מה הדבר הבא?

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הי

אני מתלבטת מה הדבר הבא שהולך להיות הכי פופולרי

אני עובדת 5 שנים בדרופל (PHP) ורואה שהוא יורדד.
(למרות שיהיו תמיד אתרים שיהיה הכי נכון לבנות אותם בפלטפורמה הזו)

מה הדבר הבא?
Angular\node.js\PHP OOP... ?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נראה לי שזה מאוד תלוי בנתונים שלך.
יש שעובדים כעצמאיים לבד ובונים אתרים ללקוחות פרטיים או עסקים קטנים, ויש שעובדים בתוך צוות. יש שהמטרה שלהם זה נטו להביא כסף, ויש שמעניין אותם התכנות. ועוד...

בעיקרון זה נחמד ללמוד דברים חדשים ולא צריך לפחד מזה, אבל הבעיה היא שכל דבר לוקח זמן, והרבה זמן.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
אף אחד לא יודע מה הולך להיות הדבר הבא, אפשר לדעת מה הולך היום.
אני פחות מאמין בללכת לפי מה שטרנדי עכשיו אלא לפי מה שעובד יותר טוב. לא תמיד הם הולכים ביחד.

מה שהולך היום זה node.js (על כל הframeworks השונים) בצד שרת, React/Angular בצד לקוח.

php כבר נקרא old school, (אגב, php oop כבר קיים שנים - לא יודע למה כתבת אותו בתור "הדבר הבא").

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הייתי מגדיר אותו
מנקודת מבט שלי
בCMS (מערכות ניהול תוכן ואתרים)

זה וורדפרס {שהוא גם PHP } שלקח בגדול את כל השאר (דרופל/ג'ומלה)

בתיכנות
מה שהולך היום זה node.js
ראה מה שכתב לפני כ4 שנים כבוד MAT / MAGICODE הגדול שלנו על node.js
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=940768

אגב בוורדפרס הוסיפו כבר בגירסאות אחרונות API REST
שזה אומר שהם מתחילים לזלוג ל node.js וכו'
בהצלחה רבה

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
למה נראה לך שדרופל יורד?
אני באופן אישי, מאוד מחזיקה מדרופל:
זוהי מערכת חזקה, שנוחה מאוד למתכנתים ומותאמת לאתרים גדולים.
וורדפרס לעומתה מערכת פשוטה יותר, שגם מי שלא מתכנת ולא מכיר אותה לעומק יכול להתעסק איתה.

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הכל יתכן
אבל אני בודק המון באתרים ופורומים
וזה מה שאני רואה
וורדפרס
בקפיצות דרך כל הזמן
דרופל עומדת מאחור
יתכן שנזכרו לאחרונה ועדיין לא הרגשתי את זה

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אכן, וורדפרס בקפיצה. אחוז גבוה מאוד של האתר בנויים בוורדפרס, כמות לא נורמלית של תוספים ותבניות וכו' וכו'.
האם בגלל זה מתכנת צריך להעדיף את המערכת הזו? לא נראה לי...
זו מערכת קלה מאוד לשימוש כי היא פונה לקהל יעד של אנשים שאינם מתכנתים. התוספים של וורדפרס כמעט תמיד מציעים פתרונות מוכנים שעובדים מהקופסה. זה הופך את החיים של המשתמש הפשוט לגן עדן - אולי הוא לא קיבל בדיוק בדיוק מה שרצה, אבל קיבל משהו קרוב לזה והכל עובד בלחיצת כפתור.
הצד השני של המטבע - זה הופך את העבודה של המתכנת למעצבנת ומסורבלת.
דוגמה קטנה, אני רוצה תוסף שיאתר פוסטים דומים לפוסים נתון. הידד, יש המון תוספים כאלה. מתחיל לעבור עליהם ורואה שבעצם לאף אחד מהם אין API, אלא כל אחד מהם תוקע את רשימת הפוסטים הקרובים איפה שהוא בלי לשאול אותי בכלל. ואני בכלל לא רוצה את זה. אני רוצה לתת ID של פוסט מסוים ולקבל מערך עם ID של פוסטים הקרובים. זה הכל. אין דבר כזה - תתפוצץ.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כפילות

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;2473536:
אכן, וורדפרס בקפיצה. אחוז גבוה מאוד של האתר בנויים בוורדפרס, כמות לא נורמלית של תוספים ותבניות וכו' וכו'.
זו מערכת קלה מאוד לשימוש כי היא פונה לקהל יעד של אנשים שאינם מתכנתים. התוספים של וורדפרס כמעט תמיד מציעים פתרונות מוכנים שעובדים מהקופסה. זה הופך את החיים של המשתמש הפשוט לגן עדן - אולי הוא לא קיבל בדיוק בדיוק מה שרצה, אבל קיבל משהו קרוב לזה והכל עובד בלחיצת כפתור.
דוגמה קטנה, אני רוצה תוסף שיאתר פוסטים דומים לפוסים נתון. הידד, יש המון תוספים כאלה. מתחיל לעבור עליהם ורואה שבעצם לאף אחד מהם אין API, אלא כל אחד מהם תוקע את רשימת הפוסטים הקרובים איפה שהוא בלי לשאול אותי בכלל. ואני בכלל לא רוצה את זה. אני רוצה לתת ID של פוסט מסוים ולקבל מערך עם ID של פוסטים הקרובים. זה הכל. אין דבר כזה - תתפוצץ.

ובדרופל?

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;2473536:

בשביל לענות צריך לחלק כאן לכמה נושאים
1. זה נכון עד לפני כמה זמן, שבשביל מתכנת הדרופל היה יותר טוב לו בגלל נקיות הקוד
אבל היום הוורדפרס השדרגה בהרבה
ולמתכנת כן גם עדיף ללכת על וורדפרס (לא חייבים לקחת תוספים מוכנים - אפשר לתכנת{המוכנים במאגר נועדו למשתמש המתחיל שאינו מבין בתיכנות או מי שרוצה לחסוך בזמן/כסף- ואת זה גם ניתן לייעל ע''י תיכנות})
2. הפוסטים הרלוונטיים אני יודע המון אתרים שמשתמשים בזה (ויש המון סוגים) זה השתפר המון -וזה כן מוצא פוסטים רלוונטיים ולא דווקא קרובים {יתכן שזה תלוי באיכות התגיות }
3. לגבי הAPI זה מה שכתבתי לעיל שוורדפרס עשו גם את הקפיצה הזאת והטמיעו בליבת המערכת API REST (אני מניח שכל התבניות והתוספים יכניסו את זה גם כנורמה - בעידכונים הבאים שלהם)
4 (אני חוזר קצת למתכנת) - המתכנת גם צריך לקחת בחשבון את הלקוח שלו, שהולך להשתמש עם המערכת - וכאן הוורדפרס כמה שידוע לי הכי נוחה לו....
עריכה:
5 לטרנדים ראה גם כאן https://trends.builtwith.com/cms/
הוורדפרס לוקח יותר מ30/40 אחוז והדרופל פחות מ10 אחוז
6. בCSS תפס המון תאוצה ה bootstrap
http://getbootstrap.com/
7. כמו ששאל חבירינו 3 פינות - האם כל מה שפרטת יש בדרופל?

בהצלחה
עד כאן מה שנכנס לי בזמן

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
עילום, סליחה על השאלה האישית, אתה מתכנת?

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י עילום;2474294:
1. זה נכון עד לפני כמה זמן, שבשביל מתכנת הדרופל היה יותר טוב לו בגלל נקיות הקוד
אבל היום הוורדפרס השדרגה בהרבה
ולמתכנת כן גם עדיף ללכת על וורדפרס (לא חייבים לקחת תוספים מוכנים - אפשר לתכנת{המוכנים במאגר נועדו למשתמש המתחיל שאינו מבין בתיכנות או מי שרוצה לחסוך בזמן/כסף- ואת זה גם ניתן לייעל ע''י תיכנות})
2. הפוסטים הרלוונטיים אני יודע המון אתרים שמשתמשים בזה (ויש המון סוגים) זה השתפר המון -וזה כן מוצא פוסטים רלוונטיים ולא דווקא קרובים {יתכן שזה תלוי באיכות התגיות }
3. לגבי הAPI זה מה שכתבתי לעיל שוורדפרס עשו גם את הקפיצה הזאת והטמיעו בליבת המערכת API REST (אני מניח שכל התבניות והתוספים יכניסו את זה גם כנורמה - בעידכונים הבאים שלהם)
4 (אני חוזר קצת למתכנת) - המתכנת גם צריך לקחת בחשבון את הלקוח שלו, שהולך להשתמש עם המערכת - וכאן הוורדפרס כמה שידוע לי הכי נוחה לו....
עריכה:
5 לטרנדים ראה גם כאן https://trends.builtwith.com/cms/
הוורדפרס לוקח יותר מ30/40 אחוז והדרופל פחות מ10 אחוז
6. בCSS תפס המון תאוצה ה bootstrap
http://getbootstrap.com/
7. כמו ששאל חבירינו 3 פינות - האם כל מה שפרטת יש בדרופל?

בהצלחה
עד כאן מה שנכנס לי בזמן

1. וורדפרס השתדרגה, אבל הם לא עשו refactoring לקוד כך שהקוד נשאר ברובו אותו דבר.
אם אני כבר מתכנת תוספים, אני לא צריך את וורדפרס (ואפילו מעדיף שלא להשתמש בה)

3. הrest API שלהם עדיין לא מוכן לגמרי, ובכל מקרה זה לא היה עוזר למקרה שתואר.

4. מצחיק. מכיר מספיק מערכות תוכן (פרטיות שנבנו ע"י מתכנתים) שטובות ונוחות הרבה יותר מוורדפרס.

6. איך זה קשור לדיון?

לא שולל את וורדפרס ולא מכיר מספיק את דרופל, מה שאני יודע זה שלמתכנת עדיף ברוב המקרים לבנות לעצמו את המערכת שלו ולקבל גמישות, ביצועים וזמני פיתוח טובים יותר.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י Nahum;2474611:
לא שולל את וורדפרס ולא מכיר מספיק את דרופל, מה שאני יודע זה שלמתכנת עדיף ברוב המקרים לבנות לעצמו את המערכת שלו ולקבל גמישות, ביצועים וזמני פיתוח טובים יותר.

סלח לי, אבל לדעתי הטיעון שלך לא מדוייק בלשון המעטה.

שיהיה ברור, אני מכיר טוב טוב את הבעיות של וורדפרס והמגרעות שלה. אני גם מכיר בערך של פתרונות פשוטים, אלגנטיים, תפורים על פי מידה.
אבל לטעון שברוב המקרים עדיף לפתח מאפס, מצטער, זה פשוט לא נכון.

מי שיפתח מאפס מערכת cms לאתר מבוסס תוכן קלאסי, במקום להשתמש בוורדפרס, בהכרח יגרום לפרויקט להיות, במקרה הטוב, אחד מהשלושה: יקר יותר / ארוך יותר / פחות איכותי (במקרה הגרוע כל השלושה).

אותו דבר נכון לגבי פרוייקט e-commerce קלאסי או מקרים נוספים שבהם יש פתרונות איכותיים שהספיקו להתבגר ולהתבסס ולהתייצב ונמצאים שנות אור מעבר למה שמפתח יחיד מסוגל להרים במסגרת זמן של פרויקט בודד.

נכון, ברגע שיש צורך בפתרון לצורך לא-סטנדרטי בעליל, עדיף לפתח מאפס מאשר להתחיל לעשות סלטות באוויר לגרום למערכת קיימת לעשות משהו שונה ממה שהיא תוכננה בשבילו, אבל זה לא רוב המקרים.

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני יכול להגיד רק
שזה דיון שאף פעם לא יגמר ולא יוכרע
זה תלוי בהמון פרמטרים
וזה מתעדכן כל הזמן
דוגמא לכך
באולפני סאונד
תשאל מה יותר טוב קיובייס או פרוטולס וכו'?
בהצלחה רבה
אני סה''כ הוספתי נקודה
שצריך לחשוב על הלקוח
גם בפשטות גם בזמן גם בכסף וגם בתלותיות בהמשך הדרך
את כל השאר
מחזיר לדיון אינסופי

בהצלחה

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;2474912:
סלח לי, אבל לדעתי הטיעון שלך לא מדוייק בלשון המעטה.

שיהיה ברור, אני מכיר טוב טוב את הבעיות של וורדפרס והמגרעות שלה. אני גם מכיר בערך של פתרונות פשוטים, אלגנטיים, תפורים על פי מידה.
אבל לטעון שברוב המקרים עדיף לפתח מאפס, מצטער, זה פשוט לא נכון.

מי שיפתח מאפס מערכת cms לאתר מבוסס תוכן קלאסי, במקום להשתמש בוורדפרס, בהכרח יגרום לפרויקט להיות, במקרה הטוב, אחד מהשלושה: יקר יותר / ארוך יותר / פחות איכותי (במקרה הגרוע כל השלושה).

אותו דבר נכון לגבי פרוייקט e-commerce קלאסי או מקרים נוספים שבהם יש פתרונות איכותיים שהספיקו להתבגר ולהתבסס ולהתייצב ונמצאים שנות אור מעבר למה שמפתח יחיד מסוגל להרים במסגרת זמן של פרויקט בודד.

נכון, ברגע שיש צורך בפתרון לצורך לא-סטנדרטי בעליל, עדיף לפתח מאפס מאשר להתחיל לעשות סלטות באוויר לגרום למערכת קיימת לעשות משהו שונה ממה שהיא תוכננה בשבילו, אבל זה לא רוב המקרים.

איפה ראית בהודעה שלי את המילים "לבנות מאפס"?

בין בנייה מאפס לבנייה במערכות CMS יש הרבה מאוד אפשרויות באמצע.
כמתכנת, אני יכול להתממשק לAPI's קיימים המאפשרים לי בנייה מהירה מאוד של מערכות ניהול, אתרים פשוטים, אתרי קניות וכו' (אני יכול לדוגמה להרים ברבע שעה rest api בLoopBack, מערכת crud שלמה בlaravel או מערכת סוקטים בpubNub).

אני ממש לא חייב להתחיל מאפס בשביל להרים מערכות אמינות, יציבות וחזקות לאורך זמן.

גם לגבי זמן/איכות/מחיר הפיתוח - אני לא מסכים איתך לגמרי.
ברור שבפרוייקטים קטנים ופשוטים בנייה דרך CMS תהיה זולה יותר, אך בפרוייקטים גדולים יותר ולאורך זמן, לדעתי משתלם יותר לבנות לבד (לבד, לא מאפס).

אני חושב שהחופש הזה של שימוש בכלי מסוים רק כשאתה באמת צריך אותו - בלי להתחייב למערכת שלמה שגוזלת ממך משאבים וזמן, ומחייבת אותך לצעוד רק איתה את כל הדרך - זו הפריבילגיה הכי גדולה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו כמתכנתים.

אה, ועוד לא דיברנו על ביצועים...
את זה נשאיר להמשך הדיון במידה והוא יתפתח :)

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא התכוונתי שPHP OOP הוא הדבר הבא במובן הזה. אלא במובן של מה שתמיד יהיה פופלארי.
אני לא התכוונתי לפתוח את סוגיית הוורדפרס,
אם משתמשים בתוספים קיימים, האתר פחות מאובטח וכבר יצא לי לראות המון פריצות. ולא רק האבטחה..
אני חושבת עדין שדרופל הוא כלי חזק. אגב השדרוג האחרון דרפל 8 לא היה הוואו כולם חיכו לו.

מענין לשמוע מה השפות\טכנולוגיות הטובות ביותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה