התייעצות מה עונים למורה?

element

משתמש מקצוען
לקראת סוף השנה אחת המורות של בתי (לא מחנכת) הטילה עליה לכתוב עבודה גדולה על דרך ארץ, עונש על השתוללות של אווירת סוף שנה ועל חוצפה, בתי לא הספיקה עד היום האחרון, וסיכמה עם המורה שתגיש לה במהלך החופש, המורה הדגישה לה שלא תסכים לה להיות בשיעוריה בשנה"ל הבאה ללא זה, (היא ממשיכה איתה לכיתה הבאה).
אתמול פגשתי את אותה מורה, והיא אומרת לי, לא נראה לי סביר שהבת שלך מוצאת לנכון לטייל, ללכת לברכה, לים, לקייטנות, לחוגים, ומזניחה את הפרויקט שהטלתי עליה, אילו מין סדרי עדיפויות אלו?? הרגשתי שממש נוזפת בי..

עניתי לה, שהבת כבר לא ילדה קטנה היא אחראית למעשיה, היא מתכננת את הלו"ז שלה, וכנראה שומרת את העבודה לסוף החופש, ומבחינתי אם לא תעשה את העבודה בזמן שתישא בתוצאות,
בשלב הזה נראה שהמורה ממש רתחה והיא משיבה, אם זה הבת שלי לא הייתי נותנת לה לדחות, אלא ראשית לעשות את שהוטל עליה בטח לא לחגוג כ"כ שיש את זה ברקע, "אבל לשיקולך, כל אחד והחינוך שלה וסדרי עדיפויות שלה" הרגשתי די פגועה.
מה עונים על כזה דבר? באותו רגע שתקתי מהלם..

נטלי505

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לי פעם זה קרה עם הבת השלישית שלי...המורה (לאנגלית)היימה שהיא גם תדבר לסמינר...עד שלא הגעתי לבית ספר והעמדתי את המורה הזאת במקומה מול המנהלת כלום לא עזר...!!! למה כשהם נופלות על תלמידה היא כבר תיהיה הקורבן עולה ויורד שלה.
מיצד שני שלחתי לאותה מורה בפורים משלוח מנות לבית..."וקניתי אותה"...ובה הכל עזר ועבר!!!
אל תשכחי להיות הגב של הבת שלך ומיצד שני לדבר איתה שזה לא בסדר למה לבקש סליחה זה עסק שמתחשבן ה ישמור גם בחיים אחכ....
תורידי לה מגוגל עבודה על דרך ארץ ושהיום תיגמור עם זה...תראי לבת שלך שאיכפת לך ושגם את לא מוותרת לה.
ובעזה הכל יהיה בסדר!!! ותחל שנה וברכותיה!!!

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
" הרגשתי די פגועה.
לפי התגובה של המורה נשמע שהיא ממש פגועה.. מהילדה..
היא הטילה על הילדה עונש כי היא נפגעה ממנה אישית, ועכשיו הילדה לא סופרת אותה כביכול,
וגם האמא...
היית צריכה לומר לה: את צודקת. הבת שלי ממש לא בסדר. ואת מורה כזו טובה וכזו חינוכית,
נס שהיית מורה שלה. כל כך נהניתי ממך. באמת אבדוק אם הבת שלי עשתה כבר את העבודה,
וכל הכבוד לך שאת עומדת על המשמר אפילו שאת בחופש ובטח אין לך זמן לזה.........
הרגשה טובה והיא היתה עוד מסוגלת לענות לך:
לא, היא לא

והיא היתה נרגעת.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לפי התגובה של המורה נשמע שהיא ממש פגועה.. מהילדה..
היא הטילה על הילדה עונש כי היא נפגעה ממנה אישית, ועכשיו הילדה לא סופרת אותה כביכול,
וגם האמא...
היית צריכה לומר לה: את צודקת. הבת שלי ממש לא בסדר. ואת מורה כזו טובה וכזו חינוכית,
נס שהיית מורה שלה. כל כך נהניתי ממך. באמת אבדוק אם הבת שלי עשתה כבר את העבודה,
וכל הכבוד לך שאת עומדת על המשמר אפילו שאת בחופש ובטח אין לך זמן לזה.........
הרגשה טובה והיא היתה עוד מסוגלת לענות לך:
לא, היא לא

והיא היתה נרגעת.
תגובה הכי בוגרת שראיתי עד עכשיו

מקהלה

משתמש מקצוען
לקראת סוף השנה אחת המורות של בתי (לא מחנכת) הטילה עליה לכתוב עבודה גדולה על דרך ארץ, עונש על השתוללות של אווירת סוף שנה ועל חוצפה, בתי לא הספיקה עד היום האחרון, וסיכמה עם המורה שתגיש לה במהלך החופש, המורה הדגישה לה שלא תסכים לה להיות בשיעוריה בשנה"ל הבאה ללא זה, (היא ממשיכה איתה לכיתה הבאה).
אתמול פגשתי את אותה מורה, והיא אומרת לי, לא נראה לי סביר שהבת שלך מוצאת לנכון לטייל, ללכת לברכה, לים, לקייטנות, לחוגים, ומזניחה את הפרויקט שהטלתי עליה, אילו מין סדרי עדיפויות אלו?? הרגשתי שממש נוזפת בי..

עניתי לה, שהבת כבר לא ילדה קטנה היא אחראית למעשיה, היא מתכננת את הלו"ז שלה, וכנראה שומרת את העבודה לסוף החופש, ומבחינתי אם לא תעשה את העבודה בזמן שתישא בתוצאות,
בשלב הזה נראה שהמורה ממש רתחה והיא משיבה, אם זה הבת שלי לא הייתי נותנת לה לדחות, אלא ראשית לעשות את שהוטל עליה בטח לא לחגוג כ"כ שיש את זה ברקע, "אבל לשיקולך, כל אחד והחינוך שלה וסדרי עדיפויות שלה" הרגשתי די פגועה.
מה עונים על כזה דבר? באותו רגע שתקתי מהלם..
התגובה שלך הכי טבעית וחכמה
מנסיון אישי, תנו לילדים לקחת אחריות על עצמם, גם על העונשים, כך הם מבינים את המשמעות של כל התנהגות שלהם, וההשפעה.
ואותה מורה, אם את מסוגלת לחפף אותה מעל ראשך, עשי זאת בהידור ונקי את ליבך מרגשות עלבון או אשמה, כי את נוהגת בחכמה. אולי בכלל תפסת אותה ברגע של חולשה? אולי ביתך בת מאוד משמעותית בכיתה שהמורה מרגישה שהיא צריכה לשלוט עליה ולאיים כדי לתפוס את כולן.
נשמע גם שהמורה גלשה לנושא אחר שהוא ספיקא לגביך על צורת החינוך, "אם זה הבת שלי...", אז יש פה משהו...
ובלי להשמיץ, בד"כ בנ"א שהוא כ"כ אגרסיבי, קיים אצלו משהו דומה שהוא טורח להביע את דעתו ולפסול דיעה אחרת מבלי שנתבקש
ואם את מרגישה שאת כן צריכה לענות לה, בשביל עצמך, אז עני לה בעדינות, את צודקת, (כי היא באמת צודקת מנקודת מבט שלה שהיא לא היתה נוהגת ככה), אבל את החלטת אחרת!
ואם היא עוד מתעקשת- תשחררי...זה יכול לקרות לך גם עם השכנה בגינה אותה הדבר ופשוט צריך לדעת לשחרר.

בערב כדאי שתבררי אצל ביתך מה המצב, אולי היא בכלל שכחה??
וגם אם היא בוחרת לא לעשות,
אז תני לה להתמודד:)

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נשמע לי סיפור הזוי
הילדה כולה בו?
אני מורה וקרה פעם שנתתי לבת עבודה דומה (כיתה ח) ואח"כ התבטלו שיעורים ולא חזרתי ללמד אותה
אני לא אשכח את הטלפון הלחוץ של האמא שהילדה היסטרית איך להגיש לי את העבודה.
אני כבר שכחתי מזה והנחתי שאם הילדה גם כן יודעת שכבר לא אלמד אותה השנה והיא כבר תסיר את זה מליבה...
ממש התביישתי
הייתי צריכה להסביר לאמא שהכל בסדר וויתרתי וכו'

חיים דוד כ

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זו בכלל המורה שמתייעצת
אם הייתה צריכה (או צריכה)
לנהוג כך

שטיסל

משתמש רשום
מתקשרים למנהלת ומערבים אותה בענין!
נשמעת מורה מעיקה
לדעתי ומנהלת צריכה לדעת על סיפור כזה ועל דיבור כזה של מורה

מקהלה

משתמש מקצוען
מתקשרים למנהלת ומערבים אותה בענין!
נשמעת מורה מעיקה
לדעתי ומנהלת צריכה לדעת על סיפור כזה ועל דיבור כזה של מורה
אוי נו,
מה מנהלת? מה היא תעשה? תקשקש בזנבה? תצקצק בלשונה?
המורה תהיה מסכנה, לא יפה להשתנקר, ואם זה אופי הדיבור של אותה מורה מסתמא המנהלת יודעת זאת. מה גם שלא היתה פה שיחה מלוכלכת.
סך הכל קצת קלפטע
בלי לעשות עניין, לחפש בגוגל מאמר על הנושא, ולהעתיק.
פיניטו!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה