכר חדש
זה מאוד תלוי מה מקובל באזור/ במגזר/ במנטליות...
לאחותי יש דירה בצפון והשוכרת פנתה אליה שנשרפה לה המנורה .
אחותי אמרה- תיקני, תחליפי, מה זה קשור אלי?
השוכרת פנתה לעו'ד(חילונית) שהיתה בחתימת החוזה
והעו''ד אמרה לה,
זה כמו בית מלון, האחריות היא עליך...
לדעתי היא ממש לא צודקת
אבל שוב, זה תלוי מה מקובל ...
אין כזה דבר
תגידי לאחותך שתחליף עו"ד

"להחליף נורות ודאי מוטל על השוכר. לגבי צינור במקלחת אם מדובר בבלאי סביר ואין שום התייחסות בחוזה להוצאות כאלו, ייתכן שהמשכיר חייב להחליף וראוי להתפשר."

• המשכיר אחראי לתקן על חשבונו כל ליקוי או פגם בדירה המושכרת, שעונה על שני התנאים הבאים(גם אם המשכיר והשוכר הסכימו שפגמים אלה הם באחריות השוכר):
    1. הליקוי הוא לא ליקוי קל ערך.
    2. הליקוי לא נגרם עקב שימוש בלתי סביר בדירה.
נראה שהגיע הזמן להפסיק להמציא חוקים
וכן החלפת נורה נחשבת ליקוי קל ערך

משה 05276

משתמש מקצוען
מעניין
כי המשכיר שלי אמר לי שהוא צריך אפילו להחליף נורה בבית
"להחליף נורות ודאי מוטל על השוכר. לגבי צינור במקלחת אם מדובר בבלאי סביר ואין שום התייחסות בחוזה להוצאות כאלו, ייתכן שהמשכיר חייב להחליף וראוי להתפשר."

ברכה וישועה

משתמש פעיל
גבי החלפת מנורה מבחינה הלכתית יש רבנים שמטילים את זה על המשכיר ובפרט אם צריך להחליף את גוף המנורה כמו שזה לד שזה מוטל בעיקרון על המשכיר וראוי להתפשר כי הרבה שוכרים מוחלים על זה ואמנם את עצם המנורה זה על השוכר

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הוא אמר לי שכך הרב אמר לו שהוא צריך להחליף, וזה מורה הוראה מוכר וותיק ות"ח גדול

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אתה לא מכיר אותי ואני לא אותך או את הרב וכו' שאמרת
אז בא נשאר עניינים
נכון, ולכן המשפט הקודם שלך לא היה ענייני ורק החזרתי אותך לפרופורציות

משה 05276

משתמש מקצוען
נכון, ולכן המשפט הקודם שלך לא היה ענייני ורק החזרתי אותך לפרופורציות
תגובה אחרונה בזה אני פורש מהויכוח האישי הזה
המשפט שלי היה ענייני מאד
כי אין לי מושג מזה הרב הזה שאתה מצטט ושאלתי ברצינות
אולי הוא לא מונח בסוגיה הזו

נערך לאחרונה ב:

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תגובה אחרונה בזה אני פורש מהויכוח האישי הזה
המשפט שלי היה ענייני מאד
כי אין לי מושג מזה הרב הזה שאתה מצטט ושאלתי ברצינות
אולי הוא מונח בסוגיה הזו
זה לא ויכוח אישי, ואני לא מתקיף אותך אישית
אני אתן דוגמא
יש לך דין תורה עם שכן שהוציא מרפסת. ושניכם הולכים לבית דין רבני מוכר לדיון. והבית הדין פוסק לחובתך, ואז אתה אומר שפסק לא מחייב אותי כי בית דין זה לא מכיר את חוקי הבניה וחוקי המדינה. ולכן אעשה מה שאני רוצה
זה תגובה לא רצינית.
כשמביאים לך שדעות רבנים בנושא הם כך וכך ודעתך לא מסתדרת עם דעת הרבנים, אז פשוט טוענים שהרבנים לא מכירים את החוקים וחסל סדר דעת תורה. העיקר שדעתי לא תיסתר.
ובמיוחד שאתה לא מכיר את הרב המדובר כי לא כתבתי את שמו, ואין לך באמת שום דרך לדעת אם הוא מכיר את החוק או לא.
ב, זה לא משנה אם הוא מכיר את החוק או לא. אם לפי דעת התורה הדין הוא כך, אז כמו מי הולכים ? כמו החוק החילוני או כמו דעת התורה שזה האמת ?
מי קבע שכשיש סתירה בין החוק לתורה אז החוק גובר ?

משה 05276

משתמש מקצוען
זה לא ויכוח אישי, ואני לא מתקיף אותך אישית
אני אתן דוגמא
יש לך דין תורה עם שכן שהוציא מרפסת. ושניכם הולכים לבית דין רבני מוכר לדיון. והבית הדין פוסק לחובתך, ואז אתה אומר שפסק לא מחייב אותי כי בית דין זה לא מכיר את חוקי הבניה וחוקי המדינה. ולכן אעשה מה שאני רוצה
זה תגובה לא רצינית.
כשמביאים לך שדעות רבנים בנושא הם כך וכך ודעתך לא מסתדרת עם דעת הרבנים, אז פשוט טוענים שהרבנים לא מכירים את החוקים וחסל סדר דעת תורה. העיקר שדעתי לא תיסתר.
ובמיוחד שאתה לא מכיר את הרב המדובר כי לא כתבתי את שמו, ואין לך באמת שום דרך לדעת אם הוא מכיר את החוק או לא.
ב, זה לא משנה אם הוא מכיר את החוק או לא. אם לפי דעת התורה הדין הוא כך, אז כמו מי הולכים ? כמו החוק החילוני או כמו דעת התורה שזה האמת ?
מי קבע שכשיש סתירה בין החוק לתורה אז החוק גובר ?
אפילו שכתבתי שאני לא מגיב יותר אני חייב להגיב משום והייתם נקיים
ח"ו לזלזל בתורה ובפסקיה!!!
אני לא יודע האם יש דעות לכאן או לכאן כי זה פעם ראשונה שנתקלתי בזה
אני כבר 13 שנה שוכר דירה ומעולם לא חשבתי לבקש שיחליפו לי מנורה
ולגבי כמו מי הולכים ברור שהולכים לפי דעת תורה
אבל גם התורה הכירה במושג של מנהג מדינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה