דרוש מידע מבוגר עם הפרעת קשב

מנחם ביתר

משתמש חדש
מחפש נואשות מבוגר בעל הפרעת קשב שהתמודד עם קושי בניהול זמן, התארגנות וכל הנלווה... ומצא דרך להתמודד עם זה !!!!
בפרט אם זה נעשה על ידי אימון אישי או משהו בסגנון.
אני רוצה להוסיף, שעשיתי קצת חיפוש על זה, ושאלתי אנשים ומטפלים, ורובם הכירו רק מטפלים ומאמנים לילדים או נשים....
משהו נראה לי קצת מוזר בזה...
האם אין מבוגרים שסבלו מזה והלכו לטפל בעצמם ? או שכולם פשוט התייאשו ...
חברים - זה נצרף לי מאד!!!!
אשמח מאד לשמוע את תגובת החכם - בעל הניסיון !!! תודה מראש !

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
מחפש נואשות מבוגר בעל הפרעת קשב שהתמודד עם קושי בניהול זמן, התארגנות וכל הנלווה... ומצא דרך להתמודד עם זה !!!!
אני רוצה להוסיף, שעשיתי קצת חיפוש על זה, ושאלתי אנשים ומטפלים, ורובם הכירו רק מטפלים ומאמנים לילדים או נשים....
אחי- למה נואשות?
אמנם אנחנו מנצלים חצי מהזמן אבל בחצי הזה יכולים להספיק הרבה הרבה יותר מאחרים....
קיבלנו נסיון אבל קיבלנו גם מתנה שיש בה הרבה מעלות וכוחות.
אם ההצלחה נמדדת בלהיות כמו אחרים לא בטוח שהיא ברת השגה. וגם אם כן נפסיד הרבה דברים.
קצת "ויגבה ליבו" לא יזיק לנו.
לגופם של דברים גם אני מחפש "נואשות" תשובה לזה כי תמיד יש מה לשפר.
ואשמח לשמוע מבעלי נסיון.
תודה על העלאת הנושא

מנחם ביתר

משתמש חדש
אשריך שאתה מרגיש כך!!!!
בפועל כשאני כל הזמן רודף אחרי הזנב שלי להיזכר מה עוד הגיע לקצה של ה'רגע שאחרי האחרון'... באמת קשה לי לנבור אחר שאריות 'ויגבה' שכוחות בקצה ה'ליבו'.. בפרט כש'הדד ליין' עומד מולי עם פרצופו המאיים...

עני בדעת

משתמש חדש
דבר ראשון, כל המבוגרים התמודדו עם ההפרעה כבר בעודם ילדים [גם אם לא ידעו על כך] והרבה מהם מצאו במהלך השנים דרכים להתמודד עם הקשיים הללו, בנוסף כל ענין האימון קשב הוא דבר יחסית חדש ולכן כנראה יש פחות מאמנים למבוגרים [הנשים שמאמנות בדר"כ זה גם עבור ילדים].

בכל מקרה יש לי מידע שיכול לעזור לך, אבל באישי... [או במייל]

המון בהצלחה.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
למה לא ללכת לרופא מתאים
לעבור אבחון מתאים
ולקבל טיפול מתאים במידת הצורך
כבר אמר ר' ישראל מסלנט שיותר קשה לשנות מידה אחת מללמוד את כל הש"ס.
"טיפול מתאים" הוא לא משנה הרגלים שנרכשו במשך עשרות שנים בשום דרך.
אולי אולי יש ילדים שהם כ"נייר חלק" שאצלם זה פחות מורגש.
אבל אנחנו כבר בבחינת "נייר מחוק" אחרי שמסגלים הרגלים בהחלט יש מקום לאימון כדי לשנות אותם.
תפקיד התרופה הוא לא לשנות אותנו (אוי ואבוי למי שכל בעיותיו ייפתרו ע"י "תרופות").
תפקיד התרופה הוא סה"כ לתת מקום ולפתוח פתח לעבודה. אבל עבודה כמו עבודה היא תהליך ארוך שיכול ואמור לקחת שנים.
אשריך שאתה מרגיש כך!!!!
בפועל כשאני כל הזמן רודף אחרי הזנב שלי להיזכר מה עוד הגיע לקצה של ה'רגע שאחרי האחרון'... באמת קשה לי לנבור אחר שאריות 'ויגבה' שכוחות בקצה ה'ליבו'.. בפרט כש'הדד ליין' עומד מולי עם פרצופו המאיים...
זה בסדר. אני מזדהה אם כל מילה סה"כ תפסת אותי ברגע של איפכא מסתברא.
בכל מקרה וודאי שאפשר להתגאות ביכולת לכתוב ולהיות חד בשעות כאלו (זה רק דוגמא).
דרך אגב בעניין הדד ליין שמעתי מהרופא שרבים ממבוגרי הקש"ר סיגלו לעצמם קו חשיבה שמקשר בין מתח ודד ליין לריכוז. למרות שאובייקטיבית זה לא בטוח נכון. ("אובייקטיבית זה לא בטוח נכון" - תראה כמה גם כשאני יודע שזה טעות איך אני מתפתל במילים העיקר לא לשבור תובנות ישנות)

עני בדעת

משתמש חדש
אבל אנחנו כבר בבחינת "נייר מחוק" אחרי שמסגלים הרגלים בהחלט יש מקום לאימון כדי לשנות אותם.
תפקיד התרופה הוא לא לשנות אותנו (אוי ואבוי למי שכל בעיותיו ייפתרו ע"י "תרופות").
תפקיד התרופה הוא סה"כ לתת מקום ולפתוח פתח לעבודה. אבל עבודה כמו עבודה היא תהליך ארוך שיכול ואמור לקחת שנים.
דברים נכונים מאד.
אבל צריך לדעת שאין שום השוואה בין הזמן שלא לקחו תרופה שקשה מאד עד כמעט בלתי אפשרי לשנות הרגלים כאלו, לבין הזמן שמתחילים לטפל תרופתית שאז הרבה יותר קל לטפל ב'הרגלים' הללו עם אימון אישי וכדו', ועם הרבה כח רצון אפשר לשנות הרגלים בזמן קצר יחסית, בדר"כ אימון קשב הוא כ18 -20 מפגשים.

למה לא ללכת לרופא מתאים
לעבור אבחון מתאים
ולקבל טיפול מתאים במידת הצורך
ואם מישהו הלך לרופא מתאים וקיבל אבחון מתאים, ועכשיו רוצה לקבל טיפול מתאים? האבחון והטיפול התרופתי לא מעלימים את ההתמודדויות אלא פשוט נותנים אפשרות לטפל בהם, ובאמת קשה למצוא מידע בנושא בעיקר למבוגרים ובפרט בציבור החרדי,

מנחם ביתר

משתמש חדש
דבר ראשון, כל המבוגרים התמודדו עם ההפרעה כבר בעודם ילדים [גם אם לא ידעו על כך] והרבה מהם מצאו במהלך השנים דרכים להתמודד עם הקשיים הללו, בנוסף כל ענין האימון קשב הוא דבר יחסית חדש ולכן כנראה יש פחות מאמנים למבוגרים [הנשים שמאמנות בדר"כ זה גם עבור ילדים].

המון בהצלחה.
איך אני יוצר אתך קשר?

מנחם ביתר

משתמש חדש

זה בסדר. אני מזדהה אם כל מילה סה"כ תפסת אותי ברגע של איפכא מסתברא.
בכל מקרה וודאי שאפשר להתגאות ביכולת לכתוב ולהיות חד בשעות כאלו (זה רק דוגמא).
דרך אגב בעניין הדד ליין שמעתי מהרופא שרבים ממבוגרי הקש"ר סיגלו לעצמם קו חשיבה שמקשר בין מתח ודד ליין לריכוז. למרות שאובייקטיבית זה לא בטוח נכון. ("אובייקטיבית זה לא בטוח נכון" - תראה כמה גם כשאני יודע שזה טעות איך אני מתפתל במילים העיקר לא לשבור תובנות ישנות)
יש לזה הסבר פשוט, לאנשים בעלי הפרעות קשב יש חסר בדופאמין, וצריך מתח הרבה יותר גבוה בכדי שהמוח יפריש את מה שלאדם רגיל מופרש במתח מועט.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
יש לזה הסבר פשוט, לאנשים בעלי הפרעות קשב יש חסר בדופאמין, וצריך מתח הרבה יותר גבוה בכדי שהמוח יפריש את מה שלאדם רגיל מופרש במתח מועט.
זה נכון אבל אני התכוונתי שאפי' שהתרופה פותרת את הבעיה הזו מבחינה כימית עדיין הרגלי ההתנהגות והתובנות הבסיסיות של מבוגר כבר קיימות וקבועות וקשה לשנות אותם.
עוד נקודה שחשבתי שצריך לתת עליה את הדעת במהלך החיפוש אחר אימון טוב -
בעולם בחוץ מחפשים בעיקר השגים כשהדרך עליהם לא חשובה. וממילא המושג ניצול הזמן מתפרש כפונקציה להשיג עוד הצלחות בבחינת "time is money". וממילא כאשר התרופה יעילה ומשפרת השיגים פחות יהיה ביקוש לאימון.
אצלנו בתורה גם אצל נשים במידה כזו או אחרת אבל בעיקר בעיקר אצל הגברים "ניצול הזמן" הוא מטרה בפני עצמה ללא קשר כלל לתוצאות ("ביטול תורה" "דברים בטלים" אדם דואג על איבוד דמיו ואינו דואג על איבוד ימיו" ועוד ועוד)
וממילא מתבקש הוא שגבר בוגר חינוך חרדי הרבה יותר יהיה מתוסכל מהנקודה שהצגת. ללא קשר לשיפור הכללי בהשגיות שלו.
אבל באמת ייתכן שאין מספיק מטפלים מפני שכאמור צריך פה דגשים שונים.
נקודה למחשבה.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
מחפש :oops:נואשות;) מבוגר בעל הפרעת קשב שהתמודד עם קושי בניהול זמן, התארגנות וכל הנלווה... ומצא דרך להתמודד עם זה !!!!
חברים - זה נצרך לי מאד!!!!
מקפיץ את ההודעה של ר' מנחם.
אולי יש תקוה..
כל מי שיש לו מידע בנושא נשמח כולנו לשמוע

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני התחלתי לקחת ריטלין מאוחר (בגיל 29 אם זה עוזר)
ועשיתי אימוני קוגפאן דרך מכללת הדסה שחיפשו נסיין,

זה כבר היה לפני כמה שנים כך שיתכן וזה כבר נמצא בשוק יותר,

זה היה מאד מועיל

מנחם ביתר

משתמש חדש
האם אתה יכול לפרט קצת יותר על הקוגפאן, ואם אתה מעוניין במייל אשמח תעדכן ואצור איתך קשר
אם תוכל תעדכן אותי מתי אתה על המחשב, ונחליף פרטים ונמחק, כנהוג...

פלמונה

משתמש פעיל
ולה שלא אתה תרים את הכפפה??
אתה רואה שיש ביקוש תלמד אימון קשב, על הדרך תעזור לעצמך
ותהיה מאמן קשב לגברים...
זורקת רעיון

מנחם ביתר

משתמש חדש

המון בהצלחה.
אני מבין שאתה לא יכול לשתף וכדו'... היות ואין לי אפשרות להשאיר הודעה פרטים.
אם תוכל תעדכן אותי מתי אתה על המחשב ועד מתי, ונחליף פרטים ונמחק

מנחם ביתר

משתמש חדש
ולה שלא אתה תרים את הכפפה??
אתה רואה שיש ביקוש תלמד אימון קשב, על הדרך תעזור לעצמך
ותהיה מאמן קשב לגברים...
זורקת רעיון
דווקא למדתי אימון, וכשהתחלתי סופר וויז'ן הבנתי עד כמה עיקר הבעיה שלי היא הניהול זמן... בקיצור אני צריך מאמן להפרעת קשב כדי שאוכל ללמוד אימון להפרעת קשב... מקוה שאני מובן ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה