התייעצות מישהו נתקל בתוכנית טיפול שכזאת?

גינצלה

משתמש פעיל
רוצה להוסיף מניסיוני,
שאת יכולה לבדוק את הטיפול אם כבר מהמפגש הראשון תרגישו שינוי בבית ועם הילד שלכם.
אם תקבלו מענה מקצועי, תרגישו שיש לכם יותר ביטחון ואתם מרגישים טוב יותר עם הילד הזה.
לא תצטרכו לפעול בצורה עיוורת. אין ענין ליישם דברים בלי שאתם מאמינים בהם.
בטיפול מקצועי, ההבנה והאמון נבנים תוך כדי התהליך.
טיפול טוב יוריד חרדה אצל הילד וירגיע אותו, לא יאוחר מהחודש הראשון לטיפול.
מענה מקצועי יחזק את הקשר ביניכם לבין הילד וכמובן יטפל גם במערכת הקשרים שלו עם כל המשפחה.
במקרה של בעיות התנהגות (גם קשות מאוד) הדרכת הורים מקצועית היא הדרך הטובה ביותר לטיפול, ובדר"כ אורכת בין 3 חודשים לחצי שנה מקסימום, כשתדירות המפגשים יורדת בהדרגה.
הדרכת הורים מקצועית תתייחס למידת הקושי שלכם מולו וכמובן למצב הרגשי/נפשי של הילד שלכם.
אני לא מאמינה בטיפולים רגשיים כשהם נעשים בלי הדרכת הורים צמודה על בסיס שבועי,
וגם לא בשיטות ניתוח התנהגות כשמתייחסים רק לצדדים ההתנהגותיים.
ילד הוא מכלול של נפש-רגש- התנהגות-קשרים משפחתיים וחברתיים
וכשרוצים לטפל- צריך להתייחס להכל.
אי אפשר ולא שייך לקבע עם טיפול יעיל במפגש ראשון. לכה"פ מספר מפגשים וכל מקרה לגופו.

רבקה ק.

משתמש פעיל
עדכון: בין היתר בעקבות התגובות באשכול כאן, שאלנו איש מקצוע מוכר במגזר שהמליץ לנו לא ללכת על הטיפול הנ"ל.
שוחחנו איתה (לא ניסתה כלל לשכנע רק בירכה בחום שיהיה בהצלחה)
אנחנו בודקים כיוונים מסורתיים יותר.
תודה רבה ממש לכולם.

מי אני :)

משתמש רשום
לא נשמע בכלל בכיוון, זטעק שזה רגשי, יש לי המלצה טובה למישהי שממש עזרה לי עם הבן שלי שהתנהג פתאום לא כרגיל, זה טיפול ממש קצר ויעיל,
אם תרצי פרטים אוכל להפנות אותך y05276760...

נ.ג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סליחה על האורך מראש,
אשמח לחוכמת ההמונים.

מדובר בבן ה12
בשנתיים האחרונות, היו לו כמה אתגרים רגשיים וחברתיים והיינו איתו בטיפול רגשי שעזר חלקית מאוד ולזמן מוגבל.
מתחילת השנה חווה לעיתים קרובות קשיים שונים כמו ירידה בלימודים, התקפי זעם כולל אלימות, בכיתה, עם השכנים, במשפחה ואפיו תם עם ילדים בשכונה. בעבר היה מהחוטפים והתהפכו היוצרות (לא יודעת אם זה יותר עצוב או פחות)
בנוסף בשיעורים מחפף ולעיתים יותר מדי קרובות ״לא מרגיש טוב״ ונשאר בבית. בפעמים אחרות נשאר בהפסקות ולא משתף פעולה עם חברים. בגדול נהיה מופנם קצת. בעבר עשה אבחון הפרעת קשב ונשלל.

המליצו לנו כמה אנשים על מטפלת רגשית מסוימת שיש לה כביכול שיטות ייחודיות מקוריות שגם עובדות לדבריהם.
היינו אצלה בפגישה ראשונה של מבוא והסבר כללי על השיטה שהיא טוענת שמוכחת והביאה דוגמאות של מטפלים בארץ ובחול שמטפלים בשיטה ורואים תוצאות.
זה טיפול לא זול, 380 שח לפגישה של שעה, ואני תוהה אם מישהו מכיר את השיטה הזאת ויכול לומר לי מנסיון או היגיון אפילו האם היא יכולה לעזור.
מטרת השיטה בגדול זה הקניית הרגלים מחדש, מאפס.

היא אמרה שדבר שחיוני להצלחת הטיפול הוא שיתוף פעולה מלא גם כשישנן תהיות וההנחיות לא מובנות.
התגובה מצדנו מתחלקת לשני חלקים.
חלק אחד כשהבן מזיק לעצמו. לדוגמא כשהבן אומר שלא מרגיש טוב, להאמין לו לגמרי בלי ויכוח כלל, גם אם ייראה שאינו דובר אמת
כאילו לעשות אותו בוגר הרבה יותר. שאנחנו סומכים עליו ונותנים לו אחריות. וכך בכל פעם שפוגע בעצמו

לעומת זאת החלק השני, כשזה פוגע באחרים למשל כשהוא מרביץ עושים את ההפך, להחזיר אותו לפעם.
לדבר איתו כמו ילד בן שלוש. נניח מה אמרנו? שלא מרבי… ולבקש ממנו להשלים למרביצים. במנגינה כמו שאומרים לילד בן 3-4.
''בבית שלנו לא מרימים ידיים, כל המרים יד על חברו נקרא ר..'' הוא חייב להשלים ולשחק את התפקיד של הגיל (כעונש), בעניין השיתוף מצידו היא הבטיחה שיהיה בסדר דרך השיחות, ולהתמיד לדבר איתו בשפת נו נו נו, כשהוא מתנהג באלימות לא רק פיזית אלא גם מילולית.

כמו"כ, כמה זמן אחרי תלונה על אלימות ללכת איתו בבית לכל מקום (בצורה מוגזמת ומוקצנת) גם כשזה מתיש. כמו שלא משאירים פעוט קנאי בן שנתיים וחצי ליד תינוקת שרק נולדה מחשש שירוץ ויכה אותה.
אלו רק דוגמאות אאבל יש הנחיות לכל התנהגות כולל להתנהגויות חיוביות של שיפור וכו',

אני ממש לא בטוחה שיש לי יכולת לנהל איתו כזה דבר, והשאלה המרכזית היא האם מישהו מכיר כזה טיפול ויכול להעיד שהוא יעיל? כי בלי זה פוחתים עוד הסיכויים שנלך על זה.
החשש הגדול שלנו הוא מכך שהדבר לא יעשה לילד טוב, יותר מאובדן זמן וכסף
אבל היא כל כך בטוחה ומביאה נתונים והכל - שזה נורא מבלבל.

וגם שמעבר להוצאה כספית גדולה 380* כמה וכמה מפגשים יש פה גם מאמץ נפשי מתיש ולא קל מצידנו

אודה לכל אינפורמציה.
לא קראתי פה את כל התגובות אבל זה מזכיר לי עוד מישהי
אחותי שאלה מטפלת רגשית איך לנהוג עם ילד בן 3 וחצי שמפספס ואל נגמל בצורה כ"כ טובה
התשובה של "המטפלת רגשית": תגיבי לו כאילו הוא תינוק: איכס ללכלך, רק תינוקות מתנהגים כך וכו'...
לא האמנתי לה שככה מטפלת רגשית עונה, או שהיא פשוט יוצרת לה לקוחות לעתיד!!!!!!!!!!
מענין אם מדובר על אותה אישה, זה נראה לי פשוט התעללות נפשית להתנהג ככה
הילד פה לא סתם מתנהג כך, הוא סובל! ואני גם מתמודדת עם ילד שמזכיר לי ממש את ההתנהגות הזאת, אי בחיים לא יגיב ככה להתנהגות שלו!!!!!

ארמון חול

משתמש פעיל
לא קראתי פה את כל התגובות אבל זה מזכיר לי עוד מישהי
אחותי שאלה מטפלת רגשית איך לנהוג עם ילד בן 3 וחצי שמפספס ואל נגמל בצורה כ"כ טובה
התשובה של "המטפלת רגשית": תגיבי לו כאילו הוא תינוק: איכס ללכלך, רק תינוקות מתנהגים כך וכו'...
לא האמנתי לה שככה מטפלת רגשית עונה, או שהיא פשוט יוצרת לה לקוחות לעתיד!!!!!!!!!!
מענין אם מדובר על אותה אישה, זה נראה לי פשוט התעללות נפשית להתנהג ככה
הילד פה לא סתם מתנהג כך, הוא סובל! ואני גם מתמודדת עם ילד שמזכיר לי ממש את ההתנהגות הזאת, אי בחיים לא יגיב ככה להתנהגות שלו!!!!!
הגיע הזמן שכל מי שלא מוסמכת בצורה מסודרת.
לא יקראו לה מטפלת רגשית...
זה הפיתרון

וכולנו יודעים מה הכוונה לניות מוסמכים
ומה הכוונה למי שאינו מוסמך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה