דיון מטרות הכתיבה

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לדעתי הסיבה היא שאין כל כך איפה ללמוד כתיבה ברמה (יותר נכון - בניית סיפור ברמה) בציבור שלנו.
יותר מזה - אין בכלל מודעות לכך שצריך ללמוד בכלל. ומי שלא לומד, כלל לא יודע שחסר לו משהו.
הוצאת לי את המילים מהפה.
ואתם יודעים מה? יש לי רעיון.

האמת שאני חושבת על זה כבר זמן-מה. אני תמיד רואה את הידע שזולג מאנשים כאן ואני חושבת, ואוו, בואו ננצל את השיח הזה כדי לתת אחד לשני מעצמינו וללמוד גם אנחנו עוד.
אני מסכימה ליזום פורום שיהיה מיוחד ללמידה. אני באופן אישי למדתי הרבה כתיבה, (למדתי אישית ממשהו שלמד בעצמו בארה"ב 21 [!] שנה), ואני בטוחה שלכולם יש הרבה מה לתרום לכולם.
בכל שבוע כל אחד שירצה יתרום מעצמו טיפ ממש חשוב, דרך מעולה לכתיבת תקציר עלילה, או טריק מדהים שהוא גילה על כתיבת רגש, לדוגמא.

אם @ניהול קהילת כתיבה יסכימו לעזור לנו ולתת לפורום הזה כבוד בהצמדה למעלה, (כמובן שנצטרך לשמור בעצמנו על רף גבוה בשביל זה;)). כך נוכל אולי לפתוח לעצמנו קודם כל, את העיניים.

ההצבעה תיעשה בשיטה המסורתית.
סמנו "שכוייח" (y)(y)(y)
סמנו לייק:cool:

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הוצאת לי את המילים מהפה.

האמת שאני חושבת על זה כבר זמן-מה. אני תמיד רואה את הידע שזולג מאנשים כאן ואני חושבת, ואוו, בואו ננצל את השיח הזה כדי לתת אחד לשני מעצמינו וללמוד גם אנחנו עוד.
אני מסכימה ליזום פורום שיהיה מיוחד ללמידה. אני באופן אישי למדתי הרבה כתיבה, (למדתי אישית ממשהו שלמד בעצמו בארה"ב 21 [!] שנה), ואני בטוחה שלכולם יש הרבה מה לתרום לכולם.
בכל שבוע כל אחד שירצה יתרום מעצמו טיפ ממש חשוב, דרך מעולה לכתיבת תקציר עלילה, או טריק מדהים שהוא גילה על כתיבת רגש, לדוגמא.

אם @ניהול קהילת כתיבה יסכימו לעזור לנו ולתת לפורום הזה כבוד בהצמדה למעלה, (כמובן שנצטרך לשמור בעצמנו על רף גבוה בשביל זה;)). כך נוכל אולי לפתוח לעצמנו קודם כל, את העיניים.

סמנו "שכוייח" (y)(y)(y)
לא הבנתי למה יש צורך ליצור שרשור ספציפי לזה, כשאפשר פשוט להתחיל לשתף ידע תחת המקדם "מדריך מקצועי".
יהיה נהדר לשתף ידע, ואין צורך בעזרה מיוחדת מהמנהלים כדי להתחיל לעשות זאת...

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
טוב, אז אני כותבת בעיקר בשביל שחרור, ופרנסה בעתיד.
אם זה כבר חזר לפסי הדיון המקורי,
אני חייב לומר, שגיליתי המון דברים על הכתיבה שלי בזכות הדיון!(פשוט, הוא גרם לי לחשוב על זה)
כגון, שאני ממש רוצה להשפיע עם הכתיבה שלי.
שאני קצת תוקע את עצמי, בנסיון להבין מה הקהל יותר יקבל, במקום מה אני יותר אוהב לכתוב.
ושאני אוהב, אבל ממש אוהב, לכתוב.
יש עוד דברים, אבל לא אלאה.
תודה @נ. גל !

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לא הבנתי למה יש צורך ליצור שרשור ספציפי לזה, כשאפשר פשוט להתחיל לשתף ידע תחת המקדם "מדריך מקצועי".
יהיה נהדר לשתף ידע, ואין צורך בעזרה מיוחדת מהמנהלים כדי להתחיל לעשות זאת...
רציתי משהו שיהיה קצת דומה לאתגר הדו שבועי. משהו רציני עם מחויבות, שהנושאים שיעלו בו לא יהיו בנאליים. מדריך מיקצועי, במובן הפשוט. זה משהו שצריך לקבל מקום חשוב כדי שישמור על רף - גבוה ויעמוד ברף הזה.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שאני קצת תוקע את עצמי, בנסיון להבין מה הקהל יותר יקבל, במקום מה אני יותר אוהב לכתוב.
בעיה מוכרת:(, מחפשת את הדרך לברוח ממנה.
זה גם מה שמונע ממני לפרסם חומרים בכל פורום שהוא. הרצון שיאהבו גורם לי לחשוב הרבה מידי, ויוצר מחסומי כתיבה.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בעיה מוכרת:(, מחפשת את הדרך לברוח ממנה.
מבעיות, כמו מבעיות, לא עוזר לברוח.
זה גם מה שמונע ממני לפרסם חומרים בכל פורום שהוא. הרצון שיאהבו גורם לי לחשוב הרבה מידי, ויוצר מחסומי כתיבה.
אני חושבת שזה קושי שקיים אצל הרבה מאוד כותבים. לפחות אצלי, ואצל אחרים שאני מכירה. וזה לא קיים רק אצל כותבים, אלא אצלנו כבני אדם.
אנחנו רוצים שיאהבו אותנו, שיעריכו אותנו, שיתייחסו בכבוד לרעיונות שלנו ואמירות שלנו. בכל תחום בחיים, גם בכתיבה.

לכן אני חושבת שהפתרון הוא לא ברמת ה"אני אכתוב את מה שאני אוהב", אלא בעבודה על עצמנו, כבני אדם.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מבעיות, כמו מבעיות, לא עוזר לברוח.

אני חושבת שזה קושי שקיים אצל הרבה מאוד כותבים. לפחות אצלי, ואצל אחרים שאני מכירה. וזה לא קיים רק אצל כותבים, אלא אצלנו כבני אדם.
אנחנו רוצים שיאהבו אותנו, שיעריכו אותנו, שיתייחסו בכבוד לרעיונות שלנו ואמירות שלנו. בכל תחום בחיים, גם בכתיבה.

לכן אני חושבת שהפתרון הוא לא ברמת ה"אני אכתוב את מה שאני אוהב", אלא בעבודה על עצמנו, כבני אדם.
הכל נכון...

סמדר אלחנתי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הוצאת לי את המילים מהפה.

סמנו "שכוייח" (y)(y)(y)
עכשיו את הוצאת לי את המילים מהפה - גם אני חשבתי על לפתוח פורום כזה.
אבל צריך להבחין שכתיבת סיפור מורכבת משני סוגים שונים מאוד של מיומנויות:
אומנות הסיפור - אייך לספר סיפור שעובד ומצליח לעורר רגשות בקהל.
ואומנות הכתיבה.
אפשר לספר סיפור בהרבה צורות: לרקוד אותו, להציג אותו, לצייר אותו, לעשות עליו פנטומימה וגם אפשר לכתוב אותו.
הכתיבה היא רק הכלי שבאמצעותו בחרנו להביע אותו.
ידע בכתיבה יש בציבור שלנו.
ידע ביצירת סיפור - נדיר מאוד. (וזה בעצם סיכום של כל הדיון שהיה פה - יש כאלה שנהנות מכתיבה באשר היא, ויש כאלה שמחפשות סיפור טוב, ומתוסכלות מזה שנדיר למצוא כזה).
לכן הייתי רוצה שיפתח פורום שמלמד את אומנות הסיפור בנפרד מאומנות הכתיבה.
אפשר שיהיה שם גם הדרכות כתיבה, אבל שידעו שזה תחום אחר ונפרד מהסיפור.
מה אתן אומרות?

נערך לאחרונה ב:

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אפשר לספר סיפור בהרבה צורות: לרקוד אותו, להציג אותו, לצייר אותו, לעשות עליו פנטומימה וגם אפשר לכתוב אותו.
הכתיבה היא רק הכלי שבאמצעותו בחרנו להביע אותו.
ידע בכתיבה יש בציבור שלנו.
ידע ביצירת סיפור - נדיר מאוד. (וזה בעצם סיכום של כל הדיון שהיה פה - יש כאלה שנהנות מכתיבה באשר היא, ויש כאלה שמחפשות סיפור טוב, ומתוסכלות מזה שנדיר למצוא כזה).
לכן הייתי רוצה שיפתח פורום שמלמד את אומנות הסיפור בנפרד מאומנות הכתיבה.
אפשר שיהיה שם גם הדרכות כתיבה, אבל שידעו שזה תחום אחר ונפרד מהסיפור.
הגדרת את זה בצורה מושלמת. הייתי ממש מתוסכלת שלא הבינו אותי פה נכון, ותודה שעזרת לי להבין שפשוט לא הצלחתי להסביר את עצמי. וגם על זה שהסברת (לי) על ההבדל הדק והמהותי הזה.
מה אתן אומרות?
דבר ראשון, בואי נוודה מה כולם חושבים ;).
ברור שאני בעד!
והאמת שכבר יש לי מסמך שכתבתי פעם על הבדלי גופים (ראשון, שני ושלישי), סוגי גוף שלישי והשימושים בהם. ועוד אחד על: 2 שאלות המאה שיוצרות סיפור. אבל סיפור ללא חורים.
שנרים את הכפפה ונתחיל?

סמדר אלחנתי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה צריך לפתוח בשביל זה פורום?
אפשר לפתוח 2 נושאים-אשכולות חדשים,
באחד יעלו טיפים בלבד והשני יהיה "נספח" ושם יתקיימו הדיונים.
ואת הלינקים לטיפים אפשר להוסיף ב'לינקייה' בבוא העת.
זה ממש לא מספיק.
יש ים חומר בים נושאים שונים.
ואני למשל לא יחשוף חומרים שלי בפורום פתוח.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
הוצאת לי את המילים מהפה.

סמנו "שכוייח" (y)(y)(y)
מאוד מאוד בעד.
קדימה, אני מחכה לטיפים...
ומודה מראש.
אני כותבת בלי ללמוד כלום חוץ מהבעה בתיכון....:rolleyes::rolleyes: וברור שחסרים לי הטיפים, אז אני מאמינה שיש עוד הרבה כמוני...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה