עזרה מדא הגזימו היום

מצב
הנושא נעול.

120161

משתמש מקצוען
בגלל החוק במדינה אי אפשר לקרא רק להצלה (יש להם מעט אמבולנסים - למי שלא יודע)
כל קריאה מגיעה מיד למד"א
שאלתי מדוע והכונן המצוין של מד"א הסביר שהמדינה לא יכולה להסתמך על ארגון מתנדבים ...במדא יש עובדים וציוד כפי הנראה בפקוח והשתתפות המדינה.
הבעיה לא במתנדבים המדהימים שטפלו בנו גם הצלה וגם מד"א במקרים שונים ומשונים וממש עזרו מאד!
אלא בחלונות הגבוהים שקובעים לנו כמו דברים רבים במדינה.

נזכרתי בשעון קיץ שלא רק לא מתאים לחרדים אלא לא מתאים לכל עובד כפיים שגזלו לו שעת שינה כי האינטליגנטים לא מתחילים לעבוד ב7:00. יש בשלטון קובעי כללים שלא מתוך השטח.
אנשי השטח נפלאים ותודה להם.

120161

משתמש מקצוען
יש לי שאלה
הזמנתי אמבולנס בהיותי בהריון בסיכון
הגיעו שני צעירים ומה שנראה שידעו זה לבדוק לחץ דם ולומר לי מילים מרגיעות.
ב"ה הגעתי לשלום לבית החולים...
הייתי מבוהלת מאד להיות נתונה בידי שני הצעירונים.
האם הנהג הוא המקצוען שאמור לטפל אם יש מקרה חרום?

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ולי נשמע מוזר שבמד״א יש פראמדיק עם חסר ידע כ״כ בסיסי.
בכל זאת - הם נקראים יותר מומחים מהחובשים של שאר האירגונים...
והם עושים לידות לא פעם.

בכל אופן - אין עניין להוציא גם שם של חוסר מקצעיות אצל מד״א כי זה ודאי לא נכון ברב מוחלט של המקרים.
ביקורת על חוסר זמינות בכל האזורים שמגיעה להם- מגיעה להם.
על חוסר מקצועיות - לא יפה.
אז נשמע לך מוזר
ולמרות זאת זה קרה
וכל אחד יעשה עם הדברים כהבנתו

2bsmile

משתמש פעיל
יש לי משהו לעשות או לאמר למדא אחרי כזה סיפור?

אומנם קצת מיצינו את הסיפור..
אבל חברה שנמצאת כאן בפרוג ומעדיפה לא להזדהות , העבירה לי את התגובה שלה-

כאחת שעבדה במוקד חירום של איחוד הצלה והתנדבה ככוננית וכיום כוננית ומתנדבת במד"א, אני מכירה את שני הארגונים מבפנים, ואת ההתנהלות.
אני מניחה שאם המוקד החליט לשלוח לך אמבולנס רגיל, וצוות האמבולנס כדברייך התנהל "בחובבנות" וכן בבית החולים התנהלו הדברים בצורה פחות דחופה משחשבת שתטופלו, ככל הנראה הייתה סיבה לכך.
נשמע לי מעט אבסורדי ששלושה צוותי טיפול רפואיים יטעו באופן הטיפול.

צוותי הרפואה בישראל עוברים הכשרות רבות בשביל להיות יותר ויותר מקצועיים בשביל לתת מענה נכון ומדויק.
בכל מקום יכולות להיות טעויות, ובכל מקום אפשר ללמוד מאותם טעויות.
אני מאמינה שבמקרה שלך לא נפלה טעות והיה שיקולים נכונים שהמוקד קלט ולאחר מכן צוות האמבולנס בדק, וכן כך גם בבית החולים .
אני מצטערת שעברת סיטואציה שהצריכה הזמנה של אמבולנס, ומאמינה שרצית לקבל טיפול שתהיי מרוצה ממנו ב100%.
אבל יכולה לספר לך שאני רואה בשטח הרבה מטופלים ובני משפחה עם אי שביעות רצון מהטיפול, וזה מובן, ואני לא שופטת. ואני תמיד במקום של להסביר ולתמוך ולהקשיב למטופל ולבני המשפחה.
אבל מבטיחה שאנחנו עושים את המקסימוםםם בשביל שתיהיו מרוצים עם מערכת הבריאות בישראל.
מי שנמצא במערכת הזאת ברובו, אוהב את תפקידו ורוצה לעזור לאנשים!
ויש באמת את העניין של החוסר של הצוות לא רק באמבולנסים, אלא גם בבתי החולים וכו'.
ולכן מקיימים כל הזמן קורסים ולימודים שיהיו כמה שיותר אנשים במערכת הבריאות.
אנחנו עושים את המקסימום ולכן נשמח שגם תנסו לראות את הצד שלנו.

אני בתור מתנדבת שנותנת 8 שעות כל משמרת, ואף יותר, לגמרי בחינם ובאהבה למקצוע ולאנשים.
שעות שבמקום להיות בבית או להרוויח כסף או לבלות וכו' אני מקדישה להצלת חיים בטוח שבשעות האלה אני לא באה במטרה לזלזל אלא לתת את מה שאני יכולה בשביל לעזור ותמיד להתמקצע🤗

ותמיד (שלא נצטרך) תוכלי להתקשר גם 1221 לאיחוד הצלה וגם 101 מד"א ששניהם יקבלו את הקריאה. כי 101 לא תמיד שולח כוננים של מד"א או של איחוד הצלה. זה שיקול של המוקדן האם צריך כוננים או לא. ובאיחוד הצלה תמיד מנסים לשלוח כוננים גם אם זה לדברים שמד"א לא ישלחו עליהם כוננים אלא רק אמבולנס.

למרות שאי אפשר להבטיח שכוננים יגיעו תמיד, זה תלוי במקום בארץ, ותלוי אם יש כונן פנוי באותו רגע, כי בסופו של דבר הם מתנדבים.
במד"א תמיד יגיע אמבולנס. באיחוד הצלה יעשו את כל המאמץ לשלוח כוננים אחרי חיפוש במערכת.

שלא נזדקק ושתהיה שנה טובה מלאה בבשורות טובות ובריאות איתנה!

היית צריכה היום להעזר במדא ולהזמין נט"ן,
חיכיתי חצי שעה!!
ובסוף הגיע אמבולנס רגיל!!
ובנוסף,
מדא לא טרחו להעביר את המידע להצלה ככה שלא היה שום מענה זמין עד להגעת האמבולנס.
פשוט ישבתי וחיכיתי.
אחרי 15 דקות התקשרתי למדא שוב מה קורה?
התשובה ההזויה פקוק היום,הצוות ממש בדרך,
ולקח לו להגיע עוד רבע שעה!!
האמבולנס נסע לאט,חיכה ברמזורים אדומים,וכל הדרך התנהלה בחובבנות מטורפת,
ומה שגיליתי בסוף,במיון, שהצוות באמבלונס לא תיעד נכון את מה שאמרתי להם,מה שגרם להתייחסות פחות נכונה במיון,עם כל מה שזה אומר...
בקיצור,הזיה שלא תאמן.
יש לי משהו לעשות או לאמר למדא אחרי כזה סיפור?
בלת''ק
א. מי אמר שהמקרה שלכם הוא מקרה נט''ן
ב. אם מגיע אמבולנס רגיל זה לא אומר שאין נט''ן בדרך (אין נטני''ם בכמות של אמבולנסים) או בפינוי של חולה אחר והקפיצו נט''ן מעיר אחרת/ מרחב אחר.
ג. אמבולנס שלא עובר באדום במקרה יש לה סיבה יכול להיות שאין צורך ולכן נוסעים בנסיעה רגילה.
ד. יכול להיות שבאמת היה פקקים זה דבר שקרוא כל יום כמו שמגיע אמבולנס ממודיעין למודיעין עילית והא תקוע בפקקים מצומת שילת ועד חשמונאים זה גם יכול לקחת חצי שעה לפעמים.
ה. ואם באמת זה יה מקרה דחוף שהיה צורך בנסיעה מבצעית וזה לא בוצע וכן תיעוד של המקרה לא היה מתעוד כמו שאתם אמרת אז תמיד ניתן להגיש תלונה בפניות הציבור של "מגן דוד אדום" אבל יכול להיות שהם שמעו את שני הצדדים הורה או מלווה של המטופל וכן את של המטופל והם בודקים את מה שהם יכולים לבדוק ולפי הנתונים שיוצא להם הם מתעדים.

מי אמר למתנדב מה היה הסיפור ומה היה הדיווח?
אולי הוא מספר לך משהו שקרה אתי - כי לי קרה סיפור הפוך!!

הזמנתי אמבולנס בראש השנה בשעה לילה מאוחרת (בסביבות 2)
אמרתי הכי ברור למד"א שיש לי המון זמן, ואין מה למהר, ואין צורך לשלוח מתנדבים של איחוד הצלה!
חיכיתי עם בעלי בתחנה, תוך 2 דקות מגיע מתנדב איחוד עם אופנוע - צריכים עזרה? בעלי עונה שלא.... הוא נוסע משם.
עובר עוד דקה וחצי - עוד מתנדב עם רכב..... בעלי מסביר לו שזה מיותר וזה סתם מפריע לנו, ועושה לנו לא נעים.... הוא עוזב את המקום.
הגיע גם מתנדב שלישי....
בסוף הגיע מתנדב של מד"א לשם שינוי, הוא לא היה מוכן לזוז משם! הוא חיכה שם עד שהאמבולנס הגיע בטענה שאסור להם לעזוב את המקום עד שמטפלים בי....
אולי אפשר לדון לכף זכות?
זה מקרה שהגיע מד''א ואם אתם והם חייבים לשלוח כונן אחד לפחות למקרה כזה
והוא באמת צריך לחקות צוות אמבולנס שיגיע.
המטרה של כונן: להגיע למקום לתת מענה ראשוני לפני הגעת האמבולנס והיה ובמקרה הנוכחי התפתח משהו חריג הוא זה שצריך לתת את המענה לפני הגעת האמבולנס (ושלא יגידו שמד''א לא שלחו כוננים ולאיחוד הצלה לא הכפת ללכת כי אם הם לא ימתנו במקום לא יגיעו לאיחוד הצלה אלא למד''א)

ᕄᘕᑊꗪ

משתמש צעיר
לסיכום
בירושלים
תוך כמה זמן מגיע אמבולנס במקרה של לידה?
האם כדאי להסתמך על זה או לסוע ברכב פרטי?

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
סירבתי לפינוי וכעת הם מבקשים 250 שקל
כמו שכתבו כאן: כנראה טיפלו בכם מעט
הם טיפלו בכם??? א"כ משלמים ע"ז כסף.
שבוע שעבר הייתי בסיטואציה שהגיע אמבולנס, אבל לא היה צריך טיפול של הצוות הרפואי, והוא רק עמד להשגיח שהכל בסדר, בסוף החולה סירב להתפנות והם אמרו שמכיון שהם לא טיפלו-לא משלמים על ההגעה.
הבעיה שהם המון פעמים "מציעים" טיפול של בדיקת לח"ד ויאללה לחשבונית....
יש לי שאלה
כל בחור בן 15 לומד לידה , הכל בסדר

צבי2

משתמש פעיל
משירות לאומי הם מקבלים באיזור 4 אלף +
פחות מכך, אם נשואים עם ילדים, ונותנים 9 שעות ביום חמש ימים בשבוע...
כשרפרפתי שוב על האשכול אני מרגישה שלא התנסחתי מספיק הוגן,
יכולתי בסה"כ לשאול אם מישהו יודע איפה מתלוננים למדא על צוות שלא תפקד טוב לדעתי,
בלי לפרט את כל הסיפור,
באיזה עיר? האם יש לך פרטים של האמבולנס?

צבי2

משתמש פעיל
הם חייבים על פי חוק להעביר את הפניה.
את יכולה לסרב להתפנות וזה לא עולה לך כלום.
לסרב טיפול!, סירוב פינוי עולה כסף
יש לי שאלה
כן, ולשני הצעירים יש גיבוי מערכתי, ז"א שאם קורה משהו שהם מרגישים שגדול עליהם- הם יכולים להתייעץ עם רופא במוקד רפואי ולהזניק פארמדיקים שיגיעו
לסיכום
בירושלים
אין בזה משהו ברור, תלוי במגוון משתנים, אבל בהחלט ככל שבקריאה למוקדןזה נשמע דחוף יותר, גם יגיע מהר יותר
תלוי במצב היולדת והפקקים

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
יש לי שאלה
כן, באמבולנס 'לבן' הנהג הוא ראש הצוות באמבולנס.
ת'אמת שזה די מטופש.
היה יותר הגיוני שהאחראי ישב מאחור עם החולה ומקדימה ינהג מישהו אחר.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
ואני מכיר חובש שרץ בשבת בשעת בוקר מוקדמת (6:00) ללידה בתחנת אוטובוס, וכשהוא הגיע הוא ראה זוג חרדים יושבים ומחכים בסבלנות, הוא שאל אותם מי הזמין אמבולנס דחוף ללידה? והם ענו לו שזה הם, וכי האישה רק התחילה צירים (בלידה ראשונה), אבל הם רצו שיגיע אמבולנס מהר לכן הם אמרו שיש לידה וצירים מתקדמים וכו'.
אמר להם אותו חובש שבגללם הוא קם מקודם בבוקר (גזל שינה) ויותר חמור שבגללם הוא חילל שבת ללא הצדקה!!!
לכל מטבע יש שני צדדים, הרבה אנשים מוסרים מידע לא נכון למד"א ביודעים ובלא יודעים, דבר שגם גורם לבלבול.
אין בזה חילול שבת.
וגם הזוג שהזמינו אותו לא חיללו שבת.
צריך להבין אם הם שיקרו ביודעין או בתמימות, אבל בכל מצב - חילול שבת לא היה כאן.
הם הרגישו ספק פיקוח נפש. הוא בא להציל. שניהם קיימו מצווה גדולה. אין דבר כזה ׳חילול שבת ללא הצדקה׳ בספק פיקו״נ.
בפורום ציבורי חשוב לשמור על אחריות. מספיק בן אדם אחד שיקרא ויחשוב שלא כדאי להזמין אמבולנס ללידה או למצב של ספק פיקו״נ, כי אולי הלידה לא כ״כ מתקדמת או כי המצב לא מסוכן כל כך - כדי לגרום לתוצאות הרסניות.

שרגא מ...

משתמש צעיר
לסיכום
בירושלים
אין
ולא
יהיה
בזה
כללים
!
כל יום וכל שעה זה משתנה אין בזה ממוצע.

ולשאלתך השניה - במקרה של צירי לידה יש להזמין אמבולנס ולנסוע איתו לבית החולים.
החובשים באמבולנס מיומנים ומנוסים בפרט באיזור חרדי ויודעים לילד ברמה מקצועית לפי הספר וגם אם תלדי בתוך האמבולנס או בבית לצד כוננים תהיי בטוחה שאת לא הראשונה לנגד עיניהם ואת רק עוד אחת מני רבות שהם יילדו ומיילדים בתנאי שטח.
וחשוב לציין שאם תתחילי לידה פעילה אזי תוזנק למקום ניידת טיפול נמרץ ושם יש פארמדיקים ופארמדיקיות עם ציוד מתקדם וניסיון עוד יותר רב שישמחו ליילד אותך עם חיוך על הפנים ועם זיכרונות חיוביים למרות הסיטואציה הלא מתוכננת.
רק במקרה שאת מכירה את עצמך ויודעת שעכשיו זה צירים ראשוניים מאד ויש עוד זמן רב עד למצב של לידה עצמה (וד"ל...) והנסיעה במונית או ברכב לא תהיה זמן רב - לכי על זה .
מזל טוב .

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לסיכום
בירושלים
אצלי הגיע אמבולנס לאחר כחצי שעה מרגע הפניה (שבת ואנחנו בלי רכב).
אבל חשוב לי מאוד לציין שבעלי אמר להם במפורש שאין לחץ
(היתה התקדמות שמחייבת בי"ח, אבל לא צירים דחופים).
בזמן הזה התארגנו בנחת עד שהאמבולנס הגיע - עם נהג בלבד :)
היה דווקא נחמד לשבת מאחור ולהתבדח,
אחרי שהלידה הקודמת היתה ג"כ בפינוי באמבולנס, אבל היסטרי לחלוטין
(הגיעו מהר, אבל אני הייתי כבר על סף לידה).

אישית יש לי רק מילים טובות לומר על מד"א.
נזכרת בפינוי של הבן שלי, כשהיה תינוק, עם קוצר נשימה חריף
מד"א הגיעו במהירות, והיו מדהימים לאורך כל הדרך,
ואחרי שהילד קיבל טיפול - נדהמתי לגלות אותם מחכים בחוץ,
רוצים לדעת שהוא בסדר כי מאוד דאגו לו.

מכיר סיפור של אדם שלקח תרופות מאד חזקות(של חולי סרטן מי שמכיר)
הוא לא עם סרטן יש לו משהו אחר
יום אחד המצב הדרדר הזמינו מד''א לקח להם הרבה זמן להגיע וכשהגיעו אמבולנס עם מתנדבים
הם לא הבינו כלום בנושא ועל אף שכל בר דעת שהיה במקום הבין שהמצב גרוע וכך גם נאמר בבית חולים
לאחר מכן החובשים בבית אמרו לא הכל בסדר אדוני תרגע הכל טוב אתה סתם
חושב ככה זה פסכולוגי אתה לא צריך להתפנות זה בסדר תישאר בבית זה יעבור
פשוט אי הבנה מינמלית של הנושא ושל הכאב אותו האדם נושא
ולעוד מקרה שהתרחש בבית כנסת אדם שהתמוטט בתפילה הזמינו מד''א עובר רבע שעה ולא הגיע אפילו כונן
עיר מרכזית עם עשרות חובשים המוקדנית לביינתים מדריכה לעשות החייאה ואז מישהו אמר מה אתם עושים תזמינו איחוד הצלה ודקה וחצי לאחר הקפצת איחוד הצלה ומבית כנסת בקרבת מקום הגיע כונן של איחוד.
(לא משנה שלנט''ן לקח להגיע כ40 דקות לאחר שהיה במקום החייאה ממושכת).

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני ילדתי באמבולנס תו"כ נסיעה עם פרמדיק שלא יודע ליילד! במפורש אמר לי
יותר מוזר ממוזר, פארמדיק הוא כמעט רופא, (כחלק מהלימודים של פארמדיק-הם מבלים משמרות בבתי חולים במחלקות שונות).
בכל מקרה לאחר כל הדו"ד הנ"ל, אני חושב שהגיע הזמן לומר תודה:
תודה למתנדבים היקרים שעושים לילות כימים, שבתות כימי חול, בשביל הצלת חיים (לא משנה באיזה ארגון הם עובדים/מתנדבים).
תודה רבה לבני משפחותיהם שתומכות בהם.
נאחל להם שנה טובה ומוצלחת, ורוב בריאות ושפע.

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
בכל זאת - הם נקראים יותר מומחים מהחובשים של שאר האירגונים...
שטויות!!!!!!!!!!!!
רוב עם לא כל המדריכים בקורסי חובשים של איחוד
למדו במד"א....................
כן, באמבולנס 'לבן' הנהג הוא ראש הצוות באמבולנס.
ת'אמת שזה די מטופש.
היה יותר הגיוני שהאחראי ישב מאחור עם החולה ומקדימה ינהג מישהו אחר.
זה שהוא ראש צוות זה לא אומר שהוא יותר מומחה ממי שיושב מאחורה
זה אומר שעליו האחריות לפיוי ולאיפה וכו'
ע"פ רוב נהג וחובש מלווה עוברים את אותו הכשרה (חוץ מטסט על אמבולנס וכו')

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זה שהוא ראש צוות זה לא אומר שהוא יותר מומחה ממי שיושב מאחורה
זה אומר שעליו האחריות לפיוי ולאיפה וכו'
ע"פ רוב נהג וחובש מלווה עוברים את אותו הכשרה (חוץ מטסט על אמבולנס וכו')
הוא בעל הסמכות לקבל את החלטות הטיפול, הוא מנהל הצוות.
לגבי תוכן ההכשרה - אבדוק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה