תאונה מה הדין כשהנהג ברכב הנפגע ללא ביטוח?

Y054244

משתמש רשום
נהגת שנהגה ברכב ללא ביטוח (רכב של ההורים)
נכנס בה רכב עם ביטוחים כדין
האם יש סיבה לכך שהחברת ביטוח של הפוגע לא תכסה את הנזק?
אשמח לכל תשובה
תודה!

מנדי המקורי

משתמש צעיר
במישור המשפטי – נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה. גם אם הנהג לא היה מעורב בתאונה, אך נתפס נוהג ללא ביטוח במסגרת בדיקת משטרה שגרתית, הוא צפוי לסנקציה. במקרה של עבירה ראשונה, הסנקציה תהיה לרוב קנס כספי. אך אם מדובר בעבירה חוזרת ו/או במעורבות בתאונה, העונש יכול להגיע עד שלילת רישיון ושלושה חודשי מאסר בפועל.

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
במישור המשפטי – נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה. גם אם הנהג לא היה מעורב בתאונה, אך נתפס נוהג ללא ביטוח במסגרת בדיקת משטרה שגרתית, הוא צפוי לסנקציה. במקרה של עבירה ראשונה, הסנקציה תהיה לרוב קנס כספי. אך אם מדובר בעבירה חוזרת ו/או במעורבות בתאונה, העונש יכול להגיע עד שלילת רישיון ושלושה חודשי מאסר בפועל.
מה זה רלוונטי לשאלה אתה עובד במשטרה

מנדי המקורי

משתמש צעיר
הביטוח מבקש את כל הפרטים שעדיין לא הומצאו ואם יראה שלנהג השני לא היה ביטוח הוא יותר מעלול לסרב לשלם

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
זה לא קשור לכאן (אלא לתביעת גוף- אם היא אשמה).

אם רכב פגע ברכב אחר- הביטוח (צ"ג) מכסה את הנזק.
בעלי הרכב הנפגע לא יוכלו להפעיל ביטוח (מקיף) אם הנהגת לא היתה מכוסה, הביטוח שלהם יעזור מעט מאד- אם בכלל- לתבוע את חברת הרכב הפוגע, ואם תהיה לפוגע גירסה שונה המטילה את האחריות על הנפגע- לא יהיה להם סיוע משפטי ויצטרכו להתנהל לבד.
אך אם הגירסא של שני צדדים מכירה באשמת הצד המבוטח- לא אמורה להיות בעיה

מנדי המקורי

משתמש צעיר
זה לא קשור לכאן (אלא לתביעת גוף- אם היא אשמה).

אם רכב פגע ברכב אחר- הביטוח (צ"ג) מכסה את הנזק.
בעלי הרכב הנפגע לא יוכלו להפעיל ביטוח (מקיף) אם הנהגת לא היתה מכוסה, הביטוח שלהם יעזור מעט מאד- אם בכלל- לתבוע את חברת הרכב הפוגע, ואם תהיה לפוגע גירסה שונה המטילה את האחריות על הנפגע- לא יהיה להם סיוע משפטי ויצטרכו להתנהל לבד.
אך אם הגירסא של שני צדדים מכירה באשמת הצד המבוטח- לא אמורה להיות בעיה
מידיעה?
אני לא מכיר את ההתלהלות - ב"ה אף פעם לא נזקקתי לזה, אבל לפי סיפורי מכריי נשמע שהם תמיד מנסים לסבך את הפרשיה.

Y054244

משתמש רשום
מוכח שהצד הפוגע היה בצד המבוטח (מצלמות רחוב, מצלמת רכב),
אבל ברכב הנפגע הנהג ללא ביטוח

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
הביטוח מבקש את כל הפרטים שעדיין לא הומצאו ואם יראה שלנהג השני לא היה ביטוח הוא יותר מעלול לסרב לשלם
אכן כך
אני עברתי תאונה ולא שילמו לי עד שלא שלחתי את מסמכי הביטוח שלי
אנ זוכר ששאלתי את הסוכן מה זה ענייו (לא היה שום ספק מי האשם) והוא ענה לי זה הנוהל

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
מידיעה?
אני לא מכיר את ההתלהלות - ב"ה אף פעם לא נזקקתי לזה, אבל לפי סיפורי מכריי נשמע שהם תמיד מנסים לסבך את הפרשיה.
לפעמים ניתן להוריד ,רשלנות תורמת". נגיד אם הפוגע פגע מאחור- הוא אשם כי לפי חוקי תעבורה עליו לשמור מרחק,
אבל אם הצד הנפגע בלם בפתאומיות- יש לו ר"ת למרות שהאשמה לא עליו.
זה מה שאני מכירה.

יודי יהודה

משתמש פעיל
בשתי מילים הנהג האשם וחברת הביטוח לא רשאים לדעת על הביטוח שלך ואין לשלוח פרט כזה ואני לא מאמין שבקשו פרט כזה
בסך הכל אתה הול לשמאי הסוכן ממלא טופס תביעה יש 30 יום תגובה אם הוא מודה ומשלם או שהוא רוצה ללכת להישפט תלוי במקרים ובנסיבות בכל אופן גם אם היית ברכב בלי טסט הוא צריך לשלם אין קשר אליך ולא יהיה סע לשלום אגב זה תקף גם אם נסעת על חמור ....

נערך לאחרונה ב:

מנדי המקורי

משתמש צעיר
חפרתי וחיפשתי והנה התוצאות
מקוה שיעזור
מצורף הקישור (צריך לדפדף הרבה)
בהצלחה

קבצים מצורפים

• תביעת נזיקין.png
    תביעת נזיקין.png
    KB 148.3 · צפיות: 7

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה