התייעצות מה עושים כשאין אפשרות לעבור דירה ויש בעיה בחינוך ילדים?

מי מכיר מי יודע

משתמש צעיר
גרים בבניין שיש בו ילדים בסגנון מסוים וזה מקשה מאוד על חינוך על הילדים שלנו.
מצד שני גרים כרגע בשכירות ובעל הדירה מוכן לא לעלות במחיר לעוד כמה שנים....
ומעבר דירה לבית אחר כרוך בתשלום של 1000 ש"ח ויותר בכל חודש.
מה עושים במצב כזה???

הדס99

משתמש מקצוען
זה אתגר,
היה לנו בעבר ,
ותמרנו- החזקנו את הילדים בבית כשהחבר'ה הלא רצוים שחקו למטה
מנענו קשר אבל בלי לומר בפירוש אלא רק בהסחות ..
ב"ה לאחר תקופה עברו משם..

מי מכיר מי יודע

משתמש צעיר
איך אפשר להחזיק ילדים בבית? וכמה גם אפשר להעסיק בתוך הבית?
עד שהגיעה ילדה שהייתה נראית נורמלית לבניין וסוף סוף לבת שלי יש חברה בגילה וכו'
פתאום מכניסה מילים ומושגים הביתה וחוצפות והיא רק בכיתה א'!!!

הדס99

משתמש מקצוען
איך אפשר להחזיק ילדים בבית? וכמה גם אפשר להעסיק בתוך הבית?
עד שהגיעה ילדה שהייתה נראית נורמלית לבניין וסוף סוף לבת שלי יש חברה בגילה וכו'
פתאום מכניסה מילים ומושגים הביתה וחוצפות והיא רק בכיתה א'!!!
זב באמת לא קל .. אבל אפשרי
וכמה שתהיי יותר עקבית לא תתפתח חברות ואז יהיה קל יותר בהמשך

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מנסיון דומה שאלנו רב והוא אמר לנו לעבור. בנתיים עד שעברנו היה יותר מחצי שנה בזמןן הזה קנינו המון משחקים לבית הזמנו חברים מהכיתה יצאנו לגינות מרוחקות יותר, גם מנוי לעיתוני ילדים ובעונה הנכונה בריכות (היה לנו מרפסת ענקית)
ככה העברנו את הזמן בלי מגע עם השכנים.

מה שאני

משתמש מקצוען
כל הכבוד על האכפתיות והדאגה
שמעתי שהרב מבריסק אמר שהיה לו יותר קל לגדל את ילדיו מחיפה מאשר בירושלים כי שם עוד אנשים עזרו לו מאשר בחיפה שהיה חציצה ברורה בינם לחברה..
כך שבינתיים כשזה המצב לפעמים זה מעלה רק כמובן שצריך לדעת איך ומה

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא נכנסת לכם לכיס..אבל בשביל 1000 שקל לא שווה לעבור לעיר חרדית?
או בנין חרדי?

סתםם

משתמש צעיר
מחזקת את ידכם על איכות החינוך!!!!!!!
אצלי בבנין אין שכנים בגילאים מתאימים ואני מעסיקה את הילדים רק בבית חברים משחקים עבודות יצירות ועוד
זה אפשרי אם רק חושבים על זה בכוון חיובי ועושים אוירה שמחה ולא תחושת ברירת מחדל
אצלי אומנם זה מכורח המציאות שכאמור אין חברה בגיל ואין אופציה אחרת
אבל גם אם היה אני תמיד אוהבת לראות את הילדים שלי אצלי ולא שילכו ואין לי מושג איפה הם מסתובבים ....

אדם צריך לגור בשכונה שהיא "נוף מולדתו וחינוכו" אי אפשר להלחם עם כל העולם בסוף אי אפשר לסגור את הילדים הרמטי ותמיד יש סדקים, ומספיקה פעם אחת חלילה כדי שיתחבר עם מי שלא רוצים ח"ו, מה גם שנוצר אנטיגוניזם אצל הילד וזה ממש גרוע, אך אם יש מישהו אחד בשכונה שלא כהוגן מזה אפשר להרחיק ולחנך לא להתחבר אליו .
ככלל לא בריא שילד לא יכול לרדת למטה והוא מוכרח להשאר בבית כל הזמן גם אם הוא טיפוס ביתי הוא צריך לדעת שיש לו את האופציה לבחירתו (ואל תביאו לי יוצאים מן הכלל שתמיד ישנם) הרגש הנשי "לסגור" בכח את הילד בבית הוא רגש נשי שלא במקומו זו אהבה "חונקת" או "חיבוק דב" (דובה) שהוא ממש גרוע להתפחות נפש הילד ורכישת כישורים חברתיים.

לכן אם האפשרות היא אופציה א' - לא בא בחשבון וגם 2000 ש"ח צריך להוציא ועל חינוך ה' מחזיר לא לשכוח את זה בבקשה
אך אם השאלה היא אופציה ב' - לא לעבור כי בכל שכונה יש יוצאים מן הכלל שצריך להשמר מהם
בהצלחה

המליונרית

משתמש מקצוען
לטפל בנזקים שקורים משכנים לא טובים עולה יותר מ 1000 שח בחודש
השאלה כמה זה באמת חמור.. צריך להתייעץ עם מישהו שמבין

מצפה לגואל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
דעתי-לשאול רב
ויותר מזה - בתור מלמד בחיידר אני רוצה לשאול -
אם ילד צריך מורה פרטי לקריאה או לגמרא, או אבחון מקצועי, או בעיית מיקוד
ביודעי ומכירי שישנם ילדים שהוריהם מוציאים אלפי שקלים בסכומים של מעל לחמש ספרות!!!!!!!!!! ללא גוזמא, עבור חינוך ילדיהם
ויותר מזה, אני גם מכיר ילדים שהיו ילדים מצויינים עד שהם התחברו לילדים ממשפחות פחות טובות
בסוף באנו לעולם בשביל לגדל ילדים, כמו שנאמר בפסוק 'לא תוהו בראה אלא לשבת יצרה'
זוהי המחוייבות הראשונה שלנו
הייתי אומר יותר מזה - שאולי אם הבעל בכולל אולי עדיף שיצא לעבוד וירוויח יותר כדי לגדל את הילדים במקום מתאים
וכיון שאני
(עדיין) לא רב (מקוה יום אחד להיות) ואני לא יכול לפסוק בדברים כאלו, ודאי שצריך לשאול רב בשאלה גורלית כזו שהיא דיני נפשות ממש!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
גרים בבניין שיש בו ילדים בסגנון מסוים וזה מקשה מאוד על חינוך על הילדים שלנו.
מצד שני גרים כרגע בשכירות ובעל הדירה מוכן לא לעלות במחיר לעוד כמה שנים....
ומעבר דירה לבית אחר כרוך בתשלום של 1000 ש"ח ויותר בכל חודש.
מה עושים במצב כזה???
דילמה לא פשוטה בכלל!!
הבעיה שניתוק ילדים מחברים לא טובים זה כמעט בלתי אפשרי
מספיק בדרך הלוך/חזרה מהלימודים
בזמנים שאתם לא שמים לב בשביל להזיק להם נזק בלתי הפיך
לצערנו חינוך לא טוב זאת מחלה מדבקת.

אני הייתי הולכת לרב להתייעץ
ולבקש ברכה על חינוך הילדים

אתם יכולים גם להגיד לילדים את הסיבה שאתם עוברים בגללה
שיראו כמה חשוב לכם החינוך שלהם וכמה אתם מוכנים למסור את נפשכם עבורם
זה מסר לא פחות חשוב מההתרחקות מהשכנים עצמם...

פרידא

משתמש מקצוען
לא כ"כ מבנה מה כל הבלגן
אנחנו גרנו בבניין חילוני
חיינו בבית ולא בבניין או ברחוב כמו שמקובל היום בכל עיר חרדית ממוצעת. אימא שלי העסיקה אותנו בבית עם האחים.
לא היה לנו שום קשר עם השכנים מלבד שלום שלום.
גם היום כשאני גרה בעיר חרדית. הילדים שלי גדלים בבית!! אין להם כ"כ קשר עם ילדי השכנים. אולי כן עם שכן או שתיים.

7878

משתמש רשום
לא כ"כ מבנה מה כל הבלגן
אנחנו גרנו בבניין חילוני
חיינו בבית ולא בבניין או ברחוב כמו שמקובל היום בכל עיר חרדית ממוצעת. אימא שלי העסיקה אותנו בבית עם האחים.
לא היה לנו שום קשר עם השכנים מלבד שלום שלום.
גם היום כשאני גרה בעיר חרדית. הילדים שלי גדלים בבית!! אין להם כ"כ קשר עם ילדי השכנים. אולי כן עם שכן או שתיים.
לכם היה ניסיון בצורה כזאת ולהם היה ניסיון אחר לא תמיד צריך להבין ממש...
בכל אופן הם כתבו בפירוש שיש חברה שחיצונית אולי נראתה טוב אבל שמגיעים לדיבורים ומעשים אז מתגלים דברים אחרים. וזה משהו אחר מאשר לגור בבניין מאה אחוז חילוני ושכונה חילונית לבין בניין שיש כמה משפחות בודדות חרדיות ולא כולם על אותו גל ומה גם שמאד לא נעים ליצור חציצה מוחלטת בין המשפחות האלו כי בסופו של דבר הם יסתכלו עליכם כהחרדים האלו שבטוחים שהם אלו שיודעים מה המסלול הכי נכון לעובדת ה'.
כל זה מניסיון מאד אישי ונשמע מקרה זהה לשלנו.
בכל אופן מה שאנחנו עשינו הלכנו לשאול רב גדול בישראל, פירטנו לפרטי פרטים את המורכבות וכן את השיקולים האישים שלנו - וקיבלנו ברכת הדרך לעבור לעיר חרדית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה