מורות, האם אתן משתמשות במקרן בשיעורים ביומיום?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אני מלמדת יום בשבוע בבית ספר חילוני, כמעט כל שיעור משתמשת במקרן. יש לי בתיקרה, מאוד נוח.

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אני מורה לביולוגיה בשני בתי ספר.
אחד ממ"ד עם מחשב ומקרן בכל כיתה, והשני חרדי עם מקרן אחד בכל בית הספר שנמצא רק באולם (מה שהופך את השימוש בו למאד לא נוח במהלך שיעור רגיל).
איפה שיש לי מקרן אני משתמשת בו כמעט בכל שיעור- לרוב לא במשך כל השיעור, אלא מראה סרטון קצר של 2-3 שמשולב בשיעור. יש מורות שמכינות מצגת לכל שיעור, וזה בעצם "הלוח" שלהן.
ספציפית בביולוגיה- כשמלמדים תהליכים בתוך התאים יש דברים שהרבה יותר קל להבין בעזרת הדמיות.
זה מקל, אבל לא הכרחי. עובדה שבבי"ס החרדי אני מסתדרת היטב עם טוש ולוח, וכשצריך אני גם משלבת בדפי העבודה תמונות.
העניין הוא שלתלמידים שרגילים כל הזמן ללמוד בלווי מקרן קשה ללמוד בלעדיו, והרבה יותר קל לי "לתפוס" את תשומת ליבן בסרטון מעניין כפתיח לשיעור, גם אם הוא לא נצרך להבנה של השיעור.

efco

משתמש פעיל
היי! מורה לאנגלית בכיתות התיכון (חרדי). משתמשת במקרן על בסיס קבוע, מובנה (קבלנו מבנה שהיה שיך לתיכון ממלכתי). החומר מוגש בצורה יפה, מאורגנת ומושכת. למיטב ידיעתי, אין אצלנו עוד מורות שמשתמשות במקרנים המובנים לעיתים קרובות. שמעתי מבחורת סמינר שערכה את שיעור הקודש שלה במצגת והדבר לא מצא חן בעיני כמה אנשים...

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
הי,אני בבית ספר חסידי גילאי חטיבה ותיכון. משתמשת דיי הרבה(רוב), בהרבה מקצועות, חלק מהפעמים רק לסרטון, תמונות או משהו אחר לצורך המחשה. ובחלק בעיקר בשיעורים יותר מורכבים מבחינת הרצף של השיעור- אני מלווה במצגת שהיא בעצם ה'לוח' שלי. אני בין היחידות אבל ההנהלה לא הביעה התנגדות לרעיון (גם התלמידות כמובן) רק שזה היה לסחוב מכיתה לכיתה את כווול הציוד, סיוט.

מצלמה חדשה

משתמש פעיל
אצלינו(תיכון חרדי קלאסי)
יש מובנה בכיתה מקרן ויש על הלוח את הדבר הלבן הזה שיורד מלמעלה כדי להקרין עליו
אבל צריך להביא מחדר ציוד עגלה כזאת עם מחשב ורמקולים וכו..
וידוע לי גם שנכנס בחרדי יסודי מקרנים וכו
מקווה שעזרתי

רעבצין

משתמש פעיל
אצלינו גם ביסודי [חרדי] גם בתיכון,[ חרדי] יש מקרן שמושכים מלמעלה ויש כבר רמקולים מובנים בכיתה,
ביסודי השתמשו בו לצורך תמונות בגאוגרפיה להבין על מה לומדים- על איזה מקומות מדובר, וסרט באנגלית-חלק מתוכנית הלימוד..
בתיכון דברים על בריאות לצורך המחשה.

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לחומרים שאפשר להקרין בתורה- שמות (ילדים בג')
נביא, חגים , אנגלית וכד'

יש מקום שמרכז כאלו חומרים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  45  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה