מה שבאמת חשוב לי בשטיפה- ניקיון רובע

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש למישהי מושג איך מנקים את הרובע, בצורה שתשיב לו את הצבע המקורי?:confused:

חשוב לי מאד לקו הנקי של הרצפה, שהרובע יהיה בצבעו המקורי (לבן). :eek::rolleyes:
אמרו לי שאפשר לחדש את הרובע, אני מעדיפה שיטות לניקוי יסודי.

ועוד שאלה: האם יש שיטה בשטיפה, כדי לשמור על צבע הרובע בריצוף חדש?

אשמח למענה מהמומחיות בניקיון...
הרבה נחת, ורק לכלוך ובלגן בריא, בבית בריא! ;)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י אשר כותבת;2501132:
יש למישהי מושג איך מנקים את הרובע, בצורה שתשיב לו את הצבע המקורי?:confused:

חשוב לי מאד לקו הנקי של הרצפה, שהרובע יהיה בצבעו המקורי (לבן). :eek::rolleyes:
אמרו לי שאפשר לחדש את הרובע, אני מעדיפה שיטות לניקוי יסודי.

ועוד שאלה: האם יש שיטה בשטיפה, כדי לשמור על צבע הרובע בריצוף חדש?

אשמח למענה מהמומחיות בניקיון...
הרבה נחת, ורק לכלוך ובלגן בריא, בבית בריא! ;)
רובה...
חשבתי שאת מתכוונת לרובע היהודי...
בכל מקרה אפשר לשפוך חומר מסיר שומנים בגלון(יש לנקי 10)
לחכות כמה דקות ולשפשף

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יכולה לומר לך מה לא לעשות:
לא להשתמש במברשת קשה לקרצוף הרובה, עלול להיגרם נזק לאיטום.
בשנה שעברה קרצפתי היטב היטב את הרובה שסביב המרצפות ובקו החיבור לפנלים (ואני יודעת שאין צורך להכשיר את הרצפה לפסח, היא בלאו הכי נשארת בחזקת חמץ... רק כי כך מקובלני מבית אמא :)).
הרצפה אומנם יצאה בוהקת, אבל היות והאיטום אצלי לא היה איכותי מספיק, נוצרו בעיית רטיבות רצינית אצל השכנים מתחתיי (שנפתרה רק אחרי חידוש של הרובה בחלק גדול מהבית...).
שיטה אחרת אני לא מכירה, חוץ מלחדש את הרובה- שזו עבודת נמלים רצינית.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
למרוח הרבה אקנומיקה ולתת לה לעבוד לבד לפחות חצי שעה עד ששוטפים אותה

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לי אמרו שאומרים רובע, ולא רובה.
כי רובע זה מלשון תחימה וסגירה, שאוטם את מעבר המים לקומה מתחת, הלא כן?

לענייננו- האם החומר של נקי 10 באמת עוזר? ניסיתם?

מדובר בריצוף חדש, שכואב הלב שצבע הרובה/ע הולך ומתכהה...

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם יש לך ריצוף פורצלן, ולא אבן, שיש וחומרים אחרים שרגישים לחומצה, תוכלי לנקות ע"י 00 מנקה שירותים.
החומצה שבחומר אוכלת אבן, במגע עם הרובֶּה היא אוכלת אותו מעט ומורידה ממנו שכבה לא מורגשת - הרובה נראה כמו חדש.
ליתר ביטחון, נסי קודם בפינה נסתרת.

שימי לב שנדרשת זהירות מירבית להימנע ממגע החומר במתכת כג' ידיות הברזים, להם החומצה החזקה גורמת כויות בצבע מתכת באופן בלתי הפיך.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י חלוש;2501192:
אם יש לך ריצוף פורצלן, ולא אבן, שיש וחומרים אחרים שרגישים לחומצה, תוכלי לנקות ע"י 00 מנקה שירותים.
החומצה שבחומר אוכלת אבן, במגע עם הרובֶּה היא אוכלת אותו מעט ומורידה ממנו שכבה לא מורגשת - הרובה נראה כמו חדש.
ליתר ביטחון, נסי קודם בפינה נסתרת.

שימי לב שנדרשת זהירות מירבית להימנע ממגע החומר במתכת כג' ידיות הברזים, להם החומצה החזקה גורמת כויות בצבע מתכת באופן בלתי הפיך.

תודה!
מדובר בפורצלן, האם זה בעייתי?

yaffab

משתמש מקצוען
אני קונה אקונומיקה בבקבוק התכלת - 4 ליטר בכמה שקלים. זו אקונומיקה שלא מכילה סבון והיא דלילה מאד.
שופכת על הרצפה באיזור מסוים וממתינה ואז לוקחת ספוג הפלא ומשפשפת. הכי נח זה לשים את הספוג על הרצפה ולשפשף בעזרת הנעל.
הרבה עבודה אבל התוצאה משתלמת.
ואני מאד מזדהה אתך בקשר לרובה המכערת את הריצוף...

דורהלה

משתמש פעיל
לי יש גם ריצוף חדש (גרניט פורצלן) שאני חוששת שיאבד את הברק מניקוי אלים.
אימי מנקה עם סודה לשתיה, שמעתי שזה עובד אבל לא ניסיתי

PRIMA

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחרי שטיפה כשהרצפה עוד רטובה,
אפשר לעבור עם מגבון (!)
שפשוף קל והלכלוך יורד.
עבודת נמלים אבל שווה!

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
במשך כל השנה משפשפת עם מטאטא של רב מגב בספונג'ה(שפשוף קל) בנוסף מתחזקת כל פעם חדר אחר עם ספוג הפלא
נראה נקי ויפה אבל לא חדש
כנה שלי עשתה עם קיטורן איכותי (לא הצהוב הקטן) לפני פסח שנה שעברה יצא דנדש. קחי בחשבון שזה עושה בריכה בבית.

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אשר כותבת;2501197:
תודה!
מדובר בפורצלן, האם זה בעייתי?
לי יש גרניט פורצלן מט באיכות סטנדרטית (לא יודעת מה קורה לאילו שהם לא איכותיים) ולא קורה לרצפה כלום.
בכל מקרה לנסות בפינה נסתרת.

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י אשר כותבת;2501167:
לי אמרו שאומרים רובע, ולא רובה.
כי רובע זה מלשון תחימה וסגירה, שאוטם את מעבר המים לקומה מתחת, הלא כן?

דווקא נראה לי שצריך לומר 'רובה' כי זה מלשון רובה [בסגול] שמאיים על האוייב לא לפלוש לתחומו וגם כאן זה מאיים על המים לא לחלחל:D:D
תרגיעו. זו לא מילה בעברית. מן הסתם לקוחה היא מהערבית. בכל אופן יותר מתאים לכתוב רובה. רובע ממש נראה משונה.

שרי 1

משתמש פעיל
אני שנה אחת קניתי צבע וצבעתי (רק רובה בפנלים)
הבעיה שבסוף את משתמשת המון עם האצבעות
במקום המברשת הדקיקה זה יוצא יותר יפה וקל

אבל-
איזה שפשופים שנשארו לי באצבעות...:eek:
מאז כמעט נדרתי שאני רוצה אצבעות שלמות
ורובה מלוכלכת...;)

moria6780

משתמש רשום
הפתרון האמיתי (שאמר לי בעל מקצוע שמורח את הרובה בריצוף חדש) זה לשים רובה בצבע כהה!

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י moria6780;2501890:
הפתרון האמיתי (שאמר לי בעל מקצוע שמורח את הרובה בריצוף חדש) זה לשים רובה בצבע כהה!

גם אני בתחילה חשבתי לעשות רובה כהה (שיכנעתם אותי, רובה, רובה.)
אבל כשהדביקו לי את הרצפה לבנה ומבריקה כמו מראה, הבנתי שחייביםכאן רובה לבנה, כדי שייראה משטח האחיד.
רובה כהה מתאימה לרצפה מט או לפאטו כנראה יותר. היא פחות 'שוברת' את הברק...

שישיה

משתמש סופר מקצוען
לרסס אנטי קאלק של סנו על הרובע/רובה-מה שתבחרו, להמתין 10-15 דקות ולשטוף.
הרובע חוזרת לימי נעוריה. לא ניסיתי על פורצלן, אבל לקרמיקה רגילה לא קרה כלום.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שישיה;2501918:
לרסס אנטי קאלק של סנו על הרובע/רובה-מה שתבחרו, להמתין 10-15 דקות ולשטוף.
הרובע חוזרת לימי נעוריה. לא ניסיתי על פורצלן, אבל לקרמיקה רגילה לא קרה כלום.

ובלטות של פעם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה