רשתות מבחינת ג'יגה מה לוקח יותר, להוריד סרט או סרטון או לצפות בו במחשב?

ה ו ד י ה

משתמש רשום
שמתי לב שהרבה פעמים נגמר לי החבילה של האינטרנט בסטיק לפני שנגמר החודש...
אני לומדת וצריכה להוריד הרבה סרטונים \ לצפות בהרבה כאלה ביוטיוב.
אולי מישהו כאן יודע מה מבזבז פחות ג'יגה מהחבילה, אם אני צופה בסרטון - נגיד של שעה, עם עצירות לפעמים - מהאינטרנט עצמו, או להוריד את הסרטון ששווה לפעמים 1G או קצת יותר... 1 וחצי G.
תודה

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
תלוי באיכות שבה אתם צופים בסרטון ביוטיוב ובאיכות שבה אתם מורידים את הסרטון
בעיקרון - אחרי צפיה אחת ביוטיוב הסרטון נשמר בזיכרון של הדפדפן לפרק זמן מוגבל (אם כי עדיין יש את התעבורה הבסיסית שבצפייה)
אבל אם אתם צופים הרבה פעמים באותו הסרטון מסתבר שעדיף להוריד

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
באופן כללי, עדיף להרחיב את חבילת הגלישה בכמות נוספת של GB בעוד כמה שקלים, ההבדל במחיר בדרך כלל לא משמעותי (או לחילופין לעבור לחיבור קוי במידת האפשר, שם ניתן לגלוש הגבלה).

לגבי השאלה עצמה -
האם קו האינטרנט מהיר ולא מקוטע אין הבדל משמעותי בין הורדה לצפיה ישירה (גם אז הפעולה שמבצע הדפדפן מאחורי הקלעים היא הורדה...), אלא אם כן צופים בסרטון מספר פעמים ואז יש עדיפות להורדה.
אם החיבור לאינטרנט לא יציב/איטי, הסרטון עלול להיתקע ואז יש צורך בטעינה מחדש ובמקרה כזה עדיף הורדה.

ה ו ד י ה

משתמש רשום
באופן כללי, עדיף להרחיב את חבילת הגלישה בכמות נוספת של GB בעוד כמה שקלים, ההבדל במחיר בדרך כלל לא משמעותי (או לחילופין לעבור לחיבור קוי במידת האפשר, שם ניתן לגלוש הגבלה).
יש לי חבילה של 100G, הכי גדולה. אי אפשר להוסיף עוד:(
לגבי השאלה עצמה -
האם קו האינטרנט מהיר ולא מקוטע אין הבדל משמעותי בין הורדה לצפיה ישירה (גם אז הפעולה שמבצע הדפדפן מאחורי הקלעים היא הורדה...), אלא אם כן צופים בסרטון מספר פעמים ואז יש עדיפות להורדה.
אם החיבור לאינטרנט לא יציב/איטי, הסרטון עלול להיתקע ואז יש צורך בטעינה מחדש ובמקרה כזה עדיף הורדה.
👍תודה

ש. זינגר

משתמש צעיר
אולי מישהו כאן יודע מה מבזבז פחות ג'יגה מהחבילה, אם אני צופה בסרטון - נגיד של שעה, עם עצירות לפעמים - מהאינטרנט עצמו, או להוריד את הסרטון ששווה לפעמים 1G או קצת יותר... 1 וחצי G.
תודה
צפייה ישירה בסרטון או סרט במחשב, דרך שירותי סטרימינג כמו יוטיוב, צורכת פחות ג'יגה מאשר הורדת אותו סרטון או סרט.

הסיבה לכך היא שבהורדה אתה מוריד את כל הקובץ, בעוד שבצפייה ישירה אתה מוריד רק את החלקים הנצרכים לצורך הצפייה באותו הרגע.

כמות הג'יגה שתצרוך בצפייה ישירה תלויה באיכות הסרטון או הסרט (SD, HD, 4K וכו'). ככל שאיכות הצפייה גבוהה יותר, כך תצרוך יותר ג'יגה.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש לי חבילה של 100G, הכי גדולה. אי אפשר להוסיף עוד:(

👍תודה

כמה שעות אתם משתמשים במחשב?

כשהשתמשתי בראוטר נייד 8 שעות עבודה ביום + שימוש רב של בני הבית והרבה הורדות לא הגעתי ל50 G..

ייתכן שמישהו מהשכנים משתמש באינטרנט שלכם, צריך לבדוק אם החיבור מוגבל באמצעות סיסמא.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
הסיבה לכך היא שבהורדה אתה מוריד את כל הקובץ, בעוד שבצפייה ישירה אתה מוריד רק את החלקים הנצרכים לצורך הצפייה באותו הרגע.
האם ההשוואה הזו נכונה גם במצב של צפייה בכל אורך הסרטון?
האם בצפיות מרובות בסרטון אין עדיפות להורדת הסרטון?

English Tech

משתמש פעיל
כמה שעות אתם משתמשים במחשב?

כשהשתמשתי בראוטר נייד 8 שעות עבודה ביום + שימוש רב של בני הבית והרבה הורדות לא הגעתי ל50 G..

ייתכן שמישהו מהשכנים משתמש באינטרנט שלכם, צריך לבדוק אם החיבור מוגבל באמצעות סיסמא.
סרטונים צורכים המון

יהודה לייב 40

משתמש חדש
תודה
אפשר גם לעשות חיבור קווי, ואז הגלישה היא ללא הגבלה, ובכלל חוויית גלישה ברמה אחרת.

ש. זינגר

משתמש צעיר
האם ההשוואה הזו נכונה גם במצב של צפייה בכל אורך הסרטון?
האם בצפיות מרובות בסרטון אין עדיפות להורדת הסרטון?
ברוב המקרים, צפייה ישירה בסרטון חסכונית יותר בנפח גלישה, גם בצפייה מלאה או מרובה. הורדה עדיפה רק אם אין חיבור לאינטרנט, או אם נדרשת איכות צפייה גבוהה במיוחד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה