מונו-- איך מתמודדים עם הדבר הזה??

IAvigail

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
כמי שהתנסינו במונו קשה, אשמח להמליץ לך על רופא שעזר לנו ותוך יום יומיים היה שינוי רציני ואחרי שבוע שכחנו מהכל!!!
אפשר פרטים?
תודה רבה.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אפשר פרטים?
תודה רבה.
לא אני כתבתי את זה אבל לאחי היה סיפור דומה עם מונו קשה והו היה אצל דוקטור שלייפר מהר נוף ותוך שבוע הוא עמד על הרגלים

IAvigail

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
@stst
אפשר פרטים עלה כדור הטבעי למונו?
בעלי ואני עם מונו - ממש יעזור לנו.
תודה

דיני

משתמש מקצוען
תודי לה', נפלת על הצד הטוב של הסטטיסטיקה.

לאחרות שנדבקו, נולדו ילדים מתוקים חיים ונושמים, אבל עם פגיעות מהווירוס.
הCMV עלול לפגוע בראיה, בשמיעה, במוטוריקה וביכולות השכליות.
כך שהזהירות ממש לא מיותרת.
השאלה הגדולה בסיפור של מונו בהריון היא מועד ההדבקה.
בשליש הראשון הסיכוי שהנגיף חדר את השליה הוא נמוך - כ-10%. אבל במקרה כזה יש סיכוי גבוה לפגיעה, הנגיף חודר למוח וגורם לנזק.
בשליש האחרון הסיכוי להדבקת העובר גבוה מאד, אבל היות והמוח כבר הושלם בהתפתחותו, הסיכוי לפגיעה נמוך מאד , ממש כמו תינוק או ילד קטן שנדבק ב-CMV.
מה שכן, הנגיף חי ופעיל אצל העובר, ואחרי הלידה התינוק ממשיך הלאה להדביק. כך שלא כל מטפלת מסכימה לקבל אותו. (צריך להקפיד לשטוף ידיים אחרי כל החלפת טיטול וניגוב אף)

אני גיליתי בחודש שביעי שנדבקתי ב-CMV.
לפי ה-AVIDITY ידענו שזה קרה 5 חודשים קודם לכן. ב"ה הייתי כבר אחרי סקירת מערכות תקינה וכל הבדיקות המקובלות, כך שלא היה הרבה חשש להתפתחות,(על דיקור רחמי כמובן ויתרתי), אחרי הלידה גילינו שהתינוקת לא נדבקה ב"ה.

3524

משתמש מקצוען
לא אוכל לשתף אחרים מנסיוני, כי על בשרי למדתי שמחלת המונו אצל כל אחד היא ברמה אחרת, ולא מה שמועיל לאחד יועיל לאחרים.

בגדול, רוב מה שנכתב כאן עברנו בעצמנו והדברים נכונים, רציתי רק להוסיף המלצה לחולי מונו לבדוק אלרגיות, ישנם סוגי מאכלים שונים שאצל חולה אחד יעברו בשלום ואצל רעהו יחמירו את מצבו, אצלי למשל מאכלים המכילים סויה היו מביאים אותי לסחרחורת כבדה עד עלפון כמעט, אצל אחרים היו אלו מאכלים מטוגנים, כך שחשוב לבדוק באופן אישי ולא להסתמך על נסיונם של אחרים.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
השאלה הגדולה בסיפור של מונו בהריון היא מועד ההדבקה.
בשליש הראשון הסיכוי שהנגיף חדר את השליה הוא נמוך - כ-10%. אבל במקרה כזה יש סיכוי גבוה לפגיעה, הנגיף חודר למוח וגורם לנזק.
בשליש האחרון הסיכוי להדבקת העובר גבוה מאד, אבל היות והמוח כבר הושלם בהתפתחותו, הסיכוי לפגיעה נמוך מאד , ממש כמו תינוק או ילד קטן שנדבק ב-CMV.
מה שכן, הנגיף חי ופעיל אצל העובר, ואחרי הלידה התינוק ממשיך הלאה להדביק. כך שלא כל מטפלת מסכימה לקבל אותו. (צריך להקפיד לשטוף ידיים אחרי כל החלפת טיטול וניגוב אף)

אני גיליתי בחודש שביעי שנדבקתי ב-CMV.
לפי ה-AVIDITY ידענו שזה קרה 5 חודשים קודם לכן. ב"ה הייתי כבר אחרי סקירת מערכות תקינה וכל הבדיקות המקובלות, כך שלא היה הרבה חשש להתפתחות,(על דיקור רחמי כמובן ויתרתי), אחרי הלידה גילינו שהתינוקת לא נדבקה ב"ה.

נכון
ועדיין 10% זה המון.
לכן כדאי לכל מי שעיניה בראשה ואין לה נוגדנים, להזהר מאוד מאוד מהדבקה בשליש ראשון.
(קיים סיכון מסויים להדבקה אצל נשים שעובדות עם ילדים קטנים, כמו שהוזכר פה לגבי מטפלות).

פלאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
plan105720
אשמח לקבל ג"כ מידע למייל
בעלי עם מונו ואנחנו לא יודעים מה לעשות עדיין

IAvigail

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
יש טיפות של טבעון ביוטיק (אין לי איתם כלום)
אני יודעת שזה הודעה מלפני 1000 שנה
אבל אני מחפשת את הטיפות האלו ולא מוצאת, יש לכם מושג איפה משיגים אותם היום?
בבני ברק
תזכו למצוות

maaa

משתמש חדש
אשמח לקבל כל מידע בעינין
shira31566 גמייל

תודההההההה!!!

איתי טלי

משתמש חדש
קנו לי את הטיפות צמחים של אונה ד'גטו ועוד איזה משהו
ב"ה עזר פלאים!!!
תודה-את מתכוונת לתמצית?
1718523567704.png

מרחבית

משתמש מקצוען
1. מחלת המונו הקלאסית היא מהנגיף EBV.
לפעמים יש וירוסים אחרים שגורמים למונו, כגון CMV.
אז לפני שנלחצים על העובר - בררו אצל הרופא לפי בדיקות הדם של החולה - באיזה וירוס מדובר.
2. לרבים מחולי המונו יש טחול מוגדל, ובמצב כזה יש להיזהר מפעילות ספורטיבית, בעיקר הרמת משקולות.
חשוב להיות בקשר עם רופא שייתן הוראות איך ומתי לחזור לפעילות רגילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה