עזרה מה עושים כשחדר הילדים מבולגן תמיד?

מירי חן

משתמש פעיל
תנו לי עיצה זה פשוט מוציא אותי מהכלים ,אני מבקשת כל יום לסדר אבל זה ממש לא הסדר שאני מצפה לו ,בעיקר מפריע לי נורא הקטע של הספרייה של בנות בי"ס שלי דפים מתעופפים באויר מכשירי כתיבה וספרים האם מוכר לכן? הבו לי עיצות מנסיונכן האישי..............

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עושים פסח מחדש בחדר ,ודואגים שלכל דבר יהיה מקום, אם צריך יש קופסאות ארגון
זה קורה בכל בית
פשוט לא לתת ללכת לישון לפני שהחדר מאורגן
אבל זה מתחיל מארגון בארונות

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
את צריכה להסביר להן מה מצופה מהן, איך הן אמורות לסדר, היכן אמורים להיות דפים מעופפים. תארגני להן תיקיה לשמירת הדפים, סלסילות לשמירת חפצים, שיהיה מקום מדויק לכל דבר. את צריכה גם להסביר להן איך לשמור על הסדר. למשל, בזמן שהן מסדרות תיק הן צריכות להחזיר כל דבר למקומו המדויק ולא להשאיר לאחר כך, או אחרי שיעורי בית לדאוג להחזיר כל ספר ומחברת למקום.
אחרי שהן כבר יודעות איך מסדרים, תגדירי להן יום בשבוע בו החדר חייב להיות מסודר ועד אז הן לא יכולות לעשות שום דבר. לא בתור עונש, אלא כתוצאה. כל עוד החדר לא מסודר אי אפשר להזמין חברות, אי אפשר לקרוא ספר/ללכת לספריה/לשחק וכו'.
ועוד טיפ קטן, אל תקפידי על קטנות, במיוחד אם זה לא נעשה כהתרשלות. גם אם הן לא ממש מדייקות בסדר, אל תקפידי על זה כי זה עלול לייאש אותן לגמרי.
בהצלחה!

אום

משתמש מקצוען
עצה לעתיד ולא לעכשיו
פשוט לקנות ספריה עם דלתות לארונות של המחברות והקשקושים שלהן
כי הרבה פעמים בנות ובעיקר ילדות הולך עם בלאגן...
זו היתה המסקנה בבית הורי
קנו ספריה והשאירו כמה מדפים פתוחים לדובונים, ספרים וכאלה
השאר סגור!

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
האם לבנות שלך יש מגירה /מדף בארון לכל אחת
עבור כל הדברי בית הספר שלהם
לבנות שלי יש גם מדף גם מיגרה וזה עמוס לעיפה
כל אחת אחראית לסדר שלה

רחל לה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
פשוט לא לתת ללכת לישון לפני שהחדר מאורגן
מישהי מוכנה להסביר לי את המשפט הזה??? אני רואה את זה כאן הרבה
כאילו הם הולכים לישון מיד, ואם אני מאיימת שלא הולכים לישון אם לא מסודר אז זה ישכנע אותם לנקות?? נראה לי שאצלי לא ינקו כדי שלא יצטרכו ללכת לישון...

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אפשר גם להגיד אחרת לא יוצאים לחברות או מהבית עד שהחדר מסודר וכל דבר במקומו
לאט לאט ילמדו נכון זה לא קל כולנו עוברות את אותו הדבר כך נראה לי אבל אולי להציב גבולות ולעמוד עליהים יהיה יותר קל
תלכי איתם לבחור מגירות יפות לארגון החדר אולי זה יעזור קופסאות למברשות לגומיות וכ'ו

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עצה נוספת יש לי במגרה של הכתביה כמו מסדר סכום במטבח העברתי אחד למגירה הנ"ל
מחולק לפי עטים/מחדדים/מחקים/דבקים וכו קלמר לכל הלורדים וכו ' זה עושה ממש סדר במגירה
ובנוסף קופסא גדולה של כל המכשירי כתיבה אם חסר לוקחים משם
הרh תמיד חסר ואי אפשר כל היום לקנות

Sarah07

משתמש פעיל
אני לא מאפשרת לבנות ללכת לחברות, להזמין חברות או לרדת לגינה עד שהחדר מסודר.
זה עוזר - לא ב 100% אבל לפחות לא בלאגן היסטרי...
אבל - את צריכה להיות החלטית ועקבית לגמרי
בהצלחה!

SN

משתמש מקצוען
הייתי בדילמה הזאת לא מזמן..

אין לי עדיין ספרייה בחדר (הבנות שלי בכיתה א וגן חובה) אבל החדר היה כל הזמן בלאגן עם דברים שאין להם מקום מוגדר וכל פעם התגלגלו ממקום למקום, אז החלטתי לקבוע עם הבנות שלי פגישה :):p:eek:

דיברתי איתם יום אחד על זה שהחדר מידי מבולגן וזה מאד מפריע לי והאם גם להם מפריע (ברור שמפריע להם.. :rolleyes:)
הסברתי להם שבעבודה שלי כשיש בעיות/התלבטויות וכדו' אז קובעים פגישה, יושבים כולם מסביב שולחן וכל אחד אומר את דעתו ובסוף מחליטים ביחד.
אז החלטנו לקבוע לנו פגישה ביום מסוים אחרי ארוחת ערב..
הם התרגשו מהעניין ברמות, כל שעה בערך שאלו אותי מתי עושים את הפגישה..;)
וכשהגיע המאורע המדובר, ישבתי איתם מסביב שולחן, אפילו הבאנו כיבוד, וכל אחת אמרה איזה דברים היא רואה שזרוקים בחדר הרבה ומפריעים לסדר
עשינו טבלה של כל החפצים ועל כל אחד החלטנו על המקום הקבוע שלו,(ברחל בתך הקטנה, למשל: שמיכות - במגירה התחתונה, פיגמות - מתחת לכרית של המיטה העליונה, נעלי שבת - במגירה הימנית, נעלי בית בכיסים מאחורי הדלת, סנדלים בשורה ליד הקיר וכדו') קישטנו את הדף ותלינו אותו על הדלת של החדר שלהם..

התכנון שלי היה שכל פעם שארצה לבקש מהם לסדר את החדר הם ילכו לפי הרשימה וישימו כל דבר במקום, בפועל הרווח היה כפול -
קודם כל, זה עשה גם לי סדר בראש
ומהצד שלהם משום מה החדר פתאום נהיה מסודר יותר, לא יודעת איך להסביר אבל ברגע שהיה לדברים מקום מוגדר הם התרגלו פשוט לשים את זה שם, ולפני זה שכל פעם היו שמים במקום אחר אז חלק מהאפשרויות היו לזרוק באמצע החדר..

טליהבא

משתמש מקצוען
גם אצלי זאת בעיה קשה!
אבל מצד שני אני גם לפעמים מבינה את הילדים החדרים עמוסים! וכבר אין לי מקום לאחסן!
אז גם שאנחנו מסדרים תמיד נראה שיש בלגן!
אני עוד לא מצאתי פתרון טוב לאחסון משחקים!

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי מתלים ע"ג הצד האחורי של כל דלת
והביגוד תולה ע"ג קולב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה