מחפשת סיפור לגיל הרך

riki-v

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מחפשת סיפור לגיל הרך על תפקידו של האופה, כיצד אופים לחם וכו' למי יש רעיון לשם של ספר, או יכול להעלות את הטקסט של הסיפור לכאן יעזור לי מאוד
תודה

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כמדומני שבספר "מה ומי בעולמי" יש אופה

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בספר "שעת סיפור" יש משהו בנושא.

תרצה

משתמש מקצוען
אין לי סיפור ספציפי בשבילך, רק רציתי להאיר בעניין:באמצע שנה זו חזרה ילדתי מהגן מלאה רחמים על הבצק המסכן שנהפך לחלה תוך ייסורים... - הם למדו על הנושא הזה בגן ואחת הילדות הביאה ספר שמספר על האופה שאופה מן הקמח, וכ"כ כואב לבצק:מדגדגים אותו כשלשים אותו והוא בוכה, צובטים אותו כדי להפריש חלה, מכניסים אותו לתנור רותח וכו' בסיום הוא שמח כי נהיה חלה לכבוד שבת, אבל לילדות הקטנות נכנס לראש שהחיטה ממש מסכנה. וילדתי הסתכלה על החלה של שבת ברחמים עצומים. כעסתי על כותב/ת הסיפור, כי היה אפשר את אותו רעיון לכתוב בצורה חיובית שתכניס התרגשות לילדות - ושמחה כל פעם בהכנת הלחם. אני סיפרתי לילדה את הסיפור מחדש: האופה מתעסק בבצק, ושומע צחוק מתגלגל - הבצק שמח ונחמד לו שמדגדגים אותו כל כך, אח"כ האופה צובט בו כמו שצובטים לילד קטן על הלחי ואומרים לו:"איזה חמוד אתה!" וזה ממש מענג את הבצק, או אז, לאחר שמכינים ממנו חלה והוא מדמיין לעצמו מי יאכל אותו לכבוד שבת, הוא נכנס בשמחה לתנור החמים ומשחים מרוב עונג... כך בציוריות ובמילים שיתקבלו על ליבה של הילדה סיפרתי, ותיקנתי את הרושם העגום שהותיר אותו סיפור...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
קרה לי פעם שעברתי בתחנה המרכזית ונתקלתי בספרון לילדים שמתאר כבשה שמשתוקקת לעלות לקרבן בבית המקדש- עד כמה היא מתאכזבת כשעדיין לא נבחרה, ושמחתה הרבה כשבעל הבית בוחר בה לקרבן. היא יודעת מה 'מצפה' לה, ובכל אופן- שמחה.

כותב הספרון, מתאר בסוף הספר, בנפרד, את לבטיו- איך ילדים יקבלו את הסיפור, במובן שהכבשה הולכת למעשה, לקראת מותה. להפתעתו- ילדים מאד הזדהו עם הכבשה, ושמחו והתרגשו יחד עמה כשהיא נבחרה להיות קרבן.

מכאן- הכל תלוי בהגשה של הסיפור.

ועוד משהו: אם יש מישהו שיודע מה הספרון הזה, ואיפה אפשר להשיגו- אשמח מאד אם ישאיר לי פרטים באישי. בזמנו הצטערתי שלא רכשתי את הספרון הזה, ולא נתקלתי בו שוב.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
נכתב ע"י א-ירושלמית;256119:
קרה לי פעם שעברתי בתחנה המרכזית ונתקלתי בספרון לילדים שמתאר כבשה שמשתוקקת לעלות לקרבן בבית המקדש- עד כמה היא מתאכזבת כשעדיין לא נבחרה, ושמחתה הרבה כשבעל הבית בוחר בה לקרבן. היא יודעת מה 'מצפה' לה, ובכל אופן- שמחה.

כותב הספרון, מתאר בסוף הספר, בנפרד, את לבטיו- איך ילדים יקבלו את הסיפור, במובן שהכבשה הולכת למעשה, לקראת מותה. להפתעתו- ילדים מאד הזדהו עם הכבשה, ושמחו והתרגשו יחד עמה כשהיא נבחרה להיות קרבן.

מכאן- הכל תלוי בהגשה של הסיפור.

ועוד משהו: אם יש מישהו שיודע מה הספרון הזה, ואיפה אפשר להשיגו- אשמח מאד אם ישאיר לי פרטים באישי. בזמנו הצטערתי שלא רכשתי את הספרון הזה, ולא נתקלתי בו שוב.

נשמע לי מסר מעוות מאוד. מה רוצים ללמד את הילדים הקטנים שכייף להשחט? שכשהורגים אותך צריך לשמוח? קורבן מבהמה הוא לא דבר שצריך לעשות אותו נעים. כי הוא לא!
הוא כפרת עוונות בכל המובנים. (אם תלחצו על הכבשה החמודה הזו לומר את האמת, היא תספר לכם שהיא משקשקת מפחד)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נראה לי שלא הסברתי את עצמי טוב מספיק. הרעיון הוא שגם אלו שאין בהם הבנה שמחים כביכול להתעלות ולקרב לגבוה. הסיפור היה, עד כמה שזכור לי, על קרבן עולה, או קרבן פסח, לא חטאת/ אשם.
ואם את עדיין לא מבינה, אז עקדת יצחק הוא תשובה לתמיהתך.

גליל555

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נכתב ע"י riki-v;255509:
מחפשת סיפור לגיל הרך על תפקידו של האופה, כיצד אופים לחם וכו' למי יש רעיון לשם של ספר, או יכול להעלות את הטקסט של הסיפור לכאן יעזור לי מאוד
תודה
יש את הסרט של מנוחה פוקס סבא הושע והלחם כמדומני, וכמדומני שיש לה גם ספרון.

אושר

משתמש מקצוען
בספר "שעת סיפור" יש סיפור מאוד מוצלח שמטרתו היא ברכת "המוציא לחם..." ובו מוזכר התהליך של ייצור הלחם (רק בצורה הפוכה) אין לי את הספר אצלי, כך שלא אוכל להעלות לך את הטקסט.

eshkolit

משתמש רשום
הסרט של מנוחה פוקס על הלחם מקסים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה