דרוש מידע מוח לבן> מידע שימושי שיעשה לכם סדר במהירות לפני שאתם הולכים לישון...

אפרוחית413

משתמש פעיל
שלום וברכה לכולם!
לפני תקופה עלתה שאלה בקהילת איש את רעהו אפשר לצפות כאן
ועלה המושג של "מוח לבן"
אז מה זה מוח לבן?
כפשוטו- לבן, ללא שום מחשבות שמסיטות ליומיום.
תחושה של "קאט" במוח
לדוגמא: נניח שיש ברשותכם מחשב ובו 15 קבצי וורד פתוחים ו-15 נושאים שונים.
האם המחשב יכול להפעיל את עצמו מחדש ברגע שיש בו חלונות פתוחים? עלינו לסגור חלון חלון וכל קובץ על מנת להפעיל מחדש את המחשב בצורה תקינה כך אנו בנ"א בשביל להירדם בצורה רגועה ומהירה צריך לסדר אותם ולסגור את כל הנושאים הפתוחים לנו ברגש ובמחשבה ע"מ שהנפש שלנו תהיה פנויה ורגועה לשינה.
וכדי לקצר את הדרך הארוכה לכניסה למצב שינה הומצאה שיטת "המוח הלבן"
איך מייצרים אותה?
באמצע היום, בשיא העומס! תתיישבו ותדמיינו את המוח שלכם מלא במחשבות ואז פתאום עוצרים. עושים קאט. סוגרים את הבסטה.
משחררים!
מדמיינים מוח לבן, אור גדול נשפך עליו ופתאום הקובייה הוורודה שבתוך הראש בתוך תוכה נהיית לבנה!
כאילו "עוצמים" את המוח ממחשבות, מדמיינים פתאום אובך גדול על המוח ולאט לאט מרוקנים אותו.
מתי שיש קשיי הירדמות לפעמים עוזר לכבות את המוח, אבל התת- מודע שלנו לפעמים מרגיש שמנסים "לעבוד" עליו אז מנסה להישאר ער.
במשך הזמן שבן- אדם מתרגל לשיטתיות של השיטה ולהצליח לכבות ולהאפיל את המוח הוא מצליח להירדם ללא כל ה"מנטרות" שמשננים לפני שלא מצליחים לישון.
תתחילו ללמד את עצמכם לזה...אתם לא יודעים באיזה שלב בחיים תצטרכו את זה:)
מקווה שעזרתי לפחות לאחד,
אם יש שאלות- מוזמנים לשאול!

:):):)

משתמש פעיל
מרגישה שזה בלי שליטה, מדמיינת אותי עושה את זה וחוצמיזה שזה לא יצליח- אני גם בשניה שאני יעשה את האור הלבן- לא אזוז גם בגוף, מי קפיאה כזאת....
בעצם זה יכול לעזור למצבים שאני מנסה להתנקות ממחשבות, ולהתרכז או לא להתרכז בכלום?

אפרוחית413

משתמש פעיל
מרגישה שזה בלי שליטה, מדמיינת אותי עושה את זה וחוצמיזה שזה לא יצליח- אני גם בשניה שאני יעשה את האור הלבן- לא אזוז גם בגוף, מי קפיאה כזאת....
בעצם זה יכול לעזור למצבים שאני מנסה להתנקות ממחשבות, ולהתרכז או לא להתרכז בכלום?
בדיוק!
הולכים לנסות את זה.
לילה טוב
הצלחתם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה