דרוש מידע מחירים לחג בבית

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
רוצים להתחיל להתכונן לראש השנה בבית מבחינה כלכלית.
אנחנו 2 מבוגרים, ילדה בת 3 שאוכלת יפה, ותינוקת בת שנה וחצי שאוכלת כמו ילד בגילה.
התפריט פחות או יותר יכלול: סימנים- אני אכין, אין לי מי שיכין לי,
2 כרעיים עוף* 3סעודות.
רולדה בשר- אחת תספיק ל3 סעודות
5 סלטים- ליטר כל סלט
4 תוספות- שיהיה גיוון בסעודות- כל סעודה אני אגיש 2 תוספות.
מרק וחמין רק לשבת
חד"פ יפה לכבוד החג
מיץ ענבים- 2 בקבוקים
ממתקים בשפע שיעסיק את הילדים
איזה משחק חדש לתעסוקה- לא יקר- נניח ב40 שקל (המלצות למשחק שיעסיק את שתיהם למשך שעות ולא יקר)
שתיה- בקבוק לכל סעודה.
חלות מ2 קילו קמח 80%.
כמה אמור לצאת כל העסק?

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כמה הרבה? (בטח לא 1000 מחיר נסיעה להורים....)

שרי לווין

משתמש מקצוען
אז מקסימום 600,
כמובן - כלפי מטה מבחינת הסעודות (אישית לא מרגיש לי סביר לאכול 3 סעודות כרעיים עוף, תגווני)\
התאבון לא בשיא, כמות הסעודות לא הגיונית, ובד"כ נשארים עם עודף...
וכלפי מעלה - החטיפים, המשחק וכד' שהם מעבר לממוצע השבועי, ובטח גם שדרוג של עוגה חגיגית יותר לדוג'.

לא בהכרח יוצא יותר זול בשטרות שבידיים כי אם, לדוגמא, את מכינה מאכל שצריך חרדל - תצטרכי לשלם כדי לקנות אותו - אבל לא תשתמשי בכולו. אורז, סלטים, א. מרק וכד' - כנ"ל. אני מתכוונת שיכול להיות שתשלמי 600 שח ובפועל תשתמשי ב450 מתוכם והשאר ישאר לך בבית כרכיבים.
זה הכיוון שנראה לי.

שרי לווין

משתמש מקצוען
חזה עוף- אותו מחיר פחות או יותר
נהדר.
גם מזה - חשוב מאד שבכל סעודה יהיה לפחות משהו אחד חדש ומיוחד.
זה חג!
תיבול שעוד לא ניסית / מתכון מעניין / מאכל טיפהלה יותר יקר (שלשתיים זה סביר ולא מוגזם)
מהחזה - שניצל/סטייק/'פסטרמה'/שיפודים/בתנור עם תפו"א/בסיר עם ירקות ופטריות/עם רוטב פטריות בתוך פחזניות וכיד הדמיון הטובה... אבל כמות קטנה ממש, שלא ימאס ויצא הרגשה דפוקה שלא רק שלא נסענו, גם אוכל לא היה...

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
המלצה למשחק ב40 שקל מקסימום שמעסיק ילדות קטנות בנות שנה וחצי ו3 לפחות לשעה?

יהודיתו

משתמש מקצוען
מצטרפת
יש לי גם2 בננות
רק שהגדולה תכף בת 4 והקטנה בת שנה וחצי
עושים חג בבית, ממש חשוב לי למצוא להם תעסוקה אבל מחיר המשחקים יקרים נורא...יש לי כבר הרבה משחקים אבל אני מחפשת משהו חדש לחג עד 70-80 ש''ח נגיד .
רעיון?

לגבי עלות חג ושבת בבית - אצלי התפריט בערך כמו שלך וזה יוצא לי בערך 800 ש''ח (בשרים עוף רובין/הרב לוין)

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ממש תודה על העזרה. הפעם הראשונה שהעזנו לעשות חג בבית היה שמחת תורה האחרון (בזכות זה את כל הזוועות הרגשנו רק במוצאי החג. היינו אמורים להיות בירושלים- שם היו לא מעט אזעקות, אצלינו היה שקט. אמנם היו שמועות על מלחמה בדרום, והיו גם חיילים שנסעו בעיצומו של החג, אבל זה ממש בקטנה.) אנחנו כבר כמעט 5 שנים מהחתונה וזה רק חג שני, כשהראשון היה גם שבת, אז התפריט כמעט זהה לשבת, שינויים קלים לגיוון, אבל עדיין...

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
חלק מהזמן יהיה לי בייביסיטר, אבל זה בתמורה לבייביסיטר שלי.... אז אני צריכה מינימום שעה של שקט כל יום שאני יכולה להתפלל לפחות שחרית ברצף ובנחת מהודו ועד סוף שמו"ע, להרבה יותר מזה אני לא מעיזה לחלום אפי'. אם יהיה לי עוד חצי שעה של שקט- עם בייביסיטר- אני אקפוץ לבית כנסת להתפלל ערבית/ מוסף, לטעום קצת... אבל אני יודעת שזה בדיוק הזמן להזכר בכל המשלים מהסמינר על האומנת של בן המלך שתמיד יכולה להכנס אליו...

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

א. אדם

משתמש מקצוען
לגבי העוף וכו
אפשר ליצור מנות מקסימות עם לא הרבה מדי חומר גלם
(אתם גם באמת מעט אנשים)
נניח חבילת בשר טחון כמה עולה?
אפשר להכין מזה סיגרים יפים- אפילו חלק ממולאים בחזה עוף, שכמה חומר כבר יש?
תבשיל קציצות בקר- שסוגר יפה פינות של עיקרית ותוספת (נגיד עם אורז) וחגיגי ממש
ולזוג+ ילדה זה מספיק ליותר מפעם אחת (חבילה)

מנסיון- מעט אנשים בסעודה ובטח עם רצף סעודות כזה
לא תמיד צריך את כל הסלטים והתוספות וכו
(הסימנים זה גם ממלא)
אפשר נגיד סעודה אחת, סימנים וסלטים
ואז תבשיל בשר עם אורז/ תפוחי אדמה
או חזה עוף עם ירקות על תוספת אחרת

בהצלחה ממש וכל הכבוד!

חיים של שלום

משתמש צעיר
רוצים להתחיל להתכונן לראש השנה בבית מבחינה כלכלית.
אנחנו 2 מבוגרים, ילדה בת 3 שאוכלת יפה, ותינוקת בת שנה וחצי שאוכלת כמו ילד בגילה.
התפריט פחות או יותר יכלול: סימנים- אני אכין, אין לי מי שיכין לי,
2 כרעיים עוף* 3סעודות.
רולדה בשר- אחת תספיק ל3 סעודות
5 סלטים- ליטר כל סלט
4 תוספות- שיהיה גיוון בסעודות- כל סעודה אני אגיש 2 תוספות.
מרק וחמין רק לשבת
חד"פ יפה לכבוד החג
מיץ ענבים- 2 בקבוקים
ממתקים בשפע שיעסיק את הילדים
איזה משחק חדש לתעסוקה- לא יקר- נניח ב40 שקל (המלצות למשחק שיעסיק את שתיהם למשך שעות ולא יקר)
שתיה- בקבוק לכל סעודה.
חלות מ2 קילו קמח 80%.
כמה אמור לצאת כל העסק?
300-400 ש"ח תלוי באיזה חנויות תקנו...

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לגבי העוף וכו
אפשר ליצור מנות מקסימות עם לא הרבה מדי חומר גלם
(אתם גם באמת מעט אנשים)
נניח חבילת בשר טחון כמה עולה?
אפשר להכין מזה סיגרים יפים- אפילו חלק ממולאים בחזה עוף, שכמה חומר כבר יש?
תבשיל קציצות בקר- שסוגר יפה פינות של עיקרית ותוספת (נגיד עם אורז) וחגיגי ממש
ולזוג+ ילדה זה מספיק ליותר מפעם אחת (חבילה)

מנסיון- מעט אנשים בסעודה ובטח עם רצף סעודות כזה
לא תמיד צריך את כל הסלטים והתוספות וכו
(הסימנים זה גם ממלא)
אפשר נגיד סעודה אחת, סימנים וסלטים
ואז תבשיל בשר עם אורז/ תפוחי אדמה
או חזה עוף עם ירקות על תוספת אחרת

בהצלחה ממש וכל הכבוד!
תודה רבה! ועל מה בדיוק כל הכבוד? על שאנחנו לא רוצים ליסוע לירושלים, להדחף עם עוד לא יודעת כמה אנשים עגלות ומזוודות, להצטופף בדירה יחד עם ההורים ואולי אח שלי, ואחותי שתבוא רק לסעודות, לסחוב איתי את כל הבית וגם זה לא יספיק, לבכות מול ילדה שהקיאה על המצעים לא שלנו, לגמור את כל הבגדים שכמה שהבאנו לא מספיק, ומול אחותה שהרטיבה גם כן במיטה לא שלה, ועוד לשלם על התענוג הזה 1000 שקל? לא כולל אוכל. רק המקום. אמרתי לאמא שלי שאנחנו לא נבוא, אח שלי יכול להיות שטס לאומן, ואז אשתו תשאר אצל אמא שלה, אחותי תבוא ברגל לסעודות, ורק תנוח שם בצהריים- היא לא צריכה מיטות משלה, מסתדרים עם המיטות של הבנים שגם ככה כל היום בבית כנסת, והם יקחו דירה קטנה עם סלון מספיק גדול. גם ככה התענוג יצא לא זול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה