עזרה מחאת הענק של פרוג יוצאת לדרך - רוצים תחבורה נורמלית לכותל! ויש גם איור ממצֶה...

מצב
הנושא נעול.

noah

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יוו באמת שמתי לב שכתוב על האוטובוסים 'לבניני האומה' עכשיו הבנתי למה
אני נוסעת קבועה לכותל. מעולם לא היו לי בעיות. אולי טיפה עומס בברכת כהנים
אין לי תלונות

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
יוו באמת שמתי לב שכתוב על האוטובוסים 'לבניני האומה' עכשיו הבנתי למה
אני נוסעת קבועה לכותל. מעולם לא היו לי בעיות. אולי טיפה עומס בברכת כהנים
אין לי תלונות
מדהים!
מעולם לא היו לך בעיות?
תגלי לנו איך זה?
באיזה שעות את נוסעת?

noah

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נוסעת הרבה מאד
במוצ'ש האחרון נסעתי . תוך 3 דקות היה אוטובוס הלוך. בחזור אפילו לא הייתי צריכה לחכות.
הוא עמד בתחנה. והעלה נוסעים מיד אחרי שהוריד.
בדרך כלל- בסביבות 8 בבוקר אין בעיות.
יוצא לי גם לנסוע בלילה מ8:30 גם הכל חלק

אם כבר יש לי תלונה על קו 64. אבל זה כבר עניין אחר

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נוסעת הרבה מאד
במוצ'ש האחרון נסעתי . תוך 3 דקות היה אוטובוס הלוך. בחזור אפילו לא הייתי צריכה לחכות.
הוא עמד בתחנה. והעלה נוסעים מיד אחרי שהוריד.
בדרך כלל- בסביבות 8 בבוקר אין בעיות.
יוצא לי גם לנסוע בלילה מ8:30 גם הכל חלק
מ10 בלילה מתחיל להיות עמוס...
זה עניין של שעות ושל מזל...

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
13667818.jpg
:mad::mad::mad::mad::mad:מה לא מובן !!
כתבתי להם שעמדתי שעות בתחנה והגיע כל 10-15 דק' אוטובוס שלא הצליח לעלות גם לא 10%
מהמסכנים(סליחה על הביטוי ) אבל ילדים קטים אנשים מבוגרים
רחמנות!!!!!!!!!!!!!!!
מה עוד אפשר לעשות?????????????????????

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
צפה בקובץ המצורף 366959 :mad::mad::mad::mad::mad:מה לא מובן !!
כתבתי להם שעמדתי שעות בתחנה והגיע כל 10-15 דק' אוטובוס שלא הצליח לעלות גם לא 10%
רחמנות!!!!!!!!!!!!!!!
אפשר להשתגע.
הקו נראה כמו מכלאת עיזים ניידת על גלגלים, ואנחנו שומעים רק תירוצים.
הלו, משרד התחבורה, סע פעמיים שלוש לכותל, ותוציא את האף מקבצי האקסל המשמימים שלך.

גולשי פרוג, אנא תמשיכו להתלונן, תמשיכו בבקשה.
גם על קו 1, וגם על קו 3.
אני יודע בוודאות שכל תלונה נספרת ונחשבת.

סתם שתדעו, שלחתי טור בנידון + קטע וידאו ערוך ומצמרר למספר אתרים גדולים במדינה, נדנדתי להם, הם אומרים:
נוותר, תודה.

שורה תחתונה:
אם אתם, גולשי פרוג, לא תרימו קול שוועה, אף אחד לא יעזור לכם, אף. אחד.

אנא תמשיכו להתלונן, ותחזור לפה עם צילומסך.
(לשואלים, הפרישה עדיין בתוקף, מבטיח להמשיך לעודד כל זמן שיהיה צורך..)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
השניה גם אני קיבלתי תגובה
אחרי חודש בערך!!!

פשוט העתק הדבק
בושה!! חרפה!!

איפה שרונה קרסגי
שתענה על הזילזול הזה...

צפה בקובץ המצורף 366967
תשלחו לי בבקשה למייל את טופס התלונה המקורי שלכם (אם עשיתם צילומסך), ללא עריכה וטשטוש, וכן את המכתב שהעלתם כאן, ג"כ ללא טשטוש. (@רבקושש, הפניה גם אליכם)

הזלזול הבוטה הזה הוא יריקה בפרצופנו, ואנחנו נירק בחזרה.
אינני יודע על מי, אבל נמצא, ונירק עליו בחזרה יריקה שיש בה ממש.

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
השניה גם אני קיבלתי תגובה
אחרי חודש בערך!!!

פשוט העתק הדבק
בושה!! חרפה!!

איפה שרונה קרסגי
שתענה על הזילזול הזה...

צפה בקובץ המצורף 366967
צפה בקובץ המצורף 366959 :mad::mad::mad::mad::mad:מה לא מובן !!
רחמנות!!!!!!!!!!!!!!!
איפה התלונה שלכם?

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

OREN YAHLOMI

משתמש חדש
אין ספק.
ואגב, יודעי דבר יודעים לספר שעל אף המכתבים הריקים מתוכן של שרונה קרסגי וכדו'...

אגד אכן חטפה קנסות כבדים בעקבות התלונות שהועלו לאשכול הזה...
משרד התחבורה עומד מעליהם והם רועדים ממנו!!
תמשיכו, אל תפסיקו, עד שנראה שינוי משמעותי!

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה שהיום שלחו תשובות לכולם.
זה מה שאני קיבלתי
...
פנייתך מתאריך 30/05/2018 נמצאת בטיפול הגורם המקצועי במשרדנו.
בסיום הטיפול תישלח אלייך התשובה.

מודים לך על סבלנותך,
צוות פניות הציבור.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
שלום לכל חברי פרוג, גולשים, אורחים, ורובוטים מזדמנים.
כידוע, המקום הכי קדוש לעם היהודי הינו הכותל המערבי.
הדרך היחידה שלנו, של פשוטי העם, להגיע אל הכותל, הינה אך ורק באמצעות תחבורה ציבורית.

אממה?

שישנה תחושה עמוקה וכואבת של זלזול נוראי בקווים העירוניים המגיעים אל הכותל.
הן קו 1, והן קו 3.
הקווים מגיעים לפעמים כן, ולפעמים לא.
וכשהם כן מגיעים, הם מגיעים לעיתים כקו קצר (חד מפרקי!) המתמלא עוד בתחנות הראשונות...
הקווים השגרתיים הרגילים לכותל מגיעים עמוסים, דחוסים בצורה מחפירה, עם אפס שייכות ללו"ז המקורי.
כתוצאה מכך, ציבור העולים לכותל מגיע חבוט ועייף, ובעיקר: פגוע.

יתרה מכך, ומעל הכל - נסיעה בתערובת הינה הדבר האחרון אותו אנחנו רוצים, כציבור תורני השומר על קלה כבחמורה, ולצערנו בגלל הזלזול המחפיר בקווים לכותל, קורה לא אחת כי אנו נאלצים לנסוע בתערובת קשה, הנוגדת לחלוטין את אופיינו ואמונתנו.

נו, אז מה עושים?
נורא פשוט.

לאחר דיון ארוך שניהלנו כאן בפורום, החלטנו על דרך פעולה כזו:
תלונות, תלונות, תלונות.
כן כן כן.
רק כך נקבל את הזכות הזו.
ארץ ישראל נקנית בייסורים, ותחבורה ציבורית אל שרדי בית מקדשנו על אחת כמה וכמה...

ובכן, איך מתחילים?
פשוט מאוד.

אני מבקש ממכם (ואתם מכירים אותי, אפילו שאני משתמש בניק השני שלי כאן!...) - הגישו תלונות באגד ובמשרד התחבורה, וחזרו לפה עם צילומי מסך.
אנא.
ברגע שנגיע למאסה קריטית של אלפי תלונות - המצב ישתנה בצורה קריטית.

מה אנחנו רוצים בעצם?
דבר אחד, פשוט ובסיסי:
תחבורה ציבורית לכותל המערבי, אמינה!
וזה אומר:
1- עמידה קפדנית בלוחות הזמנים
2- תגבור משמעותי של הקווים בכל ערב ראש חודש
3- אוטובוסים דו מפרקיים בלבד
4- מידע אמין בשלט האלקטרוני ביציאה מהכותל
5-עדכון ברור לכל הממתינים ביציאה מהכותל האם האוטובוסים עולים למעלה, או שיש צורך לרדת לתחנה למטה.
6- קו טלפון ייעודי לפניות בנושא התחבורה לכותל - קווים 1 ו- 3. כן, קו טלפון שיכלול שני דברים. מידע מעודכן (הפגנות? שינויים במסלול הקו?), ו... נציג פיזי, אנושי, חי וקיים, כדי להתלונן על כל איחור ו/או חיסור.

מי הראשון שמעלה לנו צילומסך?

חן חן לניק @סופי12 על הסטיקר ...צפה בקובץ המצורף 360113
חן חן לניק @ליק על האיור צפה בקובץ המצורף 361585
אהבתי במיוחד את הציור!!

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תסבירו לי את התופעה הזאת:
הקווים להלן כולם קווים חילוניים, ונוסעים באזורים כאלו.
את חלקם אני מכירה באופן אישי - והתיאורים רחוקים מהמציאות..., אולי אלו קווים עמוסים בשעות עומס, אבל ליד קווים בערים חרדיות בבני ברק וירושלים, שלא לדבר על קווי הכותל - זה פשוט מגוחך להתחיל להשוות.
אמנם קו 1 מופיע ברשימה - אך של אזור המרכז, שהוא קו שמופיע כל 2-6 דקות בתחנה, הוא די עמוס, אך התדירות שלו מהגבוהות באזור.
ומה? הנה לכם, לפי הדו"ח הנ"ל אלו הקווים הכי 'נוראיים'.
מסתבר שהחילונים מדווחים און ליין על כל פיפס, ואצל החרדים זה פשוט לא קורה.
החברות היו אמורות 'לטבוע' ולצאת משליטה מהצפת תלונות...
אז ברצינות, כל עוד לא 'מתלוננים' אל תתלוננו ואל תצפו לשינוי.

דו"ח של ארגון "15 דקות", המבוסס על 3,300 תלונות של נוסעים, מסמן את קווי האוטובוס הצפופים, האיטיים והמאחרים ביותר בישראל, ועולה ממנו כי רוב תלונות הנוסעים הן על מחסור בהיצע ובשירות בתחבורה הציבורית, וכן על אמינותה הנמוכה.

השיעור הרב ביותר של התלונות (כ-37%) הוא על איחורים או ביטול נסיעות. 26% התלוננו על שירות לקוי, 16% על דילוג על תחנות ו-10% על חוויית נסיעה לא נעימה. התלונות בתחילת 2018 נגעו לכ-700 קווים, מתוכם בלטו 20 קווים, בהם קו אחד של הרכבת.

זו רשימת הקווים הגרועים ביותר בארץ, ביניהם כפי שניתן לראות גם חלק מאוטובוסי חברת 'אגד' בירושלים ובבית שמש:

קן 33 של חברת דן, בין תל אביב לרמת גן - בגין איחורים, צפיפות בלתי נסבלת והשארת נוסעים בתחנה.

קו 1 של חברת דן, בין פתח תקווה לבת ים - בגין איחורים, תדירות נמוכה מדי וצפיפות קיצונית.

קו 149 של חברת מטרופולין, בין כפר סבא לתל אביב - בגין איחורים, זמני המתנה ארוכים ודילוג על תחנות.

קו 605 של חברת נתיב אקספרס, בין נתניה לתל אביב - בגין ביטול נסיעות, אי עצירה לאיסוף נוסעים ותדירויות נמוכות.

קו 142 של חברת דן, בין בת ים לתל אביב - בגין איחורים קבועים, ביטול נסיעות ו'היתקעות' בפקקים ממושכים.

קו 506 של חברת קווים, בין תל אביב לשוהם - בגין ביטול נסיעות ותדירות נמוכה.

קווי 66 ו-82 של חברת דן, בין פתח תקווה לתל אביב - בגין ביטול נסיעות, איחורים קבועים וצפיפות גבוהה.

קו 6 של חברת אגד, בירושלים - בגין ביטול נסיעות באופן קבוע.

קו 10 של חברת דן, בין תל אביב לראשון לציון - בגין אי יציאה בזמן, אי עצירה לאיסוף נוסעים וחוסר תיאום בין הגעת הרכבת לעזיבת האוטובוס.

קו 99 של חברת אגד, בין חולון לאזור - בגין צפיפות בלתי נסבלת ואוטובוסים לא מפרקיים.
קו 68 של חברת אגד, בירושלים - בגין ביטול נסיעות, איחורים, אי פתיחת דלתות אחוריות והשארת נוסעים בתחנה.

קו 419 של חברת אגד, בין ירושלים לבית שמש - בגין נסיעות שלא מתבצעות וזמני המתנה ארוכים מאוד.

קו 7 של חברת דן, בין תל אביב לחולון - בגין ביטול נסיעות, איחורים, צפיפות גבוהה ואוטובוסים מוזנחים ומלוכלכים.

קו 601 של חברת נתיב אקספרס, בין תל אביב לנתניה - בגין השארת נוסעים בתחנה וביטול נסיעות.

קו 90 של חברת מטרופולין, בין תל אביב להרצליה - בגין ביטול נסיעות, דילוג על תחנות ותדירות נמוכה מדי.

קו 61 של חברת דן, בין תל אביב לרמת גן - בגין אי עצירה לאיסוף נוסעים, אי ביצוע כל הנסיעות וצפיפות רבה מאוד.

קו 388 של חברת מטרופולין, בין ערד לבאר שבע - בגין נסיעות רבות שיוצאות באיחור או לא יוצאות כלל.

קו 55 של חברת קווים, בין תל אביב לקרית אונו - בגין דילוגים על תחנות ואי ביצוע נסיעות.

קו 52 של חברת דן, בתל אביב - בגין איחורים רבים ולו"ז לא מעודכן.

רכבת ישראל, בין תל אביב, חיפה, כרמיאל ונהריה - בגין ביטולי רכבות ברגע האחרון, איחורים משמעותיים תכופים תוך אי הודעה לנוסעים, צפיפות ועומסים.
ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "אנו מפעילים חברות בקרה מקצועיות הבוחנות מדי יום ובכל שעות היממה את פעילותן של כל חברות התחבורה הציבורית. הדו"ח מתפרסם באתר המשרד פעמיים בשנה ומשמש כלי פיקוח על פעילותן של חברות התחבורה הציבורית, ועמידתן בתנאי המכרז".

תגובות החברות - אגד: "אין ממש בטענות לגבי קווי ירושלים. לגבי קו 99 בחולון: קו זה אינו מוגדר כקו מפרקי. לגבי קו 419: את הקו מפעיל קבלן משנה. אגד יבחן את ביצועי הקבלן ויפעל לשפרם"; קווים: "הטענות נמצאות בבדיקה מקיפה והועברו למנהל האשכול לפיקוחו המוגבר"; דן: "אם יהיו יותר נת"צים והם יהיו פנויים, רוב התלונות על עיכובים ולוחות זמנים ייפתרו";מטרופולין: "לאור הביקושים הגבוהים בקו 90, תיגברנו את הקו פעמיים בשנה האחרונה. בקרוב נוסיף נסיעות גם בקו 149"; רכבת ישראל: "בהיעדר זמן מסילה מספק כתוצאה מהמחסור בתשתית, ובמיוחד מסילה רביעית באיילון, ומחסור ברכבות, נוצרים לעיתים עיכובים, בעיקר בשעות העומס".

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה