עזרה מה גדר ההשתדלות בפרנסה?

מצב
הנושא נעול.

שני ג.

משתמש רשום
לא מספיק ברור לי
אשמח למידע

אני חושבת שבתחומים אחרים כמו לדוג' שידוכים יותר ברור. יש יותר הוראות
למשל יש כאלה שאומרים להתקשר פעם בשבוע לשדכן וכו'

אבל בפרנסה- שזה הנושא שהכי מעסיק אנשים כמדומני אין ממש הוראות ברורות.

אפרט..
אם אני עובדת 4 שעות ביום מחוץ לבית ולא 8/9 וכו' כמו הרבה נשים
האם זה נקרא שעשיתי את ההשתדלות המוטלת עלי או שצריך יותר להתאמץ?

יאסעלעS

משתמש פעיל
למה להתאמץ יותר?
כי השתדלות היא מצוה?!
הרי גם להיות אבא/אמא בבית ולגדל ילדים היא מצוה, ומי אומר שמצוה זו עולה על זו?!
וכבר אמר החזון איש שהוא מתייחס בקרירות לההשתדלות כי היא מצוה שגם אם לא תעשה אותה הקב''ה יפרנס אותך, אנו רואים הרבה צדיקים שלא עובדים ולא חסר להם כלום,
בכל אופן אנחנו חייבים לעשות השתדלות, וממילא הקב"ה ממלא לנו חסרוננו, אז למה לעשות על חשבון מצוה אחרת?!
בדיוק כמו שאנו לא נלך לעבודה בלי שחרית, ולא נעבוד בשבת,

נערך לאחרונה ב:

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני יודעת שהשתדלות זה הולך ביחד עם אמונה בד' שיש לך
אם את מאמינה שלך מספיק לעבוד 2-4-6 שעות ביום וזה ההשתדלות שלך ואת השאר ד' עושה אז זה מספיק
אם את עובדת 4 שעות אבל כל הזמן דואגת ומנסה לחשוב על עוד רעיונות ומנסה להשיג עוד דברים
האמונה שלך לא חזה ויתכן שאת כן צריכה לעבוד משרה מלאה

ומי שהאמונה שלו בד' חזקה עד מאוד והוא לא מרגיש שצריך השתדלות הוא באמת לא צריך לעשות כלום כי מאמין בד' ב100%

שרי ב

משתמש רשום
את האמא התפקיד שלך זה לדאוג לילדים לבית לאוכל וכו' ואם את מרגישה שאת יכולה לעבוד אז למה לא אבל עם זה מגיע מצב שאת רואה שזה על חשבון הבית הילדים ואת חוזרת גמורה אז אסווור לך לעבוד ככה רב אמר לי תעבדי כמה שיש לך כח ואני חושבת שהתפקיד של פרנסה זה של הבעל לאישה יש מיליוני תפקידים בחיים ילדים בית אוכל ומי מדברת על הריונות ולידות בהצלחה

שני ג.

משתמש רשום
ומי שהאמונה שלו בד' חזקה עד מאוד והוא לא מרגיש שצריך השתדלות הוא באמת לא צריך לעשות כלום כי מאמין בד' ב100%
זה פחות הבנתי.
אחד שמאמין בה' מאד לא צריך לעשות בכלל השתדלות?
אם את מאמינה שלך מספיק לעבוד 2-4-6 שעות ביום וזה ההשתדלות שלך ואת השאר ד' עושה אז זה מספיק
אני רוצה להאמין בזה. אבל כל הזמן יש לי ספקות כאלה. שאולי אני סתם מפונקת
עובדת 4 שעות ביום. ואומרת לעצמי "ה' יעזור"
כי אם באמת זה השיטה . למה נשים עובדות מ7-4?

שני ג.

משתמש רשום
את האמא התפקיד שלך זה לדאוג לילדים לבית לאוכל וכו' ואם את מרגישה שאת יכולה לעבוד אז למה לא אבל עם זה מגיע מצב שאת רואה שזה על חשבון הבית הילדים ואת חוזרת גמורה אז אסווור לך לעבוד ככה רב אמר לי תעבדי כמה שיש לך כח ואני חושבת שהתפקיד של פרנסה זה של הבעל לאישה יש מיליוני תפקידים בחיים ילדים בית אוכל ומי מדברת על הריונות ולידות בהצלחה
אז קודם כל אני אשה צעירה ועדיין לא אמא. אוטוטו.

לגבי העבודה גם אם אני אעבוד 7/8 שעות לא אחזור גמורה כי זה לא עבודה מתישה
אבל אם בכל מקרה אין קשר בין השתדלות לתוצאה בפרנסה
אז האם יש ענין לעבוד הרבה שעות? והאם זה שאני עובדת 4 שעו ת ביום אני יכולה להיות שלמה עם עצמי?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לי ידוע שהשתדלות פירושה לנסות לפעול בדרך הטבע וביחד עם זאת להבין שבסוף הקב"ה מכון.
בדרך הטבע 4 שעות עבודה שוות שליש עד חצי משכורת וזו תהיה רמת הרווחה הכלכלית שאת אמורה לקוות לה. כלומר, את עולה על מסלול של מצוקה כלכלית מתוכננת.
וזה לא סותר ש בלת"מים - על הקדוש ברוך הוא :)

שני ג.

משתמש רשום
לי ידוע שהשתדלות פירושה לנסות לפעול בדרך הטבע וביחד עם זאת להבין שבסוף הקב"ה מכון.
השאלה מה זה נקרא דרך הטבע. מי אומר ש8 שעות זה דרך הטבע?
זה לא היה ככה כל השנים. כן? וזה שאשה יוצאת לעבוד זה בכלל הפוך מדרך הטבע

יאסעלעS

משתמש פעיל
בדרך הטבע 4 שעות עבודה שוות שליש עד חצי משכורת וזו תהיה רמת הרווחה הכלכלית שאת אמורה לקוות לה. כלומר, את עולה על מסלול של מצוקה כלכלית מתוכננת.
וזה לא סותר ש בלת"מים - על הקדוש ברוך הוא :)
עד כמה שידוע לי יש פה טעות, כי באמת הבוטח בה' באמת לא צריך לעבוד כלל כי ה' נותן לו הכל, מה שאנו עובדים זה בגלל חטאי העגל חוה וכו', וזה שאנו עובדים לא אומר כלום על מה שאנו מרויחים, כי בסוף ה' נותן פרנסה והעבודה היא רק תיקונים,
וזה שנשים עובדות המון שעות, יכול להיות שהם קנו דירה ואם היא לא תעבוד בעלה הבן תורה יצטרך לצאת לשוק, וזה מה שהם רוצים למנוע
או משפחה ברוכת ילדים מאותה הסיבה,
או שהן טועות בעצם השקפת החיים כי לא פרנסה ולא קריירה יביאו אותן לחיי עולם הבא,
ואשרי הבלת"ם על הקב"ה
בהצלחה!

rivkar

משתמש מקצוען
אני יגיד את ההרגשה שלי בענין:
את יכולה לעבוד קצת. ולפי דרך הטבע תרויחי קצת.
בטוחה שאם יש לך אמונה ה ידאג שלא תרעבו ויהיה לכם מה ללבוש ובתלמים וכו
אבל - אולי רק במשנת יוסף. ואולי רק בגדים יד שניה. וחופשים רק ברמת החלפת דירות.
מספיק לך? תעבדי קצת למה לא.
מה שאני לא יכולה להבין זה איך יש כאלו שעובדות קצת אבל בטוחות שחיב להיות להן גם מספיק לסטים תחילת עונה לכל המשפחה. ואוכל הכי הכי. וחופשות וכו וכו. אולי כן ואני סתם לא מספיק בדרגה.
ככל שאני מבינה - בעולם הטבע שלנו יש קשר בין השתדלות ותוצאות, והשאלה באיזה רמה את רוצה \ מוכנה לחיות.

רחלה 123

משתמש מקצוען
מס' השעות כאן הוא לא רלוונטי בכלל
מה שרלוונטי זה המשכורת
האם המשכורת בדרך הטבע אמורה להספיק פלוס מינוס להוצאות הבית.
יחד עם זאת להחזיק כל הזמן בידיעה שזה רק מעשה גשמי שאנחנו עושים לפי דרך הטבע כי הכל כבר נגזר בראש השנה, ושום דבר לא בגלל כוח ועוצם ידי.

בלי קשר אני פעם הייתי מתפללת על פרנסה היום מכוונת על שיהיה ברכה בכסף, אפשר להרוויח המון ולהשאר בלי כלום.

לגבי נשים שצריכות לעבוד - זו סוגיה נפרדת

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
ההשתדלות הראשונה היא ללמוד חובות הלבבות שער הביטחון.
ככל שהביטחון חזק יותר, אמיתי יותר, מדוייק יותר - השאלות פשוטות יותר וקלות ליישום.
בכל מקרה, כשאת יודעת יותר בברור מה המצב שלך מבחינה זו, אפשר לשאול רב עד כמה ההשתדלות מחייבת.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני יגיד את ההרגשה שלי בענין:
את יכולה לעבוד קצת. ולפי דרך הטבע תרויחי קצת.
בטוחה שאם יש לך אמונה ה ידאג שלא תרעבו ויהיה לכם מה ללבוש ובתלמים וכו
אבל - אולי רק במשנת יוסף. ואולי רק בגדים יד שניה. וחופשים רק ברמת החלפת דירות.
מספיק לך? תעבדי קצת למה לא.
מה שאני לא יכולה להבין זה איך יש כאלו שעובדות קצת אבל בטוחות שחיב להיות להן גם מספיק לסטים תחילת עונה לכל המשפחה. ואוכל הכי הכי. וחופשות וכו וכו. אולי כן ואני סתם לא מספיק בדרגה.
ככל שאני מבינה - בעולם הטבע שלנו יש קשר בין השתדלות ותוצאות, והשאלה באיזה רמה את רוצה \ מוכנה לחיות.
פעם שאלתי רבנית אשת תלמיד חכם על הנושא של 'צנצנת המן' לתלמידי חכמים.
היא ענתה לי:
המן היה עומר לגולגולת. בלי תוספות.
מי שרוצה להסתמך עליה היום, צריך לזכור שסיעתא דשמיא תהיה, אבל מותרות - לא.

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פעם שאלתי רבנית אשת תלמיד חכם על הנושא של 'צנצנת המן' לתלמידי חכמים.
היא ענתה לי:
המן היה עומר לגולגולת. בלי תוספות.
מי שרוצה להסתמך עליה היום, צריך לזכור שסיעתא דשמיא תהיה, אבל מותרות - לא.
יפה. מעניין אם יש משפחות שחיות 'עומר לגולגולת' בצורה שמחה ועם בריאות נפשית בנושא, עד כמה שניתן למדוד, כולל ההשפעה על הילדים.
באמת מעניין מאד.

יאסעלעS

משתמש פעיל
השאלה מה זה נקרא דרך הטבע. מי אומר ש8 שעות זה דרך הטבע?
זה לא היה ככה כל השנים. כן? וזה שאשה יוצאת לעבוד זה בכלל הפוך מדרך הטבע
זה שאשה יוצאת, הוא מטורח הזמן, כדי לאפשר לעצמה ולילדים שלה אבא/בעל ת"ח שעוסק בתורה, (אם כי הסיכון מחיי השוק הפתוח לא פסחה מעליהן,
נכון ברוב המקרים ה-8 שעות היא רק כסף מיותר, חסכונות, וקריירה,
ישנם המון המון נשים שעובדות (גם עבודות מקצועיות) 4-5 שעות והם סוגרת חודש, וחיים חיים טובים ורווחים,
וזה שהן לא סורקות את הפאה כל שבוע, ולא משפצים את הבית כל חצי שנה, לא אומר שהן חיות בדוחק,
יפה. מעניין אם יש משפחות שחיות 'עומר לגולגולת' בצורה שמחה ועם בריאות נפשית בנושא, עד כמה שניתן למדוד, כולל ההשפעה על הילדים.
באמת מעניין מאד.
כן, מכיר כאלה!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה