טיול ונופש מה ההבדל בין צפת לאוסטריה?

איון

משתמש רשום
אני רואה כאן הרבה שמתכתבים על כל מיני חופשות בחו"ל באוסטריה או בשוויץ
אני אף פעם לא הייתי במקומות האלו אולי משהו שכבר היה שם יוכל להסביר לי את ההבדל מחופש כאן בארץ בגולן בגליל או בנגב או במושב במרכז הארץ ללא הוצאות של טיסות וכאבי ראש של נסיעות ארוכות ברכבת והצורך של לסחוב אוכל וכו'....
לבין חופשה באלפים בשוויץ או באוסטריה

איון

משתמש רשום
אף אחד לא מגיבאז אני רוצה להגיד לכם שאני מתכוון ברצינות
אני רואה שהרבה נוסעים זה נראה שהציבור מצביע ברגלים
אני רוצה לתכנן את החופש הבא
אני באמת רוצה לדעת מה ההבדל בין יבניאל לסנט מוריץ??? (לדוג')
או בין אלוני הבשן לסרפהוס???

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
באוסטריה אתה לא יודע איפה המכולת ואתה לא מכיר את השפה כדי לשאול איפה זה
באוסטריה אתה יכול לקחת מונית לרחוב ליד והנהג יעקוץ אותך רק כי אתה לא מכיר את האיזור
באוסטריה תהיה מוכן לשלם על חלב 14 ש"ח ובארץ לצעוק על זה "מושחתים נמאסתם"

אני מעדיף לנפוש בצפת, נופש אמיתי - לא תלוי באף נהג חיצוני / מתורגמם וכו'

תילתן

משתמש סופר מקצוען
באוסטריה אתה לא יודע איפה המכולת ואתה לא מכיר את השפה כדי לשאול איפה זה
באוסטריה אתה יכול לקחת מונית לרחוב ליד והנהג יעקוץ אותך רק כי אתה לא מכיר את האיזור
באוסטריה תהיה מוכן לשלם על חלב 14 ש"ח ובארץ לצעוק על זה "מושחתים נמאסתם"

אני מעדיף לנפוש בצפת, נופש אמיתי - לא תלוי באף נהג חיצוני / מתורגמם וכו'
חשבתי שתכתוב על ''ארץ חמדת אבות..''
תלמד לימודי ליבה...
תדבר כמה מילים באנגלית..
ואף אחד לא ''יעקוץ'' אותך

תילתן

משתמש סופר מקצוען
ועוד הבדל גדול, בין ארץ חמדה לאדמה טמאה (שמבחינה הלכתית מאוד לא ברור איך בכלל מותר לצאת לחו"ל לטיול)
אתה כ''כ צודק אבל..
עוד מעט תתחיל רכבת אווירית לשם של כל גדולי עולם לנפוש 'באדמה הטמאה''

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אני רואה כאן הרבה שמתכתבים על כל מיני חופשות בחו"ל באוסטריה או בשוויץ
אני אף פעם לא הייתי במקומות האלו אולי משהו שכבר היה שם יוכל להסביר לי את ההבדל מחופש כאן בארץ בגולן בגליל או בנגב או במושב במרכז הארץ ללא הוצאות של טיסות וכאבי ראש של נסיעות ארוכות ברכבת והצורך של לסחוב אוכל וכו'....
לבין חופשה באלפים בשוויץ או באוסטריה
ההבדל הוא "ניקוי הראש" או "החלפת אווירה"
אתה במקום שאתה לא מכיר, עם נופים חדשים ונוף בראשיתי, מרחבים גדולים, תרבות אחרת ומעניינת ושפה לא מוכרת, זה מחליף אווירה
מסכימה בהחלט שיש מקומות יפים לא פחות בישראל (קצת יותר בקטן...)
אבל עצם החלפת האווירה היא חופשה, מנקה את הראש ונותנת כח לחזור אל המוכר בכוחות חדשים
לא פוסלת שאפשר לעשות את זה גם בארץ... אבל אם אני כבר בארץ, מעדיפה לישון בבית במיטה שלי:)

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לאדמה טמאה
ההבדל הוא "ניקוי הראש" או "החלפת אווירה"
אתה במקום שאתה לא מכיר, עם נופים חדשים ונוף בראשיתי, מרחבים גדולים, תרבות אחרת ומעניינת ושפה לא מוכרת, זה מחליף אווירה
מסכימה בהחלט שיש מקומות יפים לא פחות בישראל (קצת יותר בקטן...)
אבל עצם החלפת האווירה היא חופשה, מנקה את הראש ונותנת כח לחזור אל המוכר בכוחות חדשים
לא פוסלת שאפשר לעשות את זה גם בארץ... אבל אם אני כבר בארץ, מעדיפה לישון בבית במיטה שלי:)
טמא שם בחוץ...

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אשכול מוזר.

מה ההבדל בין לחם לעוגה?

שניהם עם אותו מרקם, שניהם עשויים מכמעט אותם חומרים.
והלחם הרבה יותר זול?.....

מה ההבדל בין שמן לביוב?

שניהם אותו מרקם, שניהם נוזלים ומעט סמיכים
רק הביוב בחינם.

מה בכלל ההבדל בין לגור בבני ברק ללגור בכפר קאסם?

להמשיך?

טיול בארץ זה משהו אחד
טיול בחוץ לארץ זה משהו אחר לגמרי.

המכנה המשותף היחיד לשניהם, שצריך לקחת ימי מחלה בשביל לנסוע אליהם.
זהו.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אפשר להסביר את זה ביותר מילים
כדי שגם אלו שלא היו במקומות האלו יבינו.
זה לא כל כך משנה המקומות
זו החויה
טיול בארץ אחרת זו חויה שונה ועמוקה הרבה יותר
יש לזה המון מרכיבים, וכל אחד גם נהנה מנקודה אחרת, אבל העיקרון זהה
זה לפגוש אנשים שונים, בתים שונים, אוכל שונה, מזג אויר שונה, תרבות שונה
זו חויית התנתקות משחררת ומרגיעה
זו שכחה מעומס החיים בצורה מאד עמוקה
וכו' וכו'

ואני ממש מקוה שלא עשיתי למישהו חשק לנסוע לחו"ל
לא התכוונתי בכלל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה