התייעצות מה יכול לעזור לכאבי ראש\עניים בעקבות ישיבה שעות רבות מול מסך?

אני מאלעד

משתמש חדש
אני יושבת מול מסך שעות רבות ביום ולפעמיים מסיימת יום עבודה עם כאבי ראש\עניים חזקים.
מה ניתן לעשות במטרה למנוע את הנ"ל?
וכן איזה הגדרות מומלץ לשנות במחשב לצורך כך?
מציינת שאני בלי משקפיים ועשיתי בדיקת ראיה לבדוק שוב שהראיה תקינה.
תודה מראש

123456

משתמש מקצוען
לי הרופאה אמרה שהמסכים מייבשים את העיניים ונתנה מרשם לטיפות לדמעות מלאכותיות
זה עזר, הבנתי שיש גם משקפי מסך

זוטאני

משתמש צעיר
אני יושבת מול מסך שעות רבות ביום ולפעמיים מסיימת יום עבודה עם כאבי ראש\עניים חזקים.
מה ניתן לעשות במטרה למנוע את הנ"ל?
וכן איזה הגדרות מומלץ לשנות במחשב לצורך כך?
מציינת שאני בלי משקפיים ועשיתי בדיקת ראיה לבדוק שוב שהראיה תקינה.
תודה מראש

מהו חוק 20-20-20?

הפסקה לעיניים אינה הפסקה אחת ארוכה
אלא בהפסקות תכופות וקצרות, שאם תקפידו עליהן העיניים שלכם יודו לכם לאורך זמן.
כל מה שצריך לעשות זה להסיט את העיניים מהמסך
כל 20 דקות, למשך 20 שניות ולהביט למרחק של 20 רגל (כ-6 מ').
אתם יכולים להביט דרך החלון על מטרה רחוקה או פשוט להביט למרחק הגדול ביותר שאתם יכולים בתוך הבית (גם אם מדובר ב-3 מטר בלבד).
ניתן להוסיף לחוק עוד "20" ולמצמץ באופן יזום 20 פעמים.
הקרינה מהמסכים גורמת לנו להפסיק למצמץ וזוהי אחת הסיבות להיווצרות תסמונת ראיית המחשב המתבטאת ביובש בעיניים.
מצמוץ הוא הדרך הטבעית לייצר דוק דמעות וללחלח את העין.
הסטת המבט מאפשרת לעין להתמקד גם בטווח הרחוק ומונעת הפרעות במיקוד הראייה הנובעות מהתמקדות בטווח הקרוב לאורך זמן.
ההפסקה הקצרה הזו היא כל כך חשובה, עד כדי כך שמומלץ להדפיס שלט ולתלות אותו מול עיניכם לצד צג המחשב,
או לכוון טיימר קבוע, שיהווה תזכורת לצורך של העיניים שלכם בהפוגה.
אמנם לעתים קשה להפסיק באמצע שטף העבודה או בזמן צפייה בסדרה מותחת,
אבל הפסקות קצרות אלה ירעננו לא רק את עיניכם אלא גם את מחשבותיכם.
הקפידו לשמור על העיניים באמצעות חוק 20-20-20 במהרה תשימו לב שתחושת העייפות בעיניים, הכובד וכאבי הראש שככה,
ואתם הרבה יותר רעננים.
יתרה מזאת, בריאות העיניים שלכם תישמר לאורך זמן.

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מאור הכחול - זה מה שמזיק לעיין וזה מה שגורם לך להרגיש
אני מאז שלוקחת את האי ויז'ן מייד מרגישה את ההבדל
לקוחות שעובדים מול מחשב למחרת מתקשרים ושואלים אותי : "איך זה , מה יש שם שכ"כ עוזר"?

מעתיקה קצת מידע על תוסף תזונה אי ויז'ן

בעידן הדיגיטלי של ימינו, אנו תובעים ממערכת הראייה שלנו יותר מאשר בעבר. אנו סומכים עליה בסינון קרני UV וזיהומים שונים, אך גם חושפים את עינינו במשך שעות רבות לאור כחול מלאכותי שמגיע ממכשירים ניידים, מחשבים וטלוויזיות. טיפול בעיניים חשוב יותר מתמיד להגנה מפני פגעי מאמץ ונזקים בטווח הארוך. למרות שתזונה נכונה היא קו ההגנה הראשון, עבור רבים מאיתנו התזונה היומית לא משתווה לרמות המומלצות של חומרים מזינים ונוגדי חמצון התומכים בעיניים. הכירו את Forever iVision ,תוסף פורץ דרך שנועד לסייע למערכת הראייה להזין את העיניים ולהגן עליהן. פורמולה חדשנית זו עשירה בויטמינים, נוגדי חמצון, תמציות טבעיות ורכיבים מתקדמים מדעית לתמיכה מלאה בעין המודרנית.
Forever iVision כולל תמצית אוכמניות, את הויטמינים C ו- E להגנה על תאים מפני לחץ חמצוני ובטא-קרוטן מויטמין A ,חומר מזין הנמצא בגזר ובמזונות אחרים, התורם לשמירה על ראייה תקינה. חיזקנו את כוחו של בטא-קרוטן בתוספת אבץ, התורם לשמירה על ראייה תקינה ולספיגה יעילה יותר של ויטמין A , מה שעשוי לעזור להפוך אותו לזמין יותר עבור הגוף.
אם יש מרכיב אחד שבאמת הופך את iVision לעתידם של תוספי התזונה המיועדים לעיניים, זה 2020® Lutemax שיעילותו הוכחה במחקרים קליניים. מרכיב מוכח מחקרית ורב עוצמה זה מקדם את התמיכה בעיניים לרמה חדשה: הוא מסייע למערכת הראייה בסינון האור הכחול ממסכים וממכשירים דיגיטליים שונים, ממקורות אור מלאכותיים כמו LED ומנורות פלורסנט. RLutemax 2020 מספק גם תמיכה מתקדמת למרכז הרשתית, המקולה, שתפקידה הוא לספק את הראייה הברורה והמובחנת ביותר ולנהל את האופן שבו העיניים קולטות צבע.
לוטאין הוא מרכיב שכיח בתוספי תזונה המיועדים לעיניים. עם זאת, אורח החיים הדיגיטלי של ימינו דורש יותר מאשר
לוטאין בלבד. זו הסיבה ש- Forever iVision עם 2020® Lutemax כולל את כל שלושת הקרוטנואידים הנמצאים בדרך כלל בפיגמנט מקולרי: לוטאין, RR זקסנטין ומזו-זקסנטין. עם Forever iVision ™ תוכלו לראות בבירור מדוע זהו התוסף המושלם לעידן הדיגיטלי.

ליותר פרטים
050-4123036

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מאור הכחול - זה מה שמזיק לעיין וזה מה שגורם לך להרגיש
במסכים החדשים אין כבר ״אור כחול״ וברוב המבגים מהשנים האחרונות ניתן לשנות את טמפרטורת הצבע של המסך כך ש״האור הכחול״ לא ממש משפיעה.
1. טיפות ליובש בעיניים מועילות מאוד.
2. כפי שמשהו כבר כתב שינוי מיקוד העיניים מממיקוד במחשב למיקוד לטווח בינוי רחוק (חוק 20,20,20), ותרגיל זה מועיל מאוד גם לשרירי הצואר.
3. לשים לב גם כי מרכז המסך הוא בגובה נכון, הגובה הנכון הוא מרכז המסך בגובה העיניים.
4.מרחק הישיבה מול המסך בין 50-70 ס״מ (לא לשבת במרחק פחות מ 40 ס״מ).

אני מאלעד

משתמש חדש
במסכים החדשים אין כבר ״אור כחול״ וברוב המבגים מהשנים האחרונות ניתן לשנות את טמפרטורת הצבע של המסך כך ש״האור הכחול״ לא ממש משפיעה.
איך ניתן לבדוק האם במסך שלי יש\אין "אור כחול"? וכן איך ניתן לשנות את האור במסך כך שה"אור הכחול" לא ישפיע?

אני מאלעד

משתמש חדש
לעשות משקפיים עם ציפוי נגד קרינת מחשב,
עוזר מאדדדד!!!!!!!
מנסיון
אשמח לשמוע מנסיון של עוד אנשים האם משקפיים אכן עוזר?
יש מישהו\מישהי שעשה משקפים ללא מספר רק בשביל להקל על עבודה עם מסך ומשקפים פתרו את הבעיה ?

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תלוי מאוד במסך ובכרטיס המסך. במחשבי PC אני לא מכיר בדיוק אבל אולי זה כמו במחשבי Mac יש בהגדרות מערכת נתונים לגבי הצג או בהגדרות תצוגה ואז יש שתי פונקציות שניתן להגדיר האחר צבע והשניה נקראת night shift.

נ.ח

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לי מאוד עזרו משקפיים עם ציפוי נגד אור כחול
בנוסף טיפות נגד יובש
ומה שאמר לי רופא עניים מידי פעם להסיט את העניים מהמסך למצמץ, להסתכל על דברים אחרים..

בנוסף, לבדוק לגבי מקור אור- לפעמים יש אור חזק שנכנס לעיניים דרך המסך / מראה שנמצאת בסמוך / מנורה מול הפנים

ש. זינגר

משתמש צעיר
בנוסף להגדרות המחשב כמו שכבר כתבו, כדאי לשקול גם כיוונים אחרים שיכולים להשפיע משמעותית:

שתייה מרובה במיוחד כשיושבים במשרדים ממוזגים עם חלונות סגורים, הגוף מאבד הרבה נוזלים בלי שנשים לב. התייבשות היא גורם שכיח לכאבי ראש ועיניים. חשוב מאוד לשתות הרבה מים לאורך היום, גם אם את לא מרגישה צמאה.

חשוב לזכור שכל בוקר אנחנו מתחילים עם חוסר בנוזלים בגוף אחרי השינה, אז הקפדה על שתייה מרובה היא קריטית.

אוורור - אוויר צח יכול לעשות פלאים. לפתוח חלון מדי פעם כדי לאוורר את החדר, או לצאת החוצה להפסקות קצרות באוויר הפתוח. במיוחד כשיושבים במשרדים ממוזגים עם חלונות סגורים.

מקווה שהטיפים האלה יעזרו!

גריז

משתמש פעיל
את צריכה להפחית את הזרחניות של המחשב.
לכוונן את התאורה שלו לקצת פחות מהאמצע.
זה עזר לי מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה