מידע שימושי מחירי שכירות דירות לחגים תשפ"ה בירושלים

בונדש

משתמש צעיר
הקטע הוא שבאייר הם לא יקחו כזה מחיר, ובחגים כן- כי הם יודעים שאנשים שאין להם ברירה אחרת ישלמו להם את המחיר הזה. מה שאומר שכשלהם אין ברירה הם מורידים את המחיר, וכשלשוכרים אין ברירה הם מעלים את המחיר.
אכן.
ובדומה לכך - מחירי הטיסות והצימרים עולים ביולי אוגוסט, מחירי ההלבשה בתחילת עונה יקרים יותר (כשלצרכנים אין ברירה...) ואתרוגים לאחר סוכות הם דבר חסר ערך לעומת מחירם המרקיע שחקים במוצאי יום הכיפורים.
שוב - עניין של היצע וביקוש. הגיוני וסביר, כך היא דרך העולם מאז ומקדם. לא רואה מה בין זה לבין סחטנות.
את לא יכולה להחליט לאדם מהו הצורך החיוני שלו...
אוקיי. אז הצורך החיוני שלי הוא פנטהאוז ענק ומפואר, עם יגואר ואלפא רומיאו בחניה.
אה, וגם מטוס פרטי על המנחת בגג.
זה לא הופך את המוכרים שמוכרים את כל הנ"ל במחירים גבוהים לסחטנים.
מה שברור שבזמן בית המקדש החגיגה לא תמשיך
אלא בשלושת הרגלים ניתן לבעלי הדירות את העורות של הקרבנות או משהוא כזה כפי המופיע בחז"ל
ולכולם יהיה מקום ללון ואוכל בשפע
רק שכבר נזכה בקרוב ממש אולי עוד בסוכות השנה לשמוח בשמחת בית השואבה
ולא אמר אדם צר לי המקום שאלין בירושלים
שנזכה עוד השנה!
ובטח יסדרו גם דירות בסבסוד במרכז העיר למשפחות הכהנים, ובין השאר גם למשפחתו של @כהן שדעתו יפה שיהיה טרוד באותה שעה בעבודת קודשו בבית המקדש!

איש בן פרצי

משתמש פעיל
רוב רובם של המשכירים בי-ם (עכ"פ באזור מקור ברוך והסביבה (ליד באיאן))
הם זוגות של עד 4-5 ילדים ששוכרים את הדירה ולא קנו
רוב הדירות הקנויות בי-ם תפוסות ע"י בעליהם שלא יוצאים בר"ה
אלו שכן יוצאים, רובם שוכרים במקביל בבני ברק וכדו'
... כך שלומר שכשקנו את הדירה הם התבססו על עוד 10000 ש"ח שיעשו מר"ה שמח"ת שבועות וכדו' נשמע קצת מוזר
(אא"כ התכוונת שהם משכירים לכל תשרי לבני חו"ל שאז באמת מרויחים כדבעי)
כשכתבתי שאני מכיר את הנושא התכוונתי דווקא לשוכרים
לידיעתך, השכירות שם היא במחירים מטורפים, וחלק מהשיקול של משפחה צעירה לשכור דירה בסכום כזה הוא ההשכרה בשבתות וחגים (כן, גם בשבתות רגילות המחירים הזויים וזה מתאים למה שכתבתי)

Green

משתמש מקצוען

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
מחירי ההלבשה בתחילת עונה יקרים יותר (כשלצרכנים אין ברירה...)
קצת איבדת אותי.
המחירים של הבגדים התחילת עונה הם ממש ממש סחטנות, בכלל בלי קשר להיצע וביקוש.
לא עולה להם שכירות יותר מאשר חנות שווארמה, ועל הבגדים הם לא משלמים פחות בסוף עונה.
הם פשוט עושים עלינו קופה.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
לא הבנתי, מישהו דורש? מכריח אותך לצאת מהדירה?
אם את נכנסת ל'מישהו ביקש', אז גם אף אחד לא ביקש ממנו לנסוע לירושלים לחגים...

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סתם מעניין, כל הלא חסידים שמתערבים כאן באשכול ללא טיפת הבנה מינימנלית לצורך של חסיד לרבו,

נניח אתם ליטאים שרופים, (כן, יש גם ליטאים כאלה...) ואתם דלוקים על מניין מסוים שם תכננתם להתפלל בחג, האם תסכימו לוותר על המניין שתכננתם להתפלל בו, ובמקום זה תתפללו במנין חסידי?
תענו בכנות.
לדעתי (החסידית) יהיה לכם קשה מאאאאאדדדד לוותר,
למה?
אז אולי זו ההשוואה בערך.
בלת"ק

אז אולי הגיע הזמן לסדר מחדש את סולם הערכים שלנו?

יש מצב רציני, שאת אותו סכום שתכנן החסיד לשלם כדי להתפלל עם הרבי בר"ה היה נכון יותר, הלכתית ומוסרית להשקיע במצוות אחרות, צדקה, החזקת תורה, סיוע לחולים נזקקים, יולדות, גרושות, עגונות, גרים אלמנות ויתומים?

אגב, חסידויות כאלו ואחרות קיבלו דונמים רבים מהשטח הציבורי של תושבי ירושלים. ובשטח הציבורי הזה מתפללים תושבי כל הארץ ומתארחים רבים מהם בחינם או קרוב לכך. אין שום עיר בארץ שכך מעמידה את נכסיה הציבוריים לטובת תושבי ערים אחרות.
תגיד לי לאיזה תת קהילה אתה משתיך ואמצא לך אותו דבר
באחריות
ולפני התשובה שלקהילות האלו יש גם תושבי העיר באותו עיר
וזה שהם בונים לגובה וכד' מה מפרע לך בזה

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא הבנתי, מישהו דורש? מכריח אותך לצאת מהדירה?
אז זה ממש לא סחיטה רגשית.
לו יצוייר ששנה אחת כל הירושלמים יתאוו לחגוג את החג בביתם...
אין ספק שכל אחד מהם יקבל עשרות טלפונים מתחננים על נפשם

רייזי 36

משתמש מקצוען
בלת"ק

יש מצב רציני, שאת אותו סכום שתכנן החסיד לשלם כדי להתפלל עם הרבי בר"ה היה נכון יותר, הלכתית ומוסרית להשקיע במצוות אחרות, צדקה, החזקת תורה, סיוע לחולים נזקקים, יולדות, גרושות, עגונות, גרים אלמנות ויתומים?
הודעה שלא במקומה
יש כל כך הרבה הוצאות מיותרות היום
להיתפס לזה
קצת מזכיר את הסיפור עם התפילין

Green

משתמש מקצוען
אוקיי. אז הצורך החיוני שלי הוא פנטהאוז ענק ומפואר, עם יגואר ואלפא רומיאו בחניה.
אה, וגם מטוס פרטי על המנחת בגג.
זה לא הופך את המוכרים שמוכרים את כל הנ"ל במחירים גבוהים לסחטנים.
תראי לי עוד מישהו אחד שמסביר לי שכל הנ"ל זה צורך שלו כמו שמסבירים כאן כ"כ הרבה חסידים שנסיעה לחג לרבה זה צורך ממשי עבורם,
ברגע שתמצאי, אז אני אתחיל להאמין לך שזה צורך בשבילכם, ואתחיל לרחם על מחירי היגואר שאתם נאלצים לשלם.

סתם מעניין, כל הלא חסידים שמתערבים כאן באשכול ללא טיפת הבנה מינימנלית לצורך של חסיד לרבו,

נניח אתם ליטאים שרופים, (כן, יש גם ליטאים כאלה...) ואתם דלוקים על מניין מסוים שם תכננתם להתפלל בחג, האם תסכימו לוותר על המניין שתכננתם להתפלל בו, ובמקום זה תתפללו במנין חסידי?
תענו בכנות.
לדעתי (החסידית) יהיה לכם קשה מאאאאאדדדד לוותר,
למה?
אז אולי זו ההשוואה בערך.
אבל אם זה היה אומר להוציא כמה אלפי שקלים...
אז פחות.
בלת"ק

אולי כדאי שכל אחד יסדר את סולם הערכים שלו ולא של הזולת?

ענק שבענקים

משתמש צעיר
צריך לחלק את הנידון לשני חלקים-
א.זכותו(ואף יותר מכך-) של המשכיר להעלות את שכר הדירה כפי רצונו
ב. זכותם וחובתם של חסידי בעלזא לנסות.. להתאגד ו.......לא לשכור ביוקר
המשכיר-אדם המשלם סכום מופקע(לכל הדעות וחסידי בלזא ראשי המעלים לדוגמא אחי שכר יחידה 20 מטר!!!!!!!!!! קומה 5 בסורצקין התחיל ב3 וחצי לפני 5 שנים לפני שנתיים זה אחז בחמש ) ולא כמה שזה ישמע מפתיע לחסידי בעלזא
הוא לא גנב וגם לא סחטן
בדיוק כמו שמחיר בסורצקין גבוה כל השנה ככה הוא גם גבוה בר"ה וחגים כמה פשוט ככה קל כמו שנאמר- צמוד מדד
ובדיוק כמו שאתה מבין שמלון באילת(להבדיל) כל שנה יקר וביולי אוגוסט הוא מכפיל ומשלש את מחירו הוא הדין גם כאן
ולטענה הטיפשית והמגוחכת שהם- בעיה שלהם שהם גרים שם וכאן מדובר בסך הכל בחסיד שרוצה להיות אצל רבו
אז שני דברים 1. גם מצד המשכיר הוא בסך הכל רוצה לגור ליד ההורים שלו (אם כבר פה מדובר ביותר רשעות)
2. רק תחשוב למה כל השנה יקר שם.......קרוב לרבה לא?
השוכר-ברור שחסיד בעלזא זכותו וחובתו לנסות להוריד מחירים וכך צריך בכל דבר וענין והלואי שיצליחו וכל אחד יוכל לשכור דירת 6 חדרים בסורוצקין ב1000 ש"ח אמן כן יהי רצון
וודאי שזוהי זכות עצומה להתפלל במחיצת צדיק ואין בכך מפקפק כלל
היכן מתחילה אם כן הבעיה???
הבעיה מתחילה- בזה שבשדרים רשמים מהחידות זועמים על "החוצפה" של משכירי הדירות
וקוראים לזה "מרחץ דמים" ועוד כל מני שמות מפוצצים ומכניסים כתבות ממומנות בכל אתרי החדשות
ומצירים את בעל היחידות והדירות בכינויים מחרידים כאילו הם סכנת הציבור החרדי בהרה"ק
(אפילו יותר מהממלכתי חרדי......)
ושולחים את החסידים לנזוף במשכירי הדירות
השיח צריך להיות כלפי החסים פנימה בא ננסה שכולם התאחדו ולא ישכרו וככה ביושר ובשקט לנסות
להגיע למחרים שפויים
או במקום להאשים אחרים בצרות-פשוט להיות כמו חסידי באין ולהבין שלנסיעה לרבה יש מחיר לפעמים
כמו להגיע גברים בלבד ולישון בחידרים אל מזרונים ומי שלא רוצה פשוט -שלא יגיע
או להבין כמו חסידי קרלין שחלק צריכים להשאר בבית ותפילתם בטוח תגיע לפני כסא הכבוד
צריך להיות הוגנים שכל אחד יעמוד אל שלו ב-כ-ב-ו-ד ונראה מי ישבר ראשון
שהשם ישמע תפילתינו ויגאלנו מהרה שנית אמן ואמן

רייזי 36

משתמש מקצוען
קצת איבדת אותי.
המחירים של הבגדים התחילת עונה הם ממש ממש סחטנות, בכלל בלי קשר להיצע וביקוש.
לא עולה להם שכירות יותר מאשר חנות שווארמה, ועל הבגדים הם לא משלמים פחות בסוף עונה.
הם פשוט עושים עלינו קופה.
מאד לא נכון
במקרים רבים בשקלול ההוצאות
המחיר שמשלמים בסוף העונה הוא פחות ממחיר הקרן

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
מאד לא נכון
במקרים רבים בשקלול ההוצאות
המחיר שמשלמים בסוף העונה הוא פחות ממחיר הקרן
במקרים ממש לא ברבים בכלל זה דבר ראשון.
דבר שני המחיר בסוף עונה הוא לא פחות ממחיר הקרן, מינימום מחיר הקרן.
את לא באמת חושבת שהשמלה שלך עלתה לחנות 300 שח טבין ותקילין, והם עושים טובה ומוכרים לך את זה ב200...
אם שמלה מאותו בד עולה בחנות אחת 200 ובחנות אחרת 800, זה אומר דבר או שניים על המחיר הסיטונאי של השמלה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
התקנות החדשות הן לא נגד המשכירים אלא בעד השוכרים.
ככל שחולפים השנים הציבור ב"ה גדל והלחץ למצוא דירה מתאימה גדל גם הוא.
והלחץ הוא זה שגרם לעליית המחירים!!
חשוב לזכור שלא מכריחים אף אחד לצאת מביתו לימי החג.
לא מכריחים להשכיר דירה בכל מחיר.
לא מוציאים אנשים בכח מבתיהם.
היו תמיד אלטרנטיבות אחרות שילכו ויתרחבו עם הזמן והצורך.
ומי שלא רוצה לא יוצא.
ומי שיוצא זה כנראה נח ומשתלם לו.
מי שקורא את התקנות לעומק רואה שכל המטרה היא להוריד מהלחץ או למחוק אותו בכלל.
המטרה היא לעזור לחסידים לא להוציא סכומי כסף שאין להם.
אין שום מטרה להעניש את המשכירים.
ולכן, חסידות ביאן לדוגמא הלכו לקצה והם לא שוכרים בכלל דירות למשפחות.
בצורה זו כל הנסיעה לראש השנה עולה סכום נמוך במיוחד.
ברגע שהתקנות אומרות לחסידים לא לשכור הלחץ למצוא דירה בכל מחיר נעלם.
ואם אין לחץ המחירים יצנחו פלאים.
ומי שיתאים לו להשכיר ישכיר ומי שלא לא.
בכל מקרה, חוץ ממקרים יוצאי דופן של התנהלות לא יפה המשכירים לא סחטנים אלא אנשים שמנצלים את נתוני השוק לטובתם. וזה אנושי לגמרי.
ועכשיו שהלחץ ירד. והוא כבר בירידה דרסטית. הם יצטרכו לבדוק מה מתאים להם בנתונים החדשים.

נאמנה למקור

משתמש צעיר
נראה שכל אחד פה מייחס למילה סחיטה משמעות שונה וקונטציה שונה...
כאילו לאחד המילה סחיטה היא במשמעות בזויה ואסורה, ולשני זה עוד תכונת אופי סבירה שלפעמים היא נחוצה ולפעמים לא.
והכל תלוי בעצם במה ההגדרה של המילה סחיטה.

בונדש

משתמש צעיר
תראי לי עוד מישהו אחד שמסביר לי שכל הנ"ל זה צורך שלו כמו שמסבירים כאן כ"כ הרבה חסידים שנסיעה לחג לרבה זה צורך ממשי עבורם,
ברגע שתמצאי, אז אני אתחיל להאמין לך שזה צורך בשבילכם, ואתחיל לרחם על מחירי היגואר שאתם נאלצים לשלם.
לניק שלי קוראים בונדש, אני נשמעת לך ליטאית או ספרדיה?
אני חסידית דוברת אידיש עם שטריימל על הראש שהולכת לטישים בכל הזדמנות 😜

אוקיי אז לא יגואר, צודקת.
אבל לו יצויר שרבני הציבור הליטאי יוצאים בחרם צרכנים על מחירי הדירות בבני ברק לטובת האברכים הצעירים שכל רצונם הוא להשאר לגור בעיר התורה והחסידות, ליד הישיבה, הקהילה, הרבנים והכוילל המוכר, וזה ממש, אבל ממש צורך חיוני בשבילם.
ייקבע מחירון לפיו מחיר דירת 3 חדרים בבני ברק יעמוד על 750K, וכל חדר נוסף יהיה בתוספת של 100K.
זה נשמע לך הגיוני?
ברור שמהלך כזה סופו כישלון חרוץ.
כל בר דעת מבין שהצורך החיוני של הציבור הוא עניין אחד, ואילו מחירי השוק הם עניין אחר ונפרד לחלוטין.
הניסיון להוריד את רף המחירים הגבוה הוא מהלך חיובי ויפה בעיניי. אדרבה, יסעו החסידים ירושלימה, יתעלו, יתרוממו ויטהרו מכח קדושתו של רבם ולא יאלצו להוציא סכומי עתק לשם כך.
אממה, עניין התקנות קצת לא מחובר למציאות ולמחירים בשטח ולא רואה את הצד של המשכירים. זה הכל.

נערך לאחרונה ב:

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נראה שכל אחד פה מייחס למילה סחיטה משמעות שונה וקונטציה שונה...
כאילו לאחד המילה סחיטה היא במשמעות בזויה ואסורה, ולשני זה עוד תכונת אופי סבירה שלפעמים היא נחוצה ולפעמים לא.
והכל תלוי בעצם במה ההגדרה של המילה סחיטה.
מסכימה...
כל אחד פה הגיע עם דעה מגובשת והחלטית מהחיים שלו על המצב הזה, ולא נראה שמישהו פה הולך לשנות את הדעה שלו.
מבחינתי סיימתי את הדיון פה, כי הוא לא מוביל לשום מקום...
בעז"ה בקרוב מה שציין @כהן שדעתו יפה יתקיים, ומה שכתבה @בונדש על הצרכים החיוניים שלה בדבר הפנטהאוז יוגשמו אצל כולנו, אמן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה