התייעצות מה עונים למורה?

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אימי שתחי'
למדה אותנו כלל שמעוד עזר לנו בחיים הכללים ובפרט בבתי הספר,
והיא אמרה: "מה שהמורה לא תעשה, היא תמיד תצא הצודקת, בכ"א המנהלת חייבת לתת לה גב" (היא אמרה זאת, לא ממקום של התרסה נגד בית הספר, אלא ממקום של לנסות להסתדר את עם המורה ולא שהמורה צריכה להסתדר איתך)
זה עזר לנו כל כך, כל פעם שהיתה לי טענה על איזה מורה, והיה ;) ניסיתי לדאוג לעצמי, ז"א, אם עכשיו אני אצעק על המורה מה זה יתן לי? זה יוריד או יעזור לי התעודה? שיקול, פשוט משלם לא משתלם.
ולא תמיד המורה היתה הצודקת, אבל מה 'אל תהיה צודק, תהיה חכם'
והכלל הזה הוא לכל החיים, אם נצא מנקודת הנחה שאין באפשרותינו לשנות אף אחד בעולם, כך טענותינו תפחתנה וליבנו ירחב.
לא תמיד החכמה היא לצעוק, לגעור לחנך, לפעמים זה להרכין ראש ולתת למורה את שלה. ברוב הפעמים כשאתה לא נלחם יותר קל לצד השני לרדת מהעץ
היתה לחת האחיות שלי מנהלת שנתפסה עליה בגלל שהיא לא הלכה לסמינר במשך חצי שנה פלוס והבלגנו הרבה ואז אותה מנהלת התחילה להיתפס גם על אחותי השניה מחשש שמה גם היא למכללה פה התחיל להימאס ואז אימא שלי יצאה על אותה אחת ומאז שקט. לפעמים צריך להבליג אבל צריך גם לדעת להגיב כשצריך.

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ודאי שיש כאלה טיפוסים, לאו דוקא מורות
ולכן השאלה שלי אולי תהיה יותר כללית, האם כך תנהגי בכל מצב בו תתקלי עם סוג בנ"א כזה?
אם כך, צר לי לספר לך, שכל החיים תצטרכי מרפקים, או תזדקקי להעלאת טונים.
ואם לא, ירווח לך
לאו דווקא מורות נכון אבל מורה כזאת יכולה להזיק לטווח הארוך. ולכן צריך להיות ערניים.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
בלי קשר לסיפור הלא נורמלי.
(יותר מהכל מפריע שהמורה מייעצת לאמא איך לחנך את הבת שלה).

רק אני בהלם מהקלות שבה כותבים כאן: "תורידי לה עבודה מגוגל??"
:eek:
כך זה עובד היום? לילדה בכיתה ו'??

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בדיוק באותה קלות שקונים אצלנו עבודות סמינריוניות לתואר ראשון.
אם נשים ואמהות קונות, למה שלא "יורידו" לבנות?

מקהלה

משתמש מקצוען
בלי קשר לסיפור הלא נורמלי.
(יותר מהכל מפריע שהמורה מייעצת לאמא איך לחנך את הבת שלה).

להזכירכם, מורה זה מתחיל מהבתי יעקב עד לממ"ד
כך שלא תמיד התשובה הזאת היא לא מתאימה

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
חשבתי שיש כאן יותר בית יעקב מממ"ד.
ואגב, בממ"ד הן יכולות להוריד כמעט לבד, אולי עוד לא בכיתה ו'...
מלפני כיתה ו' יש כאלה מורים בממד שמדריכים את הילדים לחפש תשובה בגוגל

מקהלה

משתמש מקצוען
היתה לחת האחיות שלי מנהלת שנתפסה עליה בגלל שהיא לא הלכה לסמינר במשך חצי שנה פלוס והבלגנו הרבה ואז אותה מנהלת התחילה להיתפס גם על אחותי השניה מחשש שמה גם היא למכללה פה התחיל להימאס ואז אימא שלי יצאה על אותה אחת ומאז שקט. לפעמים צריך להבליג אבל צריך גם לדעת להגיב כשצריך.
סיפור על מורה בעממי שהעירה, גערה, הציקה ולא התנחמדה בלשון המעטה לילדה מסוימת
האמא אמרה באסיפת הורים שהבת מאוד משתדלת ובעדינות, אם אפשר...וזה לא עזר.
והיא המשיכה לגעור, לצעוק, להעניש להעיף
והילדה המשיכה לבוא לביה"ס עם חיוך גדול על הפנים
וכשחזרה הביתה המורה לא חכתה לה שם
והיא המשיכה
ועד היום היא מספרת לאבק הקירות עד כמה הילדה לא בסדר
עם חינוך טוב לילדים ומסר חזק שהם טובים ושווים לא משנה מה יאמרו להם, הם לא ירגישו צורך להחזיר.
גם בתור אמא, יש את האופי הנלחם, המחזיר, תביאו לבת שלי, רק היא, למה נטפלים רק אליה,
ויש את המרפה, הכנוע, מה שלא תעשו, הבת שלי היא תמיד ההכי טובה שיש.
סוגיות בחינוך....

ב.כ

משתמש מקצוען
בתור מורה בעבר עם ותק של קרוב ל10 שנים
עונש נותנים כשצריך
למורה אסור לשכוח באיזה תקופת לימודים נמצאים והאם העונש רלוונטי
אני הייתי מדברת עם המורה ומבהירה בצורה ברורה שאני מבינה את חומרת המעשה ושהיה לה קשה עם כל המציאות של החזרה לשיגרה אבל גם לבנות לא היה קל ושאת לא מסכימה בשום אופן למתן עונש בזמן החופש
גם הילדה עברה תקופה מבולבלת ולכל בן אדם יכולות להיות מעידות שהילדה תתנצל על ההתנהגות
בנוסף לכך להבהיר לעצמך בלי לשתף אותה שבמידה ותראי שהמורה מנסה להכנס בה מקטנוניות ויש כאלה מורות
לא תהיה לך ברירה אלא להעמיד את הדברים מול ההנהלה ולתת גב לביתך כיוון שיש גם טיפוסים אלימים בצוות חינוכי לצערנו הרב אלימות יכולה להיות גם מילולית וגם מתן עונשים לא הגיונים הם בגדר אלימות
לסיכום
1. שיחה עם הילדה על מה קיבלה את העונש והבנה האם אכן העונש תואם למעשה
2.במידה וכן שבי עם הילדה שתגיעה להבנה מה היא צריכה לעשות כדי לפייס את דעתה של המורה
יתכן ומעצמה תשב לבצע את המטרה שהתבקשה ויתכן שהתוצאה תהיה אחרת אבל שיחת תוכחה צריכה להעשות במידה ואכן יש צדק בדברי המורה
3. במידה ואין הגיון בדברי המורה את צריכה לתת גב חזק לביתך ולא לתת לה לבצע את העבודה וכן לשוחח בהחלטיות עם המורה ולהבהיר לה את הצד של ביתך
לעיתים מורה צריך לפחד המההורה כדי לא להתעלל בילד כפשוטו
4.במידה והעינין לא יפסק לערב את ההנהלה

נערך לאחרונה ב:

מטעמים

משתמש מקצוען
שלום לכולכן,

במקרה או שלא,
המקרה של פותחת האשכול, מוכר לי היטב! מקרוב!
אני היא המורה.
.

אני קוראת פה את כל העצות והדעות, ופשוט דמעות זולגות מעיניי.

כיצד אתם יכולות כך לפגוע בי??

מישהי שמעה את כל הסיפור?

מה אתן יודעות על מה שאירע?
אולי הילדה הזאת מתנהגת בצורה שלא מתקבלת על הדעת?
אולי היא מתחצפת ומבזה את מורתה לעיני חברותיה באופן קבוע?
אולי ?

אולי לא?

מה כבר ניתן לי לעשות כדי שהתופעה לא תחזור על עצמה?
איזה אפשרויות עומדות בפניי, אם בכלל?

אתם יושבים על הטורבינות של פרוג ושולחים טיפים ועצות חכמות בלי לדעת ובלי להבין כלום על המקרה.
אולי אתם מגדילים תחושות צדק ונרדפות לא מוצדקות אצל האמא?

אין לי באמת היכרות קרובה עם המורה, אבל היא לא פה כדי להגיב אז הצעתי תגובה במקומה...
;)

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נשמע שלכולנו פה יש משקעים;)
תמיד חלמנו להוציא על המורות את כל מה שהיה לנו על הלב,
והנה בתור בוגרות הגיעה ההזדמנות...
רק אני כילדה בכיתה ד' חשבתי שאמא שלי נורא אוהבת את המורות??

מקהלה

משתמש מקצוען
שלום לכולכן,

במקרה או שלא,
המקרה של פותחת האשכול, מוכר לי היטב! מקרוב!
אני היא המורה.
.

אני קוראת פה את כל העצות והדעות, ופשוט דמעות זולגות מעיניי.

כיצד אתם יכולות כך לפגוע בי??

מישהי שמעה את כל הסיפור?

מה אתן יודעות על מה שאירע?
אולי הילדה הזאת מתנהגת בצורה שלא מתקבלת על הדעת?
אולי היא מתחצפת ומבזה את מורתה לעיני חברותיה באופן קבוע?
אולי ?

אולי לא?

מה כבר ניתן לי לעשות כדי שהתופעה לא תחזור על עצמה?
איזה אפשרויות עומדות בפניי, אם בכלל?

אתם יושבים על הטורבינות של פרוג ושולחים טיפים ועצות חכמות בלי לדעת ובלי להבין כלום על המקרה.
אולי אתם מגדילים תחושות צדק ונרדפות לא מוצדקות אצל האמא?

אין לי באמת היכרות קרובה עם המורה, אבל היא לא פה כדי להגיב אז הצעתי תגובה במקומה...
;)
את האמת שלרגע לא חששתי שזאת באמת את, ואם כבר, היה לה לאותה מורה הרבה מקום לשמוח ולחייך כי יש אנשים שתומכים בה

מטעמים

משתמש מקצוען
את האמת שלרגע לא חששתי שזאת באמת את, ואם כבר, היה לה לאותה מורה הרבה מקום לשמוח ולחייך כי יש אנשים שתומכים בה
אני לא בצד של אף אחד!!

נראה לי הזוי להכניס את ראשנו במקרה מסויים ולשמוע את דעת ההמונים בלי לדעת את כל צדדי המקרה.

אפשר לפתח דיון תאורתי על התנהגות של מורות והתנהגות של אמהות וכו וכו,
אבל מה הקשר להתערב עם דעותינו במקרה פרטי בלי לדעת קצה של הסיפור???

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אני הלומת רעם!!
מה זה? ילדה ממש קטנה, פרויקט? נראה את המורה יושבת בחופש ומכינה חצי מהפרויקט הזה....
אין מה להגיב לכזו מורה לדעתי זו מורה מסכנה מאד שסובלת מאיזו שהיא בעיה, אדם נורמטיבי לא מתעלל....
או שיש לה בעיות משמעת ממש קשות שגורמות לה לאיבוד שיקול הדעת והפה,
או שיש בעיות קשות בבית אי אפשר לדעת.... למורה כזו צריך לדבר ברוך ולרחם עליה מאד, אל תיסחפי לכעס ולעצבים עליה, מסתתרת מאחור בעיה!! זו דעתי (המורתית...) את ציבור המורות אני מכירה היטב - זו לא תגובה אופיינית לאנשים מן השורה!! תעברו אלאה, איכשהו תעשה את העבודה תגיש, ותחוסו על המורה, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת עם מה אדם מתמודד מאחור!!

ואני לא נותנת בזאת גיבוי, לתת לאותה מורה לעמוד לפני כיתה ולהתמודד מול נשמות, אבל זה נושא בפני עצמו שגם עליו יש לי הרבה מה לומר!

מקהלה

משתמש מקצוען
אני לא בצד של אף אחד!!

נראה לי הזוי להכניס את ראשנו במקרה מסויים ולשמוע את דעת ההמונים בלי לדעת את כל צדדי המקרה.

אפשר לפתח דיון תאורתי על התנהגות של מורות והתנהגות של אמהות וכו וכו,
אבל מה הקשר להתערב עם דעותינו במקרה פרטי בלי לדעת קצה של הסיפור???
יש בזה
לעוס מאוס
אך שימי לב שפותחת האשכול באה בשיתוף אישי וסיימה בשאלה כך שיש מקום לכל אחת לקשקש את הגיגיה
ומה שונה אשכול זה משאר האשכולות? :D

מקהלה

משתמש מקצוען
אני הלומת רעם!!
מה זה? ילדה ממש קטנה, פרויקט? נראה את המורה יושבת בחופש ומכינה חצי מהפרויקט הזה....
אין מה להגיב לכזו מורה לדעתי זו מורה מסכנה מאד שסובלת מאיזו שהיא בעיה, אדם נורמטיבי לא מתעלל....
או שיש לה בעיות משמעת ממש קשות שגורמות לה לאיבוד שיקול הדעת והפה,
או שיש בעיות קשות בבית אי אפשר לדעת.... למורה כזו צריך לדבר ברוך ולרחם עליה מאד, אל תיסחפי לכעס ולעצבים עליה, מסתתרת מאחור בעיה!! זו דעתי (המורתית...) את ציבור המורות אני מכירה היטב - זו לא תגובה אופיינית לאנשים מן השורה!! תעברו אלאה, איכשהו תעשה את העבודה תגיש, ותחוסו על המורה, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת עם מה אדם מתמודד מאחור!!

ואני לא נותנת בזאת גיבוי, לתת לאותה מורה לעמוד לפני כיתה ולהתמודד מול נשמות, אבל זה נושא בפני עצמו שגם עליו יש לי הרבה מה לומר!
חברה, חברה
בואו לא נהיה קיצוניים.
רוחי בלבוחי זה לא איזה סיפור שצריך להתרחק לצד הנגדייי
בואו נקבל פרופורציות!!!
מעולם לא נתקלתם בכאלה טיפוסים?
מעניין, אולי אני המוזרה
אתם הולכים איתי פה על אותה הקרקע??
ברצינות עכשיו
איזון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה