שאלה מה עושים אם קבלן עשה שיפוץ מהיסוד ללא טיח שחור???

Red Rose

משתמש רשום
שיפצנו לפני כחצי שנה את הבית מהיסוד (דירה בבנין ישן), לקחנו מפקח בניה שהביא לנו קבלן (חרדי) שהתברר למפרע כמתווך ולא קבלן.

מה שקורה עכשיו זה שאנחנו מגלים כל הזמן ליקויים ובעיות והקבלן מתנער מאחריות (וכמובן גם המפקח טוען שהוא לא אחראי).

אתמול כשהתקנו מזגן התברר שהקבלן כלל לא עשה טיח שחור על הקירות (חדשים - שהוא בנה), אנחנו עדיין המומים ולא מבינים מה בדיוק המשמעות של זה ומה היקף הנזק :(

אנחנו אנשים שלא מבינים כ"כ בבניה (רק למפרע מתחילים להבין), סה"כ ביקשנו לשפץ דירה בסטנדרט נורמלי ולא יקר ולשם כך לקחנו מפקח (שהרבה המליצו עליו) - ובפועל קיבלנו עבודה שכלפי חוץ נראית יפה, אבל לא עומדת בסטנדרט בניה נורמלי (והטיח זו רק בעיה אחת, בעיה נוספת זה השחלות בצנרת שהקבלן התחייב לעשות עפ"י חוזה ולא עשה, שקעים שלא עובדים, חנוכיה ללא ברזים לכל צינור בנפרד ועוד)

הקבלן רק טוען שאנחנו חייבים לו עדיין כסף, ולא מוכן בשום אופן לשמוע כלום לפני שנשלם לו את הסכום האחרון שלטענתו מגיע לו ביושר.

מדוד ושקול

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אם הבנתי את הסיפור נכון, אני ממליץ לרכז ליקויים ולתמחר אותם ע"י בודק מומחה, לסדר אצלך סדרי עדיפות ברורים, רק אז ליזום פגישה עם הקבלן בנוכחות הבודק, ולתת לו להבין כמה הוא יכול להפסיד [לא דוגרי], במידה ויצטרך להתברר בבית דין, בנוסף לפגיעה בשמו הטוב! - צריך להדגיש לו את זה כי הרבה לא מבינים שדיונים על איכות העבודה פוגעים בשמו, כי ככל הנראה לכל צד יהיה מומחים התומכים בגירסתם והאמת כמעט תמיד לא חד צדדית. וכשיבין תשתמשו בסדרי עדיפויות שקבעתם לכם לראות מה ניתן להשיג ממנו וכך אפשר לגשר בקלות בע"ה. [תשתדלו להביע הזדהות איתו שהפועלים שלו דפקו גם אותו, ותשדלו להיות הכי גמישים בלו"ז].
בהצלחה

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
אם הבנתי את הסיפור נכון, אני ממליץ לרכז ליקויים ולתמחר אותם ע"י בודק מומחה, לסדר אצלך סדרי עדיפות ברורים, רק אז ליזום פגישה עם הקבלן בנוכחות הבודק, ולתת לו להבין כמה הוא יכול להפסיד [לא דוגרי], במידה ויצטרך להתברר בבית דין, בנוסף לפגיעה בשמו הטוב! - צריך להדגיש לו את זה כי הרבה לא מבינים שדיונים על איכות העבודה פוגעים בשמו, כי ככל הנראה לכל צד יהיה מומחים התומכים בגירסתם והאמת כמעט תמיד לא חד צדדית. וכשיבין תשתמשו בסדרי עדיפויות שקבעתם לכם לראות מה ניתן להשיג ממנו וכך אפשר לגשר בקלות בע"ה. [תשתדלו להביע הזדהות איתו שהפועלים שלו דפקו גם אותו, ותשדלו להיות הכי גמישים בלו"ז].
בהצלחה
לדעתי להתעלם ולתת לו לתבוע... זה הכי קשה בסוף, כי המוציא עליו הראיה.
יש לכם עודף דיו לתיקונים. שום דבר לא מידי בעייתי לבית ממה שקראתי, רק בניגוד לתנאים.
אגב, אני לא הייתי משלם למפקח גם במצב כזה.

מדוד ושקול

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לדעתי להתעלם ולתת לו לתבוע... זה הכי קשה בסוף, כי המוציא עליו הראיה.
יש לכם עודף דיו לתיקונים. שום דבר לא מידי בעייתי לבית ממה שקראתי, רק בניגוד לתנאים.
אגב, אני לא הייתי משלם למפקח גם במצב כזה.
1. אני תמיד בדעה שעדיף בהסכמה 2. עדיין זה תיקונים יקרים מאד למי שמביא בעל מקצוע לכל תחום 3. אם אכן יש עודף - אז חייבים לקבלן וצריך לשלם לו, ויתכן שא"א לקזז דמי טיפול ע"י בעלי מקצוע שלך מהחוב של הקבלן שמשלם יומית לחאפרים וזו העבודה שחייב לך כמובן פלוס הפיקוח שלו והאחריות.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
1. אני תמיד בדעה שעדיף בהסכמה 2. עדיין זה תיקונים יקרים מאד למי שמביא בעל מקצוע לכל תחום 3. אם אכן יש עודף - אז חייבים לקבלן וצריך לשלם לו, ויתכן שא"א לקזז דמי טיפול ע"י בעלי מקצוע שלך מהחוב של הקבלן שמשלם יומית לחאפרים וזו העבודה שחייב לך כמובן פלוס הפיקוח שלו והאחריות.
לבי"ד בקרית ספר, הגיע סיפור על קבלן שעבור גימורים היה בהסכמה צריך לקבל 100000 ש"ח. והוא לא עושה את זה. גימורים זה קשה מאוד, ומשעמם מאוד ולא שוה להם להתעסק בזה במקום בעבודה אחרת למשל.
הם לא עובדי כפיים אלא מביאים פועלים ובצורה הזו זה לא נגמר לעולם. רק עובד מקצועי כמו חשמלאי וכדו' יכול לגמור כמו שצריך.
זכותך לבטח את עצמך עד הגמר. אני מכיר שלא גמרו לשלם [שניים כאלו לפני כמה שנים כבר] על הריהוט, כי החנות לא רוצה להתעסק בתיקונים, הרב אמר להם רק תודיעו להם שאתם לא משלמים עד ש...
וזהו הם לא באים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה