דרוש מידע מורות של החינוך העצמאי? כל האמת על שעות שהייה.

פריליT

משתמש פעיל
אשמח להבין לסיכום, האם בשעת שהיה ניתן לחייב את המורה לשהות בבית הספר או שהיא יכולה ללכת כרצונה?
ואודה מאד לאסתכתא או למייל\כתובת של גוף שיכול לתת לי תשובה חד משמעית על כך
תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
לכאורה הגוף שיכול לתת תשובה חד משמעית על כך זה אגף כח אדם בהוראה במשרד החינוך.
בינתיים לפי החוזר מנכ"ל שצירפו קישור אליו, נראה שאכן מותר לחייב מורה לשהות שעה בביה"ס.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אני רואה פה את המילים 'חוקי' או 'לא חוקי' ושואל את עצמי אם מדובר פה ביהודים חרדים או דתים?
לא שאני בעד הניצול שהם עושים נגד כל המי ומי, תוך שהם מרגישים את עצמם שולטים על כל העולם.
גם בבתי הדין- הן לעבודה והן למשפחה מתחשבים מאד בדינא דמלכותא דינא ובחוקי המדינה המקובלים
ישנן הלכות רבות הנפסקות היום בבתי הדין לפי חוקי המדינה ובהתאם למצב השורר בארץ.
כך למשל בדיני משפחה הרבה פעמים בית הדין יפסוק לפי חוק המדינה- הדירה הרשומה על שם בני הזוג שייכת לשניהם גם במידה והבעל היה אברך והרכוש של אשתו לא נחשב כשלו, כי זהו החוק.

• תודה
Reactions: S.

רחלי85

משתמש פעיל
רק שאלה,
אני קוראת את האשכול הזה ,והדיון על חוקיות וכו'.. ושואלת את עצמי ואת כל המורים/ת כאן ,שאלה פשוטה,
אתם מסוגלים לבוא למנהל/ת שלכם ולומר להם - "לא חוקי לעשות את זה. אני לא מבצעת את השעות האלו"
אני כבר הרבה שנים במערכת, וכל מה שאנחנו המורות יודעות לעשות מעולה , זה להתמרמר בלי סוף בחדר מורות, ולשתוק מול המנהלת. (ובמקרה הרע להנהן מולה כאילו היא צודקת ב-100 אחוז)
מעניין אותי, אם זה רק בבית הספר שלי :unsure:

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אז לאחר ברור,
זה מה שנאמר לי:
ע"פ נתוני העסקה שלי יש מקסימום של חלונות שניתן לשבץ אותם במערכת.
אם בזמן הזה המנהלת קובעת אסיפת צוות-זכותה.
מעבר לזה לא ניתן לחייב אותי להשאר.
ק"ו שלא להעביר דוחות על מה עשיתי בזמן הזה.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
רק שאלה,
אני קוראת את האשכול הזה ,והדיון על חוקיות וכו'.. ושואלת את עצמי ואת כל המורים/ת כאן ,שאלה פשוטה,
אתם מסוגלים לבוא למנהל/ת שלכם ולומר להם - "לא חוקי לעשות את זה. אני לא מבצעת את השעות האלו"
אני כבר הרבה שנים במערכת, וכל מה שאנחנו המורות יודעות לעשות מעולה , זה להתמרמר בלי סוף בחדר מורות, ולשתוק מול המנהלת. (ובמקרה הרע להנהן מולה כאילו היא צודקת ב-100 אחוז)
זה מאד מאד עצוב!
כך בדיוק הכריחו מורות לחתום שנית על תרומה לקרן המדוברת...
ובאמת, אולי הגיע הזמן להפסיק להתנהג באופן פראירי ולדעת לעמוד על זכויותינו כמורות.

nech4

משתמש פעיל
יש לך מסמך על זה
כבר נתתי פה שרשור של כל החוקים:
זכויותיך
ראי בערך "חלונות ודלתות"
אם אני לא טועה למשרה מלאה דלת ו-2 חלונות או חלון ו-2 דלתות, ובהתאמה- למשרה חלקית.
אבל זה מה שמותר לתת למורה, לא מה שחייבים.
בהחלט ניתן לסדר מערכת כך שלא יהיו כמעט חלונות דלתות.
אמא שלי שנים הייתה מכינה מערכות ואמרה לי פעם: מערכת זה הדבר הכי גמיש בעולם. זה רק תלוי כמה מוכנים להתאמץ.

פריליT

משתמש פעיל
אז לאחר ברור,
זה מה שנאמר לי:
האם יש אסתכתא לנאמר כאן, שאי אפשר לחייב את המורה להשאר?
יעזור לי מאד! תיעוד , מייל או איש קשר לקבל תשובה רשמית כזאת,
תודה רבה!

פריליT

משתמש פעיל
למה את לא מצטרפת להסתדרות המורים?
מבררת עבור מישהיא שאינה בהסתדרות המורים,
תשובה לרשמית\אסמתכתא לגבי מה שאמרת תעזור לה מאד ותוכל לפטור אותה מכך.

אז לאחר ברור,
זה מה שנאמר לי:

חוחית

משתמש סופר מקצוען
צודקת, אך אם את קיבלת תשובה רשמית על כך זה יעזור לי מאד, ואני אשמח לשמוע ממי
נציג של הנ"ל.
לא קבלתי תשובה בכתב.

חיבת לומר, שאני מתחילה להסתכל על כל הניצול הזה באופן נוסף:
מורות מרשות שינצלו אותן.
אז למה לא?
באמת, מה, מורה שתצטרף לארגון/להסתדרות ותעמוד על זכויותיה,
מישהו יעז לפטר אותה???
לא שאני לוקחת אחריות על פרנסה של איש/ה, אבל יש הגיון.

חמחם

משתמש מקצוען
רק שאלה,
רוצים, לא מסוגלים
כי שמוע שמענו על פיטורים מידיים במקרים כגון אלו:cry:

D

Deleted 66182

אורח
כי לא נראה לי שהם עושים משהו לא חוקי באמצע כל התביעות...
יש עוד כמה וכמה דברים לא חוקיים תוך כדי התביעות. השיטה: שיטת מצליח.
מקרוב ומידיעה.צריך לבדוק טוב טוב כל דרישה כל שורה בתלוש וכל תקנות המתחדשות ובאות לעולם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה