טיול ונופש מה ההבדל בין צפת לאוסטריה?

איוד

משתמש רשום
לדעתי חלק מהתשובות יכולות להפחית ממעלות ארץ ישראל -וזה אסור בהחלט
מה שכן צריך לנסות פעם אחת -כשזה זול -ובהיתר של רב ואז כבר לא יהיו שאלות
במילה אחת זה משהו אחר לגמרי אבל בשביל להבין צריך לנסות כי קשה להסביר

nrgnrg

משתמש רשום
וואווו מי שלא חווה לא יבין. זה מה שאני אומרת. ואולי טוב שלא חווה כי כך זה לא חסר לו.
דבר ראשון לראות את העולם המיוחד כל כך שהקב"ה ברא!!!
העולם מורכב מסוגי מקומות שונים כל כך וארצנו הקטנה קיבלה מעט מכל סוג שזה דבר מדהים! יש לנו הרים, מדבר, שדות, אגמים, חופים, נחלים.
אבל הכל בקטנה- מין טעימה. זה לא הדבר האמיתי.
אני טיילתי במקומות שונים בעולם ואין על הרי האלפים!!
רק לשבת ולראות את הנוף הבראשיתי המטורף שהקב"ה ברא לנו גורם לאובדן חושים- כן גם בפעם ה-7 שאני שם אני כל פעם מתלהבת מחדש זה דבר שאי אפשר לעמוד בו!
האוויר הצלול והנקי בלי זיהומים, אוויר פסגות, הרים שמשתרעים לאורך אלפי קילומטרים והנחלים שזורמים בינהם, כשעולים לפסגות ורואים גם בקיץ את ההרים המושלגים זה פשוט וואווווו מה רבו מעשיך ה'!
ועוד דבר- ההתנתקות!
לעלות על מטוס ולהגיע למקום רחוק זה תחושה של התנתקות שמביאה להתחדשות ושחרור מטורףף
להגיע לקצה אחר של העולם ולהיות שם עם הטבע והקב"ה.
ואגב בקשר ללעזוב את הארץ מבחינה הלכתית- בררתי את זה וכל אחד ייעשה שאלת רב בעצמו אבל התשובה שאני קיבלתי זה שאם הולכים לראות מנפלאות הבורא שלא ראו עדיין ואין בארץ זה סיבה ללכת או אם זה נותן רוגע נפשי שאי אפשר להגיע אליו בארץ.
דבר נוסף שלא בטוח נוגע לכולם- אני קשה לי ממש החום בחודשי הקיץ בארצנו החמה. יש מקומות בחו"ל שאני נהנית לחוות קיץ, שמש, בריכה, חום, ים אבל ללא חום בלתי נסבל אלא בדיוק ברמה האולטמטיבית. ומקומות כמו הרי האלפים זה נעים אביבי-סתווי במשך היום ובלילה קריר, וכשעולים להרים למעלה זה קור של מעילים וכפפות ממש.
ההתנתקות מהחום למשך תקופה בזמן הכי חם בשנה זה דבר שאני לא מסוגלת בלעדיו. אחרת הקיץ הוא סבל בשבילי. או שיושבים בבית במזגן בלי לצאת ואז גם זה לא חופש....
רק תראו תמונות ותבינו על מה אני מדברת, למרות שהתמונות לא משקפות רבע מהמציאות.
ואני לא טסה בשביל קנייות ופריימארק.......
כ"כ נכון!
גם אני מקדישה לא יותר משעתיים שלוש לקניות (מתוך 10 ימים - שבועיים) וכל שאר הזמן נטו נטו לשלוות הנפש להתמלא במאגרי כח.
אצלנו אותו סיפור , אנחנו פשוט לא נצא לנופש בארץ, מטרת הנופש היא בעיני שלווה ורוגע ואגירת כוחות, ואצלי ספציפית החום הכבד והעומס בכבישים ובאתרים גורם בדיוק ההפך ללחץ עצבים תיסכול וכו
מי שלא חווה - לא יבין! ולא בטוחה שטוב שלא חווה! מאחלת לכל יהודי את החויה הטובה הזאת ולהנות מהיופי העצום הזה שברא הקב"ה לכבודנו! (גם אם רוב השנה אנחנו מפרגנים לתושבים הגויים לשמור לנו עליו :) )

(חשוב לציין , אני מדברת ספציפית על ההרים, נסיעה לעיר בחו"ל כמו לונדון וינה וכו זה כבר סיפור אחר, מזכיר את ת"א רק בגדול יותר.... וזה באמת יותר במובן של 'לראות עולם' ופחות לנפוש)

נערך לאחרונה ב:

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל טיסות לחול שלא לצורך רפואי זה שאלה לרב. (גם חתונת אח, וכבר שמעתי על רב שאמר לא לטוס לחתונת אח!)
לא לטוס לחתונת אח ?
כתוב במגן אברהם שלצאת לחו"ל לפגוש חבר נחשב כצורך מצווה, אז חתונת אח לא ???
מי הרב הפוסק ?

ובאופן כללי - נכון שהנורמה החברתית פתחה את חו"ל לציבור שלנו,
אז מה ?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל טיסות לחול שלא לצורך רפואי זה שאלה לרב. (גם חתונת אח, וכבר שמעתי על רב שאמר לא לטוס לחתונת אח!)
לא לטוס לחתונת אח ?
מי הרב הפוסק ?

אז מה ?

יצמח פורקניא

משתמש צעיר
לא לטוס לחתונת אח ?
מי הרב הפוסק ?

אז מה ?

לא לטוס לחתונת אח ?
מי הרב הפוסק ?

אז מה ?
עסקה כפולה

rew3020

משתמש מקצוען
אשכול מוזר.
מה ההבדל בין לחם לעוגה?

שניהם עם אותו מרקם, שניהם עשויים מכמעט אותם חומרים.
והלחם הרבה יותר זול?.....

מה ההבדל בין שמן לביוב?

שניהם אותו מרקם, שניהם נוזלים ומעט סמיכים
רק הביוב בחינם.

מה בכלל ההבדל בין לגור בבני ברק ללגור בכפר קאסם?

להמשיך?

טיול בארץ זה משהו אחד
טיול בחוץ לארץ זה משהו אחר לגמרי.

המכנה המשותף היחיד לשניהם, שצריך לקחת ימי מחלה בשביל לנסוע אליהם.
זהו.
ואם לוקחים ימי מחלה אפשר גם לצאת לחו"ל.
אין איסור חל על איסור

שליש

משתמש פעיל
אני בכלל לא מבינה מי יוצא לנפוש בבין הזמנים יולי-אוגוסט.
מה נחמד בלשכור דירה באלפי שקלים ולפגוש ברחוב הצפתי את השכנים מלמעלה?
מה כיף בלעמוד 4 שעות בכביש 6 בתוך אוטובוס חנוק רועש ודחוס?
נחמד למישהו לטייל שכולללללללם נמצאים באותם מקומות, חום אימים ובלגן חוגג?
אנחנו כבר כמה שנים יוצאים לאטרקציות וטיולים בחודש סיון או באלול. המזג אויר אידיאלי, אנשים עובדים ולומדים כך שהמקומות כמעט ריקים. מושלם!!!!!!
ואל תגידו-הילדים בלימודים-אנחנו בעבודה. גם אצלי יש ילדים ואנחנו הורים עובדים.
יוצאים בימי שישי הארוכים או אפילו אחה"צ ובלילה. דורש גמישות ויצירתיות אבל מדהים!!!
פתרון קסם טוב גם לעיניים...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בכלל לא מבינה מי יוצא לנפוש בבין הזמנים יולי-אוגוסט.
מה נחמד בלשכור דירה באלפי שקלים ולפגוש ברחוב הצפתי את השכנים מלמעלה?
מה כיף בלעמוד 4 שעות בכביש 6 בתוך אוטובוס חנוק רועש ודחוס?
נחמד למישהו לטייל שכולללללללם נמצאים באותם מקומות, חום אימים ובלגן חוגג?
אנחנו כבר כמה שנים יוצאים לאטרקציות וטיולים בחודש סיון או באלול. המזג אויר אידיאלי, אנשים עובדים ולומדים כך שהמקומות כמעט ריקים. מושלם!!!!!!
ואל תגידו-הילדים בלימודים-אנחנו בעבודה. גם אצלי יש ילדים ואנחנו הורים עובדים.
יוצאים בימי שישי הארוכים או אפילו אחה"צ ובלילה. דורש גמישות ויצירתיות אבל מדהים!!!
פתרון קסם טוב גם לעיניים...
בני כמה הילדים?
בין הזמנים זה חופשה לתלמידי הכוללים, הישיבות והחיידרים וכמובן גנים ובתי הספר. משפחה רב גילאית תתקשה למצא זמן אחר שכולם בחופש והמקומות ריקים (כי החלופה העיקרית היא חול המועד ואז מסובך יותר)
ויום שישי אחה"צ זה לא במקום חופשה..

אבלל גם בבין הזמנים אפשר לחפש את המקומות העמוסים פחות. לא חיבים לנפוש בצפת.

חוץ מזה מה החלופה? לקייטן את כל הילדים בבית? כבר עדיף לפעמים לשבת בפקקים...

שליש

משתמש פעיל
בני כמה הילדים?
בין הזמנים זה חופשה לתלמידי הכוללים, הישיבות והחיידרים וכמובן גנים ובתי הספר. משפחה רב גילאית תתקשה למצא זמן אחר שכולם בחופש והמקומות ריקים (כי החלופה העיקרית היא חול המועד ואז מסובך יותר)
ויום שישי אחה"צ זה לא במקום חופשה..

אבלל גם בבין הזמנים אפשר לחפש את המקומות העמוסים פחות. לא חיבים לנפוש בצפת.
בדיוק מה שכתבתי...
ניסיתם פעם לטייל בערב בנחל דן? או לצאת לתנכ"י ביום שישי של קיץ?
נכון. בעלי עובד בחינוך שזה אומר שאין שום יום חופשי בשבוע והילדים בתלמודי תורה. אבל כמו שלוקחים יום חופש שחייבים לצורך רפואי/נפשי/שמחה/... לוקחים גם בשביל זה.
לא פחות חשוב.
לא באה לשכנע רק להאיר אפשרות נוספת שמניסיון שלי ושל עוד משפחות מסביבתי שנדבקו בזה מוצלח מאד!!

מטעמים

משתמש מקצוען
אף אחד לא באמת נהנה מטיסה ארוכה ומייגעת. (אולי בפעם הראשונה)
אף אחד לא באמת נהנה מהצ'ק אין-צ'ק אאוט, המתנות ארוכות ומתישות, ביקורות דרכונים, תורים, בלגן, מזוודות נעלמות ופקידי מכס קשוחים.
(כי שלושת רבעי מהטיול זה רק להתעסק עם ההיסטריה של הבירוקרטיה,)
ואפשר לחשוב, כמה אפשר להנות מהנוף, כשהבטן ריקה ולא נשאר לך דקות בחבילה...
וגם אם יש איזה דקות מספר של הנאה, הם כבר מסתיימות. אין סיכוי לנופש אמיתי אם הוא רק 4 ימים... (ואגב, הסיוט של הלוך הוא גם בחזור, אבל בלי הדמיונות על ה"הנאות" הגדולות שהיה שווה בשבילם הסיוט הזה. )

Aארי

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כל מי שיוצא, חוץ מזה שהוא עובר על ההלכה.
לא יודע להעריך את הארץ שלו, איזו ארץ נהדרת, למה לטוס לחו"ל

האם חילונים נחנו?!

מה כל השאלות האלה שכל יום יש על טיסות.
אני מתביש במקומם!
בשבועות הקרובים יהיה לך ממש ממש הרבה תעסוקה...
לעבור כל יום, כל שעה, על האשכולות בענייני חו"ל, ולהוכיח את הציבור.
מישהו מתבייש במקום מישהו?

יוסף חיים כהן

משתמש צעיר
בשבועות הקרובים יהיה לך ממש ממש הרבה תעסוקה...
לעבור כל יום, כל שעה, על האשכולות בענייני חו"ל, ולהוכיח את הציבור.
מישהו מתבייש במקום מישהו?
במקום שלא ישמעו אין מצוה להוכיח.
וגם לא זו כוונתי

אשה כשרה

משתמש צעיר
זה בוודאי נחשב צורך רפואה....

ה'מנוחה והשקט' שיש בשוויץ

זה מרפא לנפש....

הייתי בשוויץ רק כ10 פעמים בחיי ועדיין

כל יום שואלת את עצמי למה אני לא שם עכשיו....

ישראל דיקמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
מי שטס לא יעזור להוכיח. ומי שלא, לא יעזור לשכנע.....
אנשים שונים עם דעות שונות ...
יש צדדים להשאר בארץ ולראות ביופיה.
ויש צדדים לראות עוד מקומות שונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה