מה דעתכן?

SPOT

משתמש צעיר
צילום מקצועי
יש לי שאלה לנשים שבינינו
לפני חודש וחצי בדיוק ילדתי, וב"ה אני מרגישה מעולה כבר שכחתי שילדתי...
מה שקורה, זה שחזרתי לעבודה במלוא המרץ (צילום ארועים, סדנאות לצילום וכו')

יש לציין שאני מאד נהנית מזה
אבל- כולם ממש מפחידים אותי ואומרים לי מה??? חזרת לעבוד???
זה ממש לא כדאי!! תשמרי על הכוחות שלך
בתגובתי שב"ה יש לי הרבה כח ,ואני כ"כ מחכה ושמחה לעשות זאת אחרי שכבר כמעט חצי שנה שלא צילמתי ארוע (את הארועים אני מפסיקה הרבה קודם הלידה)
אז אומרים לי-
שתדעי שגם אם עכשיו את מרגישה 'כאילו' את חזקה אחרי זמן זה מתנקם ויתכן מצב שתגררי אח"כ את החסר במשך שנה וחצי ולא תביני למה כל הזמן את חלשה...?

מה דעתכן זה נכון או סתם רגישות יתר?
ואם כן מה לעשות? איני מצליחה הרבה לישון, סוג של עודף מרץ..

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צודקים מה שאומרים לך כולם ב1000 אחוז.
יש בערך שלושה ארבעה שבועות אחרי הלידה כמין עליה במרץ ובמצב רוח, ואחר כך עלולה להגיע הנפילה הגדולה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
גיסתי הנחמדת סבלה מאותה תסמונת.
אחרי הלידה הייתה ב"היי", בלעה את כל העולם, פעלה ועשתה ומה לא...
אחרי שלושה ארבעה חודשים מהלידה הגיע ה"דאון". זה לא נעים להיות פתאום סמרטוטה.
אמנם זה לא קל לנוח בכוח, אבל כדאי להשקיע בזה, כי לצערנו זה עלול מאוד להתנקם בהמשך.
ככל שתנוחי יותר כעת:תאכלי טוב, ותשני או לפחות תשכבי ותעשי פעולות רגועות ושקטות, רק תרוויחי.
ממליצה לך בחום ובדאגה להנמיך פעילות. זו השקעה שווה.
לבריאות, ומזל טוב! :)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
צודקות אלו שכתבו מעלי. חופשת לידה היא אלא סתם "המצאה".
את יכולה לחזור לעבודה חלקית אם את ממש רוצה אבל משהו באמת מתון....כי אם לא את עלולה למצוא את עצמך קורסת פתאום בעוד חודש, חודש וחצי...תני לגוף שלך את הזמן לחזור לעצמו. גם אם מרגישה מלאת אנרגיות זה רק "פטה מורגנה" הגוף שלך עוד לא שם....

אני עשיתי קידוש לאחת מבנותי כשהיתה בת חודש. כמובן רציתי מאוד יפה וכו'. מה גם שהחלטתי שאני מסיידת סלון ופרוזדור לכבוד זה כי נשים תבאנה הביתה ולא נעים אם הוא לא נראה כמו שצריך...
אז חודש אחרי ניתוח קיסרי סיידתי ועבדתי כמו חמור להכין דברים יפים לקידוש. היה מקסים. ברוך ה'...
ביום ראשון צנחתי למיטה ולקח לי המון זמן להתאושש כמו שצריך ואני ממש לא טיפוס מתפנק...
את הלקח למדתי...חבל שלא הייתי חכמה מספיק קודם.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
לדעתי לכי עם ההרגשה שלך.
אומרים שצריך לקחת פסק זמן ל6 שבועות, וזה נכון, אבל אם עברת את הימים ונחת כמו שצריך ואת מרגישה טוב,
אז למה לא לעבוד?

העבודה היא טובה וממלאת אותנו בשמחה וסיפוק. בכל אופן, כדי "לצאת ידי חובת כל הדעות" אל תעמיסי על עצמך יותר מדי אלא תנסי לעבוד בתקופה הקרובה על אש קטנה.
סתם שתדעי שאני ממש מקנאה בך, אני אפילו 6 חודשים אחרי לידה עדיין סמרטוטה...:rolleyes:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש נשים שאחרי הלידה מרגישות מעולה, ולא צריכות להרגיש לא בנוח, או להיכלא בבית בגלל זה.
טוב לך? את מרגישה מעולה? יש!
לכי ותעשי את מה שאת אוהבת, אבל בתנאי אחד:
שכשתרגישי שאת רוצה לנוח פשוט תעשי את זה, ואל תתחשבני עם עצמך שכבר אמרת לכולם שאת מרגישה מצוין ולא צריכה לנוח וכל הבלה בלה בלה.

next

משתמש רשום
מצטרפת לכל אלו מלמעלה בחום... "קצת מנסיון"
עדיף לך להתפנק עוד חודש חודשיים בבית החמים, לא לצאת מהנעלי בית לשכב ולנוח כל היום מאשר למצוא את עצמך עוד חצי שנה קרוסה.
ב"ה לא עברתי את מה שכתוב למעלה אבל אחרי הלידה השניה שלי חזרתי לעבוד אחרי חודש! ואחרי חודשיים כל הגוף כאב לי. כל בוקר קמתי עם מיחוש אחר. הרופא ציווה עלי לנוח שבועיים ואז התאוששתי.
קחי את הזמן למנוחה ואל תתפתי לעצת היצר הרע :)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י next;1826100:
מצטרפת לכל אלו מלמעלה בחום... "קצת מנסיון"
עדיף לך להתפנק עוד חודש חודשיים בבית החמים, לא לצאת מהנעלי בית לשכב ולנוח כל היום מאשר למצוא את עצמך עוד חצי שנה קרוסה.
ב"ה לא עברתי את מה שכתוב למעלה אבל אחרי הלידה השניה שלי חזרתי לעבוד אחרי חודש! ואחרי חודשיים כל הגוף כאב לי. כל בוקר קמתי עם מיחוש אחר. הרופא ציווה עלי לנוח שבועיים ואז התאוששתי.
קחי את הזמן למנוחה ואל תתפתי לעצת היצר הרע :)

לצורך האיזון:
גם אני כותבת מניסיון :)

וספוט, הרבה מזל טוב!

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
מזל טוב!
עברתי את אותו מסע הפחדות.
והתחזיות הפסימיות לא התגשמו, ברוך השם.
מלבד תחושת הקנאה בנשים שמסתובבות עם עגלות בשמש הבוקר החורפית, בעוד אני נוסעת עם תינוקת בת שבועיים וחצי ללימודים מחוץ לעיר, לא נרשמו נזקים...
מה שכן, תקפידי לשמור על שליטה במצב, את קובעת כמה את עובדת ומתי את נחה.
ואל תחזרי לעבודה כשביחד איתך חוזרות רעות חולות של ג'אנק פוד וכושר גופני ירוד.

yaffab

משתמש מקצוען
קודם כל מזל טוב והרבה נחת.
ואולי את תצטרפי לדעתי שחופשת הלידה צריכה להיות מאוזנת, תנו לי חודשיים בתחילת ההריון ועוד חודש אחרי הלידה.
ב"ה גם אני מרגישה מצוין ושמחה לשוב ולתפקד רגיל אחרי תקופת חולשה וכובד.
אז תהיי זהירה ותקשיבי לתחושותייך, אבל אם את מרגישה טוב, המשיכי לעבוד ועשי חייל.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אשרי כל מי שהרגישה עם כל ההשתולליות מאה אחוז.
בכל אופן רצוי להיזהר. כי לך ספוט, אף אחד לא יכול להבטיח שתחושי מאה אחוז.
לפי דרך הטבע הנורמלית צריך לאסוף כוחות בזמן הזה ולהיזהר.
ולא רק מבחינת מאמץ. חשוב גם להימנע מסחיבות של דברים כבדים.
לימדה אותי אישה שכבר חובקת נינה או שתיים, שאחרי לידות היא הרגישה מצוין, ולא מצאה סיבה "להתפנק". עבדה כהוגן, סחבה מה שצריך והרגישה בעננים. ממש: "סופרוומן".
אחרי כמניין לידות נכנסה לסיבוך נשי שאכמ"ל.
התברר בבירור רפואי שהמקור לבעיה הזו- חוסר זהירות במאמץ אחרי לידה ובעיקר של סחיבת וגרירת חפצים כבדים.
אני לא חושבת שבדורות הקודמים כשקשרו למיטה יולדות זו הייתה טפשות או בורות או דאגנות יתר.
עדיף לנו ללמוד מהניסיון של האחרים ולחשוב באחריות על השלכות עתידיות.
("אבל ככה בא לי", זו לא נוסחה כל כך מומלצת)

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני ילדתי סמוך מאוד לפסח, חזרתי לבית מלא קטנטנים ב"ה ועשיתי את כל הניקיון לפסח לבד במלא המרץ והקיטור (ויתרתי על התריסים וכו' מחמת קוצר הזמן) אבל חגגנו את ליל הסדר בבית בשמחה ובהתעלות. וכן, בישלתי, יצאתי עם הילדים לקנות ביגוד לחג וכל הקלחת של ערב פסח..
וב"ה לא חויתי שום נפילה. (בפרט שחודשיים לפני הלידה קשה לתפקד ולזוז, אז אחרי הלידה יש הרגשת שחרור מופלאה כזאת, כאילו אני מקבלת כנפיים...)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נוי;1826144:
אשרי כל מי שהרגישה עם כל ההשתולליות מאה אחוז.
בכל אופן רצוי להיזהר. כי לך ספוט, אף אחד לא יכול להבטיח שתחושי מאה אחוז.
לפי דרך הטבע הנורמלית צריך לאסוף כוחות בזמן הזה ולהיזהר.
ולא רק מבחינת מאמץ. חשוב גם להימנע מסחיבות של דברים כבדים.
לימדה אותי אישה שכבר חובקת נינה או שתיים, שאחרי לידות היא הרגישה מצוין, ולא מצאה סיבה "להתפנק". עבדה כהוגן, סחבה מה שצריך והרגישה בעננים. ממש: "סופרוומן".
אחרי כמניין לידות נכנסה לסיבוך נשי שאכמ"ל.
התברר בבירור רפואי שהמקור לבעיה הזו- חוסר זהירות במאמץ אחרי לידה ובעיקר של סחיבת וגרירת חפצים כבדים.
אני לא חושבת שבדורות הקודמים כשקשרו למיטה יולדות זו הייתה טפשות או בורות או דאגנות יתר.
עדיף לנו ללמוד מהניסיון של האחרים ולחשוב באחריות על השלכות עתידיות.
("אבל ככה בא לי", זו לא נוסחה כל כך מומלצת)

סחיבת חפצים כבדים לא מומלצת לנשים בכל מצב. גם לנערות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GRN;1826154:
סחיבת חפצים כבדים לא מומלצת לנשים בכל מצב. גם לנערות.

ברור, אבל אחרי לידה הגוף במצב הרבה יותר רגיש.

לכל מי שעובדת בעבודה שכוללת משאות כבדים (ולא רק)
תקפידו מאד מאד על התעמלות משקמת לרצפת האגן!!!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י גלבוע;1826181:
ברור, אבל אחרי לידה הגוף במצב הרבה יותר רגיש.

ברור2

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כתבתי לא מזמן את הקטע הנ"ל. בעיקרון כל הזכויות שמורות, אבל שאלתך פשוט דגדגה לי והייתי חייבת.
מוקדש לך:).

יונה מחפשת מנוח/ כל הזכויות שמורות

"הפעם את חייבת לנוח". אומר העזר. "זה לא הולך להיות כמו פעם קודמת שבגלל שלא נחת בהתחלה, לא התאוששת גם בהמשך". יונה יושבת על כיסא בעיניים חצי עצומות ואומרת: "ברור. הפעם אני נחה".
והפעם הזו הגיעה מהר מתמיד. כבר בשבוע 38 נאלצה יונה לממש את ההבטחה שלה. לנוח.
בבית החולים אמרה לה האחות: "אנחנו ממליצים על מנוחה מושלמת של כחודש וחצי". ויונה עונה: "ברור. אנוח גם חודשיים".

החמות הגיעה לביקור והמליצה: "את חייבת לנוח. בואי אלינו מיד אחרי הברית. שקט אצלנו יחסית. חיים שלנו כבר בן 5. תשאירי את הילדים בבית עם מנחם, ותבואי לנוח". יונה שחשבה מלכתחילה על רעיון הפוך, לשלוח את הילדים לשוויגער ולהשאר בבית לנוח, כבר לא מעלה על דל שפתיה את האפשרות הנלוזה ואומרת לחמות: "ברור. חודשיים מעכשיו אני רק נחה".

יממה לאחר הברית היא מצאה את עצמה יושבת על ספת השוויגער במנוחה ומספרת סיפור לגיסה בן ה5. מהמטבח שומעת את החמות מהסה בטלפון את הילדים שהתקשרו לבקש את אמא: "אמא לא יכולה עכשיו. היא נחה. תנו לה שבוע והיא תחזור רעננה". איך שיונה שמעה את כמות הזמן הנדרש מילדיה להמתין בסבלנות, נשמט הספר מידיה, ופניה החווירו. החמות הגיעה במנוחה ואמרה בהאשמה: "ידעתי. אסור שהילדים יתקשרו. את חייבת מנוחה מושלמת. תביאי לי את הפלאפון שלך. אוציא לו את הסוללות ואחביא".

ב4 בלילה הידסה יחפה לסלון ונטלה חרש את הטלפון לידה. מהעבר השני נשמעה המולה. "אתם עדין לא ישנים"? שאלה את הבעל והתרפקה על הרעש. "לא. אסתי היתה צמאה ובכתה שהיא רוצה לשתות. בינתיים מיכל התעוררה מהבכי, ועכשיו גם יעל ואיתמר צמאים. כולם התעוררו ואנחנו מתקשים להירדם. אז כבר הלבשתי אותם לבוקר ועכשיו אני מכין את הסנדויצים בתיקים, כדי שאם נרדם כולנו ונקום מאוחר, נוכל רק ליטול ידיים ולרוץ החוצה. אבל בעצם מה אני מספר לך את זה? את צריכה לנוח. רגע, אני שומע קול בכי. אבל אף אחד מהילדים איננו בוכה".
-"אני רוצה הביתה". מיבבת יונה כאן אצל השויגער היא לבד ואין לה מנחם.
"אבל עוד לא נחת" אומר עכשיו מנחם.
-"אפילו" היא מגבירה את קול הבכי, וברגע האחרון בטרם השוויגער פותחת את דלת חדר השינה בבהלה היא מספיקה לומר: "תבוא עכשיו לקחת אותי".

והיא שבה הביתה ושוטפת לה כלים בכיף ומקפלת כביסה בניחותא, עד שהשכנה נכנסת.
"אני לא רוצה להפחיד אותך" היא אומרת. "אבל שמעתי שאם לא נחים אחרי הלידה זה עלול להתנקם".
"להתנקם, במה"? שואלת יונה בבהלה. והשכנה אומרת: "אני לא רוצה להפחיד אותך. את יכולה לדמיין לבד. אמרת פעם שיש לך דמיון מפותח, לא"? השכנה יוצאת כדי לא להפריע ליונה לדמיין ולראות בעיני רוחה את עצמה שוכבת במיטת בית החולים הלבנה, כשצינורות סובבים אותה. "לא" היא זעקה ונפלה על הכסא במטבח בדיוק כשהבעל הגיע.

"את לא נחה וזה מתנקם בך" הוא אומר. והיא עונה: "איפה אני? אני רואה לבן. אני בבית חולים"? והוא מזמין לה תור בקופת חולים.

הרופאה מחמירה מבט: "את לא נחה, נכון? את צריכה לישון מ9 בלילה עד 9 בבוקר". "ברור. עונה יונה. "אני ישנה מ9 בלילה וכל הבוקר. אני רק קמה ב12 ב3 וב6 כדי להאכיל את התינוק. וב7 כדי לארגן את הילדים בבוקר. חוץ מזה אני ישנה".
את מתחכמת" מציינת הרופאה ביבושת. "כשאני אומרת מנוחה אני מתכוונת למנוחה. לא עם חורים. את לא מסננת".
ויונה מקשיבה. מאז הלידה כבר למדה פרק ושניים בהלכות הסכמה. גם עכשיו לא התחכמה. הנהנה בראשה על כל מילה ויצאה מהחדר.

כשהגיעה הביתה קדמו אותה ארבעת המתוקים. מרוחים מכף רגל ועד ראש בשוקולד למריחה שהשאיר העזר בטעות על השיש. מקלחות בזק, ילדים במיטות עם קלטת, והעבודה המתישה הסתיימה. כעת החליטה להתרווח על הספה בניחותא ולשתות כוס שוקו, כשאז נשמעה דפיקה בדלת. הגיסה עומדת על המפתן. היא באה לעזור לה לנוח. נאנחת בשקט, ורצה למטבח כדי לחמם שוב את המים ולהכין לה כוס קפה. אחר מוציאה עוגה מהמקפיא ומגישה ל"עוזרת".

ביום יום הכל היה תקין. היתה לה מנוחה והשקט המבורך עשה לה את זה, אבל כשיצאה לגינה השקט הופר והמנוחה היתה ממנה והלאה. "את יוצאת לגינה"? שאלה השכנה בתמהון. "תראו מי כאן. תינוקת בת חודש, יולדת, ובגינה". קראה בקול רם. יונה החלה לאבד צבע, השכנות שמיהרו להתאסף סביבה מצאו מולן אישה חוורת למראה. היא החלה להתנצל: "יצאתי רק לכמה רגעים. בעלי בבית שוטף את הכלים, הילדים רצו לצאת ולא היה אף אחד שישמור עליהם.למען הרגיעה שלי הייתי חייבת לצאת".
השכנות לא קיבלו את ההתנצלות: "את לא יכולה לצאת מתי שבא לך. את יולדת. את צריכה לנוח. להשאר בבית. את חיוורת, הבגדים שלך מלאי פליטות, נראה שרזית בקילו מאז היותך בחודש תשיעי. את מתחילה לאבד ממשקלך. זה חוסר התחשבות בזולת לצאת כך רעננה החוצה כמו ציפור דרור משוחררת. חזרי לך הביתה, תנוחי, ותפסיקי להוציא לנו פה את העיניים".

למין אותו יום יונה יוצאת חרש לגינה הרחוקה. שם לא מכירים אותה ולא יודעים שילדה. שם היא מוצאת לעצמה סוף סוף מנוח מכל הסביבה שדואגת למנוחתה השלמה.

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
מצטרפת לאלו המזהירות, ,אני לאחר הלידה השלישית הרגשתי שחזרתי לעצמי מהר, חזרתי הביתה ותפקדתי מעולה ולאחר זמן קצר חויתי קריסה שלקח לי זמן להתאושש ממנה, אבל מכירה גם כאלה שזרמו עם תחושתן והכל היה בסדר, אולי זה תלוי במספר הילדים שבבית כבר...

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
בול קליעה המוכשרת!
כמה צחקתי!:D

זה מה שקורה כשמגזימים במנוחה;)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
כל מה שכתבו כאן נכון [כולל מה שאני כתבתי;)] צריך פשוט לא להגזים.
עבודה של צילום חתונה זה לא בדיוק כמו עבודה מול מחשב...זה פיזי, לגרור כיסא, להעמיד פלאשים וכו'...לרוץ לפה ולשם וזה נראה לי קצת איך אומרים...לא בדיוק מומלץ...
עבודה מול מחשב ואפילו עבודה במשרד לא דומים לעבודה הפיזית הנ"ל.

צריך באמת להקשיב לגוף. הבעיה היא שאם את באמצע צילום אירוע ופתאום הגוף שולח לך איתותי מצוקה מה תעשי?????

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
בתי בת 3 חודשים, והתחלתי לעבוד עוד הרבה קודם לכן.
בביטוח לאומי רשמו שחופשת הלידה שלי הסתיימה כשהיתה בת חודשיים.

בתור שכירה, אפשרי לנוח, אבל בתור עצמית, הלקוחות אינם יכולים לחכות.
יש פרויקטים שחייבים להספיק בזמן הרלוונטי, ואי אפשר להתחיל לנוח.

עבדתי בקצב איטי יותר, וכל הזמן הייתי בלחץ מתי זה יתנקם בי..
ב"ה עם תפילות ובלי להשתגע פיזית, אני מרגישה מעולה.

חושבת שלכל אחת יש איתותים שהגוף שלה נותן. כל אחת יכולה להרגיש האם היא מגזימה וזה קשה לה, או שהעבודה לא פוגעת וזה בסדר, היא יכולה להמשיך.
ברגע שמרגישים ב"ה טוב, זה לא אמור להתנקם. פשוט להקשיב לגוף ולתת לו את מה שהוא זקוק, ולא את מה שהשכנה חושבת שצריך לתת..

ושהקב"ה יתן כוחות לכולנו בע"ה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה