צימר מדוע מחירי הצימרים בצפת גבוהים כל כך?

גולש בנט

משתמש מקצוען
אם הם יצליחו להשכיר ב10,000 ש"ח לשבת הם מטומטמים אם משכירים בשקל פחות.
זה לא גמ"ח! זה עסק שמוכר מוצר מותרות! מה שייך כאן ניצול?!
ואז כל מי שנופש בצפת ירגיש שהוא משלם יקר ומטומטם ויפסיק לבוא לשם.
מעיישה שהיה (איתי).
מי שמנצל כספית, אני לא מרחם עליו.
ואני חולק עליך בעניין המותרות, כי לדעתי לצאת "רק" פעם בשנה לשבת בצפת, זה ממש לא מותרות.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואני חולק עליך בעניין המותרות, כי לדעתי לצאת "רק" פעם בשנה לשבת בצפת, זה ממש לא מותרות.
הגדרת המונח 'מותרות' בסוגיות כלכליות, הכוונה למוצר שבלעדיו החיים לא יתכנו, או שהם יהיו קשים מנשוא לפי תפיסת החיים של ימינו.
מוצרים כאלה, כגון לחם גבינה אקמול, חשמל מים וחינוך, בהם לא יתכן שיגבו מחירים קפיטלסטיים חזיריים, ועליהם אמור להיות פיקוח של החוק.
צימר בצפת ממש לא נכלל בזה, וגם אם נניח שחופשה היא מוצר חובה, הרי שאתה יכול לשכור צימר בתפרח.
זכאים בעלי הצימרים בצפת לגבות את המחיר המקסימאלי שהם יכולים להשיג, ואם רוצים הצרכנים להוריד את המחיר הם יכולים להתאגד. [בצימרים של צפת העתיקה ממש אין סיכוי כי הביקוש גדול בהרבה מההצע]

גולש בנט

משתמש מקצוען
הגדרת המונח 'מותרות' בסוגיות כלכליות, הכוונה למוצר שבלעדיו החיים לא יתכנו, או שהם יהיו קשים מנשוא לפי תפיסת החיים של ימינו.
מוצרים כאלה, כגון לחם גבינה אקמול, חשמל מים וחינוך, בהם לא יתכן שיגבו מחירים קפיטלסטיים חזיריים, ועליהם אמור להיות פיקוח של החוק.
צימר בצפת ממש לא נכלל בזה, וגם אם נניח שחופשה היא מוצר חובה, הרי שאתה יכול לשכור צימר בתפרח.
זכאים בעלי הצימרים בצפת לגבות את המחיר המקסימאלי שהם יכולים להשיג, ואם רוצים הצרכנים להוריד את המחיר הם יכולים להתאגד. [בצימרים של צפת העתיקה ממש אין סיכוי כי הביקוש גדול בהרבה מההצע]
לא אמרתי שזו לא זכותם.
תקרא מה שכתבתי לעיל.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
איוותה נפשי לשבות עם משפחתי בצפת, כאשר אני נוהג לעשות זאת פעם בשנה/שנתיים.
אך מסתבר שצימר 30 מ"ר בעיר העתיקה בצפת, יעלה לי 2,500 שקל טבין ותקילין.
מחיר שהיה עולה לי לפני שנתיים 1,200 שקל.
מישהו השתגע בצפת?
או שזה לא 30 מטר,
או שזה לא המחיר,
או שזה צימר לבני מלכים.
או שזה לשלושה לילות.

D123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תחכו לשבת אחרת, ערב ל"ג בעומר המחירים בשיאם.

• שכוייח!
Reactions: Hi

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא מתכחש להיצע וביקוש.
אבל נראה שגם שבענף הקונדטוריות העלו לפני כשנה בפי 2 את מחירי הבורקס בגלל תירוץ של עליית מחירי החיטה (שכבר חזרו למחירם הישן כבר לפני כמה חודשים)
אז גם פה יש תחושה של ניצול.
2,500 שקל לשבת?
זה 10,000 שקל רק להשכרת הצימר בשבתות חודשי ובטוח שגם בחלק מימות החול יש הכנסות נוספות (יש כאלה שמגיעים כבר לשבת, מיום חמישי ויש כאלה שנשארים לראשון).
כך שיש פה הכנסה ממוצעת של 20,000 שקל לחודש לפחות.
לי זה נראה ניצול.
ומזה להוריד מ"ה ובט"ל
והוצאות תחזוקה
והוצאות שוטפות
וימים ריקים
ותקופות דלילות

פעם היה איש

משתמש רשום
כתושב צפת לשעבר המחיר מופקע ולא הגיוני,
ואם כבר מדברים אז בצפת הבעיה היא הפוכה,
דירה בשכונות הדרום לזוג עולה בסביבות ה- 400 500 לשבת,
בעוד במרכז יש משכירים יחידות ב- 300 זה נראה לכם הגיוני?
בצימרים אני פחות יודע מה קורה אבל בדירות המחירים זולים משהיה אמור להיות,
ושוב כמו שכתבו - השוק החופשי, אם לא היה שוק חופשי אז היו קובעים שאסור להשכיר בפחות מ 600,
אבל לצערם של תושבי צפת יש שוק חופשי....

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפילו על פי חוק לא חייבים לדווח על פחות מ 5000 בערך
זה על דירה להשכרה למגורים, בצימרים זה יותר מורכב והרבה פעמים נחשב כבית מלון ואז יש מע"מ וכו'

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מעיישה שהיה (איתי).
ככה עובד שוק חופשי
המחיר עולה כל עוד יש מישהו שמוכן לשלם על המוצר.
אם מחיר הזהב עולה זה אומר שיש מי שמוכן לשלם על זה
ואם יבוא לקוח לצורף ויבקש הנחה כי פעם היה זול ושהוא לא יכול לשלם את המחיר הגבוה, והוא "חייב" עכשיו תכשיט מזהב, הוא יחשב למשוגע.......

navnavnav

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אמר מי שאמר.....
אם יש מי שמוכן לשלם יש מי שמוכן לקבל

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
הייתי שם לאחרונה פעמיים
לא מיניה ולא מביי
פעם אחת שילמתי- 550 ש"ח לשבת (אמנם ברגע האחרון, אבל ככה שילמתי, צימר נהדר ומטופח ודי גדול)
ופעם אחת 750 ש"ח. דירה בת שלושה חדרים יפה מול נוף מהפנט
לא יקר בכלל

• תודה
Reactions: Hi

בגלל

משתמש מקצוען
כתושב צפת לשעבר המחיר מופקע ולא הגיוני,
ואם כבר מדברים אז בצפת הבעיה היא הפוכה,
דירה בשכונות הדרום לזוג עולה בסביבות ה- 400 500 לשבת,
בעוד במרכז יש משכירים יחידות ב- 300 זה נראה לכם הגיוני?
בצימרים אני פחות יודע מה קורה אבל בדירות המחירים זולים משהיה אמור להיות,
ושוב כמו שכתבו - השוק החופשי, אם לא היה שוק חופשי אז היו קובעים שאסור להשכיר בפחות מ 600,
אבל לצערם של תושבי צפת יש שוק חופשי....
כתושבת צפת בהווה, מסכימה איתך לגמרי.
400-500 לשבת - זה באמת הסטנדרט, אבל יש גם הרבה שמשכירים בפחות:(

בכל אופן חושבת שזה לגמרי הבעיה של המשכירים שמורידים את המחירים,
ואני אפילו לא יכולה לכעוס עליהם כי הם הראשונים שמפסידים (ואני השנייה).
כאילו אתם רציניים? שווה לכם לנקות דירה, לגלות למרכז, לספוג נזקים - שבהרבה מקרים דווקא אלו שמחפשים את הזול ישאירו יותר... - וכל זה תמורת 200 ש"ח ללילה? נשגב מבינתי.
כן מלמדת עליהם זכות שכנראה מצבם הכלכלי הקשה והחשש שלא יצליחו להשכיר גורמים להם לרדת במחיר עוד ועוד.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
סתם שאלה להסטת האשכול:
מה מיוחד בשבת בצפת?
מה המיוחד יותר מטבריה בשכונת נוף פוריה (לדוג')?

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
מעיישה שהיה (איתי).

אני מניח שבעלי הצימר ישמחו להתחלף איתך,
תן להם את דירתך במרכז (למה 'לנצל' את המיקום שלך??!!)
והם ישמחו לבוא אליך לנופש ב-2,500 ש"ח

אגב,
'שכחת' לציין שמדובר בשבת לפני ל"ג בעומר ...

עכשיו ברצינות;
רמת החיים של תושבי צפת נמוכה יותר מהמרכז,
מדובר באחד מענפי הפרנסה הקיימים שם.

Hi

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
כתושבת צפת בהווה, מסכימה איתך לגמרי.
400-500 לשבת - זה באמת הסטנדרט, אבל יש גם הרבה שמשכירים בפחות:(

בכל אופן חושבת שזה לגמרי הבעיה של המשכירים שמורידים את המחירים,
ואני אפילו לא יכולה לכעוס עליהם כי הם הראשונים שמפסידים (ואני השנייה).
כאילו אתם רציניים? שווה לכם לנקות דירה, לגלות למרכז, לספוג נזקים - שבהרבה מקרים דווקא אלו שמחפשים את הזול ישאירו יותר... - וכל זה תמורת 200 ש"ח ללילה? נשגב מבינתי.
כן מלמדת עליהם זכות שכנראה מצבם הכלכלי הקשה והחשש שלא יצליחו להשכיר גורמים להם לרדת במחיר עוד ועוד.

תושבי צפת היקרים,
אל תפלו קרבן למניפולציות,

400/500 ש"ח לשבת זה מינימום, לדירה פשוטה ומוזנחת בשכונות הדרום, לשבת חורפית רגילה.

דירה מושקעת.
עיר העתיקה.
דירה מאובזרת.
בין הזמנים.
ל"ג בעומר.

כל אלו הם סיבות להעלות מחירים.

שוב,
מי שמאוד אוהב את צפת, מוזמן לגור שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה