עזרה מה גדר ההשתדלות בפרנסה?

מצב
הנושא נעול.

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בלת"ק
השתדלות היא קונקרטית לכל אדם לפי רמת אמונתו בד' יתברך
כמו שאמונה שונה בין אדם אחד לרעהו
אין בזה כללים ברורים ואקסיומות מוחלטות

ללמוד אמונה וביטחון בחובת הלבבות מאוד מחזק , וכן מחדד את ההבנה מה בגדר השתדלות ומה מעבר...
בהצלחה!!

בן עמרם

משתמש פעיל
השתדלות זו לא חובה שצריך להתפטר ממנה והוקוס פוקוס יש פרנסה.
אם זו סתם חובה לעשות משהו כלשהו- למה צריך דווקא לעבוד בעבודה שמרוויחים עליה, נעבוד בהתנדבות ויצאנו ידי חובה, ובוודאי הכסף שנקצב לנו יגיע ממקור אחר....
השתדלות זו גזירה שהפרנסה תגיע לאדם על ידי מאמץ באמצעים הטבעיים שמביאים כסף (או לפחות מה שנראה לנו כטבעי)
ולכן השתדלות היא-
לעשות מאמץ שעל ידו מקבלים בדרך הטבע את הכסף הנצרך לנו, כל אחד לפי הצורך.
ואם אין מספיק כסף לגמור את החודש- ויש חובות- (כמובן שחובה קודם להתייעל בהתנהלות הכלכלית)
אז צריך להתאמץ יותר, עבודה אחרת, שעות נוספות וכו' וכו'.
הביטחון חובה- ואם נתחזק בביטחון ובתפילה נצטרך פחות השתדלות- אבל כל עוד שזה לא קורה צריך לכוון את ההשתדלות והמאמץ בהתאם לנתונים בשטח, ולא לחיות עם ראש בקיר. לפעמים הביטחון הוא תירוץ של העצלות (חזון איש)
כשצריך לעבור ניתוח קריטי ויש חובת השתדלות (אפילו שנקצבו לאדם שנות חיים ברורות) אף אחד לא אומר נעשה השתדלות מינימלית ונלך לרופא פשוט, ונסמוך על תפילה וביטחון, לוקחים את ההכי טוב ומשלמים עליו הון.
הדברים לא נכתבו על דעתי אלא אחרי בירור יסודי אצל תלמידי חכמים.

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
שמעתי פעם משפט חכם שמלווה אותי בנושא ההשתדלות
שמנסים לחשוב השתלות/ עד כמה ואיפה
האמונה באמת (ולא זאת שאנחנו עובדים על עצמינו) זה שגם אם יקרו תוצאות שלא רציתי או פחדתי מהן
לא אאשים את חוסר "ההשתדלות" ולא אגיד יואוו חבל שלא עשיתי יותר, חבל שחשבתי כך
גם אם התוצאה תהיה אחרת ממה שתכננתי - לא אתחרט, כי זאת הייתה ההשתדלות שלי,
והתוצאה- ביד ד'

זאת השתדלות שטומנת בתוכנה אמונה אמתית
וזה באמת עבודת חיים
אבל הגישה הזאת עזרה לי הרבה בהחלטות כאלו

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
חייבת להגיב על עוד נושא שעלה פה הרבה

יש הרבה בלבול בין כסף לדרך חיים
חושבת שיש משפחות שמרויחות הרבה וחיות בעוני(ולא דווקא כספי)
ויש משפחות שבקושי מרוויחות אבל יש חיי שפע

יש משהו הרבה יותר גדול מכמה נסגר החודש
וזאת פשוט תודעת שפע
אם אני קונה משהו כי זה נצרך (ולא דיברתי על סט כל חצי עונה) ואני יודעת שזה חשוב לרווחת הבית
ד' ידאג לי לזה, וזה לא באמת קשור אם אני מסכימה לעצמי לעבוד 6 או 8 שעות
וזה בכל דבר בחיים לא דווקא בקניות,

הקטע הזה -
יפה. מעניין אם יש משפחות שחיות 'עומר לגולגולת' בצורה שמחה ועם בריאות נפשית בנושא, עד כמה שניתן למדוד, כולל ההשפעה על הילדים.
באמת מעניין מאד.
ולמה? משפחות שאמא עובדות מעל 8 שעות, מגיעה מאוחר, עיפה ,רוצה רק לעוף לישון/ ממשיכה לעבוד עצמאי מהבית
כן חיות בשמחה עם בריאות נפשית?

הקצנתי, אני יודעת
אבל איך שמחה ובראיות נפשית קשורים לכסף?
חושבת שהכל עניין של איך אתה משווק את זה לעולם/ לילדים/ לבעל /לעצמך
גם אם החלטתי שאני אעבוד הרבה/קצת

עניין השמחה והבריאות הנפשית (או כל ערך אחר) יקבע לפי הערך שלי אליו
באיזה מקום אני שמה אותו ברשימת העדפות שלי
מי שחשוב לו בחיים משפחתיות ושמחה יעשה את זה גם בתנאי שבי
ומי שלא גם בתנאים הכי מפנקים זה יעלם איכשהו
מי אומר שמותר לעשות השתדלות לעשירות?
מי אמר שכסף זאת מילה גסה?
העניין איך זה מנהל אותך

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא מטלת עליך השתדלות.
ההשתדלות מוטלת על בעלך
נכון מאד,
מאד צרם לי פה באשכול שיש כאלה שכותבים על "עצלנות", יש אפשרות לעבוד יותר ולא רוצים להתאמץ וכו' ביחס לאישה זה ממש לא בסדר- אין לה שום חובה לעבוד, מספיק קשה הבית והילדים, ובטח היא לא צריכה להתאמץ מעבר לכוחותיה כי אם לא- זה לא "השתדלות"

לארג'

משתמש מקצוען
אה ועוד נקודה חשובה:
תגיעי להחלטה מושכלת ותהיי שלימה איתה. ועם המחירים שלה.
אם החלטת לעבוד מעט - תהיי שלימה עם זה שאת חיה יותר בצמצום כלכלי בשביל הרוחה בזמן. וכן להפך. לא יכולה עם כל אילו שכל היום מתלוננות שאין להן כסף כי.. או שאין להן זמן כי..
למשל אני אישית בחרתי לעבוד בתכנות. ואני שלימה עם ההחלטה וחושבת שהיא נכונה, למרות המחירים שלה (והתגובות של אילו שבטוחים שמי שעובדת 8 שעות יכולה לשפץ כל חצי שנה את הבית או שהבעל מגדל את הילדים פשוט קורעות מצחוק אין לי הגדרה אחרת) לא יגיד שאני בחייםםם לא מתלוננת על זה שאין לי חופשים, אבל משתדלת בהחלט שלא..
ולא יכולה לסבול שחברותי המורות לא גומרות להתלונן על המשכורת וכמה קשה וכו וכו.. (טוב גם לא כולן)
החלטת משהו? תעמדי בזה. בכבוד. ואל תבני רק על ניסים..
כ"כ נכון

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה