רישוי מישהו יודע??? לבנות בגג בטאבו צריך אישורי שכנים???

משקיע חרוץ

משתמש פעיל
מישהו יודע האם שהגג גם שייך אלי בטאבו האם אני צריך את החתימות של השכנים לצורך קבלת אישור
ואם כן כמה שכנים תודה רבה

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עדיף תמיד לבקש מכולם שלא להכנס לסכסוכי שכנים

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
כמדומני שבמודיעין עילית צריך אישורי שכנים על כל בניה גם אופציה.
אם לא יהיה 75 אחוז חתימות, או שתיהיה הגשת התנגדות של אחד השכנים, אז העיריה תקיים דיון, ותחליט האם לאשר את הבניה.

yehudam

משתמש מקצוען
קופץ על הנושא
האם אדם שבונה על הגג והשיג חתימות של מעל 75 אחוז האם דייר שעדיין לא חתם או שגם לא החתימו אותו יכול לדרוש תשלום על עצם זה שיש לו חלק בגג
או שבגלל שהוא השיג את הרוב הדרוש הוא לא חייב לשלם למי שלא חתם או שבכלל לא בא להחתים ולא מהתנגדות לבנייה אלא בגלל שיש לו רוב והוא לא צריך אותו

למעשייה

משתמש פעיל
קופץ על הנושא
האם אדם שבונה על הגג והשיג חתימות של מעל 75 אחוז האם דייר שעדיין לא חתם או שגם לא החתימו אותו יכול לדרוש תשלום על עצם זה שיש לו חלק בגג
או שבגלל שהוא השיג את הרוב הדרוש הוא לא חייב לשלם למי שלא חתם או שבכלל לא בא להחתים ולא מהתנגדות לבנייה אלא בגלל שיש לו רוב והוא לא צריך אותו
אלו 2 עניינים נפרדים לחלוטין. הבעלות על הגג וההיתרים לבנות עליהם.

הבעלות של הדייר נשארת גם אחרי שיש היתרים על עצם הבנייה.

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה תלוי איפה, לכל עיריה יש מדיניות משלה לעניין

מירימ

משתמש פעיל
קופץ על הנושא
איזה הגיון יש מאחורי הסברה שהם הפסידו את החלק שלהם??????????? בגלל ש???

yehudam

משתמש מקצוען
איזה הגיון יש מאחורי הסברה שהם הפסידו את החלק שלהם??????????? בגלל ש???
אני שואל אם בגלל שיש רוב אז מי שרוצה לבנות הוא לא צריך אותי לחתימה
וכמובן אין לו בעיה או התנגדות שיבנו אבל עדיין מי שבונה לא צריך אותו כביכול

מירימ

משתמש פעיל
לא מבינה את השאלה.
אם זה מעשי, ואתן שואלים דעת תורה, מתענינת לדעת במקרה שהתשובה חיובית. אופתע מאד.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
ייתכן ויש הבדל בין דין תורה לחוקי המדינה.
כמדומני שאם הוא יוכיח לרשות המקומית שהשטח שייך לו, אז השכן לא יקבל אישור.
אבל בכל מצב בדין תורה גם אם קיבל אישור בניה, על חלקו בשטח הוא יצטרך לקבל תמורה.

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש 2 סיבות שבגללן צריך אישור שכנים לבניה על הגג:
1. כמו כל בניה רגילה, גם אם היא בשטח שעל שמך בטאבו, צריך אישור מהשכנים. לזה מספיק רוב מהשכנים.
2. בבניה על שטח כמו גג, ששייך בטאבו לכל השכנים, צריך אישור מכולם, כי זה שייך לכולם.

yehudam

משתמש מקצוען
יש 2 סיבות שבגללן צריך אישור שכנים לבניה על הגג:
1. כמו כל בניה רגילה, גם אם היא בשטח שעל שמך בטאבו, צריך אישור מהשכנים. לזה מספיק רוב מהשכנים.
2. בבניה על שטח כמו גג, ששייך בטאבו לכל השכנים, צריך אישור מכולם, כי זה שייך לכולם.
יש מצב שמה שכתבתם בסעיף 2 שתביאו לי את המקור של החוק

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
התשלום הוא לא תמורת החתימה, הוא תמורת העברת רכוש וזכויות.
השטחים המשותפים בבניין הם רכוש משותף. גם זכויות הבניה של הבניין הן זכות ממונית משותפת.
כאשר שכן אחד מקבל כרכוש אישי חלק מהרכוש המשותף, הוא משלם לשאר שכנים את השווי של החלק שלהם שהוא קיבל.
גם כאשר שכן מרחיב על שטח שאינו משותף, אם הוא משתמש בחלק של זכויות הבניה שגדול מחלקו היחסי ברכוש המשותף הוא משלם תשלומי איזון לשכנים שאת החלק שלהם הוא לקח.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
יש מצב שמה שכתבתם בסעיף 2 שתביאו לי את המקור של החוק
חוק המקרקעין:
62. (א)
בעלי הדירות רשאים לערוך תקנון ולשנות את הוראותיו ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם, ואין לקבוע הצמדה של חלק מסויים מהרכוש המשותף לדירה פלונית אלא בהסכמת כל בעלי הדירות.

אבל יש לזה חריג שמאפשר רוב קטן יותר במקרה של הרחבה:
71ב. (א) (1)
על אף הוראות סעיף 62(א) סיפה, או סעיף 12(ב) לתקנון המצוי שבתוספת, רשאים מי שבבעלותם שלושה רבעים מהדירות ושני שלישים מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם, להחליט בדבר הוצאה של חלקים מסויימים מהרכוש המשותף והצמדתם לדירה פלונית, לשם בניה שמטרתה הרחבת אותה דירה, וכן להחליט בדבר חלוקת זכויות הבניה הנדרשות לצורך זה

yehudam

משתמש מקצוען
חוק המקרקעין:
62. (א)
בעלי הדירות רשאים לערוך תקנון ולשנות את הוראותיו ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם, ואין לקבוע הצמדה של חלק מסויים מהרכוש המשותף לדירה פלונית אלא בהסכמת כל בעלי הדירות.

אבל יש לזה חריג שמאפשר רוב קטן יותר במקרה של הרחבה:
71ב. (א) (1)
על אף הוראות סעיף 62(א) סיפה, או סעיף 12(ב) לתקנון המצוי שבתוספת, רשאים מי שבבעלותם שלושה רבעים מהדירות ושני שלישים מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם, להחליט בדבר הוצאה של חלקים מסויימים מהרכוש המשותף והצמדתם לדירה פלונית, לשם בניה שמטרתה הרחבת אותה דירה, וכן להחליט בדבר חלוקת זכויות הבניה הנדרשות לצורך זה
לא הבנתי משהו אם שכן רוצה לבנות על גג משותף מתי חייב 100 אחוז הסכמה מתי צריך 75 אחוז?

למעשייה

משתמש פעיל
לא הבנתי משהו אם שכן רוצה לבנות על גג משותף מתי חייב 100 אחוז הסכמה מתי צריך 75 אחוז?
הגג שייך בבעלות לכל השכנים באופן יחסי לשטח של הדירה שלהם (ככה בדרך כלל).
כלומר, שלכל שכן יש חלק בגג (וזה חלק לא מבורר, בכל מטר בגג יש לו חלק...)

וע"ז צריך לשלם / לקבל אישור מ100%.

ה75% רלוונטי לאישור בנייה מהעירייה, בלי קשר לבעלות על השטח.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
להרחבת דירה צריך רוב של 3/4 מהדירות (מספרית) ו-2/3 מהרכוש המשותף (תלוי בחלוקה. ברירת המחדל היא לפי גודל הדירה).
אם זו לא הרחבה אלא בניה של יחידה נפרדת זה צריך אישור 100% להבנתי (ואולי גם שינוי תב"ע).
התשלומים בכל מקרה לא קשורים לרוב שצריך לאישור - צריך לשלם לכולם, גם על ההצמדה של השטח המשותף וגם על זכויות הבניה.

לאה הההה

משתמש פעיל
ערבבתם 2נושאים שלא קשורים

75% צריך לאישור בניה מהעירייה אבל ה-25% האחרים צריכים לקבל מכתב רשום לכתובתם שמעדכן על הבקשה להוספת בניה

yehudam

משתמש מקצוען
מה שזה אומר להבנת הנושא אם שכן רוצה לבנות בגג משותף הוא חייב להחתים את כל השכנים 100 אחוז?
התבלבלתי מהתשובות כאן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה