מומחי הפורום - עצרתכם המקצועית.

מולטימד

משתמש פעיל
במסגרת שיפוצים הקבלן מבצע לי עבודות גבס.
ביניהם ספריה מגבס והנמכת תקרה לסלון.
אחרי ההורדה של הארון (מאורך הסלון) הסלון נשאר בגודל 3/6 מטר.
כאשר החלון ויטרינה לכל ה-3 מטר עד למעלה. וממול הדלת כניסה.
התקרה של הבית מאד נמוכה ולכן לא רציתי להוריד תקרות צפות מהאמצע.
ולכן הוחלט להוריד מסגרת של 35 ס"מ מסביב לסלון.
והכנה ל-2 נברשות.
אך נתקלתי במספר בעיות שאשמח לקבל חו"ד מקצועית.
1. האם ה-35 ס"מ לא מוגזם להוריד מרוחב של 3 מטר?
2. התאורה- מה יהיה מקור התאורה של החדר? מה ההבדל ביןT5 ללדים ולספוטים או תאורה שקועה עם הברגה?-התבלבלתי לגמרי.
3. האם צריך להכניס את הT5 מעל הקרניז- אז כמה ס"מ צריך להוריד מהתקרה? האם כדאי להכניס תאורה שקועה גם מלמטה.
4. ושאלת המליון דולר- כמה תאורה אני צריכה לכזה סלון.
5. האם יותר יפה בפינות הגבס לעגל או חיתוכים ישרים?

מצורף שרטוט.
ותודה מראש!

קבצים מצורפים

• הנמכות-01.png
    KB 20.1 · צפיות: 22

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
איפה גולן וכל החברה המקצועיים?

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יכולה לענות לך מקצועית בצורה מדויקת על ענין ההבדלים בין התאורות השונות,
בכמה מונמכת המסגרת? אם אתה אומר שהתקרה נמוכה, צריך לדאוג שגם המסגרת תיהיה בגובה נעים- לא פחות מ-2.30 מ' מהרצפה,
אם יש הכנה ל-2 נק' מאור במרכז התקרה- זה יכול להספיק בתור תאורה עיקרית,
כדאי מאד לשלב בקרניז תאורה נסתרת, שהיום כבר לא מתבצעת ע"י פלורוסצנטים אלא ע"י פסי לד שמפיקים תאורה גבוהה בצריכה נמוכה של חשמל. וגם האפקט המתקבל מהתאורה הזו הוא מעניין ונותן אווירה ויכול לעמוד גם בפני עצמו במקרים בהם רוצים תאורה מיוחדת.
ספוטים בתחתית הקרניז כבר קצת מיותרים, אבל אם אוהבים ורוצים את המראה המתקבל מהם ולעיתים גם להשתמש בסוג האור שהם מפיקים- ניתן לעשות כמה בודדים בסדר יפה, לדוג'- 3 ספוטים מעל הוויטרינה- החלון ועוד 3 מעל הכניסה, אבל לא כדאי ממש בכל המסביב.
לגבי פינות מעוגלות- עניין של טעם, אך לדעתי אין כאן צורך גם בהתעגלות, לא מדובר במקום גדול.

בהצלחה!

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ההבדל בין רוחב של 3 מ' ל3.3 הוא מאוד משמעותי.
קחו שולחן ברוחב 90
תושיבו משני הצדדים אנשים ותראו בעצמכם את ההבדל.

בהצלחה

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י מולטימד;1507092:
1. האם ה-35 ס"מ לא מוגזם להוריד מרוחב של 3 מטר?
2. התאורה- מה יהיה מקור התאורה של החדר? מה ההבדל ביןT5 ללדים ולספוטים או תאורה שקועה עם הברגה?-התבלבלתי לגמרי.
3. האם צריך להכניס את הT5 מעל הקרניז- אז כמה ס"מ צריך להוריד מהתקרה? האם כדאי להכניס תאורה שקועה גם מלמטה.
4. ושאלת המליון דולר- כמה תאורה אני צריכה לכזה סלון.
5. האם יותר יפה בפינות הגבס לעגל או חיתוכים ישרים?

מצורף שרטוט.
ותודה מראש!
נענה על ראשון ראשון ואחרון אחרון.
1. .35 זה רוחב מספיק ויפה ולא מוגזם, מספיק לרדת בגובה עד 30 ס"מ.
2. מספיק לך נקודת תאורה אחת מעל פינת אוכל ועוד נקודה מעל פינת ישיבה- ושיהיו כמובן בקו מקביל.
ההבדל בין T5 ללדים זה בגדול- T5 זה תאורת פלורוסנט חסכונית יותר מתאורת פלורוסנט הרגילה.
תאורת לדים היא חסכונית יותר המראה שהוא נותן שונה יותר, אחיד יותר. (אני חושבת שיש אשכולות מורחבים יותר על הענין- תנסי לחפש...)
בגלל שזה סלון לא בטוח שמתאים כאן תאורה שקועה, עדיף משהו שיתן יותר מימד בחלל- תאורה שרואים אותה- אבל זה כבר ענין של טעם.
3. לא צריך להכניס T5 בקרניז, מספיק לשים תאורת לדים להתקנה נסתרת. זה יוצר תאורת אוירה טובה מאד. לא הייתי אומרת להכניס תאורה שקועה מתחת, הסלון לא כ"כ גדול וברגע שתשימי כמה מקורות תאורה זה יצור בלאגן וכל נקודת תאורה תאבד את האפקט שלה....
4. שאלת המליון- עניתי למעלה- ושוב זה ענין של טעם...
5. אני לא הייתי מעגלת את הפינות אין טעם בכך. מה גם שכתבת שאת עושה ספריות גבס ובטח היא בקוים ישרים, אז לכי כבר על הכל בקו ישר, אין סיבה לעגל פינות פתאום...
הצלחות!!!!

זלדית

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
T5 ופלורוסנטים הם מאותה משפחה. הT5 דק ומעודן יותר ונותן אור עוצמתי נחשבת נורה מתקדמת יותר ומתאימה לגופי תאורה מסוימים.
ספוטים - הם גוף תאורה שקוע ומגיעים בנורות שונות - לד שהיא נורה חסכונית לשנים אך יקרה בקניה.
לגבי כמות התאורה בחדר, רצוי להיועץ ביועץ תאורה מקצועי.
לגבי שאלות הספציפיות לחלל אני מייעצת לך לשאול את עיצוב קונקט - 0527674520

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה