דרוש מידע מהם ההבדלים בין עוסק מורשה לבין חברה בע"מ

יעית

משתמש פעיל
אשמח למידע ועזרה בעניין,
אם אני מעוניין לפתוח איזשהו עסק/חברה, משהו שמכניס לי כסף,
איך עדיף לי לעשות זאת דרך עסק מורשה או דרך חברה בע"מ, כל הפלוסים והמינוסים של שני הצדדים. ?
תודה

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לחברה בע"מ יש הרבה יותר הוצאות מעסק מורשה (מס חברות, תשלום לרו"ח...)
כשבדקתי את הנושא פעם, הבנתי שבחישוב גס ממש, שווה לעבור לחברה רק מהכנסה של כ-40K בחודש
כמובן שיש עוד הרבה שיקולים לכאן ולכאן אבל זה יכול לתת כיוון

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
חברה בעמ- יש אגרה לרשם החברות, הנה"ח כפולה -ויקרה יותר - בעוסק מורשה אין תשלומים אלו (יש ביטוח לאומי גבוה כעצמאי בעסק, בחברה מוציאים תלוש לבעל החברה וביטוח לאומי הוא כבעל שליטה)
הפלוס העיקרי בה הוא ישות נפרדת מבעל העסק, וחיסכון בביטוח לאומי...
כמו"כ יש את היתרון של גיוס משקיעים

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מספיק ידע מקצועי
אני שמעתי ממישהו שעשה את זה כדי לחסוך מיסים אמריקאיים (השאירו עוסק מורשה קטן בשביל הSS ושאר הפעילות היתה בחברה בע"מ)

משתמש מקצוען
שנית מה המצב עם נפתלי, שתרווי ממנו רוב נחת יהודית,
חן חן :)
עכשיו לעניין שלנו, מה גובה האגרה ברישום חברה, ומה זה הנה"ח כפולה
האגרה היא כ1000+ תלו בגודל התאגיד, בזמן התשלום וכו
הנה"ח כפולה זו הנהלת חשבונות יותר מורכבת שעולה מינימום 1500 + מעמ לחודש, לעומת עוסק מורשה שיכול לעלות כ400 + מעמ לחודש (כמובן בהנחה שמדובר בעוסק מורשה סטנדרט ולא מלאי או משהו אחר מעבר לנורמה)

יעית

משתמש פעיל
לא הבנתי, סליחה, הנה"ח היא הוצאה שכל חברה חייבת בה, ואם אני מסתדר ללא הנה:"ח, אז אני גם כן חייב להשתמש בשירותים האלה,
אין מצב שאני לא צורך את זה?

משתמש מקצוען
חייבת ברור
השאלה איזו הנה"ח
יש 2 סוגים - חד צידית, שהיא בד"כ לעוסק מורשה (כמובן תלוי במחזור / סוג עיסוק וכדו)
ויש כפולה. עוסק לעיתים התחייב גם בכפולה אך חברה תמיד חייבת בכפולה והיא הוצאה גבוהה יותר מהנה"ח חד - צידית

כמובן שתלוי מהו תחום העיסוק.
כי אם יש לך חנות טמבור, לדוגמא, אז אני לא יבצע הנה"ח חד צידית, גם אם את יכולה חוקית להסתדר איתה... חבל על הזמן שלך ושלי.

יעית

משתמש פעיל
אני כרגע עדיין בכלל לא בתחום, כך שאני בכלל לא מבינה את השאלות אפילו,
אני בתוכנית רק לפתוח עסק/חברה, כך שעדיין אין לי יד ורגל בכל העניינים האלה,
אבל בואי נגיד שאני רוצה חברה כמו השכרת דירות יחי"ד משרדים וכדו', בקיצור השכרת נדל"ן

M17

משתמש חדש
נ.ב. מי שחייב בדיווחי מס אמריקאיים לא באמת יכול להיות עוסק, ומחוייב לפתוח חברה.

M17

משתמש חדש
כך נאמר לי על ידי שני רואי חשבון. וכן מבן משפחה שמשלם לחברת כח אדם אחוזים כדי להסתדר עם ההכנסה מחו"ל

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כך נאמר לי על ידי שני רואי חשבון. וכן מבן משפחה שמשלם לחברת כח אדם אחוזים כדי להסתדר עם ההכנסה מחו"ל
זה לא חובה, אלא דרך להתחמק מתשלום 15% מס נוספים לארה"ב.
כתבתי את זה כבר קודם.
אבל זה ממש לא חובה כמו שהצגתם את זה.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מצטרף להצעה לבדוק ייעוץ פרטני.
חברה יש לה הרבה השלכות וישנם מייצגים שמציעים לפתוח חברה ואח"כ ולפעמים גם אחרי הרבה שנים מתחרטים על זה .
לגבי חו"ל מי שמקבל כאן תלוש (שכיר) ולא עצמאי - לא משלם שם דמי ביטוח - כך שמעתי... אני לא מבין בזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה