רכישת מחשב מבינים במחשבים?? עצתכם נדרשת לצורך החלטה על קניית מחשב

mickey mouse

משתמש מקצוען
שלום וברכה אשמח לחוו"ד מקצועית על שני דגמי מחשבים אלו (נשלח לארה"ב)
א. איזה מחשב עדיף מבחינת איכות, ביצועים וכן הלאה.
ב. האם המחשב טוב כשלעצמו
ג. האם מצדיק את המחיר
ד. אם יש המלצה למחשב טוב אחר במחיר משתלם אשמח לקישור

להלן הקישורים
מחשב DELL
מחשב ASUS
תודה רבה לכל העונים

mickey mouse

משתמש מקצוען
ואיך המחשב עצמו חוץ מהמעבד?
אפשר לסמוך על ASUS שיעשה את העבודה?
המחיר?

The Music Princess

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
למה מיועד המחשב?
התקנת תוכנות כבדות? או שימוש יומיומי רגיל?
זה די קריטי...

mickey mouse

משתמש מקצוען
מיועד להרצה של מספר משימות במקביל
בעיקר תוכנות של תכנות (למיטב הבנתי לא אמור להיות כבד)
חשוב לי מאד רזולציה חדה (לא HD/ FHD יותר 2.5K וצפונה)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ויש לך המלצה קונקרטית על מחשב שם?
יש לי כרגע לנובו לא מי יודע מה מרוצה.
לא מספיק מתמצא מה בדיוק חשוב לגרפיקאי.
השאלה היא מה התקציב.
באופן כללי.
מחשב נייח הוא יותר חזק מכל הבחינות.

עדיף 2TB SSD לפחות כי גרפיקאים צורכים הרבה מקום.

The Music Princess

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
מיועד להרצה של מספר משימות במקביל
בעיקר תוכנות של תכנות (למיטב הבנתי לא אמור להיות כבד)
חשוב לי מאד רזולציה חדה (לא HD/ FHD יותר 2.5K וצפונה)
כמתכנתת יכולה להמליץ לך בוודאות על המחשב של DELL.
יש לי מחשב מהסדרה הזאת כבר קרוב ל5 שנים, משתמשת בו על בסיס יומיומי ומריצה תוכנות כבדות.
ב"ה אפס תקלות בנתיים :)
לגבי המחיר -
אני חושבת שגודל הזיכרון של המחשב משפיע על המחיר, ולפי דעתי אמור להספיק לך מחשב עם זיכרון קטן יותר של חצי טרה לדוגמא. כמו כן הרזולוציה של המסך משפיעה גם כן.
לדעתי מחשב עם גודל זיכרון יותר קטן יוזיל את המחיר משמעותית!
ממליצה לך לבדוק בזאפ השוואת מחירים.

sk1203

משתמש מקצוען
ראשית כל אציין שאיני טכנאית מחשבים וגם לא משווקת. חפרתי בנושא פעם אחת לאחרונה כשקניתי מחשב בתקציב נמוך הרבה יותר.
כותבת ממסקנותי מאז ומהיותי חובבת טכנולוגיה מושבעת וגיקית אמיתית.

א. נתת 400 דולר יותר לאסוס, מן הסתם אתה אמור לקבל מפרט יותר טוב.
ב. באופן כללי בן משפחה שהוא במקרה גם טכנאי מחשבים אמר לי שבהייטק סומכים יותר על דל/ HP
ג. המעבד באסוס טוב יותר, אבל בהתחשב בתקציב...
ד. תכנות יכול להיות כבד מאוד, ויכול להיות סביר לחלוטין. הכל תלוי איזה שפות אתה משתמש, איזה תוכנות (VS CODE למשל שוקל הרבה פחות מה VS המיושן)
ה. כל חברה יש סדרות טוב יותר וסדרות טובות פחות עד גרועות. לא חכמה להגיד "לנובו" "אסוס" וכו'
ו. כדי שיוכלו להציע לך הצעות מתאימות אתה צריך להגדיר מה חשוב לך. למשל ראיתי ששני המחשבים הם עם מסך 16", טרה אחסון ו16 ראם. מה עוד חשוב לך? מה התקציב שלך? אתה רוצה דווקא מעבד מטורף או ש I5 מסדרה מתקדמת גם טוב?
א"א לכתוב בפורום "תגידו לי אם זה מחשב טוב" ובטח ובטח שלא "תציעו לי מחשב" בלי לפרט מה הצרכים, הרצונות והתקציב.

mickey mouse

משתמש מקצוען
ראשית כל אציין שאיני טכנאית מחשבים וגם לא משווקת. חפרתי בנושא פעם אחת לאחרונה כשקניתי מחשב בתקציב נמוך הרבה יותר.
כותבת ממסקנותי מאז ומהיותי חובבת טכנולוגיה מושבעת וגיקית אמיתית.

א. נתת 400 דולר יותר לאסוס, מן הסתם אתה אמור לקבל מפרט יותר טוב.
ב. באופן כללי בן משפחה שהוא במקרה גם טכנאי מחשבים אמר לי שבהייטק סומכים יותר על דל/ HP
ג. המעבד באסוס טוב יותר, אבל בהתחשב בתקציב...
ד. תכנות יכול להיות כבד מאוד, ויכול להיות סביר לחלוטין. הכל תלוי איזה שפות אתה משתמש, איזה תוכנות (VS CODE למשל שוקל הרבה פחות מה VS המיושן)
ה. כל חברה יש סדרות טוב יותר וסדרות טובות פחות עד גרועות. לא חכמה להגיד "לנובו" "אסוס" וכו'
ו. כדי שיוכלו להציע לך הצעות מתאימות אתה צריך להגדיר מה חשוב לך. למשל ראיתי ששני המחשבים הם עם מסך 16", טרה אחסון ו16 ראם. מה עוד חשוב לך? מה התקציב שלך? אתה רוצה דווקא מעבד מטורף או ש I5 מסדרה מתקדמת גם טוב?
א"א לכתוב בפורום "תגידו לי אם זה מחשב טוב" ובטח ובטח שלא "תציעו לי מחשב" בלי לפרט מה הצרכים, הרצונות והתקציב.
אז קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת.
ועכשיו אנסה להסדיר את דברי.
אם שמתם לב המחיר הוא בסה"כ 2500 לDELL ו3700 לASUS וזה עומד לגמרי בדרישות התקציב שלי.
כן חשוב לי כמות הראם והזכרון ומה שיש במחשבים אלו מספיק לי.
חשוב לי מעבד מטורף.
וכן, התוכנות הן גם VS STUDIO ומכונה וירטואלית של לינוקס (לכן נדרש זיכרון גדול יותר)
אז התקציב שלי כרגע עומד על עד 4K למחשב עם מינימום 16GB RAM ,512 GB MEMORY
רזולוציה טובה, בטריה שלא מתחסלת מהר (תרתי דסתריי???) , חוץ מזה ניידות ומשקל נמוך.
מקווה שלא בקשתי מדי הרבה.

The Music Princess

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
יש לך את Dell Inspiron 15 5000 שהוא ממש קל משקל ועונה על הקריטריונים.
מה שכן הרזולוציה שלו היא HD שנחשבת טובה, אבל ב Inspiron 16 Plus Laptop יש לך איכות יותר טובה ושוקל מעט יותר.

mickey mouse

משתמש מקצוען
לכאורה המפרט של של DELL INSPIRON 16 PLUS נראה מבטיח יותר..(מעבד טוב יותר, רזולוציה גבוהה יותר)
מה גורם לכך שהפער בין המחיר שלו לבין המחיר של INSPIRON 15 כל כך קטן??

sk1203

משתמש מקצוען
אז קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת.
ועכשיו אנסה להסדיר את דברי.
אם שמתם לב המחיר הוא בסה"כ 2500 לDELL ו3700 לASUS וזה עומד לגמרי בדרישות התקציב שלי.
כן חשוב לי כמות הראם והזכרון ומה שיש במחשבים אלו מספיק לי.
חשוב לי מעבד מטורף.
וכן, התוכנות הן גם VS STUDIO ומכונה וירטואלית של לינוקס (לכן נדרש זיכרון גדול יותר)
אז התקציב שלי כרגע עומד על עד 4K למחשב עם מינימום 16GB RAM ,512 GB MEMORY
רזולוציה טובה, בטריה שלא מתחסלת מהר (תרתי דסתריי???) , חוץ מזה ניידות ומשקל נמוך.
מקווה שלא בקשתי מדי הרבה.
ציינת שחשובה לך הניידות,
מה טווח הגודל של המסך שאתה רוצה? דווקא 16" או שאפשר גם 15/ 15.6"?

ויז'ואל סטודיו (לא VS CODE) + לינוקס על מכונה וירטואלית זה כן כבד יחסית
מקווה שבהמשך אוכל להציץ קצת על מה שיש בתקציב שלך

The Music Princess

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
לכאורה המפרט של של DELL INSPIRON 16 PLUS נראה מבטיח יותר..(מעבד טוב יותר, רזולוציה גבוהה יותר)
מה גורם לכך שהפער בין המחיר שלו לבין המחיר של INSPIRON 15 כל כך קטן??
שניהם מאותו יצרן ומאותה סדרה, ובסופו של דבר השינויים הם משמעותיים אבל לא כאלה דרסטיים.
כמו שציינתי -
אני עם INSPIRON 15 5000 עם הרבה יותר תוכנות מותקנות על המחשב ממה שציינת, מחשב קומפקטי, נח, קל משקל, ומחזיק יפה מאוד את כל מה שצריך ללא תקלות.
אבל כמובן נתון לשיקול דעתך.

sk1203

משתמש מקצוען
אז ככה.
המחשב הזול ביותר בסינון שעשיתי הוא (החל מ 2592)

HP 15-fd0015nj 847G5EA​

15.6", מעבד I7 דור 13 מסדרה U
1.59 ק"ג, 16 ראם ו512 זיכרון
ללא מערכת הפעלה

המחשב היקר ביותר הוא (3999)

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 83EM003BIV​

15.6", מעבד כנ"ל מסדרה H
מערכת הפעלה ווינדוס 11 פרו
מהירות מעבד 2.4 (0.5 יותר מה - HP שהבאתי לעיל)
מסך IPS (בניגוד לקודם שהוא LCD),
1.62 ק"ג
זכרונות כנ"ל

בין לבין יש עוד המון (אגב, היקר ביותר הוא לא דווקא הטוב ביותר, מרפרוף מהיר.)
חיפשתי באתר זאפ (זה הקישור לחיפוש המלא)
אפשר לשחק שם עם הסינונים, ואפשר כמובן לעשות חיפוש גם באתרים אחרים
כמובן לא לבקנות ישר את המחשב שאתה רואה, אבל בהחלט זה נותן רקע ופרופורציות

אגב, האותיות בשמות המעבדים (מעבדי intel core):
האות U מסמנת “צריכת זרם אולטרה נמוכה”, ואילו האות Y פירושה “צריכת זרם נמוכה באופן קיצוני”
K פירושו מעבד לא נעול (ככה שאפשר לשחק עם הביצועים שלו), H פירושו מעבד עם ביצועים גרפיים גבוהים, S הוא מעבד המותאם לביצועים כלליים גבוהים, X ו-XE מתארים מעבד עם ביצועים סופר-חזקים של הקצה העליון, G מציין מעבד גרפי נפרד ואילו T הוא מעבד שעוצב להאריך בחיי סוללה. לפעמים יופיעו גם כשילובים: HK מכיל מעבד עם ביצועים גרפיים גבוהים – שאפשר גם לשחק עם הביצועים שלו

מועתק ממתמחים

נערך לאחרונה ב:

gemeni

משתמש חדש
ואיך המחשב עצמו חוץ מהמעבד?
אפשר לסמוך על ASUS שיעשה את העבודה?
המחיר?
היי לי יש אסוס ואני מאוד מרוצה ממנו כבר שנים 10 שנים בערך אני עם אסוס, וחוץ מזה הדגם ששלחת יש בו מעבד i9 שהוא הרבה יותר טוב ממה שיש לדל, וגם המסך שלו הוא מסך oled ככה שתהנו מאוד מהשימוש בו אולם הכרטיס מסך שלו מספיק לתכנות ועבודות שהם לא גרפיות במיוחד אבל אם השימוש שלכם הוא גרפית הייתי ממליץ על הדל עם כרטיס מסך אנווידיה 4060, 8 GB.

זמר

משתמש מקצוען
קופץ על האשכול מחילה ממי שפתח
מה המעלות חסרונות בהזנה מאמזון
ראיתי את הדל הזה
ואיזה תוכנות אצטרך להשלים לבד?
תודה לכל המשיבים
צריך מחשב פשוט ואיכותי

sk1203

משתמש מקצוען
היי לי יש אסוס ואני מאוד מרוצה ממנו כבר שנים 10 שנים בערך אני עם אסוס, וחוץ מזה הדגם ששלחת יש בו מעבד i9 שהוא הרבה יותר טוב ממה שיש לדל, וגם המסך שלו הוא מסך oled ככה שתהנו מאוד מהשימוש בו אולם הכרטיס מסך שלו מספיק לתכנות ועבודות שהם לא גרפיות במיוחד אבל אם השימוש שלכם הוא גרפית הייתי ממליץ על הדל עם כרטיס מסך אנווידיה 4060, 8 GB.
האסוס עם מעבד מסדרה אחרת (אין קשר ל I9)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה