מרקים מחפשת מתכון - מרק ירקות עם פרחי כרובית

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ראיתי כזה מתכון מזמן במגזין בייביסטון (מבית החלמה טלסטון)
הכנתי כמה פעמי, ושחכתי את המתכון,
יד למישהי את המתכון?
אני לא זוכרת את המוצרים שבמתכון, אני זוכרת שזה היה בלי ברוקולי בלי עגבניות - ולא טחון,

נערך לאחרונה ב:

אלי7:)

משתמש מקצוען
@dm אין לי את המתכון המבוקש אבל יש לי מתכון של מרק ירקות כפרי של אמא שלי הכי טעים שיש!!!
מטגנים בצל גדול
מוסיפים כמה שיני שום חתוכות
מוסיפים קוביות גזר וממשיכים לטגן
מוסיפים 2 כפות קמח וכף שמן ומערבבים
מוסיפים מעט מים וממיסים גושי קמח שנוצרו
מטבלים בפלפל שחור, מלח, ואבקת מרק (בפסח - אם קמח פסקי כמו קמח תפו"א ובלי א. מרק)
מוסיפים מים בערך חצי סיר ולאחר ביעבוע עדין מוסיפים קוביות של תפ"ו, קישוא, דלעת , קולרבי - אפשר להוסיף או להשמיט כל ירק שאתם אוהבים במרק. מוסיפים גם סלרי גבעול + עלים חתוך (אפשר גם שמיר)
מבשלים בערך 40 דקות אם חסר מים/תיבול אז מוסיפים
לקראת סוף הבישול אפשר להוסיף פרחי כרובית טריה או מופשרים
יאמיייייייי
אפשר גם להוסיף פסטה צדפים מיני (לא להגזים בכמות ... אני לא אספר איך היה נראה שהגזמתי:sne:)
או 2 כפות קוואקר
או קניידלך

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
@dm אין לי את המתכון המבוקש אבל יש לי מתכון של מרק ירקות כפרי של אמא שלי הכי טעים שיש!!!
נשמע טעים ומאוד מעניין
אני בע"ה הולכת לנסות.
רק חבל לי שאין לי סלרי, בתקווה שיש עכשיו בחנות הסמוכה - אני יודעת שלא חייבים, אבל אם כבר מרק אז עד הסוף.
תודה

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
מטגנים בצל גדול
מוסיפים כמה שיני שום חתוכות
מוסיפים קוביות גזר וממשיכים לטגן
מוסיפים 2 כפות קמח וכף שמן ומערבבים
מוסיפים מעט מים וממיסים גושי קמח שנוצרו
מטבלים בפלפל שחור, מלח, ואבקת מרק (בפסח - אם קמח פסקי כמו קמח תפו"א ובלי א. מרק)
מוסיפים מים בערך חצי סיר ולאחר ביעבוע עדין מוסיפים קוביות של תפ"ו, קישוא, דלעת , קולרבי - אפשר להוסיף או להשמיט כל ירק שאתם אוהבים במרק. מוסיפים גם סלרי גבעול + עלים חתוך (אפשר גם שמיר)
מבשלים בערך 40 דקות אם חסר מים/תיבול אז מוסיפים
לקראת סוף הבישול אפשר להוסיף פרחי כרובית טריה או מופשרים
יאמיייייייי
אפשר גם להוסיף פסטה צדפים מיני (לא להגזים בכמות ... אני לא אספר איך היה נראה שהגזמתי:sne:)
או 2 כפות קוואקר
או קניידלך
נשמע יאמי ממש!
רק חבל לי שאין לי סלרי, בתקווה שיש עכשיו בחנות הסמוכה
טיפ, לאחר השימוש בסלרי, קוצצים את השארית ומקפיאים לפעמים הבאות - בטעם זה כמעט כמו טרי ולא צריך לרוץ לקנות...

אלי7:)

משתמש מקצוען
למי שזה מעניין שמתי גריסים במקום פסטה
:)
זה בהחלט אופציה
רק שאצלנו היא מוחרמת סופית - כי אני לא מוכנה שיכנס לצלחת שלי...

תמיד שאני לא נמצאת ובא להכין מרק צוחקים שאפשר ללכת על מרקי גריסים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה