דרוש מידע מה צריך בשביל דרגת רווחה?

אסתי בראון

משתמש מקצוען
גם כשהפעוט בסיכון? (מחלה כרונית אצל ההורים)
ממה שהבנתי מהיורית, כן אם לאמא מחלה כרונית - לא מחלה נפשית והיא עובדת כמות שעות גבוהה מ24 ש"ש, אין סיבה לתת דרגנ מהרווחה והיא יכולה לקבל מהתמת.
כל הסיבה הבסיסית שבשלה נוצר חוק פעוטות לסיכון הוא דווקא לנשים שאינן עובדות , או עובדות מעט והילד נמצא בסיכון מפאת המצב בבית ולכן הרציונאל הוא לספק לו הגנה במעון ברב היום. אם האם עובדת שעות רבות היא יכולה לקבל דרגה מן התמת ולא בטוח שהפעוט בסיכון, לכן החוק מסייג מקרים מסויימים שבשלהם ילד מקבל דרך הרווחה מימון למעון( וגם אז יש השתתפות מינורית).

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אני מכירה סביבי כאלו שעובדות יותר ומקבלות עדיין דרגת רווחה.
יש כאלו שלא זכאיות לדרגה מטעם התמ"ת ועדיין שווה להן לשלם לפי דרגה מספר 1 ברווחה.
אבל הבנתי שכל נושא המעונות זה תלוי בלשכה הספציפית והדברים משתנים לפי רמת הסיכון שבה הפעוט נמצא.
ועוד נקודה- יש ערים שיש בהן מעונות לילדי רווחה שפתוחים בין 7 בבוקר ל7 בערב ואת זה אין במעונות של התמ"ת
המעונית הללו הם לא מעונות רגילים השונים רק במספר השעות, אלו מעונות לפעוטות בסיכון , יש בהם עובדת סוציאלית המלווה את המשפחות, האייני לי שאף אחת מאיתנו לא רוצה לראות את ילדה שם, מיועדים למקרי קצה.
עכשיו לגבי החוק- מאמינה דלכל לשכה סף מכסות שונה, עיריית בני ברק כנראה צריכה לאשר למאות ילדים בעוד שבערים אחרות המכסות הם עשרות בודדות, ויתכן ומתגמשים טיפה יותר ומעגלים םינות, איני יודעת, אצלנו בלשכה עובדים מאד מסודר ויש וועדה ורק מי שנמצא זכאי על םי החוק מקבל אישור, כשיתכן ויש גם אינטרפטציה אישית מה נקרה פעוט בסיכון על פי תנאי מסויים, כלומר עוסית אחת תאמר שזו הזנחה נוראית ותיאשר, עוסית שניה תשלול...
יש פה מאתר כל זכות את הקריטריונים. לגבי מי ששאלה על מחלה כרונית, אני רואה שקריטריון כהכרה בוועדה מופיע, אך ישנה רשימה המסייגת מה נקרא מחלה כרונית המזכה בוועדה.

קבצים מצורפים

• Screenshot_2022-07-19-19-00-51-604_com.kosher.chbr.jpg
    Screenshot_2022-07-19-19-00-51-604_com.kosher.chbr.jpg
    KB 546.4 · צפיות: 64

בוקסה

משתמש פעיל
את עזרתכם,
אני עובדת משרת אם בהוראה,
יש לי תלושים של עוז לתמורה.
במקביל, יש לי אוצר- ילדה נכה 236% בביטוח לאומי משובצת בעלה.
האם אני יכולה לקבל עבורה את הדרגה הטובה ביותר מהרווחה?
איך?
למי לפנות?

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
את עזרתכם,
אני עובדת משרת אם בהוראה,
יש לי תלושים של עוז לתמורה.
במקביל, יש לי אוצר- ילדה נכה 236% בביטוח לאומי משובצת בעלה.
האם אני יכולה לקבל עבורה את הדרגה הטובה ביותר מהרווחה?
איך?
למי לפנות?
בהחלט שכן
צריך לפנות למחלקת רווחה בעיר מגוריך

שרה זלצמן

משתמש חדש
לפי מה התשלום על המעון למי שיש לו אישור רווחה?
השנה היה לי אישור רווחה ושילמתי על ילד 550 שח, שמעתי שיש כאלה שמשלמים הרבה פחות, איך זה הולך?

סיגל א

משתמש מקצוען
כלומר?
מה מחשבים?
גם את הקצבת נכות?
מלגת כולל?
במידה מסוימת אולי עדיף לפנות רגיל ולא דרך רווחה ככה לא מחושבת הקצבה...
לא?
קצבת נכות לא נחשבת קצבה בכל מקרה.
מחשבים את משכורת האישה.
משכורת הבעל / מלגת כולל.
והכנסות אחרות נוספות - הבטחת / השלמת הכנסה, סיוע בשכר דירה וכדו'.

אגב - דיברו פה על עבודת אם לא יותר מ24 ש"ש.
מהמידע שלי זה עד 20 ש"ש, יתכן שאני טועה.

אפרוח קטן

משתמש מקצוען
קצבת נכות לא נחשבת קצבה בכל מקרה.
אבל היא כן מחשבת אותה כשיש עוד הכנסה.
כלומר הבנתי שזה עובד שאם הזוג חי רק על הקצבה מבט"ל התשלום למעון יהיה 100 ש"ח
ברגע שיש עוד הכנסה אפילו בסיסית מהכולל למשל היא כבר מחשבת הכל כולל הכל קצבה+ מלגת כולל+ הכנסות נוספות במידה ויש ואותם מחלקת לפי נפש ואז זה כבר יכול לצאת סכום גבוה לגמרי...וכבר לא שווה את הרווחה...

סיגל א

משתמש מקצוען
אבל היא כן מחשבת אותה כשיש עוד הכנסה.
כלומר הבנתי שזה עובד שאם הזוג חי רק על הקצבה מבט"ל התשלום למעון יהיה 100 ש"ח
ברגע שיש עוד הכנסה אפילו בסיסית מהכולל למשל היא כבר מחשבת הכל כולל הכל קצבה+ מלגת כולל+ הכנסות נוספות במידה ויש ואותם מחלקת לפי נפש ואז זה כבר יכול לצאת סכום גבוה לגמרי...וכבר לא שווה את הרווחה...
הבנת לא נכון.
מחשבים אך ורק את ההכנסות הנוספות.
בכל מקרה כדאי דרך הרווחה - דרגת רווחה נמוכה יותר.
ואגב - א"א לבחור רווחה או תמ"ת. או שעובדים סך ש"ש מסוים וזכאים לדרגת תמ"ת או שעובדים פחות ממנו וזכאים לדרגת רווחה.
אני לא יודעת באיזו עיר את גרה, רק קחי בחשבון שיש ערים שוועדות לפעוטות בסיכון הן לא קלות, וכל דבר קטן פוסל מלקבל דרגת רווחה. (דווקא בגלל שבציבור שלנו רווח לצערנו המושג של משפחות מוכרות ברווחה, בגלל הכמות הגדולה של ילדים נכים / מיוחדים. יש הקשחה גדולה של הקריטריונים בערים מסוימות).
בהצלחה בכל מקרה!

EWWQER

משתמש חדש
שלום רב
מבוררי בעיר חיפה בשביל לקבל את דרגת 1 ברווחה שזה 100 שח בחודש צריך בשביל זה להכניס רק עד 400 שח לנפש לשני בני הזוג יחד וכן עד 20 שעות שבועיות.

זושא כץ

משתמש מקצוען
@אסתי בראון
1. מה השינויים שיש בזכאות למעון מטעם הרווחה
יש שמועות שזה כבר לא תלוי בשעות עבודה אלא בהכנסות

2. מה ההבדל בין זה לבין מעון מהתמ"ת
3. אז למי הרווחה אמורה לעזור?
4. מה עושים כשההורה מרויח את שכר המינמום אבל לא מוכן לשלם את המעון ולילד יש קושי להיות בבית

@אסתי בראון

4. מה עושים כשההורה מרויח את שכר המינמום אבל לא מוכן לשלם את המעון ולילד יש קושי להיות בבית
@אסתי בראון

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@אסתי בראון

2. לפעמים גם המושמים במעון דרך הרווחה משלמים כמו תמת.
יש ערבוב בין שני הדברים, הזכאות להשמה במעון דרך הרווחה, ודרגת השתתפות.
גם דרך הרווחה יש מצב שיצא למשפחה דרגת השתתפות של 1450 שח...
הכל לפי מבחן הכנסות(קצבת נכות=הכנסה)
1. לתקופה קצרה זה היה תלוי בהכנסה ולא בשעות. זה חזר כנראה להיות תלוי בשעות
סעיף 4 לא ממש ברור
אם הילד בסיכון והאב לא מוכן לשלם? מדאיג מאד...

אסתי בראון

משתמש מקצוען
אין שום הבדל מבחינת מעון- מדובר במעון של התמת רק שבמקום לשלוח את כל הטפסים לקבלת דרגה המחושבת על פי דירוג הכנוסת- מקבלים מראש דרגת רווחה שזה אומר סכום השתתפות נמוך
בשביל לקבל דרגת רווחה יש צורך להיות מוכרים ברווחה, לעבורוועדת פעוטות בסיכון- ישנם קריטריונים שבעטיים פעוט יכול לקבל דרגת רווחה- הזנחה, אלימות, קושי נפשי של אחד ההורים, מחלה פיזית או כרונית של אחד ההורים וכו

ישנם מעונות רווחה שזה מעונות המיועדים לפעוטות בסיכון, הם פועלים עד שעה 19:00, יש במקום צוות רב מקצועי ומבינה שכוונת השואל היתה למעונות תמ"ת רגילים עם דרגת רווחה.

זושא כץ

משתמש מקצוען
אין שום הבדל מבחינת מעון- מדובר במעון של התמת רק שבמקום לשלוח את כל הטפסים לקבלת דרגה המחושבת על פי דירוג הכנוסת- מקבלים מראש דרגת רווחה שזה אומר סכום השתתפות נמוך
בשביל לקבל דרגת רווחה יש צורך להיות מוכרים ברווחה, לעבורוועדת פעוטות בסיכון- ישנם קריטריונים שבעטיים פעוט יכול לקבל דרגת רווחה- הזנחה, אלימות, קושי נפשי של אחד ההורים, מחלה פיזית או כרונית של אחד ההורים וכו

ישנם מעונות רווחה שזה מעונות המיועדים לפעוטות בסיכון, הם פועלים עד שעה 19:00, יש במקום צוות רב מקצועי ומבינה שכוונת השואל היתה למעונות תמ"ת רגילים עם דרגת רווחה.

עד היום מי שעבד פחות מ24 שעות ולא היה זכאי למעון דרך התמ"ת, קיבל דרך הרווחה, ואח"כ עבר בדיקת הכנסות לקביעת המחיר
הפעם יש שינוי שמי שעובד מעל סכום מסוים , לא משנה כמה שעות עבודה הוא לא זכאי
ואני מנסה לקב מידע מאומת על השמועות הללו

האם אתם יודעים מי יהיה זכאי למעון מבחינת הכנסות דרך הרווחה?

שומרת החומות

משתמש מקצוען
עד היום מי שעבד פחות מ24 שעות ולא היה זכאי למעון דרך התמ"ת, קיבל דרך הרווחה, ואח"כ עבר בדיקת הכנסות לקביעת המחיר
הפעם יש שינוי שמי שעובד מעל סכום מסוים , לא משנה כמה שעות עבודה הוא לא זכאי
ואני מנסה לקב מידע מאומת על השמועות הללו

האם אתם יודעים מי יהיה זכאי למעון מבחינת הכנסות דרך הרווחה?
אני הבנתי שמעל 3000 שח לא זכאי

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תלוי כנראה באיזה רשויות.
ככל הנראה חוזרים למספר שעות, ולא הכנסה עד 3100.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תלוי כנראה באיזה רשויות.
ככל הנראה חוזרים למספר שעות, ולא הכנסה עד 3100.
ז''א שזה חוזר להגדרה שאם האשה עובדת פחות מ24 שעות - זכאים?
כל רשות עושה כרצונה?
זה תלוי ברצון טוב של עו''ס ברווחה? או שיש להם הנחיות ברורות?
יש מקום שאפשר לבדוק מידע מדוייק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כח

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה אֶקְרָא צוּרִי אַל תֶּחֱרַשׁ מִמֶּנִּי פֶּן תֶּחֱשֶׁה מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יוֹרְדֵי בוֹר:ב שְׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ בְּנָשְׂאִי יָדַי אֶל דְּבִיר קָדְשֶׁךָ:ג אַל תִּמְשְׁכֵנִי עִם רְשָׁעִים וְעִם פֹּעֲלֵי אָוֶן דֹּבְרֵי שָׁלוֹם עִם רֵעֵיהֶם וְרָעָה בִּלְבָבָם:ד תֶּן לָהֶם כְּפָעֳלָם וּכְרֹעַ מַעַלְלֵיהֶם כְּמַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם תֵּן לָהֶם הָשֵׁב גְּמוּלָם לָהֶם:ה כִּי לֹא יָבִינוּ אֶל פְּעֻלֹּת יְהוָה וְאֶל מַעֲשֵׂה יָדָיו יֶהֶרְסֵם וְלֹא יִבְנֵם:ו בָּרוּךְ יְהוָה כִּי שָׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנָי:ז יְהוָה עֻזִּי וּמָגִנִּי בּוֹ בָטַח לִבִּי וְנֶעֱזָרְתִּי וַיַּעֲלֹז לִבִּי וּמִשִּׁירִי אֲהוֹדֶנּוּ:ח יְהוָה עֹז לָמוֹ וּמָעוֹז יְשׁוּעוֹת מְשִׁיחוֹ הוּא:ט הוֹשִׁיעָה אֶת עַמֶּךָ וּבָרֵךְ אֶת נַחֲלָתֶךָ וּרְעֵם וְנַשְּׂאֵם עַד הָעוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה