מידע שימושי מיינדפולנס

בצל סגול

משתמש חדש
האם יש למי מהמשתתפים מושג או נסיון עם שיטת מיינדפולנס כמה היא מועילה ולאיזה בעיות האם מתאים לקשב וריכוז האם מתאים לבעיות נפש וכו'
כמו"כ אם יש מושג היכן אפשר להתמקצע בשיטה זו

לאה מזרחי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מחכה לתשובות כי גם אותי זה מעניין.
לא שמעתי על זה מעולם.

אסתי-בראון

להיות אמא מחוברת
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני הבנתי שזהו עוד כלי טיפולי.
חלק ממערך הכלים שיש בידי מטפל (שבתקווה הוא גם... ) מקצועי.

באופן אישי, לאחר שהתנסיתי בשיטה בסדנא כלשהי, אני משתמשת בה כדי להירגע ולהתמודד בזמני עומס ומתח.

חיבור*

משתמש מקצוען
סוג של מדיטציה. רכיבים ממנה מובנים בהמון גישות שקיימות כבר. פה לקחו את הנקודה ועשו ממנה שיטה בפני עצמה. אך כמובן שזה רק חלק ממכלול ולא הכל.
שני קישורים לקריאה בנושא:
https://mfn.co.il/מיינדפולנס/

file:///D:/Users/%D7%94%D7%9C%D7%9C%20%D7%90%D7%99%D7%A6%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5/Desktop/CBT/%D7%9E%D7%A1%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99/%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA%20%D7%A9%D7%9C%20%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%93%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%A1%20%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA%20%D7%94%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A%20%E2%80%93%20%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%20%D7%A1%D7%92%D7%95%D7%9C%20%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%97%20%D7%95%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%94.html

יש לשים לב לרכיבים מתוכה שמגיעים מהבודהיזם (עבודה זרה!) ולהפריד בין הטמא לטהור...

ישראלית

משתמש פעיל
D I G I T A L
ידוע לי על קורס לגברים בקרוב בירושלים, יש מעוניינים?

yudb

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שבירושלים יש את הרב צייטילין. בצורה שהיא כשרה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כמו שאמרו מעלי,
זה כלי טיפולי שמי שיודע לעבוד איתו, יכול לטפל בו מצוין.
אבל הבסיס זה להיות מטפל,
וזה לא קורה מסדרה קצרה של מפגשים.

mirier

משתמש מקצוען
גם מטפל לא משתמש במינדפולנס כשיטת הטיפול המרכזית.
זהו עוד כלי בארגז הכלים של מטפל והוא משתמש בו ע"פ הצורך הטיפולי.

אקסטרה היפראקטיבי

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כמי שעבר הכשרה אצל הרב צייטלין, אשמח לשתף בעקרונות השיטה
1)המיינדפולנס ברובו מנותק לגמרי מכל נושא הבודהיזם
2)יש מטפלים רבים שזוהי שיטת הטיפול היחידה או המרכזית שלהם
3)מיינדפולנס נועד לפתור מגוון ענק של בעיות, החל מ, חרדות, ADHD, כפיתיות, אכילה ריגשית, וכל כהנך
4)הדוגמה הכי טובה מהטיפולים המוכרים לנו זה נירופידבק, לא דומה בכלל, אבל נותן כיוון. מיינדפולנס זהו אימון מוחי, ללא אלקטרודות, על ידי המטופל. מה שהופך אותו לחלק מארגז הכלים של המטופל ולא של המטפל.
5) השיטה משלבת אימון, ושינוי זווית ההסתכלות והחשיבה.
6) משפט המפתח של מיינדפולנס הוא "העבר אין והעתיד עדיין, וההוה כהרף עין דאגה מניין". ומחזיר את העדם לפרופורציות

מי שיש לו שאלות נוספות יכול לשאול, ואשמח לענות ע''פ נסיוני הקצר (6 שנים) בתחום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה