מוסיקה לשתי גיטרות: פרק מסונטה שהלחנתי

מוזיקאית

משתמש מקצוען
וואו יפה!!
יש כאן מוטיב שחוזר על עצמו..
בנוי טוב!ממש יפה!היתי אולי טיפונת מגוונת בחלק מהקטעים כי זה נשמע קצת חוזר על עצמו יותר מידי.
בכללי מדהים!!!
המון הצלחה!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נעים, נהדר! אם כי ציפיתי לקטע קלאסי וקיבלתי בארוקי לגמרי.
אם הקטע יבוצע בצ'מבלו עלולים לייחס אותו להנדל...

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למה ציפית לקלאסי?

אם היה לי צ'מבלו....

@מוזיקאית: מבנה הפרק הוא "בינארי" פשוט, זאת אומרת שני חצאים, כאשר כל חצי חוזר על עצמו בשלמות (AABB). לכן את בהחלט צודקת שזה חוזר על עצמו. בהופעה חיה מוקבל שהאומן המבצע יוסיף קישוטים (אורנמנטציה) מאולתרים (לפי כשרונו/ה) בפעם השנייה.

אלישבע אבר

מנהלת קהילת מוזיקה. סאונד. והפקות במה
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יפה מאוד!!
אהבתי!!
גם הסאונד נשמע טוב,
זה גיטרות אמתיות שהקלטת, נכון?

אם זה היה מידי, הייתי מחליפה לך את הצליל לצ'מבלו..

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יפהפה! איפה אתה מתחבא? הכשרון מוכרח להתבטא במקום כלשהו, לא? אתה משתתף באיזשהו אנסמבל או מה? אז יש לנו חליל (לא שכחתי לך את היצירה היפהפיה לחליל שהעלית לפני כמה שנים) וגיטרות... מה עוד?

dinil

משתמש צעיר
זה מיוחד!!!
הביצוע גם,
השילוב בין שתי הגיטרות יפיפה
אהבתי את ההובלות הקטנטנות בין קטע לקטע

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אריאל וו;1069793:
למה ציפית לקלאסי?

אם היה לי צ'מבלו....
פשוט כי צורת סונטה מיד מתקשרת לי עם התקופה הקלאסית-היידן/מוצרט/בטהובן.
לא ציפיתי לסונטה בארוקית.

תמי1

משתמש מקצוען
מקסים!
נקי וצלול ונעים לאוזן!
רק בסוף - זה נגמר פתאום. לא תכננתי........

Line In

משתמש רשום
גם אני אם הייתי שומעת את היצירה, הייתי חושבת שזה הנדל. וואו!
מאד מאד אהבתי, היצירה בנויה ומחושבת, מבנה טוב.
ובפרוש יצירה טובה לניתוח...
חסר לי רק האטה בסוף היצירה שמאד אופיינית ליצירות מהסוג הזה.
תודה על השתוף, מאד נהנתי!

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י אפכא מסתברא;1069832:
יפהפה! איפה אתה מתחבא? הכשרון מוכרח להתבטא במקום כלשהו, לא? אתה משתתף באיזשהו אנסמבל או מה? אז יש לנו חליל (לא שכחתי לך את היצירה היפהפיה לחליל שהעלית לפני כמה שנים) וגיטרות... מה עוד?

תודה! אבל אני מפנה את השאלה חזרה אליך: נכון שמוסיקה קלאסית זה לא לטעם כולם, אבל האמת שאני מתפלא מכמות היחסית גבוהה של האנשים שהביעו הערכה ליצירה הקטנה שפירסמתי כאן בפורום חרדי. ואם כן, אני שואל: איפה אתם? למה זה שאין שום התראגנות "קלאסית" בהויה החרדית/ישראלית? לי זה חסר. כל פעם שאני שומע על אחד שמתעניין במוסיקה קלאסית אני מנסה לגייס אותו שנפגש מדי פעם לנגן ביחד, אבל לרוב זה לא הולך. לא יודע למה. לי זה תורם המון לרוחניות...
בכל אופן, אני לא מתחבא בשום מקום, אבל לעומת זאת עוד לא מצאתי מסגרת חרדית למוסיקה קלאסית לגברים שאוכל להששתתף בה. אם מישהו מכיר, אשמח לשמוע.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י נוי;1069897:
פשוט כי צורת סונטה מיד מתקשרת לי עם התקופה הקלאסית-היידן/מוצרט/בטהובן.
לא ציפיתי לסונטה בארוקית.
הבנתי. בכל אופן, זה רק פרק אחד מהסונטה.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י Line In;1071014:

תודה. זה באמת בהשראת הנדל (גיאורג פרידריך, 1685-1758? למניינם). הפלייבאק מבוצע ע"י תוכנת פינלה 2008, וכנראה שהוא לא יודע לעשות האטות (כנראה שיש דרך ללמד אותו, אבל לא התעמקתי בזה).

לשם השוואה מעניינת, הכנתי בצורה דומה הקלטה של פרק מהמאסטרו הנדל בעצמו שדי דומה למה שכתבתי. (וכמובן שלמרות המחמאות, אין מי שיכול להשוות את עצמו לגאון המלחינים של כל הזמנים -- לדברי היידן וביטהובן*). אני מעלה אותה פה. זו אחת מיצירותיו הפשוטות ואין לשפוט אותו לפיה!

אריאל

צפה בקובץ המצורף 169573
* בטהובן אמר: "הנדל היה גדול המלחינים של כל הזמנים. הייתי מגלה את ראשי ומשתטח על קברו". היידן אמר: "הוא האדון של כולנו."
Beethoven said, "Handel was the greatest composer that ever lived. I would uncover my head, and kneel before his tomb." Haydn said, "He is the master of us all."

קבצים מצורפים

• HandelGigue.mp3
    2.5 MB · צפיות: 23

תמי1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Line In;1071014:

זה מה שהתכוונתי שנגמר פתאום.
בלי .rit או בלי .f.o

Line In

משתמש רשום
הקטע הזה מלא כולו בטרילים. (תקופת הבארוק או לא?...)
מאיזה שנה התכנה? הצ'מבלו לא רע בכלל.

והנה הנדל מזוית אחרת.

קבצים מצורפים

• Track 04 הנדל - מוסיקה על פני המים - תרועות.MP3
    2.7 MB · צפיות: 23
  • ARIA.mp3
    4.3 MB · צפיות: 23

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י אריאל וו;1071686:
תודה! אבל אני מפנה את השאלה חזרה אליך: נכון שמוסיקה קלאסית זה לא לטעם כולם, אבל האמת שאני מתפלא מכמות היחסית גבוהה של האנשים שהביעו הערכה ליצירה הקטנה שפירסמתי כאן בפורום חרדי. ואם כן, אני שואל: איפה אתם? למה זה שאין שום התראגנות "קלאסית" בהויה החרדית/ישראלית? לי זה חסר. כל פעם שאני שומע על אחד שמתעניין במוסיקה קלאסית אני מנסה לגייס אותו שנפגש מדי פעם לנגן ביחד, אבל לרוב זה לא הולך. לא יודע למה. לי זה תורם המון לרוחניות...
בכל אופן, אני לא מתחבא בשום מקום, אבל לעומת זאת עוד לא מצאתי מסגרת חרדית למוסיקה קלאסית לגברים שאוכל להששתתף בה. אם מישהו מכיר, אשמח לשמוע.
בהויה החרדית הנשית יש התארגנויות למוסיקה קלאסית למכביר. לגבי הצד הגברי - התשובות הן שתיים:1) נערים מבתים חרדיים רגילים כמעט ואינם לומדים מוסיקה קלאסית. (במשפחתי, למשל, שלחנו את כל בנותינו ללמוד נגינה, אך לא את הבנים, וגם מנענו מהבנים להשתתף במקהלה למרות יכולותיהם הקוליות - מהסיבה שזה פיתוי סוחף ולא רצינו להעמיד להם פיתוי חזק יותר מאשר לימוד התורה.) 2) כשמדובר בבעלי תשובה - לפחות אחד שהכרתי, שהיה פסנתרן מצטיין, התנתק לגמרי ושקע בלימוד התורה. הוא הסביר לי כי אילו נשאר במוסיקה לא היה יכול לשקוע כך בלימוד.

מוזיקאית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Line In;1071734:
הקטע הזה מלא כולו בטרילים. (תקופת הבארוק או לא?...)
מאיזה שנה התכנה? הצ'מבלו לא רע בכלל.

והנה הנדל מזוית אחרת.

מוסיקה על פני המים זה בין האורטוריות המוכרות שלו זה סוויטה לתזמורת שנגנה באופן מסורתי על נהר התמזה(1717)
וכן האריה בתקופת הבארוק היתה בשימוש נרחב,בשיאה..

sara29

משתמש רשום
עיצוב גרפי
פששששששששש

ממש ממש יפה!!!
אני ממש אהבתי!

bekki

משתמש מקצוען
איזו נגינה ענוגה.
פשוט אהבתי!!! חתיכת כשרון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה