מה אני צריכה לדעת??

steren

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
גרפקאית ולא למדתי עיצוב אתרים בא אלי בנ"א רוצה לקדם את האתר שלו.

אני פותחת רואה שהוא בסיסי לגמרי בעצם כל הבניה שלו פשוטה ובלי גרפיקה בכלל רק בכותרת.
מה התפקיד שלי?

אני רוצה לשנות, להחליף, להוסיף אבל אני לא זאת שבונה את האתר.

אשמח שתעזרו לי.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
קידום אתרים זה מקצוע שלומדים כמו שלומדים גרפיקה.
אם אין לך רקע אז אני לא ממש רואה איך תקדמי אתר.
גם עיצוב אתר דורש לימוד וידע, וכמובן שבניה.
לכן לא הייתי ממליצה לך להתעסק בזה. לטובת הלקוח.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני לא חושב שהשואלת התכוונה לSEO במה שכתבה "לקדם". אלא הכוונה, לשדרג את האתר.
אכן, כפי שציינה תמתני, גם עיצוב אתרים זה תחום שדורש לימוד, אך בשונה מדעתה, אני דווקא כן הייתי ממליץ לשואלת לנצל את ההזדמנות ולנסות לבצע את הפרוייקט, בפרט אם היא מרגישה שהיא יודעת איך האתר צריך להראות, יש לה רקע בעיצוב והיא יודעת מה זה אינטרנט. כמובן, היא צריכה להיות כנה עם הלקוח, ולהגיד לו שזה לא ממש התחום שלה, אך מאידך, היא משערת שיכולה להתמודד עם הענין בהצלחה. (ולדעתי, מתאים גם לקחת במקרה כזה לא יותר מחצי מהמחיר המקובל)
הייתי מאוד ממליץ להיות בקשר עם מתכנת לפני שאת מתחילה את עבודת האיפיון והעיצוב. שיסביך לך מה זה גריד, וישמע את הרעיונות שלך, ויגיד לך אם זה רלוונטי.
לאחר מכן, את פשוט "מציירת" בפוטושופ, איך כל דפי האתר צריכים להיראות, ומעבירה את זה למתכנת, כדי שיבנה את האתר בפועל.
[הצצתי בתיק העבודות שלך, וראיתי שיש לך קו נקי בעיצוב. לדעתי זה מעלה גדולה מאוד עם ניגשים לעיצוב אתר. כי כך לא צריך לשנות הרבה בגישה]

chani-studi

משתמש צעיר
נכתב ע"י steren;1204759:
גרפקאית ולא למדתי עיצוב אתרים בא אלי בנ"א רוצה לקדם את האתר שלו.

אשמח שתעזרו לי.

ראשית את צריכה לבדוק איך המערכת שלו בנויה
האם יש לו פאנל ניהול אם כן,
קחי מהלקוח את הסיסמא ותבדקי האם פאנל הניהול תומך בשינוי והחלפת עיצובים
או מדובר בפאנל ניהול בסיסי ומוגבל המאפשר רק כתיבת תוכן ומאמרים.

אם פאנל הניהול מוגבל ולא גמיש, משתלם יותר לבנות אתר מחדש.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל את צריכה להבין שעיצוב לאינטרנט זה עולם שונה מאד מאד מעיצוב לפרינט.

את יכולה להיות הכי מוצלחת בעיצוב לפרינט, אבל במידה ולא למדת מהו עיצוב לאינטרנט והתנסית בתחום המרתק ששמו חווית המשתמש, חסר לך הרבה ידע.

כדאי לתת לאיש מקצועי מתחום האינטרנט... או (וכאן יש לי כמובן גם אינטרס :)) ללמוד זאת בצורה מקצועית.

בהצלחה
חיים דיקמן (מנהל פדגוגי - בית פרוג)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;1204896:
אני לא חושב שהשואלת התכוונה לSEO במה שכתבה "לקדם". אלא הכוונה, לשדרג את האתר.
אכן, כפי שציינה תמתני, גם עיצוב אתרים זה תחום שדורש לימוד, אך בשונה מדעתה, אני דווקא כן הייתי ממליץ לשואלת לנצל את ההזדמנות ולנסות לבצע את הפרוייקט, בפרט אם היא מרגישה שהיא יודעת איך האתר צריך להראות, יש לה רקע בעיצוב והיא יודעת מה זה אינטרנט. כמובן, היא צריכה להיות כנה עם הלקוח, ולהגיד לו שזה לא ממש התחום שלה, אך מאידך, היא משערת שיכולה להתמודד עם הענין בהצלחה. (ולדעתי, מתאים גם לקחת במקרה כזה לא יותר מחצי מהמחיר המקובל)
הייתי מאוד ממליץ להיות בקשר עם מתכנת לפני שאת מתחילה את עבודת האיפיון והעיצוב. שיסביך לך מה זה גריד, וישמע את הרעיונות שלך, ויגיד לך אם זה רלוונטי.
לאחר מכן, את פשוט "מציירת" בפוטושופ, איך כל דפי האתר צריכים להיראות, ומעבירה את זה למתכנת, כדי שיבנה את האתר בפועל.
[הצצתי בתיק העבודות שלך, וראיתי שיש לך קו נקי בעיצוב. לדעתי זה מעלה גדולה מאוד עם ניגשים לעיצוב אתר. כי כך לא צריך לשנות הרבה בגישה]

הסיבה שאני לא בעד זה כי חוץ מהעיצוב עצמו, יש גם את הצורך לדעת איך לאפיין אתר, איך להגדיר פרסונות, איך להגיש איפיון, איך לעצב בהתאם לתכלית, וכמובן להבין בטרנדים עכשויים, להבין רספונסיביות כדי לעצב באופן שיבנה רספונסיבית וכולי.

לא, אני לא חושבת שבלי רקע אפשרי לעשות זאת בצורה מקצועית. אפשר לעשות זאת בצורה חאפרית כמו מזכירה שתעצב פרסומת בוורד.

steren

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
החלטתי לרדת מזה, זה לא פעם ראשונה שאני מתעסקת עם עיצוב לאתרים אבל לא באופן ממש מהיסוד שזה חלק מהבניה.
כמו שתמני אומרת הרגשתי לא הוגנת כלפי הלקוח.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
כל הכבוד על ההוגנות ללקוח
אבל את כן יכולה לבדוק אם האתר כל כך פשוט ואולי מכיל רק עמודי HTML, אולי לעצב לו PDF עם דוגמת אתר שמתאימה לשאר ה"לוק" של הפירסום שאת עושה לו, ולהעסיק בונת אתרים שתיצור מזה אתר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה