שיתוף - לביקורת מה חסר לך אבא, מנקים בעולם שלך?

אסתיאר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בס"ד

אבא אני רוצה לבקש מימך בקשה קטנה, לא מסובכת ובשבילך היא הכי קלה...

סה"כ כמה מאות אלפים, לא בשבילי אלא כדי לעזור לאנשים.

תראה את גבריאל השכן, שבוע ימים הוא יושב וחופר בבור של עצמו, מגרד קצת כסף והולך לישון.
מה יקרה אם יהיה לו עוד קצת יותר?

תראה את שלמה, הוא ממזמן התייאש מלגדול והעדיף ללכת לנקות רחובות, מה חסר לך אבא, מנקים בעולם שלך, יש לך אין ספור, למה דווקא בחרת בו? אם היה לו טיפ טיפה יותר כסף בכל חודש, הוא היה ממזמן יושב על דף גמרא שקוע באוהלה של תורה, לא חבל לך אבא, לבזבז אותו לתפקיד כזה נפגם?

ושולה השכנה, בכלל, היא כל היום רצה מנקה בתים, רק כדי להביא קצת אוכל לבית שלה.
עשרה ילדים נתת לה בלי עין הרע, ותראה מה הם לובשים, חולצות ישנות שלבשו אותם לפני עשרות שנים.
אם היה לי טיף טיפה כסף, לחדש לה את הקולקציה, להלביש את הילדים , זהו אבא רק את זה.. וכמה זה אולי אלף שקל בחודש.

ובעל המכולת אמר אתמול בצער וביגון שהוא צריך לסגור, כי אין כמעט קונים, והוא לא יודע איך הוא יעבור עכשיו את החגים—חשבתי בלב, אם תיתן לי את הכסף, אני ילך כל יום ימלא ארגזים, העיקר שיהיה לו לבעל המכולת חיים יותר שקטים...

מי לא צריך שקט אהבה שמחה ורוגע, תראה את משפחת סלמון, איזה בת מוכשרת כלילת המעלות, יושבת בבית ושערותיה מתלבנות, והכל קורה, רק בגלל שאין שם קצת מעות... אם היית נותן לי מעט לתת, הייתי מחתן אותה מחר עם הבחור הטוב ביותר, מזה בשבילך אבא שלוש מאות אלף שקל, מול הזכות להקים בית כשר? אם רק תיתן לי...

ויהודה מוועד השכונה אמר שהוא כבר לא יכול להחזיק את הקופה, כל כך הרבה עניים דופקים אצלו בכל יום, והוא חושב לסגור, יש רק הוצאות והכנסות כמעט שלא...
מה זה בשבילך אבא להשלים לו מאוצרך הטוב?

אם רק היה לי עוד, הייתי נותן מפזר בלי חשבון, לא בשבילי, לאנשים ברחוב, לא לי, רק לעזור, אני כל כך רוצה להיות המושיע, לגאול לשמח, רק רוצה לעלות חיוך לכמה אנשים שהחוב האחרון/ המשכנתא / חשבון החשמל/ המינוס בבנק... מונע מהם לחיות, אם רק תיתן לי, לא בשבילי, אלא רק כדי לתת, מזה בשבילך אבא, אצלך כלום לא קשה.

ולי, מאיפה לי, כלום אין בידי לתת, אלא רק ממה שתיתן לי אתן... ואם אין לי כרגע, אז כנראה זה טעות.

אז אנא מימך אבא תן לי כמה דקות ערמות ערמות ואני כבר יעשה את העבודה מקרוב...
אתה תראה כמה טוב יהיה אז, טוב שלא היה עד היום.
ואתה אבא תוכל להגיד שלום, ללכת לנוח כמה שנים בגן עדן , ואני עבדך המסור יעשה את מה שלא עשית.

אז אנא מימך אבא, תן לי כמה דקות לנהל לך את העולם.

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הסבר ורקע דחוף!!!

לי זה הזכיר משום מה את הדיבור של יאיר אלייצור בשיר - לרוץ אחריך
שם הוא מדבר בכאב על חברים מהעבר שלא זכו לחזור בתשובה ומתפלל לה' שירחם גם עליהם, הוא עושה את זה נפלא ומרגש.
אז זה יפה שכואב לך על אחרים
אבל...........
ועוד לפתוח את זה לדיון! לא מתאים, לדעתי.

אסתיאר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעצם כל מה שנכתב כאן, זה דיבור פנימי אישי שעלה על הכתב...
על כל מיני מצבים בחיים שלנו שלא תמיד הולך כמו שבקשנו / חשבנו/ רצינו.... וזה תחילתו של מירמור ברצון השם.
מאידך, הידיעה הברורה בכל המצבים המשמחים וגם הקשים בחיים, שיש מנהיג לבירה והוא לא צריך עזרה ולא סיוע והוא יודע טוב מכולנו מה לעשות, ואין טעיות אצל השם יתברך, אותי אישית מאוד מרגיעה תמיד.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הי, אנשים, על מה העצבים?
נראה לי ש- @אסתיאר התכוונה בדיוק לכיוון ההפוך, להגיד לנו: 'יהודים, תתמתנו, אלוקים לא צריך את העזרה שלכם בניהול עולמו'.
למה יש אימוג'ים זועפים?
נשגב מבינתי.

@אסתיאר, ברכותי, קטע חזק ונכון.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קטע מדהים!!!
מבטא כל כך
יש קטע בשיר של נהוראי אריאלי "אז אל תאמר השם יעזור, כי השם עוזר, רק אל תפריע"
וכסיפור של אליהו הנביא- אלוקים יודע מה הוא עושה, אנחנו פשוט קטנים מידי...
וואו, אהבתי

אסתיאר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הי, אנשים, על מה העצבים?
נראה לי ש- @אסתיאר התכוונה בדיוק לכיוון ההפוך, להגיד לנו: 'יהודים, תתמתנו, אלוקים לא צריך את העזרה שלכם בניהול עולמו'.
למה יש אימוג'ים זועפים?
נשגב מבינתי.
אכן כן...

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הי, אנשים, על מה העצבים?
למה יש אימוג'ים זועפים?
נשגב מבינתי.

@אסתיאר, ברכותי, קטע חזק ונכון.
המסר ברור, אבל כתוב טיפהל'ה צורם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה