דרוש מידע מה הדבר ששינה לכם את החיים?

יארמולקע

משתמש רשום
ישנם הרבה תובנות שמשנים את ההסתכלות על החיים, דברים כאלה שאתם אומרים לעצמכם - חבל שלא ידעתי את זה בגיל מוקדם יותר. אילו הייתי יודע הייתי עושה הרבה דברים אחרת. אוי כמה חבל...
אם יש לכם תובנה, הרצאה או עצה משנה חיים. נשמח לשמוע!

רינהההה

משתמש פעיל
הדבר ששינה את החיים- חוויה שעברתי בעצמי.
אני חושבת שלכל אחד החיים מתחלקים ללפני ואחרי, בהקשר לחוויה משמעותית שהוא עבר.
אז שכל אחד יכתוב מה זה עשה לו?

דיני

משתמש מקצוען
החיים הם רצף של תובנות משנות חיים, משנות מעט בכל פעם, ולא תמיד ניתן לשים את האצבע על הרגע המדויק.

באופן כללי כל החשיבה וההסתכלות על העולם ועל אנשים נעשית עם השנים פחות דיכוטומית, פחות שחור לבן, יותר הכלה, יותר חמלה, פחות שיפוטיות.

מועד לשמחה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אין דבר רע היורד מן השמיים.
תובנה שלא תמיד הייתה קיימת אצלי. היום זה בכל דבר. מה טוב יצא לי ממה שאני עברתי ועובר.

עוד תובנה, החיים הם לא רק שחור לבן. יש הרבה אפור. - קרה לי בהמשך החיים, בעיקר מהכרות עם אנשים שאצלם החיים הם שחור לבן. לראות את זה בעיניים חיצוניות גרם לי להבין כמה זה מגוחך...

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש איזה סיפור מיוחד על עיתונאי חילוני שהיה מראיין כל מיני אישים בציבור הערבי, בן אדם ללא פחד מה שנקרא,
יום אחד הוא נכנס לאזור ערבי לראיין איזה מחבל, במהלך הראיון שאל אותו המחבל איך אתה מגדיר את עצמך?
ענה לו העיתונאי- אני אדם ישראלי, עיתונאי, חוקר את הסכסוך הישראל פלשתיני, ידען במזרח התיכון... וכו'
ויהודי אין ברשימה? שאל המחבל, העיתונאי ענה שלא, הוא לא מגדיר את עצמו בראש ובראשונה כיהודי
אמר לא המחבל- אתה יודע שאני יכול להרוג אותך כל רגע, ואם אני יעשה את זה, אני לא יהרוג אותך כי אתה עיתונאי או ישראלי, או חוקר הסכסוך וכו', אני יהרוג אותך כי אתה יהודי!! על עצם היותך יהודי! ולא על שום דבר אחר..
וזה יהיה מאד עצוב אם אתה תמות על הערך הכי נמוך בסולם הערכים שלך...
אותו אדם חזר בתשובה שלימה, זה סיפור מפורסם (ויכול ליהות שלא דייקתי בפרטים כי קראתי את זה מזמן)
אבל זה הולך איתי לכל מקום, לדעת שהערכים העליונים בסולם הערכים שלי יהיו דברים ערכיים ששוים את כל הקרבה...

נערך לאחרונה ב:

יארמולקע

משתמש רשום
יש לכם המצלה לאיזה הרצאה מאלפת? כזו שאתם אומרים וואו. זה גישה שונה ממה שחשבתי קודם?

• תודה
Reactions: LO

נצנוץ✨

משתמש פעיל
יוצרי ai
יש איזה סיפור מיוחד על עיתונאי חילוני שהיה מראיין כל מיני אישים בציבור הערבי, בן אדם ללא פחד מה שנקרא,
יום אחד הוא נכנס לאזור ערבי לראיין איזה מחבל, במהלך הראיון שאל אותו המחבל איך אתה מגדיר את עצמך?
ענה לו העיתונאי- אני אדם ישראלי, עיתונאי, חוקר את הסכסוך הישראל פלשתיני, ידען במזרח התיכון... וכו'
ויהודי אין ברשימה? שאל המחבל, העיתונאי ענה שלא, הוא לא מגדיר את עצמו בראש ובראשונה כיהודי
אמר לא המחבל- אתה יודע שאני יכול להרוג אותך כל רגע, ואם אני יעשה את זה, אני לא יהרוג אותך כי אתה עיתונאי או ישראלי, או חוקר הסכסוך וכו', אני יהרוג אותך כי אתה יהודי!! על עצם היותך יהודי! ולא על שום דבר אחר..
וזה יהיה מאד עצוב אם אתה תמות על הערך הכי נמוך בסולם הערכים שלך...
אותו אדם חזר בתשובה שלימה, זה סיפור מפורסם (ויכול ליהות שלא דייקתי בפרטים כי קראתי את זה מזמן)
אבל זה הולך איתי לכל מקום, לדעת שהערכים העליונים בסולם הערכים שלי יהיו דברים ערכיים ששוים את כל הקרבה...

שרית א

משתמש רשום
ברור שיש את הנקודות זמן האלו,
היה לי פעם שיעור רגיל בכיתה שהיגעה אלי ככה במתיקות מלמעלה
בדיוק ביום הנכון, ברגע הנכון(היינו לפני אירוע משמח במשפחה, ונפל עלי הרבה עול באותו יום)

הדבר הזה מלווה אותי בהרבה מקומות של קשיים של בלבול וכו'

רינהההה

משתמש פעיל
הדבר ששינה את החיים- חוויה שעברתי בעצמי.
אני חושבת שלכל אחד החיים מתחלקים ללפני ואחרי, בהקשר לחוויה משמעותית שהוא עבר.
אז שכל אחד יכתוב מה זה עשה לו?
מה שהתכוונתי להגיד, זה שלא משנה כמה אני אסביר, אף אחד לא מבין באמת דברים עד שהוא עובר אותם בעצמו.

אני למדתי שהכי חשוב להיות מחוברת לעצמי. חיבור, חיבור ושוב חיבור.
להקשיב לרגשות, לתחושות, ולפעול על פיהן, לא להעלים או להזיז.
יש טעויות שמשלמים עליהן ביוקר...

אבל לא משנה כמה אני אגיד - עדיין כל העולם ימשיך לרוץ לפי ההספקים שהוא רוצה להגיע אליהם בלי לעצור, בלי לראות מה קורה בדרך... חבל:(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה