עזרה ראשונה! מיגרנה

שני66901

משתמש חדש
אשמח לדעת אחרי שמיגרנה התחילה- איך אפשר לגמור אותה
יכול להיות לי מיגרנה כמה ימים רצופים
משככי כאבים עוזרים על הכאב החזק, אבל המיגרנה נישארת...
(אני יודעת ממה היא נגרמת לי, אבל איך אפשר לעצור אותה...)

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לי אמר רופא ,
כשרק מתחיל הכאב ואת מזהה שזה התחלה של מגרנה

זה הזמן לקחת את המשכך כאבים , כי כשזה כבר עוצמתי גם משככים קשים פחות יעזרו , או בכלל לא.

הכי טוב זה להמנוע את הסיבה .

זעירא מי

משתמש חדש
לי באופן אישי עוזר שתיית מים
והרבה מים
גם למניעה וגם להוריד את המינון
על הבוקר שתי כוסות מים
אחרי שעתיים עוד שתיים
וכן על זה הדרך...

שתיתי וראיתי ישועות....

שני66901

משתמש חדש
לי אמר רופא ,
כשרק מתחיל הכאב ואת מזהה שזה התחלה של מגרנה

זה הזמן לקחת את המשכך כאבים , כי כשזה כבר עוצמתי גם משככים קשים פחות יעזרו , או בכלל לא.

הכי טוב זה להמנוע את הסיבה .
לקחתי ברגע שהתחיל ולא עזר...
יש מה לעשות עכשיו?

מאת שרה

משתמש צעיר
תנסי בקבוק עם מים קרים לשים כל כמה שניות על איזור אחר בראש- לי ממש הרגיע
ראיתי שכתבו פה לשים פרוסות תפוחי אדמה על הראש- נשמע מעניין, לא ניסיתי אבל כמה טענו שעזר
רפואה שלימה!

מאת שרה

משתמש צעיר
למישהו יש נסיון עם טיפולים טבעיים כמו- דיקור, הומאופתיה, רפלקסולוגיה
שעזר למיגרנה?
מעניין אותי אם אפשר להעלים את המיגרנה מהשורש ע"י טיפולים טבעיים

Emmes Doss

משתמש רשום
מטלית רטובה על המצח, עוזר מאד
אחרי שניסינו את כל סוגי המשככים האפשריים,
אני לוקחת אקסדרין מיגרנה וזה עוזר פלאים!!
מה שכן- אין את זה בארץ. אנחנו משיגים מחו"ל כל תקופה. יש את זה כמעט בכל בית מרקחת לא בארץ.

A160161162

משתמש צעיר
למישהו יש ניסיון עם טיפולים טבעיים כמו- דיקור, הומאופתיה, רפלקסולוגיה
שעזר למיגרנה?
מעניין אותי אם אפשר להעלים את המיגרנה מהשורש ע"י טיפולים טבעיים

מיגרנה מתחוללת כאשר העורקים אשר מובילים דם אל המוח - מתכווצים ולאחר מכן מתרחבים.
הגורם עיקרי לכך הוא תזונה מתועשת, ובעיקר שומנית, שגורמת להסמכת הדם וזרימת דם לקויה, אשר גורמת ללחץ על הכלי דם שבמוח,
כמו כן חומרים מסוימים כגון קפאין ואלכוהול, גורמים למיגרנות.

לכן שתית מים יכולה לעזור, כי היא מזרימה את הדם.
ואותו דבר גם דיקור סיני, רפסולוגיה, וכדו', הם למעשה מזרימים דם והם עשויים לעזור,
אבל אם לא נשנה את התזונה והרגלי החיים שלנו, אזי זה יחזור שוב ושוב.

יש מזונות/משקאות שגורמים להתכווצות והתרחבו כלי הדם - קפאין, אלכוהול, חלב פרה, מונוסודיום גלוטומט, סוכרים, שוקולד, טארטאזין (צבע מאכל), גבינות, בשרים בעיקר מעובדים, דגים משומרים, נקניקים, גבינה צהובה, יין אדום.

גם חוסר איזון במוליכים העצביים ובעיקר רמות נמוכות של סרוטונין - יכולים לגרום למרגרינה,
חוסר איזון זה נגרם מתזונה לקויה ומחסור באבות מזון כגון טריפטופן - המהווה חומר גלם לסרוטונין, וכן B6 המסייע להמרה זו, וכן בשל חרדה/לחץ מתמשכים, או בשל חוסר איזון במערכת העיכול.

תוסף שיכול לעזור להרחבת כלי הדם - זהו 'מגנזיום' (כגון מסוג ציטראט) שתפקידו להרפות את השרירים וכלי דם המכווצים. נמצא בשפע בעלים ירוקים.

תזונה
נכונה עם כל אבות המזון, והפחתת מזונות המכילים שומנים ורעלים למיניהם - זה הפתרון היחיד לטווח הארוך.

שני66901

משתמש חדש
אני רוצה לשתף מה עזר לי...
לקחתי עוד פעם משככי כאבים, ומגנזיום
שתיתי המון (והלכתי לעבודה, לא נחתי...)
מה שכן קיבלתי על עצמי קבלה שמאד קשה לי והתפללתי המון
ולקחתי בערב שוב מגנזיום
ופתאום שמתי לב שאין לי מיגרנה...
אז תדעו להוסיף לפני ואחרי הרבה הרבה תפילות...

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מיגרנות תופעה מאוד אינדבדואלית ומה שעוזר לזה לא עוזר לזה ולהפך. עצה ידידותית מנסיון פשוט לנסות כל מיני דברים שמרגיעים את הגוף, מגבת לחה על הפנים, מיזוג אויר על קירור בחדר, להחשיך את החדר וכדו׳ כולל שינוי בתזונה. כאשר ההתקף כבר בעיצומו משכחי כאבים עוזרים רק מעט וכדאי לשים לב לסימנים מקדימים לפני ההתקף וכבר אז לקחת משכח כאבים.
רק בריאות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה