התייעצות מה הילדים אוכלים בצהרון?

לוליין

משתמש רשום
הבת שלי בת 3 התחילה להיות בררנית באוכל, אומרת "איכס" ו"לא בא לי", וזה לאוכל שתמיד הייתה מאד אוהבת. מציינת שזו ילדה שאוהבת בד"כ מלפפון, ופלפל שקדים ותפוח.... מה שההורים שלה אוכלים. וארוחת צהריים טעימה ומזינה זה משהו שתמיד ששה עליו. אך משהו השתנה, ומרגיש לי שזה מגיע מהגן. את האמת אין לי מושג מה מגישים שם בדיוק והיא לא בדיוק בעניין לספר. אני מבינה שהאוכל לפחות משתדל להיות בנורמה בריאה והוא לפי כללי הזנה כאלה ואחרים, אך כמה הוא מתועש? האם היא מקבלת שם מנת בריאות יומית או משהו שרחוק מזה?? זה בלי קשר לבררנות שכנראה חיקוי אחד על אחד של החברות בגן...
יצוין כי אני לא מצפה למשהו מי יודע מה, רק מספיקים לי הביסלי והסוכריות ואני כן מצפה שהאוכל מעבר לזה יהיה משהו הגיוני יותר. שבבית תאכל כרגיל ולא תחליט שתם העידן הזה.
ובאותו ענין- עד גיל שנתיים, הילדה לא הכירה צורת ביסלי.. הכול מגיע מהגן. האם לא הגיע הזמן לעשות לזה סוף..???? יום הולדת ואמא של שבת וכפרס על התנהגות למופת...
ואני לא מהאימהות ההיסטריות שחטיפים וכאלה לא עוברים על סף ביתן.. אבל פה זה ממש נראה לי מוגזם!
אשמח לחוות דעתכן.

אנוכי

משתמש מקצוען
לגבי לעשות לזה סוף זה בילתי אפשרי,
כן אפשר לדבר עם הגננת שתעודד פרסים- אבל כל עוד את משלה את עצמך שיהיה לזה סופף נקודה.- זה כנראה לא יקרה
לגבי הצהרונים- ארוחת הצהרים בבסיסה מפוקחת ע"י תזונאיות-
יש פחמימה + ירק + חלבון
מרק לעיתים (נראה לי לא מעט ומגוון ממש, מרקי קטניות וכו')
ירק חי ופרי
(בד"כ את הירקות החיים מציעים להם מאוחר יותר
ואת הפרי הן לוקחות הביתה (כך אצלינו על כל פנים)
לגבי הירקות- אצלינו דווקא למדו לאכול אפילו ירקות שאמא שלהם לא מציעה (גזר לדוג' שבאופן אישי איני מחבבת)

אבל אין משטר של תזונאית מה הילדה תכניס לפה ועל מה חברותיה יגידו איכס....

אנוכי

משתמש מקצוען
ממה שאני ראיתי שמים להם כמות לא הגיונית של פחמימה ביחס לחלבון, בערך 90% - 10%
לא הייתי בצהרון, ולא הסתכלתי בצלחות,
כן יודעת שהגננות שואלות מה הן רוצות- כך שהילדה מבקשת את אשר היא אוהבת,
אה וגם כשיש פחמימות הן לא בדווקא ריקות- יש גם בורגול, קוסקוס מסולת מלאה (כך הוא נראה),
וגם החלבון הוא לא דווקא עוף ושניצל אלא גם קטניות- עדשים, שעועית,

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
ומן השטח אומר-
הארוחה המבושלת המוגשת בצהרונים:
חלבון- שוקיים, שניצל, חזה עוף בתיבול, קציצות בשר, רצועות שוארמה, ופעם בשבוע- שעועית לבנה ברסק- בדר"כ סביר אולם יש ילדים בררניים.
פחמימה- אורז, פתיתים, פסטה ברסק, קוסקוס, סביר- רובם אוכלים.
תוספת ירקות מבושלים- שעועית ירוקה ברוטב, אפונה ברסק, מרק ירקות לקוסקוס, תבשיל ירקות(תירס, אפונה וגזר- מעורבים) - רובם ככולם לא סובלים (2 ילדים מתוך קבוצה של 30 מבקשים ואוכלים אולי כפית...
כמובן שהילדים משוחחים בינם לבין עצמם על האול המוגש, טעים/ לא טעים, איכס, מגעיל וגם- יאמי- בד"כ על עוף וקוסקוס,
המוזר הוא שככל שהילדים לא אוכלים את הירק המבושל- כך הוא מגיע בכמות יותר גדולה...
ירקות ופירות חיים- הילדים מאוד אוהבים.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ובאותו ענין- עד גיל שנתיים, הילדה לא הכירה צורת ביסלי..
רק רוצה לספר לך...
בקיץ יצאנו לגינה עם כל המשפחה,
לקחנו לילדים חטיפים וכו'
עמדה לידינו ילדה חמודה בת 4-5 וכל הזמן השיטה יד לחטיפים,
בהתחלה לא התייחסנו אבל היא ממש התחננה - ונתנו לה חבילה קטנה של בסלי של 20 גרם,
היא התיישבה באיזה פינה, אכלה את זה, וחזרה... ושוב מבקשת בתחנונים.....
וכך חוזר חלילה כמה וכמה פעמים.........
פתאום אמא שלה תפסה אותה ב"גניבה" היא רצה עליה, מושכת לה את החטיף מהיד וצועקת "אצלנו לא אוכלים שטויות כאלה" מושחת לה מהיד את החטיף באכזריות ממש שמה- את זה בפח הקרוב ואומרת לה - הבאתי לך גמבה וגזר, וגם צימוקים, למה את אוכל את השטיות האלה.......

רק לצומת ליבך......

נערך לאחרונה ב:

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
כן יודעת שהגננות שואלות מה הן רוצות- כך שהילדה מבקשת את אשר היא אוהבת,
נכון!
אה וגם כשיש פחמימות הן לא בדווקא ריקות- יש גם בורגול, קוסקוס מסולת מלאה (כך הוא נראה),
נכון!
וגם החלבון הוא לא דווקא עוף ושניצל אלא גם קטניות- עדשים, שעועית,
פעם אחת בשבוע (בעבר היה פעמיים...)
ממה שאני ראיתי שמים להם כמות לא הגיונית של פחמימה ביחס לחלבון, בערך 90% - 10%
לא נכון, כל אחד כפי רצונו, ויש המון עודפים, כך שאם הילד רוצה- יש עוד...
אבל אין משטר על מה חברותיה יגידו איכס....
ברור!!!

פנטה

משתמש מקצוען
הבת שלי בת 3.5 מדווחת כל יום מה אכלו
לא תמיד יוצא להם טעים לדבריה :ROFLMAO:
אבל איך שאני מבינה יש בתפריט עוף וחזה עוף קציצות שניצלים ושעועית לבנה
תוספות אורז קוסקוס פתיתים ופסטה
תוספות ירקות שעועית ירוקה, גזר אפונה ותירס
היא לא אוכלת הכל .
את הפחמימה תמיד אוכלת ושחוזרת מקסימום אני נותנת לה שניצל או קציצה
כך יוצא שהילדה אוכלת מאד יפה ושבעה

אנוכי

משתמש מקצוען
וגם- אם ילד לא אוהב ירק מבושל ואוכל ירק חי- שיערב לו, לכיגדל יתרגל לטעמים נוספים
גם ילד שבגיל שנתיים אכל הכל - לפעמים מתחיל לסווג יותר את הטעם שלו בגיל הזה ולהיות קצת בררן,
וכשיגדל יפתח לטעמים נוספים. אמן. (קורה הרבה, לא אצל כולם)

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
וגם- אם ילד לא אוהב ירק מבושל ואוכל ירק חי- שיערב לו, לכיגדל יתרגל לטעמים נוספים
גם ילד שבגיל שנתיים אכל הכל - לפעמים מתחיל לסווג יותר את הטעם שלו בגיל הזה ולהיות קצת בררן,
וכשיגדל יפתח לטעמים נוספים. אמן. (קורה הרבה, לא אצל כולם)
אבל, אם:
תוספת ירקות מבושלים- רובם ככולם לא סובלים ו-2 ילדים מתוך קבוצה של 30 מבקשים ואוכלים אולי כפית...
אז כנראה שזה לא מותאם!!!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תוספת ירקות מבושלים- שעועית ירוקה ברוטב, אפונה ברסק, מרק ירקות לקוסקוס, תבשיל ירקות(תירס, אפונה וגזר- מעורבים) - רובם ככולם לא סובלים (2 ילדים מתוך קבוצה של 30 מבקשים ואוכלים אולי כפית...
אולי זה ככה אצלכם
אבל זה לא נכון לגבי כולם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה