שיתוף - לביקורת מחנה קורונה-אשמח לביקורת

שני כהן 100

משתמש מקצוען
קטע שכתבתי אותו בקיץ באזור החופש הגדול. (לכן הפתיח שלו לא רלוונטי לעכשיו)
הוא עבר אינספור שינויים ותיקונים ועדיין משהו פה מרגיש לי לא שלם.
אשמח להערות והארות וחוות דעת מקצועיות :)

את קייטנות החופש הגדול עדיין מתלבטים אם לסגור, אבל מחנה הקיץ של הכנסת ה126 כבר פועל במלוא העוצמה.

אמנם הם די מקפידים שם על הכללים, והם מחולקים קבוצות קבוצות כדי לא להדבק חלילה. אבל התוכניות האיכותיות, ההצגות החגיגיות הכל נשאר ברמה הגבוהה ביותר.

חלוקת הקבוצות בוצעה באופן הבא:

הקבוצה הראשונה והחשובה מכולם היא איך לא משרד הבריאות. משרד שאך לפני כשנה בקושי הכרנו את שמו. ואם כן סביר להניח שהיה זה בטיפת חלב. כיום השם שלו מככב בראשי העיתונים וכל עיתון שמכבד את עצמו יצטט את דבריו של אחד מבכירי המשרד לפחות פעם ביום. יש בתוכו גורמים שונים ואת חלקם הגדול אנו כבר מכירים בעל פה. גם את הפסימים מנבאי נבואות הזעם השחורות וגם את האופטימים יותר מפזמי המנגינות המתונות. עמדת משרד הבריאות היא: הבריאות לפני הכל. שיקרוס הכל מסביב, העיקר שנשאר בריאים וחזקים.

הקבוצה השניה, קבוצה פופלרית שאת שמה אנחנו שומעים לא פחות היא משרד האוצר, הקבוצה עם ההילה היוקרתית. מידי פעם הם משגרים להמון העם מתנות קטנות בדמות מענקים, תקציבים לפה ושם. ובעיקר דואגים לכלכלה ולעתיד המדינה ביום שאחרי הקורונה. גם שם יש נביאי זעם שמזהירים חמורות מפני קריסה כלכלית של המשק והעסקים. העמדה שלהם היא: שימשיכו אנשים להדבק ולהדביק העיקר שנשאר עם כלכלה חזקה.

הקבוצה השלישית היא: קבינט הקורונה. קבוצה חשובה במיוחד שנבחרה כדי לפעול ולסייע במשבר הנוכחי. הקבוצה מושפעת עד מאוד ממחאות והפגנות שמארגנים האזרחים. הם יכולים להחליט דבר אחד ויום לאחר מכן להצהיר דבר אחר. לא מפריע להם גם לבטל כלאחר יד החלטות שהחליטו משרד הבריאות או האוצר. לשם כך הרי הקימו אותם. להתמודד עם משבר הקורונה. והם עושים זאת בצורה הטובה ביותר. העמדה שלהם: מי שצועק חזק יותר נשמע אותו יותר.

קבוצה רביעית: האופוזציה. החלק המעניין באמת בכל המחנה. אנשים קשוחים וקשי יום, עם המשכורות העלובות ביותר בכנסת. התפקיד שלהם זה לקרוא תגר. כל מה שעושה אחת משלושת הקבוצות הראשונות תמיד יהיה להם מה לומר, וזה אף פעם לא יהיה משהו חיובי במיוחד. מידי פעם הם עורכים ביניהם ישיבות חפוזות ומחליטים במי להתמקד הפעם. בגדול, חוץ מלקרוא פה ושם למרד אזרחי ולהתפטרויות של אי מי אין להם שום תפקיד משמעותי. העמדה שלהם: אין כוחינו אלא בפינו.

קבוצה חמישית: שאר חברי הקואליציה שלא חברים באף אחת מן הקבוצות הקודמות. גם שם משתדל כל אחד לתרום את חלקו כפי יכלתו, אם בעיצות או בדעות למיניהן, ואם בראיונות לציבור ושליחת מסרים לכלל האוכלוסייה. כל אחד מהם חש את הדאגה והאחריות לציבור ומנסה בדרכו הייחודית לעזור ולסייע. העמדה שלהם: במקום שאין אנשים השתדל להיות איש.

קבוצה שישית- וזה בעצם מפעיל המחנה, אמן רב כשרון ובעל ניסיון וותק של שנים. הוא משמש בנוסף גם בתפקיד הלהטוטן, הקוסם, ושחקן ראשי בהצגות. הוא זה שכל אזרחי מדינת ישראל ממתינים בנשימה עצורה לנאומיו וחרדים למוצא פיו והגבלותיו. אמנם יש לו רבים שמתקנאים בו וקוראים תדיר להתפטרותו אך הוא רק מביט עליהם כמו על זבוב טורדני ,מעיף אותם במחי יד, ובקור רוח ממשיך אל התוכנית הבאה. אכן רב כשרון כבר אמרנו, הרי לא לחינם הוא מצליח לנהל מחנה שכזה.

אפרת תהל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קטע יפיפה!!

לדעתי כדי שהקטע יהיה יותר זורם ולא בצורה של מאמר כדי להוריד ממנו את הקבוצות ולעשות את זה בצורה זורמת יותר, לדוגמא: (זהו רק רעיון שעלה לי אבל את לא חייבת לקבל את זה).

חלוקת הקבוצות בוצעה באופן הבא:
במקום חלוקה לקבוצות הייתי קוראת לזה תוכניה, ואז כל קבוצה מהווה תוכנית אחרת לתוכניה.
זה יתן יותר אווירה של מחנה ויגחך יותר את המצב במדינתנו.
קבוצה שישית- וזה בעצם מפעיל המחנה
ומעל כל זאת עומד מפעיל המחנה....וכו'.

חוצמזה הרעיון והכתיבה מדהימים!!

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רעיון חזק!

אני ראיתי קטע שהולך לכיוון של הומור,
אבל המסרים היו ישירים מידי.

לדעתי לא לכתוב שזה הכנסת ולא את שמות הקבוצות המפורשים.
לרמוז.

"במחנה שלנו אין רגע דל....
הכי מצחיקים איזה קביצת גאוותנים שהחליטו לקרוא לעצמם קבינט....
כשאמרתי לאחד המוקיונים שהוא מבזה את עצמו, הוא אמר אבל אין לי עבודה אחרת.
מה רצית שאני אהיה קוסם בקייטנות"

שני כהן 100

משתמש מקצוען
קטע יפיפה!!

לדעתי כדי שהקטע יהיה יותר זורם ולא בצורה של מאמר כדי להוריד ממנו את הקבוצות ולעשות את זה בצורה זורמת יותר, לדוגמא: (זהו רק רעיון שעלה לי אבל את לא חייבת לקבל את זה).

במקום חלוקה לקבוצות הייתי קוראת לזה תוכניה, ואז כל קבוצה מהווה תוכנית אחרת לתוכניה.
זה יתן יותר אווירה של מחנה ויגחך יותר את המצב במדינתנו.

ומעל כל זאת עומד מפעיל המחנה....וכו'.

חוצמזה הרעיון והכתיבה מדהימים!!

תודה רבה!
אני אשב עוד מעט ואנסה לתקן לפי מה שכתבת..

נערך לאחרונה ב:

שני כהן 100

משתמש מקצוען
רעיון חזק!

אני ראיתי קטע שהולך לכיוון של הומור,
אבל המסרים היו ישירים מידי.

לדעתי לא לכתוב שזה הכנסת ולא את שמות הקבוצות המפורשים.
לרמוז.

"במחנה שלנו אין רגע דל....
הכי מצחיקים איזה קביצת גאוותנים שהחליטו לקרוא לעצמם קבינט....
כשאמרתי לאחד המוקיונים שהוא מבזה את עצמו, הוא אמר אבל אין לי עבודה אחרת.
מה רצית שאני אהיה קוסם בקייטנות"

באמת יצא לי קטע כזה שהוא בין מאמר הומוריסטי למאמר שבא להעביר ביקורת
אולי בכלל זה זה הרגיש לי קצת מבולבל לאיזה קטגוריה לשייך אותו...
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה